No display - Biostar TB250-BTC PRO Ver. V6.3

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 29 czerwca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

No display - Biostar TB250-BTC PRO Ver. V6.3

Postautor: Next4 » piątek, 29 czerwca 2018, 19:58

Witam, mam problem z odpaleniem koparki na mobo jak w temacie. Podejrzewam, że winowajcą jest RAM, ale jako że nie chcę zmarnować 200 zł na nową pamięć, to wolę zagadać do kolegów - pewnie ktoś ma doświadczenia z tą płytą. Wykluczam wady podzespołów tj. GPU, CPU, PSU, HDD. Dotychczas moje 580-ki chodziły na dwóch innych płytach z270 i nie było żadnego problemu, wszystkie części sprawdzałem.

Objaw jest następujący: włączam koparę, nie ma sygnału na monitorze, chodzi niecałą minutę i restart, cały czas no display (próbowałem przez pcie x16 i próbowałem bez gpu, tylko internal przez specjalnie kupiony kabel dvi-d, bo gdzieś czytałem że w tych mobo jest domyślnie ustawione tak, że nie przesyła obrazu przez gpu)

Pamięci ram jakie posiadam i na których próbowałem ją odpalić: CORSAIR DDR4 3000MHz, oraz GoodRamy jakieś, 2400MHz, wszystko na procku 7th i5, próbowałem też na pentium G4400, ale on według producenta nie obsługuję moich pamięci, za to niby 7th już tak.

Planuję kupić jakąś inną pamięć o mniejszym taktowaniu, ale nie chcę kupić czegoś co nie pójdzie. Jest ktoś w stanie coś poradzić? Pozdrawiam

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

No display - Biostar TB250-BTC PRO Ver. V6.3

Postautor: redlumek » piątek, 29 czerwca 2018, 20:55

Dwa procki, dwa rodzaje ram i cały czas nic? To może winowajca jest płyta? Bez problemu bios powinien się odpalać na DVI bez kart graficznych w dowolnej twojej konfiguracji.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 29 czerwca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

No display - Biostar TB250-BTC PRO Ver. V6.3

Postautor: Next4 » piątek, 29 czerwca 2018, 21:44

Też tak mi się wydawało, że powinno działać. Nawet jeśli wsadzę ram 3000MHz a płyta powiedzmy obsługuje maksymalne taktowanie 2133, to ram powinien chyba chodzić z taktowaniem 2133. Ale pamiętam, że kiedyś dawno temu miałem podobny problem z goodramem i tamta płyta nie wykrywała tej kości, podczas gdy w innym kompie działała. Dysk słychać, wentylator gpu się "zakręca" przy starcie, socket chyba jest w porządku, jeśli nie wina kompatybilności, to może uszkodzone sloty, ale dwa aż? Nie wiem czy jest jakaś opcja zweryfikować to bez innej pamięci? Bo mam tylko te kości, które napisałem.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 29 czerwca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

No display - Biostar TB250-BTC PRO Ver. V6.3

Postautor: Next4 » niedziela, 1 lipca 2018, 11:29

Zauważyłem na stronie producenta, że wszystkie wymienione tam pamięci mają 288 pinów, ja mam kości 284 pinowe, czy to może mieć znaczenie? 288 pinów mają napięcie 1.2 V a 284 mają 1.35, w instrukcji nie ma żadnej wzmianki na ten temat.

Ok. Wszystko jasne. Policzyłem piny w slocie i wyszło 288, dopiero przy liczeniu zobaczyłem prawie niewidoczny napis na slocie 1.2 V ;) Czyli moja pamięć nie jest odpowiednio zasilana i nie wykrywa jej płyta. Szkoda że w instrukcji tego nie piszą. Wniosek - kupujcie pamięć 1.2v do płytki BIOSTAR BT250 PRO.

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości