Zepsuta Koparka

Początkujący
Posty: 175
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zepsuta Koparka

Postautor: Kristof707 » środa, 4 lipca 2018, 15:22

Witam

Mam problem z koparką i nie wiem w czym może być problem

Kupiłem profesjonalnie złożoną koparkę rok temu, od tamtej pory działała niemal bez przerwy (raz na moze 2 tyg wyłączałem by ochłonęła)

Ok 5 dni temu, koparka przestałą działać, jest czarny ekran, jak włączam zasilanie to na początku wszystkie karty graficzne załączają się prawidłowo ale po ok 30s gasną w nich wszystkie wentylatory poza dodatkowymi zewnętrrznymi wentylatorami.

W linku nizej zrobiłem film, jest on krecony chwile po właczeniu zasilaczy
https://megawrzuta.pl/download/a0d6ab76 ... d65cd.html

Odłączyłem zasilacze i oddałem do sprawdzenia w serwisie, sprawdzili na niskim napięciu (nie mieli możliwośći na wysokim bo zajmują się tylko laptopami) i okazało się ,że wszystko jest ok,

W czym moze być problem, co teraz sprawdzić,? Procesor? Dysk twardy? Sprawdzić w innym serwisie zasilacze na wysokim napięciu?

Proszę bardzo o pomoc gdyż miejsce skąd zakupiłęm koparke jest 8h drogi od mojego domu i nie mam czasu tam jechać oddać na przegląd

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zepsuta Koparka

Postautor: slasta » środa, 4 lipca 2018, 16:54

To że wentyle stają gdy karta nie kopie to normalne zachowanie, o ile system wstał. Bo jak dasz karcie tylko napięcie to będzie kręcił się non stop. Więc może to tylko kwestia podłączenia monitora do odpowiedniej karty. Restart pewnie spowodował instalacje aktualizacji które mogły namieszać w konfiguracji kart, zmiana karty która daje obraz. Monitor do czego masz podłączony ? Integry czy jednej z kopiących kart ? Ogólnie to poodpinaj risery od mobo i sprawdź czy system wstaje z 1 GPU, lub samą integrą jeśli jej używasz. Jeśli system wstanie to podłącz kilka kart i ponownie sprawdź.

Początkujący
Posty: 175
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zepsuta Koparka

Postautor: Kristof707 » czwartek, 12 lipca 2018, 15:27

Dzięki za pomoc, pozostawiłem podłączony tylko riser od głównej karty graficznej, reszte niebieskich kabli poodłączałem,

Jak włączam to wszystkie wentylatory chodzą ale nadal jest czarny ekran na monitorze a na team Viever mimo odczekania z 10 min koparka jest niedostępna

jak wyłączyłem drugi raz to po ok 20 s główna karta graficzna (druga od lewej) wyłaczyła wiatrak i przeszłą na "fan stop", reszta chodzi normalnie ale są podłączone tylko do zasilaczy
Próbowałem podłączyć tylko 2 inne risery ale nie pomogło

Co teraz mógłbym zrobić?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zepsuta Koparka

Postautor: slasta » czwartek, 12 lipca 2018, 15:56

Odłącz wszystkie GPU, podłącz monitor do integry , zresetuj bios.

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości