Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: adiqq » poniedziałek, 15 lutego 2021, 18:20

Jak w tytule
Karty zamówione część w grudniu, część na początku stycznia. Dzisiaj mail z prośbą o kontakt z infolinią morele.net w sprawie ostatniego zamówienia. Dzwonie - pani mówi, że wprowadzili zasadę, że jak ktoś zamówił więcej niż 1szt danego modelu karty, to otrzyma tylko 1. Bo niby wczesniej nie zdawali sobie sprawy, że taki będzie popyt, a dostawy małe (takie pitu,pitu) Tak jakby chciała wymóc na mnie, żebym sam anulował zamówienie.
Ja powiedziałem, że się nie zgadzam na anulowanie zamówienia, że chcę towar. Ona na to, że i tak te zamówienia będą anulowane.
Jestem już po rozmowie z infolinią UOKIK i na pewno tego tematu tak nie zostawię. Jak moje zamówienia zostaną anulowane, to wystosuję oficjalną skargę do UOKIKU z prośbą o zbadanie sprawy.
Pytanie dla osób, które też w tym okresie skłądali zamówienia na karty graficzne w morele.net - też już się z wami kontaktowali w tej sprawie?
ktoś zamawiał tam większe ilości?
@fetek , @Bult , @powered, @slasta
jak macie lub mieliście podobne doświadzczenia - to piszcie...mile widziane też namiary, jak gdzieś jest już większa dyskusja na ten temat.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: powered » poniedziałek, 15 lutego 2021, 18:30

Ja już kilka lat nic nie zamawiałem w morele. Ale słyszałem że robią takie numery że anulują większe zamówienie aby za kilka godzin wystawić te same produkty drożej.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: krystian » poniedziałek, 15 lutego 2021, 19:06

@adiqq
Ja dzisiaj miałem telefon. Tyle że mi kazali wybrać jedną kartę z serii rtx 30. Nie, że po jednej 3060, 3070 i 3080, ale ogólnie tylko jedną z serii rtx 30. Jeżeli nie wybiorę, to sami wybiorą którą zostawią. Akurat prowadziłem auto, nie miałem siły się kłócić.

W ostatnich tygodniach poluję na okazję. Średnio 7 zakupów na 10, mimo potwierdzenia, ze zakup jest prawidłowy, jest później anulowana (przoduje w tym komputronik, ale także me.

Z jednej strony jestem zawiedziony, ale z drugiej strony nie ukrywam, że kupuję karty w celu dalszej odsprzedaży (lub miningu), jak większość kupujących.

Ja kupowałem "za pobraniem", prawo do rekompensaty powinny mieć osoby które zapłaciły z góry i od listopada miały zamrożoną kasę.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 15 lutego 2021, 19:46 przez krystian, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: adiqq » poniedziałek, 15 lutego 2021, 19:20

krystian pisze: poniedziałek, 15 lutego 2021, 19:06@adiqq
Ja dzisiaj miałem telefon. Tyle że mi kazali wybrać jedną kartę z serii rtx 30. Nie, że po jednej 3060, 3070 i 3080, ale ogólnie tylko jedną z serii rtx 30. Jeżeli nie wybiorę, to sami wybiorą którą zostawią. Akurat prowadziłem auto, nie miałem siły się kłócić.
ile miałeś zamówione? zgodziłeś się na taki deal? Do mnie też chyba wczesniej dzwonili (na stary numer) - dlatego potem był mail (bo nie odebrałem)...jak nie chcesz tutaj, to pisz na priv)
Uważam, że bez względu jak to się skończy, to UOKIK powiadomić o sprawie trzeba, żeby nadać sprawie bieg. Może skończy się karą za naruszenie interesów konsumentów i nastęnym razem będzie to inaczej wyglądać.
Ja już dawno anulowałem zamówienia które miałem opłacone, żeby kasy nie mrozić, ale zostało dalej sporo za pobraniem. Już dawno straciłem złudzienia, że te karty zobaczę - pisałem o tym w którymś wątku - ale chodzi o zasady....
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Moderator
Posty: 9625
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5803
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: koparki » poniedziałek, 15 lutego 2021, 19:29

adiqq pisze: poniedziałek, 15 lutego 2021, 19:20UOKIK powiadomić o sprawie trzeba
no i co niby państwo ma się wtrącać w politykę sprzedaży prywatnej firmie? lubisz socjalizm. Kupuj we innej firmie na przyszłość - ot co.
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: adiqq » poniedziałek, 15 lutego 2021, 19:39

Skoro jest instytucja powołana do ochrony interesów konsumentów, to niech się zajmą tą sprawą.
Skoro prywatna firma robi klientów w bambuko (taką a nie inną polityką sprzedażową), to ma być bezkarna?

A o to gdzie kupuję, to się nie martw. Tak samo jak portfele, tak samo mam zdywersyfiowane miejsca gdzie robię zakupy.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 2794
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2129
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: miso20 » poniedziałek, 15 lutego 2021, 19:45

koparki pisze: poniedziałek, 15 lutego 2021, 19:29no i co niby państwo ma się wtrącać w politykę sprzedaży prywatnej firmie?
Oczywiście, że tak bo skoro zawarli umowę sprzedaży, to mają ją wykonać. Ewentualnie wypłacić odszkodowanie za przetrzymywanie kapitału przez parę miesięcy + odsetki. Pacta sund servanta

Proste, kapitalistyczne metody ;)
koparki pisze: poniedziałek, 15 lutego 2021, 19:29Kupuj we innej firmie na przyszłość - ot co.
Zamówienia anulują, bo m.in. stosują nieuczciwe praktyki jak to wyżej ktoś opisał. Czyli jak się zorientują, że sprzedali za mało to chcą zarobić podwójnie.

A to nie klient w tym przypadku powinien ponieść konsekwencje, ale beznadziejny handlowiec, który najwyraźniej nie przewidział trendu. Obniżka pensji adekwatna do słabo wykonanej pracy - kolejna bardzo dobra kapitalistyczna metoda.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: maky » poniedziałek, 15 lutego 2021, 19:50

koparki pisze: poniedziałek, 15 lutego 2021, 19:29no i co niby państwo ma się wtrącać w politykę sprzedaży prywatnej firmie?

Hola, hola. Umowa jest umową. Spróbuj dla jaj kupić auto na allegro a potem spróbuj się wycofać. Mówienie o konkurencji tutaj jest nie na miejscu. Do konkurencji pójdą później po tym jak kontrahent wywiąże się z umowy lub zapłaci odszkodowanie.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: adiqq » poniedziałek, 15 lutego 2021, 19:57

miso20 pisze: poniedziałek, 15 lutego 2021, 19:45Oczywiście, że tak bo skoro zawarli umowę sprzedaży, to mają ją wykonać.
No i tutaj już jest pole do popisu do UOKIK. Bo oni w swoim regulaminie twierdzą, że zamówienie które nie przeszło w fazę realizacji nie jest umową sprzedaży. UOKIK może mieć na ten temat odmienne zdanie.
miso20 pisze: poniedziałek, 15 lutego 2021, 19:45Ewentualnie wypłacić odszkodowanie za przetrzymywanie kapitału przez parę miesięcy + odsetki. Pacta sund servanta
Środków mi nie przetrzymywali - to co miałem oplacone z góry, anulowałem, jak tylko się zorientowałem co się święci...cała reszta jest płatnośc za pobraniem przy odbiorze. Ale czy to coś zmienia? Taka forma była powszechnie dostępna w momencie kupna, przepraszam zamówienia (które kupnem ich zdaniem nie jest) Nawet opłacone zamówienie nie uznają w regulaminie za umowę kupna, jeśli nie weszło w fazę "realizacja zamówienia" - dlatego wszystkie zamówienia w systemie wiszą jako "nowe" - i tak przez kilka miesięcy :lol:
miso20 pisze: poniedziałek, 15 lutego 2021, 19:45 ale beznadziejny handlowiec, który najwyraźniej nie przewidział trendu.
już tam dobrze przewidział. Pamiętaj, że premiera 3060ti miała miejsce 2.12, a premiera wczesniejszych modeli we wrześniu. I już od premiery 3080 i 3070 wiadomo było, że dostępność jest jaka jest. Wszędzie na forach było pełno niezadowolonych ludków, co sprzedali 2080Ti przed premierą 3080 i zostali z niczym...
Mimo to, firma miała taką a nie inna ofertę, po prostu prowadzili taką a nie inną "politykę sprzedażową"

Dodano po 2 minutach 14 sekundach:
maky pisze: poniedziałek, 15 lutego 2021, 19:50Hola, hola. Umowa jest umową.
no własnie...tutaj są już kruczki prawne (pisze o tym wyżej) Dlatego UOKIK jest chyba właściwą instytucją do zbadania, czy te ich zapisy są zgodne z prawem. Może się okaże, że takie klauzule kwalifikują się jako niedozwolone?
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 2794
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2129
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: miso20 » poniedziałek, 15 lutego 2021, 20:02

adiqq pisze: poniedziałek, 15 lutego 2021, 19:57 Bo oni w swoim regulaminie twierdzą, że zamówienie które nie przeszło w fazę realizacji nie jest umową sprzedaży. UOKIK może mieć na ten temat odmienne zdanie.
Bzdura - umowa sprzedaży to umowa konsensualna, która zostaje zawarta z chwilą wymiany zgodnych oświadczeń woli. Gdy strony osiągnęły konsensus, to umowa zostaje zawarta.

Dodano po 1 minucie 48 sekundach:
adiqq pisze: poniedziałek, 15 lutego 2021, 19:57cała reszta jest płatnośc za pobraniem przy odbiorze
Pewnie tu będzie słabiej, ale powtarzam - umowa sprzedaży to nie umowa realna, ale konsensualna. Zatem zostaje zawarta z chwilą osiągnięcia porozumienia, a nie np. częściowego wykonania.

Wg mnie w regulaminie nie mogą sobie tego zmieniać, bo to materia ustawowa.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: krystian » poniedziałek, 15 lutego 2021, 20:06

@adiqq
Z każdego modelu po 1-2 karty, łącznie z kilkanaście.

W ich regulamienie jest napisane:
2. Po prawidłowym złożeniu zamówienia przez Klienta, Sprzedawca wysyła na adres e-mail Klienta informację o złożonym zamówieniu. Ta informacja nie jest potwierdzeniem przyjęcia oferty Klienta. Jest ona jedynie informacją, że Sprzedawca zamówienie otrzymał.


3. Następnie Sprzedawca weryfikuje, czy zamówienie może zostać przyjęte do realizacji.


4. Jeżeli Sprzedawca przyjmuje zamówienie Klienta, przesyła mu informację drogą elektroniczną o zatwierdzeniu zamówienia do realizacji. {dopiero} Z chwilą otrzymania takiego oświadczenia przez Klienta pomiędzy stronami zostaje zawarta Umowa sprzedaży na odległość.

Weteran
Posty: 2794
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: miso20 » poniedziałek, 15 lutego 2021, 20:12

Oferta klienta? XD Jak coś się wystawia w sklepie internetowym i daje czerwony przycisk kup, to jak niby klient wystawia ofertę?

Ładnie to sobie ułożyli - odwracają kota ogonem. Wg mnie UOKiK by tutaj miał pole do popisu, ale pewnie musiałoby być dużo skarg żeby się wzięli za to. Daj znać @adiqq co ciekawego ci urząd powie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: maky » poniedziałek, 15 lutego 2021, 20:18

krystian pisze: poniedziałek, 15 lutego 2021, 20:06W ich regulamienie jest napisane:
Tak, to zmienia postać rzeczy ale pytaniem pozostaje czy takie działania są dozwolone?
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: adiqq » poniedziałek, 15 lutego 2021, 21:01

maky pisze: poniedziałek, 15 lutego 2021, 20:18Tak, to zmienia postać rzeczy ale pytaniem pozostaje czy takie działania są dozwolone?
No to właśnie miałem na myśli - dzięki @krystian, że zacytowałeś fragment regulaminu.
Na szybko z 2015r. znalazłem podobny przypadek - tam jeszcze wchodził w grę okres 30dni od złożenia zamówienia - i tam właśnie pisalo o realizacji zamówienia...pewnie po tamtej sprawie pozmieniali to tak, że niby wygląda to z ich strony dobrze...ale mi to wygląda tylko odmianę klauzuli niedozwolonej....dlatego UOKIK wydaje się tutaj właściwym organem do rozstrzygnięcia tej sprawy.

https://www.morele.net/pokaz_pomoc/134/
to regulamin obowiązujący do 31.12.2020, podobno w nowej wersji zmieniły się tylko kilka zapisów odnośnie prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej...

Dodano po 17 minutach 29 sekundach:
http://di.com.pl/czy-sklep-moze-anulowa ... temu-50791
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: krystian » poniedziałek, 15 lutego 2021, 21:07

@adiqq
Morele jest sprytne.
W panelu "zamówienia", wszystkie zamówienia miały u nich status "nowe".
A np. w x-kom, większość zamówień ma status "w realizacji".(Właśnie przygotowujemy Twoje zamówienie.).

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: adiqq » poniedziałek, 15 lutego 2021, 21:10

@krystian tak, wiem...już to wszystko sprawdziłem wcześniej...

Dodano po 1 minucie 7 sekundach:
już wcześniej mi to się rzuciło w oczy - ale dopiero teraz wiem, dlaczego jest tak a nie inaczej :)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 1726
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 438
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: fetek » poniedziałek, 15 lutego 2021, 21:15

Generalnie nie kupuje w sklepach ale czasy są jakie są, podobną sytuacje miałem z proline, towar był na magazynie i zamówienie trafiło do realizacji. Po tygodniu napisałem zapytanie kiedy dostanę kartę i nagle niespodzianka zamówienie anulowane.

Skarga nic nie kosztuje, podobnie jak wystawieni opinii w kilku miejscach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: Rumcajs » wtorek, 16 lutego 2021, 00:19

Ta racja, piszcie przy okazji gdzie się da jakie prowadzą numery przy sprzedaży to przynajmniej nowe osoby się nie natną i nie stracą miesięcy na czekanie na karty i mase nerwów. Jak zobaczą ze w necie luzie wiedzą jakie z nich gagatki to moze kiedyś zmienią podejscie jak im zamówienia spadną na inne rzeczy przez to.

Początkujący
Posty: 1726
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 438
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: fetek » wtorek, 16 lutego 2021, 11:30

mają to gdzieś.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 lutego 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morele.net chce anulować zamówienia zakupu kart graficznych

Postautor: Bartz1407 » czwartek, 18 lutego 2021, 14:34

Morele to stan umysłu. Chciałem zamówić kiedyś sprzęt z dofinansowania. Do rozliczenia potrzebowałem faktury na papierze z pieczątką, podpisem i potwierdzeniem zapłaty. Dzwoniłem, pisałem email, wszystko miało być załatwione bez najmniejszego problemu. Przy realizacji zamówienia wysłali fv elektronicznie i twierdzili, że nie mogą inaczej. Zamówienie musiałem anulować.

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości