Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: jpr » czwartek, 18 lutego 2021, 15:29

Wy tu chcecie kopać a ja przez to nie moge grafiki kupić do simracingu :P

Początkujący
Posty: 1726
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 438
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: fetek » czwartek, 18 lutego 2021, 18:45

jpr pisze: czwartek, 18 lutego 2021, 15:29Wy tu chcecie kopać a ja przez to nie moge grafiki kupić do simracingu :P
zachciało Ci się marnować prąd :P

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: adiqq » czwartek, 18 lutego 2021, 19:01

Z tego co slyszę po znajomych (którzy też jakieś tam karty mieli pozamawiane ;)), to na razie to chyba jest takie delikatne sondowanie...i raczej próba namówienia na anulowanie zamówień. Czas pokaże co będzie dalej......
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 104
Rejestracja: 3 stycznia 2021
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: lokuss » czwartek, 18 lutego 2021, 20:39

nie mają gpu i za dużo nie będą mieć. Na pewno ich nie wyczarują, wcześniej na pewno nie tylko oni sprzedawali towar "pod zamówienie" nie posiadany, łańcuszek dystrybucji poważnie leży. Mam nadzieję, że będą chcieli zachować twarz i zrealizują Twoje zamówienie w priorytecie jak tylko sami wyszarpią towar

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: adiqq » środa, 24 lutego 2021, 10:35

zauważam, że dzwonią do kolejnych osób w tej sprawie...proszę się nie zgadzać na ich propozycje i czekać. I pisać tutaj w wątku.
Na razie przygotowuję treść zgłoszenia - ale póki zamówienia są aktywne, to czekam. Gdy tylko komuś zostanie anulowane zamówienie, to proszę pisać.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 24 lutego 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: Septimus » środa, 24 lutego 2021, 18:08

Witam morele przed godziną do mnie dzwoniło, w tej sprawie. Dodam że nie jestem górnikiem :) zamówiłem u nich w dniu premiery wszystkie trzy modele 3060ti/3070/3080 dwie pierwsze karty dostałem. I praktycznie od razu sprzedałem je bo nie spełniały moich oczekiwań. Stwierdziłem że poczekam na 3080 (zamówiłem ją dzień po premierze) Czyli czekam na kartę od 18.09.2020r. !!! Również jak kolega forma zapłaty za pobraniem-nie będę trzymał gotówki w skarpecie przez pół roku!. Zamówienie widnie na stronie jako nowe. Dodam że jeszcze nie dawno proponowałem sklepowi morele podmiany tego modelu na inny ale też 3080-odmówili mi bo żadnego nie mają.
Oczywiście dziś jak Pani do mnie dzwoniła nie zgodziłem się na anulowanie mojego zamówienia, bo w moim odczuciu jest one cały czas zobowiązujące. Tym bardziej boli mnie fakt, że gdybym wiedział, że anulują moje zamówienie po pół roku, nie wybrał bym tego sklepu tylko inny np. x-kom który takich jaj nie robi. Podsumowują dziś jestem stratny około 5000zł ponieważ na dzień dzisiejszy karty kosztują ponad 8000zł a nie jak w dniu premiery 3279zł. Dla mnie jako konsumenta jest to realna strata na którą naraziła mnie firma Morele. I tak jak kolega nie zamierzam tego odpuścić. Więc jeśli będzie trzeba zgłosić sprawę do odpowiednich organów z chęcią do tego pozwu czy też zażalenia dołączę.

Początkujący
Posty: 1726
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 438
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: fetek » środa, 24 lutego 2021, 20:31

na YT i G zachwyt.. zacznijcie pisać komentarze tam gdzie mogą mieć jakieś wpływ a nie na forum, o którym 99% społeczeństwa nie słyszała.

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 9 grudnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: kryptoluk » środa, 24 lutego 2021, 22:12

Podobne praktyki ma Elektro. W styczniu kupiłem u nich 2 karty rx 580 xfx w cenie 979zł/szt zapłata od ręki blikiem. Po dwóch dniach dzwonią do mnie, że kart nie ma i się nie spodziewają i zwrot gotówki, mówię, że poczekam tydzień i od razu zaznaczyłem na stronie powiadom o dostawie. Po 4 dniach dostaje maila, że sprzęt dostępny ale już w cenie 1499zł. Od razu telefon na infolinie, niby twierdzili, że ich nie ma. Następnego dnia dostaje maila, że karty wysłane. Przyszły, obie otwarte, bez folii - zwrot kliencki (karty miał być nówki), jedna z nich sprawna druga uwalona. Od razu mail, przysłali kuriera. Przez tydzień cisza piszą, że muszą sprawdzić czy karta kompletna i wyślą nową, między czasie mają 6 kart, ale gdy niby sprawdzili karty sie wyprzedały, były w cenie 1999zł, oczywiście nie odłożyli dla mnie karty. Telefon, że kart nie mają i nie będą mieć i że będą zwracać kasę, ja że w takim razie proszę o naprawę uszkodzone karty, minęły dwa dni dostaje wiadomość ze sklepu, że karta dostępna, cena 2499zł od razu do koszyka wysyłam print screen w mailu, na drugi dzień telefon, tym razem nie byłem miły tylko polecało kilka niemiłych słów i nagle karta się znalazła dla mnie i wysłali. Przyszła tym razem faktycznie nówka. Gdy bym odpuścił i dalej przytakiwał oddali by mi kasę, a kartę sprzedali o wiele drożej.
Także nie tylko morele robi z Nas idiotów ale wiele firm ma takie praktyki.

Początkujący
Posty: 1726
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 438
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: fetek » czwartek, 25 lutego 2021, 20:46

to zwykłe oszustwo.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 lutego 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: futszak » poniedziałek, 1 marca 2021, 19:17

Jeżeli sklep anuluje zamówienia, po czym podnosi ceny i posiada dostępność tego samego modelu to jak najbardziej kwalifikuje się to do postępowania UOKiK oraz Rzecznika Praw Konsumenta.

Początkujący
Posty: 104
Rejestracja: 3 stycznia 2021
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: lokuss » poniedziałek, 1 marca 2021, 21:56

Podepnę się do tematu trochę z inną sprawą, ale również nieuczciwym sprzedawcą
Kupiłem na allegro dwie nowe RX 580 , opakowania dostałem bez folii, z widocznymi śladami otwierania, podrapane, nadszarpane ( zewnętrznie opakowania wyglądają na kilkuletnie) , same karty wizualnie dobry stan, działają, posiadają plomby, etc. To wcale nie świadczy, że są NOWE, a tylko, że nie były naprawiane.
Sprzedawca w dyskusji pierdzieli mi o swojej gwarancji na 1 rok.
No kuwa!!!! Jak kupuję NOWE karty chcę GW producenta na 2/3lata
No i sprzedawca oferuje zwrot i oddanie kasy. Nie muszę tłumaczyć, że nic nowego 2 szt już nie kupię
Czy można jakoś sprawdzić "przebieg" GPU jakimś softem lub jakkolwiek? Z naklejek nic po mojemu nie wynika
Reakcja Allegro dopiero za dwa dni do wywołania, ciekawe co oni powiedzą
Uważajcie na zakupy. BTW sprzedawca polecany

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: adiqq » wtorek, 2 marca 2021, 05:49

lokuss pisze: poniedziałek, 1 marca 2021, 21:56 z widocznymi śladami otwierania, podrapane, nadszarpane ( zewnętrznie opakowania wyglądają na kilkuletnie)
niestety - w przypadku płyt głównych spotkałem się z tym wielokrotnie. Opisane jako nowe, ewidentnie nowe nie są.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: adiqq » wtorek, 2 marca 2021, 12:05

Tak więc stało się - dostałem takiego maila
Drogi Kliencie,

w związku z drastyczną sytuacją dostępności kart RTX zdecydowaliśmy się na drastyczne kroki. Podjęliśmy decyzję o anulowaniu części rezerwacji zgodnie z polityką “Jeden Klient, jedna karta”. Zmuszeni jesteśmy do anulowania rezerwacji Klientom, którzy złożyli więcej niż jedno zamówienie lub już otrzymali od nas jedną kartę. Mamy przypadki, gdzie jeden Klient złożył kilkadziesiąt lub kilkanaście zamówień, co bardzo mocno spowolni realizację zamówień detalicznych, konsumenckich - a te są dla nas priorytetem.

Bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację. Robimy wszystko, by dostarczyć jak najwięcej kart jak największej liczbie Klientów.
Sprawdziłem - wszystkie zamówienia zostały anulowane, za wyjątkiem tego 1. Piszę i wysyłam oficjalne pismo w tej sprawie do UOKiK
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: adiqq » wtorek, 2 marca 2021, 12:55

Oficjalne pismo przez ePUAP w tej sprawie zostało wysłane do Prezesa UOKiK.
Dam znać, jak otrzymam jakąś odpowiedź.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

h8r
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 12 czerwca 2019
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: h8r » wtorek, 2 marca 2021, 13:26

To nie był odosobniony przypadek....
Przed chwilą otrzymałem takiego oto maila od morele.
Drogi Kliencie,



w związku z drastyczną sytuacją dostępności kart RTX zdecydowaliśmy się na drastyczne kroki. Podjęliśmy decyzję o anulowaniu części rezerwacji zgodnie z polityką “Jeden Klient, jedna karta”. Zmuszeni jesteśmy do anulowania rezerwacji Klientom, którzy złożyli więcej niż jedno zamówienie lub już otrzymali od nas jedną kartę. Mamy przypadki, gdzie jeden Klient złożył kilkadziesiąt lub kilkanaście zamówień, co bardzo mocno spowolni realizację zamówień detalicznych, konsumenckich - a te są dla nas priorytetem.



Bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację. Robimy wszystko, by dostarczyć jak najwięcej kart jak największej liczbie Klientów.
@adiqq Czy mógłbym Cię prosić o przesłanie do mnie wzoru pisma, jakie przesłałeś do UOKIK?
Również będę do nich napisać i chętnie wspomógłbym się opracowaną przez Ciebie wersją.

Początkujący
Posty: 104
Rejestracja: 3 stycznia 2021
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: lokuss » wtorek, 2 marca 2021, 18:11

adiqq pisze: wtorek, 2 marca 2021, 05:49niestety - w przypadku płyt głównych spotkałem się z tym wielokrotnie. Opisane jako nowe, ewidentnie nowe nie są
sprzedawca bezczelnie kilkukrotnie stwierdził, że mam 14 dni na reklamację, odeślą mi pieniądze. Przedstawiciel Allegro dołączył do dyskusji, stwierdził że mam prawo żądać: obniżki, wymiany, zwrotu lub ewentualnej naprawy. Z czego sprzedawca dwa pierwsze może olać. To na tyle w sprawie "bezpiecznych" zakupów w allegro i ich parasola dla kupujących

Weteran
Posty: 2794
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: miso20 » wtorek, 2 marca 2021, 19:15

@lokuss W ciągu 14 dni możesz zwrócić kupiony towar i sprzedawca ma obowiązek oddać ci kasę. Zwrócić możesz bez przyczyny, a właściwie odstąpić od umowy sprzedaży zawartej na odległość.

Początkujący
Posty: 104
Rejestracja: 3 stycznia 2021
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: lokuss » wtorek, 2 marca 2021, 19:25

@miso20 cena była fajna, 1,5tyg temu . Teraz za te pieniądze nie kupię 2 nowych kart nigdzie. Do tego pewnie będę się bujać z miesiąc zanim mi kasa na konto wróci, więc podejrzewam cena kart pójdzie jeszcze bardziej w górę. Tak się wplątałem, że wychodzi mi na to, że chyba stanie na niczym. Kuźwa allegro powinno takich sprzedawców od razu usuwać

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: adiqq » wtorek, 2 marca 2021, 19:52

lokuss pisze: wtorek, 2 marca 2021, 19:25Kuźwa allegro powinno takich sprzedawców od razu usuwać
tak samo, jak powinna usuwać ludzi, co licytują, 45m przed końcem licytacji proszą o anulowanie oferty, a po wygranej aukcji piszą, że nie zapłacą za karte, bo kupili inną....tak...ale to nie ten wątek ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: maky » wtorek, 2 marca 2021, 20:14

lokuss pisze: wtorek, 2 marca 2021, 18:11To na tyle w sprawie "bezpiecznych" zakupów w allegro i ich parasola dla kupujących

W moim przypadku pomoc allegro można było streścić w zdaniu: "weźcie i się dogadajcie".
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości