Dziennik początkującego minera

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziennik początkującego minera

Postautor: adiqq » czwartek, 14 stycznia 2021, 05:35

fetek pisze: środa, 13 stycznia 2021, 20:56mam 3080 i tam same microny
Niestety to prawda...ale okazyjnie ;) kupiłem więc póki dają te 95Mh (nawet pod 98) to potrzymam...za jakis czas też pewnie sprzedam ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziennik początkującego minera

Postautor: fetek » czwartek, 14 stycznia 2021, 11:34

adiqq pisze: czwartek, 14 stycznia 2021, 05:35 Niestety to prawda...ale okazyjnie ;) kupiłem więc póki dają te 95Mh (nawet pod 98) to potrzymam...za jakis czas też pewnie sprzedam ;)
ja chyba już zacznę, wydobycie to maskara a na kartach można fajnie zarobić.

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 25 sierpnia 2018
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziennik początkującego minera

Postautor: max62 » czwartek, 14 stycznia 2021, 12:15

fetek pisze: środa, 13 stycznia 2021, 20:56
adiqq pisze: niedziela, 10 stycznia 2021, 07:43w 3060ti są tylko samsungi ;)

Dodano po 1 godzinie 32 minutach 18 sekundach:
gdzieś czytałem, że 3060ti mają tylko pamięci samsunga na pokładzie i to chyba jest prawda, bo wszystkie moje modele tak mają...
mam 3080 i tam same microny, niestety pod hive z amd niema opcji więc sprzedaje z zyskiem :)
Dla 3090 i 3080, tak jak w przypadku Pascali (1080, 1080 Ti GDDR5X) Micron (ich autorski projekt) ma wyłączność na produkcję GDDR6X. Innych producentów nie będzie...

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziennik początkującego minera

Postautor: adiqq » czwartek, 14 stycznia 2021, 12:21

No i wszystko jasne. Swoją drogą ja tam nie narzekam na 3080 i microny. Efektywnośc energetyczna jest oczywiście gorsza, ale jak kupione w dobrej cenie, to cena za 1Mh wychodzi podobnie...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 25 sierpnia 2018
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziennik początkującego minera

Postautor: max62 » czwartek, 14 stycznia 2021, 13:07

adiqq pisze: czwartek, 14 stycznia 2021, 12:21No i wszystko jasne. Swoją drogą ja tam nie narzekam na 3080 i microny. Efektywnośc energetyczna jest oczywiście gorsza, ale jak kupione w dobrej cenie, to cena za 1Mh wychodzi podobnie...


To dobre kości. Potrzebują niższego zegara żeby osiągnąć tą samą przepustowość, a to przekłada się na mniejsze zużycie energii i generowane ciepło. Niestety są sporo droższe i wymagają innego kontrolera (zmieniony interfejs). ;)

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziennik początkującego minera

Postautor: fetek » czwartek, 14 stycznia 2021, 14:27

adiqq pisze: czwartek, 14 stycznia 2021, 12:21No i wszystko jasne. Swoją drogą ja tam nie narzekam na 3080 i microny. Efektywnośc energetyczna jest oczywiście gorsza, ale jak kupione w dobrej cenie, to cena za 1Mh wychodzi podobnie...
100mhs na głowę robi wrażenie

3080 - tylko micron
3060 ti, 3070 - samsung, micron, hynix

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziennik początkującego minera

Postautor: benq » czwartek, 14 stycznia 2021, 21:39

@adiqq
Przyszło mi do głowy coś ciekawego, choć zapewne nierealnego do wykonania - nie wiem jak dokładny dziennik swoich poczynań prowadzisz.
Czy jesteś w stanie w sposób, choćby niezbyt dokładny i obarczony dużym błędem oszacować, ile zainwestowałeś w cały sprzęt + koszt prądu, instalacji oraz całkowity urobek od początku działalności? Uwzględniając wszelkie dodatkowe profity,
o których pisałeś nam tutaj po drodze, jak zarobek na handlu kartami etc.?
Można by wtedy spróbować porównać cały ten proces z zakupem przykładowo BTC lub wybranych altów w okresie, kiedy zaczynałeś i porównać ewentualny zwrot np. po równym roku działalności, albo w cenach z okolic obecnego ATH czy też ostatecznego ATH z 2021 roku, które zapewne jeszcze przed nami.
Zmiennych jest oczywiście mnóstwo, nie wiadomo jak liczyć inwestycje w panele, roboczogodziny na konfigurację i serwis ale zapewne wiesz o co mi chodzi, taki ostateczny mythbuster czy szczerze i obiektywnie w długim okresie wychodzisz lepiej niż na klasycznym holdzie i ile faktycznej pracy i kombinacji Cię to kosztuje.
Cały fun, zdobyta wiedza, poznani ludzie oraz doświadczenia na szlaku można by na potrzeby takiej symulacji pominąć.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dziennik początkującego minera

Postautor: adiqq » czwartek, 14 stycznia 2021, 21:54

Myślałem o tym już kiedyś, ale pomysł zarzuciłem...bo jak sam piszesz
benq pisze: czwartek, 14 stycznia 2021, 21:39Zmiennych jest oczywiście mnóstwo, nie wiadomo jak liczyć inwestycje w panele, roboczogodziny na konfigurację i serwis
mogę jedynie dodać, że akurat PV udało mi się zrobić za pół darmo - dzięki odrobinie szczęścia i interesowaniu się tematem. Bo tak chyba można powiedzieć o cenie średniej z całej instalacji w wysokości około 2060zł/1kWp (to po wszystkich odliczeniach)
Zbyt dużo tego wszystkiego jest, proces bardzo rozpoczęty w czasie....Do tego przecież to co wykopałem to też inwestowałem, nawet z małymi sukcesami na kilku polach...zupełnie przez przypadek wpadł mi też bonus w postaci 400 UNI, który w całości został przeznaczony na zakup sprzętu....
Teraz nie kosztuje mnie to pracy praktycznie w ogóle, to wręcz przyjemność, bo nawet jak zakupie jakieś GPU, to zostały mi puste rigi po P106 (!) które po zamontowaniu karty i podpięciu do prądu od razu pracują (no, może wymagają niewielkich korekt, bo w momencie ich montowania miałem mniejszą wiedzę niż teraz, a druga rzecz, że P106 wiele wybaczały, nowsze karty z większym poborem już niekoniecznie ;))
Właśnie się zastanawiam, co zrobić z tymi rigami...jestem na etapie przemyśleń...
To jest niepoliczalne.
Co prawda zaczynałem w okolicach 3,2k$ za BTC i 80$ za ETH - ale pierwsze poważniejsze zakupy to były w maju, jak już ceny krytpo były zupełnie inne, natomiast sprzęt dalej szło okazyjnie kupić. Tak, teraz nie boję się tego powiedzieć, za pożyczone pieniądze na 0%.
Moja konkluzja jest taka, że nawet gdybym lepiej wyszedł finalnie na kupnie krypto, to ja lubię mining ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziennik początkującego minera

Postautor: fetek » czwartek, 14 stycznia 2021, 22:33

koniecznie uwzględnij podatek :D

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dziennik początkującego minera

Postautor: adiqq » piątek, 15 stycznia 2021, 08:17

Oczywiście - właśnie dlatego prowadzę skrupulatne notatki w xls i gromadzę wszytkie "papiery"...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziennik początkującego minera

Postautor: adiqq » środa, 3 lutego 2021, 18:25

Przegapiłem początek lutego i szczerze mówiąc, nie chce mi się teraz za bardzo pisać notatki...teraz jest taka sytuacja, że każdy sprzęt kopiący zarabia i to zarabia dobrze, nawet w przypadku drogiego prądu...brzmi znajomo? Moje zapiski miały na coś innego, niż pokazywanie oczywistej oczywistości ;)
Napiszę tylko, że rig 12xP106 na chwilę obecną, przy mocno podwyższonych ruchu w sieci pokazuje zysk dzienny około 39$ :shock:
wrócę do tematu na poważniej, aż pojawią się glosy krytyczne, podważające opłacalność miningu :mrgreen:
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 13 września 2020
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziennik początkującego minera

Postautor: zolwik102 » środa, 3 lutego 2021, 20:14

Sprzedam Opla,
Kupię Riga 12xP106

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 320
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziennik początkującego minera

Postautor: tomant » czwartek, 4 lutego 2021, 17:55

Mi bardzo ładnie sprzedają się karty na Alledrogo.Na ten moment czekałem. :)

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziennik początkującego minera

Postautor: fetek » czwartek, 4 lutego 2021, 20:39

tomant pisze: czwartek, 4 lutego 2021, 17:55Mi bardzo ładnie sprzedają się karty na Alledrogo.Na ten moment czekałem. :)
ja już nie mam czego sprzedawać, allegro trochę lipa bo od sztuki miałem prawie 100 zł prowizji...

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziennik początkującego minera

Postautor: adiqq » czwartek, 4 lutego 2021, 20:43

a ja nie żałuję, że sprzedałem moje karty w czasie kiedy o tym pisałem. Gdybym ociągał się ze sprzedażą, to nie miałbym 3060ti tylu kupionych w takich dobrych cenach...z perspektywy czasu to był najlepszy moment na sprzedaż kart...bo idealnie wstrzeliłem się...
@fetek - wolałbym na OLX dać i sprzedać w okolicy lub z wysyłką za pobraniem...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziennik początkującego minera

Postautor: adiqq » sobota, 14 sierpnia 2021, 09:52

z perspektywy czasu - sprzedaż kart w lutym chyba było blędem ;) (to odnośnie wpisu kolegi wyżej o sprzedaży sprzętu!)
Ja wykorzystując dołek na ETH (okolice 1800$) dokupiłem wręcz i dalej nie myślę o sprzedaży...
Podtrzymuję też to, co pisałem wtedy - wrócę do prowadzenia zapisków w momencie jak skończy się okres prosperity miningu (przynajmniej w obiegowej opinii ;))....
Ostatnio zmieniony sobota, 14 sierpnia 2021, 17:19 przez adiqq, łącznie zmieniany 1 raz.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziennik początkującego minera

Postautor: adiqq » sobota, 14 sierpnia 2021, 17:17

koparki pisze: niedziela, 9 sierpnia 2020, 09:43@maky pewnie że nie uwzględnia, sprzęt się zdewaluował o ok 2/3 przez ostatnie 30 mies, jeśli wtedy ktoś kupił nowy.
Co z tego, że nie sprzeda swoich dewaluujących sie rynkowo i efektywnością energetyczną GPU, porównujemy tu do sytuacji w której zamiast tych kart kupiłbyś kojny, które nie mają w/w czynnika dewaluacji.

@adiqq Poklepujesz sam siebie po ramieniu rozpisując się o cudownej rentowności, podpowiem że obserwuję ten rynek od 2011 i widziałem sporo momentów gdzie mining był nierentowny i tyle samo co zużycie prądu kosztowałyby Cie kojny w kantorze, te momenty zawsze były przejściowe dlatego traktowałem je już za którymś razem jako mało ryzykowne dla inwestycji jesli ktoś tylko miał w rękach gotówkę w takim okresie. Wystarczyła cierpliwość i zakup kojnów w odpowiednim momencie zamiast zakupu sprzętu podczas FOMO, różnie z tym bywało, trzeba policzyć ale stawiam że co najmniej wyszłoby na jedno , nawet jak nieco mniej to atutem jest że bez dodatkowej pracy i całego tego bajzlu.
Ale oczywiście są okresy FOMO i wtedy cierpliwość pryska i zostajesz z szumem wiatraków ciesząc sie z ułamka ETH dziennie, przy inwestycji liczonej w 30tysi i w górę a nawet 3x tyle gdy wchodził ktos w mining na przełomie 2017/18.
Natomiast przy 300tys-350tys zł (lub 1mln gdy ktoś kupował sprzęt na przełomie 2017/18) i małej strzeżonej hali z profesjonalną instalacja elektryczną kapie 1eth dziennie (mogę się pomylić w szacunkach +/- 30%),
co lepsze? hala z 60-70 koparkami i pracownikami czy zakup eth za 300tys gdy ten był po ok 80-100-150 $ ? Dla bankierów z DCG specjalistów od rachowania, którzy na bessie zapewniali popyt na urobek, lepsze było to drugie
(edytowane)
tak się składa, że wróciłem do wątku - właśnie dlatego, żeby spojrzeć z dystansem z perspektywy czasu.
Chcesz coś dodać o dewaluacji sprzętu, opłacalności energetycznej ? ;)
Wszystkie P106 sprzedałem w grudniu za cenę wyższą nić kupiłem 1,5 roku wcześniej, przezbroiłem się na 30xx....które kupiłem jeszcze w naprawdę dobrych cenach, niewiele odbiegających od MSRP....
Ten sprzę kupiony wtedy jako nowy, zamortyzował się najpóźniej w okolicy kwiecień/maj...

No cóż, z perspektywy czasu wszystko wygląda nieco inaczej, prawda?
Tak się składa, że w sierpniu rok temu, niedługo będzie równo rok, popełniłem kilka maluteńkich rigów (coś tam do tego dorzuciłem na koniec marca) dla rodziny. Tutaj mogę bardzo szczegółowo przedstawić tak zainwestowane kwoty rok temu, jak i aktualne salda i wartość posiadanych aktywów ;)
Tak na bardzo szybko sobie przeliczyłem - gdybym wtedy kupił za tą kwotę ETH - jednak wartość posiadanych krypto aktywów na ten moment jest sporo wższa (niż byłyby ważne dzisiaj te ETH) - a już w ogóle pomijam tutaj aktualną wartość sprzętu, która dzisiaj jest warty 2 razy więcej niż przed rokiem (!)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziennik początkującego minera

Postautor: adiqq » sobota, 25 grudnia 2021, 09:59

Odświeżam wątek - nic się u mnie nie zmieniło (pomijając fakt, że trochę sprzętu przybyło - udało się kupić A2000 w dobrej cenie i nie tylko) - dalej jest taka duża rentowność, że nie będę podawać szczegółów.
Jako ciekawostkę mogę podać, że gdybym dalej miał te 12xP106, to dzisiaj taki 1 rig miałby rentowność 14$ dziennie i miesięcznie około 412$.

Dodano po 21 minutach 56 sekundach:
Gas pisze: sobota, 20 lipca 2019, 12:52 Nie bój, nie bój tobie też podniosą !
Prognozy i tak będziesz musiał uregulować !
Trudność wzrasta, a cena ...
Kopiesz hobbystycznie czy zarobkowo ?
Sprzedałeś już jakiś urobek, jak tak to z jakim zyskiem po odliczeniu energii ?
Lepiej kupić miesięcznie 0,5 - 1 LTC i sobie trzymać jako lokatę
Czytam stare wpisy i trochę mam ubaw
Ale merytorycznie
w momencie pisania tego posta kurs LTC (około)=120$ i 0,0105 BTC
dzisiaj ten sam LTC jest wart 163$ i 0,00319 BTC

Analogicznie
ETH w lipcu 2019 = 225$ i 0,02112 BTC - dzisiaj 4060$ i 0,0796 BTC
:lol:
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziennik początkującego minera

Postautor: adiqq » sobota, 23 kwietnia 2022, 15:41

Może kogoś to zainteresuje
rig 12xA2000 - jakiś czas temu okazało się, że można kartę podkręcić - trochę info w sieci jest
https://www.google.com/search?q=A2000+m ... e&ie=UTF-8

Skusiłem się, przyznaję
tak wyglądał rig przed operacją
Obrazek
A tak wygląda po operacji
Obrazek

Jeśli ktoś jest zainteresowany, to zapraszam na priv - podam dane osoby która się tym zajmuje, FV też jak najbardziej możliwa.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziennik początkującego minera

Postautor: adiqq » czwartek, 7 lipca 2022, 05:44

Widzę, że jest potrzeba kontynuacji tego wątku ;)
Zaczynam widzieć od jakiegoś czasu takie same wpisy, jak na początku tego wątku :lol:

W hossie ten wątek nie był potrzebny, teraz może się komuś przydać...

Dodano po 40 minutach 36 sekundach:
założenia dzisiaj będą rzecz jasna nieco inne niż w 2019
proponuję następujące zestawy na początek:
6x1660 Ti
6x5700XT
6x3060Ti
3x2080Ti
dla przypomnienia
adiqq pisze: poniedziałek, 15 lipca 2019, 15:07W przy padku taryfy G13 wygląda to jeszcze inaczej. Tutaj zmieniają się godziny trwania stref taryfowych w zależności od miesięcy. Dla sprzętów pracujących non-stop średnie ceny wyglądają następująco
1.04 - 30.09 -->0,3737
1.10 - 31.03 -->0,343
dla łatwiejszego liczenia przyjmę wartość średnia - wychodzi okolo 0,1$ za 1kwh
Wszystkie te obliczenia dla cen z Tauronu (mogą się trochę różnić w zależnośći od OSD)
wg aktualnych cenników i vat 5% średnia cena dla pracy non-stop to 0,481zł/1kWh. Dla porównania dla G12w wychodzi 0,544zł/1kWh , a G11 0,653zł/1kWh
Na początek obliczenia dla kopania ETH, chyba, że jakis inny algo dla danych kart będzie bardziej opłacalny.

Dodano po 2 godzinach 20 minutach 40 sekundach:
Przyjęta cena prądu - zawyżona (po kursie $=4,5) 0,11$
Prognoza na miesiąc Lipiec

6x1660 Ti --> ETH -->0,0795, koszt prądu 39,6$

6x5700XT -->ETH-->0,14, koszt prądu 55,44$

6x3060Ti -->ETH-->0.159, koszt prądu 66,53$

3x2080Ti-->ETH-->0,0795, koszt prądu 39,6
ten ostatni zestaw specjalnie podałem, bo tutaj okresowo pojawiają się juz od jakiegoś czasu inne algo bardziej opłacalne do kopania niż Ethash. Ale to jeszcze nie ten moment, żeby zmieniać ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość