EDIT: Wybralem 1660 super, ale jest problem...

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 22 grudnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EDIT: Wybralem 1660 super, ale jest problem...

Postautor: jasiek_johny » wtorek, 22 grudnia 2020, 12:52

Zawodowo się zajmuję fotowolatiką i mam własną firmę, która sprowadza panele i osprzęt więc mogę miec tyle prądu co zmieszczę na działce.
Ale powiedz mi lepsza byłaby konfiguracja 6x rx570 8gb nowy czy ten co wcześniej pisałem gtx 1070 8gb ale dwuletnii, mój cel jest dłuższy niż chęć wzbogacenia się na jednej hossie, chciałbym aby to ze 2/3 lata pochodziło.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EDIT: Wybralem 1660 super, ale jest problem...

Postautor: adiqq » wtorek, 22 grudnia 2020, 13:25

oba zestawy tyle pochodzą (jak cos nie jest uszkodzone, albo nie padnie po drodze - ale tego nigdy nie wiesz) - ale zestaw na 6xRX będzie tańszy, uzysk trochę lepszy i będzie brać trochę więcej prądu. Akurat szykuje zestaw 6xRX 8gb dla brata i on będzie tańszy na pewno niż te 6k.
Karty są tańsze to i cały zestaw będzie tańszy (mimo, że niektórzy wołają sobie za takie gotowe zestawy dużo więcej)

Dodano po 1 minucie 20 sekundach:
jasiek_johny pisze: wtorek, 22 grudnia 2020, 12:52więc mogę miec tyle prądu co zmieszczę na działce.
konkrety, konkrety ;)
Liczyłeś, ile taki konkretny sprzęt zje prądu miesięcznie/rocznie? Masz taryfę G11? - to powinieneś zmienić na G12w...wyjdzie taniej...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 22 grudnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EDIT: Wybralem 1660 super, ale jest problem...

Postautor: jasiek_johny » wtorek, 22 grudnia 2020, 15:19

Wiesz co co do zuzycia prądu to biorę z nadwyżką 1kw rocznie na taką jedną koparkę (myśle ze powinno niec mniej ale mam nadprodukcje wzgledem tego co zuzywam w domu),

Dasz jakąś poradę albo poradnik jak złożyć samemu taką koparkę? Albo może sam oferujesz sprzedaż gotowej?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EDIT: Wybralem 1660 super, ale jest problem...

Postautor: adiqq » wtorek, 22 grudnia 2020, 17:04

jasiek_johny pisze: wtorek, 22 grudnia 2020, 15:19Wiesz co co do zuzycia prądu to biorę z nadwyżką 1kw rocznie na taką jedną koparkę (myśle ze powinno niec mniej ale mam nadprodukcje wzgledem tego co zuzywam w domu),
nie do końca rozumiem, co masz przez to na myśli...czy masz instalację większą o 1kWp...czy może miesięcznie masz nadwyżkę 1000W...
przykładowa koparka o której piszę będzie miała pobór około 800W (zaokrągliłem i założyłem pesymistyczny, nie optymalizowany scenariusz, ale świadomie) Więc dzienny pobór to 19,2kWh, miesięcznie 576kWh.
Musisz napisać coś więcej o swojej instalacji, o poborze prądu przez dom, bo tak to wróżenie z fusów.
Zmiana na G12w i tak będzie opłacalna. Nawet jak masz dużą instalację PV, to od listopada do marca i tak będziesz sporo prądu ciągnął z sieci. Średnia cena prądu dla urządzeń pracujących non-stop jak koparka w taryfie G12w jest około 20% niższa niż w taryfie G11.

Dodano po 1 minucie 30 sekundach:
więc jeśli pisząc o nadwyżce miałeś na myśli 1000W rocznie, to sam widzisz chyba, że ta nadwyżka będzie bardzo szybko zjedzona - nawet jeśli przyjmiemy bardziej optymalne ustawienia i niższy pobór.

Dodano po 1 minucie 13 sekundach:
koparka poprawi rzecz jasna autokonsumpcję, mniej będziesz tracił na 20% oddanych do magazynu, natomiast tak czy siak i tak będziesz pobierał dodatkowe kWh z sieci, więc zmiana na G12w będzie korzystna.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 22 grudnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EDIT: Wybralem 1660 super, ale jest problem...

Postautor: jasiek_johny » wtorek, 22 grudnia 2020, 17:04

adiqq pisze: wtorek, 22 grudnia 2020, 17:01listopada do marca i tak będziesz sporo prądu ciągnął z sieci
Tak tylko ze wtedy mam wyrownanie i "biorę" z nadyzwki wypracowanej od maja do września bo wpuszczam do sieci i z sieci pobieram

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EDIT: Wybralem 1660 super, ale jest problem...

Postautor: adiqq » wtorek, 22 grudnia 2020, 17:09

przelicz to dobrze, jak nie chcesz pisać tutaj szczegółów...ja tam swoje wiem ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 22 grudnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EDIT: Wybralem 1660 super, ale jest problem...

Postautor: jasiek_johny » wtorek, 22 grudnia 2020, 18:04

przyznaje racje, pomyliłem się, musze dołozyc sobie pare paneli zwiekszając moc, punkt dla Ciebie,

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EDIT: Wybralem 1660 super, ale jest problem...

Postautor: adiqq » wtorek, 22 grudnia 2020, 18:16

Ja to wszystko wiele razy liczyłem - też przykładam się do kolejnej już rozbudowy paneli, tym razem na gruncie ;). Z moich wyliczeń - które przytaczałem w którymś wątku - bardziej opłaca się mieć taryfę G12w i obniżać średnią cenę 1kWh za pomocą PV, niż mieć tyle PV, żeby mieć całkowite pokrycie (uwzględniając te 20/30% prowizji do operatora) zapotrzebowania koparki. Szczególnie przy takich cenach krypto jak obecnie i aktualnej zyskowności minigu. Ale to się może za jakiś czas zmienić - i właśnie wtedy planuję rozbudowe PV.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EDIT: Wybralem 1660 super, ale jest problem...

Postautor: leonidasx7 » poniedziałek, 1 marca 2021, 20:08

adiqq pisze: czwartek, 12 listopada 2020, 06:07IMHO - najgorsze są Gigabyte - najbardziej prądożerne modele spośród tych które mam, bardzo mało samsugnów(jesli w ogóle!)
Mam do kupienia takie cosik Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6 192bit - wg Ciebie warto czy dać sobie spokój?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EDIT: Wybralem 1660 super, ale jest problem...

Postautor: adiqq » poniedziałek, 1 marca 2021, 20:42

wszystko kwestia ceny...ja w aktualnej sytuacji dałem sobie już spokój z zakupami...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości