Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3074
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 2 marca 2021, 21:09

lokuss pisze: wtorek, 2 marca 2021, 19:25Teraz za te pieniądze nie kupię 2 nowych kart nigdzie
Możesz wystawić na sprzedaż po zawyżonej cenie, zobacz czy pójdzie;) Natomiast akurat Allegro przytomnie: możesz zwrócić towar i dostaniesz kasę - TO JEST ochrona kupujących. A to czy kupisz teraz nowe i po jakiej cenie to już ich nie interesuje.

Co do morele, tutaj chyba urząd musi rozstrzygnąć czy w momencie zapłaty zamówienie jest przyjęte czy nie.

Weteran
Posty: 2794
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2129
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: miso20 » wtorek, 2 marca 2021, 21:41

maky pisze: wtorek, 2 marca 2021, 20:14
lokuss pisze: wtorek, 2 marca 2021, 18:11To na tyle w sprawie "bezpiecznych" zakupów w allegro i ich parasola dla kupujących

W moim przypadku pomoc allegro można było streścić w zdaniu: "weźcie i się dogadajcie".
Parasol działa, ale najczęściej wtedy, gdy w ogóle nic nie zostanie wysłane. Wiem, bo miałem sporo takich przypadków. Gdy towar jest wysłany, to allegro ma to w dupie - zwłaszcza jak chodzi "o jakieś zadrapania".

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 lutego 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: futszak » środa, 3 marca 2021, 11:09

Czy można gdzieś znaleźć gotowe profile undervoltingu i podkręcania dla popularnych kart RX 580 ?

Początkujący
Posty: 104
Rejestracja: 3 stycznia 2021
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: lokuss » środa, 3 marca 2021, 18:39

@adiqq i @Septimus powodzenia Panowie , mam nadzieję że dostaniecie swoje karty po interwencji Urzędu.
Ja składam broń, wszystko inne co bym nie zrobił w sumie będzie na niekorzyść, karty kopią chociaż ładnie

Początkujący
Posty: 1727
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 438
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: fetek » środa, 3 marca 2021, 20:58

futszak pisze: środa, 3 marca 2021, 11:09Czy można gdzieś znaleźć gotowe profile undervoltingu i podkręcania dla popularnych kart RX 580 ?
w sieci masz na tony.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 24 lutego 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: Septimus » środa, 17 marca 2021, 22:01

Panowie dwa razy do mnie dzwonili, dwa razy się nie zgodziłem na anulowanie. Po czym dwa razy pisali do mnie maila, że anulują-jak im odpisałem że nie ma takiej możliwości bo nie dostałem od nich żadnej karty 3080 itd. Dziś zadzwonili czy nadal jestem zainteresowany kupnem bo mają problem z dostępnością i że mogę czekać nawet kolejne pół roku. Ja oczywiście napisałem że jak najbardziej będę czekał i temat się zakończył. Więc Panowie i Panie nie rezygnujcie i nie zgadzajcie się na te bandycko-cwaniackie sztuczki. Walczcie o swoje !

Weteran
Posty: 2794
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: miso20 » środa, 17 marca 2021, 22:32

@Septimus Pytanie tylko czy nie będzie tak, że te karty ludzie rzeczywiście dostaną za parę miesięcy. A wtedy ceny sprzętu mogą znacząco spaść, bo całkiem możliwe jest pęknięcie bańki po wakacjach. Choć jeszcze pozostaje kwestia w jakiej cenie wyrwało się te karty, bo nawet po spadkach wciąż może się opłacać.

Ale wg mnie należy rozważyć ryzyko czekania na parę miesięcy i otrzymania karty mniej wartej niż ewentualny obecny zwrot. Bo nawet jeżeli UOKiK pomoże, to przecież nie wyczarują sprzętu jak go nie mają. Tym niemniej kara się należy ;P

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: adiqq » czwartek, 18 marca 2021, 05:34

do mnie wczoraj też ktoś się dobijał i dostałem maila, że proszą o kontakt w sprawie zamówienia - chodzi o te jedne, którego mi nie anulowali.
Jeszcze z nimi nie rozmawiałem....a szczerze mówiąc, nie wiem czy ma sens...chcą mi powiedzieć, że to zamówienie może być zrealizowane w przyszłym roku? mogą przecież maila napisać....zresztą...ja to wiem ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: adiqq » czwartek, 18 marca 2021, 10:43

Aha, sprawa nabiera rumieńców...dzwonili do mojego brata, zamówienia mu anulowali zgodnie z tą ich pseudo polityką którą sobie wprowadzili, a teraz chcą zapłacic przelewem na konto 50zł w zamian za anulowanie tego ostatniego zamówienia :lol:
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 104
Rejestracja: 3 stycznia 2021
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: lokuss » czwartek, 18 marca 2021, 23:46

czekaj, czekaj oni chcą dać 50zł za co? Za to, że zrezygnujesz z zamówienia sprzed 2 miesięcy? :lol:

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 24 lutego 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: Septimus » piątek, 19 marca 2021, 18:42

ŚŁuchajnie na pewno będzie warto bo ja 3080 Eagle zamówiłem po cenie premierowej 3279zł

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 5 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: Axl140 » poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 21:59

Mnie też w ten sposób wydymali☹️.Anulowali mi 3 zamówienia na 3060 ti z grudnia 2020. Z checia dołączę do pozwu. Informujcie jak sprawa się posuwa. Jak mi się uda coś wywalczyć to też będę pisał.

Początkujący
Posty: 1727
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 438
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: fetek » wtorek, 6 kwietnia 2021, 08:08

nie będzie żadnego pozwu, marudzenie to wszystko na co was stać.

Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 12 stycznia 2021
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: Mizaru » wtorek, 6 kwietnia 2021, 11:12


Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 375
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 246
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Waszawa

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: Antrepair » niedziela, 11 kwietnia 2021, 01:40

fetek pisze: wtorek, 6 kwietnia 2021, 08:08 nie będzie żadnego pozwu, marudzenie to wszystko na co was stać.
Obrazek

Początkujący
Posty: 104
Rejestracja: 3 stycznia 2021
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: lokuss » niedziela, 20 czerwca 2021, 22:18

@adiqq zaginąłeś z forum . Ciekawi mnie jak się sprawa zakończyła.
Powiem Wam, że ostatnio złapałem X-komów , mam na nich uczulenie od czasów kiedy realizowali mi laptopy przez leasing ponad miesiąc czasu, lubię się z nimi pobawić w kotka i myszkę. Według ich "zasad sprzedaży" nie można kupić u nich więcej niż jednej karty ( ponoć NIP mojej firmy ma tam bana 4 ever, ale czekam na okazję żeby to potwierdzić ), no ale całkiem przypadkiem zdarzyło się tak, że wystawili na allegro większą ilość 1660S.
Kliknąłem 6 szt, opłaciłem i czekam :mrgreen: W niespełna godzinę mail od Pani z Xkomu, że jest błąd w zamówieniu i realizują mi jedną kartę, mam podać numer konta i zwrócą środki.
Niegrzecznie odpisałem, że zapłaciłem za 6 i wymagam realizacji. Ona mi , że mają politykę, regulamin etc i jest limit 1szt/osobę/firmę. Znów niegrzecznie odpisałem, że mogą sobie to wsadzić ( wiadomo gdzie), według regulaminu allegro umowa sprzedaży została zawarta i wymagam dostawy. Pani nadal swoje w mailu.
No to cyk dyskusja w Allegro i taki ciekawy paragraf paragraf znalazłem, że chowanie asortymentu przed klientem ( nieważne czy osoba fizyczna, czy firma) podlega karze grzywny do 500zł i dotyczy osoby, która tego dokonuje, więc nie firmy, kierownika, prezesa tylko bezpośrednio pracownika.

Kodeks wykroczeń w art 135 wskazuje "kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, odmawia sprzedaży takiego towaru, podlega karze grzywny".

Karty dostarczone ekspresowo :)
Jaki z tego wniosek? Trzeba walczyć o swoje :) :mrgreen:

Weteran
Posty: 2794
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: miso20 » poniedziałek, 21 czerwca 2021, 22:00

@lokuss miałeś raczej szczęście niż coś wywalczyłeś. Xkom u siebie robi regulamin pod siebie, ale wchodząc na allegro akceptują ich zasady i najwyraźniej sobie tego nie przemyśleli i się nadziali ;P

Początkujący
Posty: 1727
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 438
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: fetek » środa, 1 września 2021, 23:15


Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 146
Rejestracja: 18 grudnia 2020
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: Garganellos14 » sobota, 4 września 2021, 21:46

lokuss pisze: niedziela, 20 czerwca 2021, 22:18 @adiqq zaginąłeś z forum . Ciekawi mnie jak się sprawa zakończyła.
Powiem Wam, że ostatnio złapałem X-komów , mam na nich uczulenie od czasów kiedy realizowali mi laptopy przez leasing ponad miesiąc czasu, lubię się z nimi pobawić w kotka i myszkę. Według ich "zasad sprzedaży" nie można kupić u nich więcej niż jednej karty ( ponoć NIP mojej firmy ma tam bana 4 ever, ale czekam na okazję żeby to potwierdzić ), no ale całkiem przypadkiem zdarzyło się tak, że wystawili na allegro większą ilość 1660S.
Kliknąłem 6 szt, opłaciłem i czekam :mrgreen: W niespełna godzinę mail od Pani z Xkomu, że jest błąd w zamówieniu i realizują mi jedną kartę, mam podać numer konta i zwrócą środki.
Niegrzecznie odpisałem, że zapłaciłem za 6 i wymagam realizacji. Ona mi , że mają politykę, regulamin etc i jest limit 1szt/osobę/firmę. Znów niegrzecznie odpisałem, że mogą sobie to wsadzić ( wiadomo gdzie), według regulaminu allegro umowa sprzedaży została zawarta i wymagam dostawy. Pani nadal swoje w mailu.
No to cyk dyskusja w Allegro i taki ciekawy paragraf paragraf znalazłem, że chowanie asortymentu przed klientem ( nieważne czy osoba fizyczna, czy firma) podlega karze grzywny do 500zł i dotyczy osoby, która tego dokonuje, więc nie firmy, kierownika, prezesa tylko bezpośrednio pracownika.

Kodeks wykroczeń w art 135 wskazuje "kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, odmawia sprzedaży takiego towaru, podlega karze grzywny".

Karty dostarczone ekspresowo :)
Jaki z tego wniosek? Trzeba walczyć o swoje :) :mrgreen:
I to mi się podoba. Precz z kurestwem.

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości