Problem z koparką na dwa zasilacze

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 14 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z koparką na dwa zasilacze

Postautor: tebegeni » czwartek, 12 lipca 2018, 17:49

Witam,

Mam problem z koparką. Korzystam z dwóch zasilaczy, niestety przy próbie odpalenia koparki, zasilacz podłączony do płyty głównej włącza się normalnie, jednak drugi wciąż włącza się i wyłącza w odstępach do 2-3 sekundy, tak jakby się restartował.
Zasilacze są spięte są kablem Dual PSU. Spefycikacja sprzętowa poniżej. Każdy z zasilaczy podłączony jest do trzech kart i riserów. Max 2 risery na kabel SATA. Zasilacz z płytą główną ma podłączone główne wejście 24 pin, 8 pin do płyty oraz dysk twardy.
Dysk podłączony na kablu SATA z jedną kartą.
Sprawdzałem już każdy zasilacz osobno (podłączenie 3 kart), przepinałem między sobą karty, wymieniłem dual PSU na nowy.
Każdy z zasilaczy uruchamia się normalnie kiedy odpalany jest osobno.
Problem występuje jedynie w momencie podłączenia Dual PSU, zawsze problem z odpaleniem ma zasilacz slave.
Dodam, że mam jeszcze jeden dokładnie taki sam zestaw i tam problem nie występuje.
Czy ktoś miał już taki problem? Jeśli tak to jak sobie z nim poradził? Proszę o pomoc!

Specyfikacja techniczna:
- 2x Zasilacz MODECOM Volcano 650W
- 6x Riser 008C
- 6x GTX 1060 6GB
- Dysk twardy SSD 120GB
- płyta główna asrock h81 pro btc r2.0
- 4GB RAM DDR3

Początkujący
Posty: 439
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 117
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z koparką na dwa zasilacze

Postautor: Sokon » czwartek, 12 lipca 2018, 17:53

Nie wiem jaki masz ten kabel DualPSU ale połącz osobnym przewodem masy obu zasilaczy.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 14 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z koparką na dwa zasilacze

Postautor: tebegeni » czwartek, 12 lipca 2018, 17:57


Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z koparką na dwa zasilacze

Postautor: redlumek » czwartek, 12 lipca 2018, 20:37

Czy karty I risery masz na jednym zasilaczu? Czy pomieszane?
Na głównym zasilaczu powinna być podłączona płyta dysk i część kart I ich riserów. Na drugim zasilaczu tylko kolejne karty i risery tych kart.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 14 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z koparką na dwa zasilacze

Postautor: tebegeni » czwartek, 12 lipca 2018, 23:32

redlumek pisze: Czy karty I risery masz na jednym zasilaczu? Czy pomieszane?
Na głównym zasilaczu powinna być podłączona płyta dysk i część kart I ich riserów. Na drugim zasilaczu tylko kolejne karty i risery tych kart.
Każdy zasilacz ma wpięte 3 karty i odpowiadające im risery. Na głównym zasilaczu są wpięte dodatkowo dysk i 8 pin do płyty głównej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z koparką na dwa zasilacze

Postautor: slasta » piątek, 13 lipca 2018, 08:08

@tebegeni, Może ten drugi zasilacz wymaga obciążenia także na innych napięciach. Podłączając tylko GPU do zasilacza obciążone masz tylko 12V a zasilacz może wymagać np napięcia na 3,3V lub 5V. Brak obciążenia na na tych napięciach powoduje wyłączenie zasilacza a połączenie adapterem DualPSU ponowne jego włączenie, stąd ciągłe restarty.
Spróbuj przepiąć dysk pod drugi zasilacz ewentualnie odpal ten drugi zasilacz bez adaptera DualPSU, w takim przypadku najpierw uruchamiasz zasilacz dodatkowy później główny. GPU w momencie startu mobo muszą być zasilone aby płyta je wykryła.

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 2 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z koparką na dwa zasilacze

Postautor: simlock10 » sobota, 14 lipca 2018, 16:30

Mam podobny problem ,dwa zasilacze łączone ad2psu .. tyle że jak koparka postoi wyłączona przez gdzine to zasilacze ruszą normalnie ...

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości