FluenOS - nowy, wolny od płatności OS dla naszych koparek!

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 listopada 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

FluenOS - nowy, wolny od płatności OS dla naszych koparek!

Postautor: FluenOS » czwartek, 15 listopada 2018, 11:54

Dzień dobry Górnicy!


TL:DR: FluenOS - nowy system do zarządzania koparkami wydobywającymi kryptowaluty. Darmowy, sprawny, funkcjonalny. Zapraszamy do testów. Linki na dole! :DRynek systemów operacyjnych służących “cyfrowym górnikom” przepełniony jest przeróżnymi modyfikacjami, nakładkami czy wariacjami Linuksa. Jak wielu z Was zapłaciło za w zasadzie darmowy system lub zrezygnowało z jego używania do kopania, tylko dlatego, że ktoś oczekiwał za niego płatności? My też powiedzieliśmy dość! Na przekór wszystkim, chcącym zarobić na opensource mamy przyjemność zaprezentować pierwszy, DOŻYWOTNIO darmowy system operacyjny “FluenOS”! Ale od początku…

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą ludzi bezpośrednio związanymi z Opensource, którzy na przekór powszechnie panującym wśród systemów operacyjnych służących wydobyciu kryptowalut trendom, postanowili stworzyć FluenOS, intencjonalnie i buntowniczo udowadniając że się da! Dlaczego mamy płacić za coś, co z założenia i od lat było w pełni darmowe? Wykorzystując swoje podejście, wiedzę i możliwości , zorganizowaliśmy czas by stworzyć coś, co posłuży ludziom… tak zaczął powstawać Fluen.

2. Czym jest FluenOS?

FluenOS jest w pełni darmowym i otwartym systemem operacyjnym służącym wydobyciu kryptowalut. I taki zostanie przez całe swoje istnienie. Chcemy, aby pozostał on w rękach ludzi, a nie pieniądza. Każdy może mieć wpływ na jego zmiany, stąd jego otwarty kod. FluenOS ma za zadanie pomóc nam ustawić nasze “koparki”, uruchomić je, maksymalizować ich osiągi, a także grupować, pilnować i uprzyjemniać zarządzanie naszą kopalnią (zarówno tą mającą 2 koparki, jak i tą utrzymującą ich 1000).
Jeżeli chodzi o ustawianie naszego sprzętu, FluenOS oferuje szeroki zakres narzędzi służących zarówno do overclokingu kart graficznych, jak i ich undervoltingu. Dodatkowo, każdy przypisany do fluenowego konta serwer możemy dodać do odpowiedniej grupy, tagu lub portfela i w jeszcze prostszy sposób zarządzać całą naszą inwestycją. Jeżeli opiekujemy się czyimś sprzętem, lub po prostu chcemy pochwalić się naszymi osiągami z pomocą przychodzi tryb “Read-only”, który udostępnia podgląd do koparek, ale nie pozwoli ich modyfikować. Możemy wykręcać, skręcać, analizować (oczywiście przy pomocy dostępnych wykresów), podglądać pracę każdej z kart i wiele wiele innych…. ale to już sprawdźcie sami!

3. Jak działa Fluen?

FluenOS oparty został na dystrybucji Xubuntu, glownie ze wzgledu na lekkość tego srodowiska oraz standaryzacje pakietów .deb. W sklad dystrybucji wchodzi wiele ogólnodostepnych narzędzi na licencji GPL, jak również komercyjne sterowniki dla urzadzeń NVidia i AMD.

FluenOS działa w architekturze klient-serwer, choć jest możliwe korzystanie z Fluena z pominięciem platformy online (detale w dokumentacji).
Na każdej koparce uruchomiony jest daemon (rigd) naszego autorstwa, który za pomocą kolejek RabbitMQ komunikuje się z platformą online. Dodatkowo, w tle uruchomiony jest updater oraz restarter, które dbają o aktualizacje i restart koparki nawet wtedy, kiedy już nic innego nie jest w stanie pomóc ;)
Do zarządzania statystykami wydobycia (które zbierane są w bardzo gęstych interwałach czasu), zaimplementowany został dedykowany serwer, który jest w stanie obslużyć bardzo duży ruch sieciowy. Dane statystyk trzymane są anonimowo w bazie InfluxDB, co gwarantuje szybki do nich dostęp.

Interfejs platformy online (panel love.fluen.org) stworzony został w technologii Vue.JS i dostępny jest w całości jako REST API. Fundamentem platformy jest framework Buffalo, całość napisana w języku Go.

Platforma online działa w chmurze AWS na dedykowanym Fluenowi srodowisku, zarzadzanym przez Clouding (http://www.contrust.io/clouding), co gwarantuje stabilne i efektywne dzialanie oraz możliwości łatwego skalowania na potrzeby rosnącego obciążenia platformy.

4. Czego oczekujemy i o co prosimy?

Fluen będzie istniał, rozwijał się i stawał się lepszy tylko dzięki Waszej pomocy. Zależy nam na tym, aby przetestowało go jak najwięcej górników i dało znać, co o nim sądzi. Dzięki temu będziemy mogli wprowadzać kolejne zmiany i poprawki, dążąc do stworzenia systemu perfekcyjnego, który pozostawi nam wszystkim samą przyjemność z kopania - bez nerwów i stresu. Będziemy wdzięczni za każdy feedback i zobowiązujemy się, aby na bieżąco wprowadzać wszystkie możliwe modyfikacje. To dzięki Wam o Fluenie może usłyszeć świat, dlatego powielanie informacji o naszym istnieniu to dla nas największa “zapłata”

5. Co mówi nasz beta-tester?

Testowaniem Fluena w głównej mierze zajmuje się Mateusz Łuków, współwłaściciel przedsiębiorstwa Minecare oferującego usługi w zakresie budowy, optymalizacji i kolokacji serwerów obliczeniowych. Jego opinia na ten moment wygląda następująco:

FluenOS jest pierwszym systemem opartym na linuksie, przy którym nikt nie ciągnął mnie za portfel, stąd od razu zainteresował mnie swoją ideą. Długo się nie zastanawiając podjąłem współpracę z ekipą Fluena, ponieważ sam dostawałem “kociokwiku” widząc to wszystko, co się na tym rynku dzieje. Początki były trudne - ciężko jest porównać potrzeby użytkownika mającego jedną koparkę w domu i moje, gdzie codziennie doglądam ponad 200 koparek. Na całe szczęście kontakt z ekipą był na tyle przyjemny, jasny i konkretny, że szybko ustaliliśmy priorytety. Na ten moment Fluen posłuży zarówno użytkownikowi zaczynającemu swoją przygodę z kopaniem krypto, jak i doświadczonemu minerowi poruszającemu się po koparkach tylko tekstem. Ustawianie rigów jest przyjemne, szybkie i oczywiste. Interfejs przejrzysty, bardzo szybko człowiek się do niego przyzwyczaja. Overclocking kart działa bardzo sprawnie, w łatwy sposób można ustawić wszystkie 6-7-8-12 czy więcej kart i odpalić, a potem kolejno jedna po drugiej maksymalizować ich osiągi, wykręcając je oddzielnie. Fluen na ten moment potrzebuje ludzi, chętnych do jego przetestowania i wytknięcia kolejnych błędów. Myślę, że przy pomocy społeczności ma on szansę być jednym z lepszych, jak nie najlepszym systemem.

6. “Mowa” końcowa

Będziemy bardzo zobowiązani każdemu, kto podejmie wyzwanie przetestowania naszego NA ZAWSZE DARMOWEGO SYSTEMU . Zachęcamy do pobierania, testowania, komentowania, wprowadzania zmian, wysyłania zdjęć, rozsiewania informacji o FluenOS oraz całej innej aktywności która sprawi że usłyszy o nas świat, a my będziemy dalej walczyć o to by FluenOS był coraz lepszy. Pozdrawiamy i życzymy wysokiego hashrate’u!


7. Znajdziecie nas:

- Strona domowa : http://www.fluen.org
- Platforma online : http://www.love.fluen.org
- Preferowany kontakt : https://fluenos.slack.com

Pozdrawiamy
Ekipa Fluen.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 listopada 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

FluenOS - nowy, wolny od płatności OS dla naszych koparek!

Postautor: FluenOS » poniedziałek, 19 listopada 2018, 14:33

Z naszej strony http://www.fluen.org/download/ można już pobrać FluenOS w postaci obrazu dysku, który działa bezpośrednio z USB pendrive :!: :twisted:

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 listopada 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

FluenOS - nowy, wolny od płatności OS dla naszych koparek!

Postautor: FluenOS » środa, 28 listopada 2018, 11:20

Nie ma nudy! aktualnie pracujemy nad implementacją nowego minera ( FinMiner) który pozwala na kopanie 25 walut!! U nas testowo już działa, co ciekawe, zdecydowanie poprawił stabilność i wyniki wydobycia !! 8-)

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość