Koparka wyłącza się po różnym czasie

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 27
Rejestracja: 9 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka wyłącza się po różnym czasie

Postautor: makeitquick » poniedziałek, 18 czerwca 2018, 14:56

Sprawdź w biosie "Above 4G Decoding".

Jeżeli na Win10 i Linux jest ten sam problem to jest problem ze sprzętem.

Zmień risery jeżeli tego nie robiłeś.

Zawias który opisujesz ja nazywam black screen :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 175
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka wyłącza się po różnym czasie

Postautor: frc991 » poniedziałek, 18 czerwca 2018, 19:39

Włącz "Podgląd Zdarzeń" i przeglądnij co za błąd krytyczny wywala Ci system, błędy pozostałe również mogą mieć wpływ na stabilność systemu.

Przekopiuj tutaj numer błędu i jego opis. Sprawdź czy nie pokrywa się godzina i data z występującymi zwiechami sprzętu.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 15
Rejestracja: 19 czerwca 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka wyłącza się po różnym czasie

Postautor: DDRus » wtorek, 19 czerwca 2018, 13:02

Sprawdzałeś Risery? Kiedyś miałem u klienta lewą partię i właśnie raz na jakiś czas, raz co dwie godziny, raz co dwa dni łapał freez'a/black screen. Wymiana riserów na sprawdzoną partię zniwelowała problem i koparka ciśnie już pół roku bez zająknięcia :)

Wygadany
Posty: 670
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: -38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka wyłącza się po różnym czasie

Postautor: kuba9449 » wtorek, 26 czerwca 2018, 23:20

Risery sprawdzone. W biosie nie mam opcji "4g decoding".
Błąd krytyczny: 41 kernel power (czy to nie od resetowania zasilaniem?)

Poobserwowałem trochę pulpit i w problematycznym momencie pojawia się komunikat "sterownik ekranu przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność" i dalej już nie kopie.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka wyłącza się po różnym czasie

Postautor: redlumek » środa, 27 czerwca 2018, 09:29

Jeśli wszystko zmieniłeś - to znaczy ze to jedna z kart graficznych powoduje problemy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 175
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka wyłącza się po różnym czasie

Postautor: frc991 » środa, 27 czerwca 2018, 22:55

Pisał, że podmieniał karty, choć nie wiem co to znaczy.
Wejdź w zainstalowane urządzenia, sprawdź czy któreś z urządzeń nie jest oflagowane trójkątem z wykrzyknikiem.
Mam cztery teorie:
1. Sterownik dźwięku zainstalowany na karcie graficznej gryzie się ze sterownikiem dźwięku zainstalowanym na kartach (HDMI też potrafi przesyłać dźwięk), z niektórymi Realtek'ami może się to gryźć
2. Przetaktowałeś za mocno wybraną kartę i nie wytrzymuje napięcia/częstotliwości - bądź któraś z nich sypie artefaktami, a Ty tego nie widzisz, bo nie podłączasz monitora i nie włączasz gier - a te uwidaczniają takie rzeczy od razu.
3. Masz nasrane w rejestrze i/lub sterownikach, przez co wysypuje Ci jądro systemowe
4. Nie wiem ile masz dysków twardych, ale w ustawieniach zasilania, w zaawansowanych opcjach, wyłącz przełączanie dysku w tryb uśpienia. Winzgroza ma problem z wybudzaniem dysków.

Daję 5 dych na punkt 2. ale profilaktycznie strzel czyszczenie rejestru, odpal DDU i wyczyść zbędne sterowniki, zaaktualizuj sterowniki do mobo, kart sieciowych itp.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka wyłącza się po różnym czasie

Postautor: redlumek » środa, 27 czerwca 2018, 23:09

frc991 pisze:Pisał, że podmieniał karty, choć nie wiem co to znaczy.
Wejdź w zainstalowane urządzenia, sprawdź czy któreś z urządzeń nie jest oflagowane trójkątem z wykrzyknikiem.
Mam cztery teorie:
1. Sterownik dźwięku zainstalowany na karcie graficznej gryzie się ze sterownikiem dźwięku zainstalowanym na kartach (HDMI też potrafi przesyłać dźwięk), z niektórymi Realtek'ami może się to gryźć
2. Przetaktowałeś za mocno wybraną kartę i nie wytrzymuje napięcia/częstotliwości - bądź któraś z nich sypie artefaktami, a Ty tego nie widzisz, bo nie podłączasz monitora i nie włączasz gier - a te uwidaczniają takie rzeczy od razu.
3. Masz nasrane w rejestrze i/lub sterownikach, przez co wysypuje Ci jądro systemowe
4. Nie wiem ile masz dysków twardych, ale w ustawieniach zasilania, w zaawansowanych opcjach, wyłącz przełączanie dysku w tryb uśpienia. Winzgroza ma problem z wybudzaniem dysków.

Daję 5 dych na punkt 2. ale profilaktycznie strzel czyszczenie rejestru, odpal DDU i wyczyść zbędne sterowniki, zaaktualizuj sterowniki do mobo, kart sieciowych itp.
A czytałeś co kolega pisał na hiveos miał to samo. Wiec jak się do tego mają twoje rady?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 175
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka wyłącza się po różnym czasie

Postautor: frc991 » środa, 27 czerwca 2018, 23:20

redlumek pisze:A czytałeś co kolega pisał na hiveos miał to samo. Wiec jak się do tego mają twoje rady?
kuba9449 pisze: Reset cmosu nic nie zmienił i nie jest to problem hardware, bo wrzuciłem hiveos na pendrive dla testu i chodzi stabilnie. Gdzieś obiło mi się o uszy, że windows jak się często zmienia karty i zamienia sloty zaczyna robić problemy. Podobno trzeba wyczyścić jakiś rejestr, ktoś coś wie na ten temat?
kuba9449 pisze: Mam ustawione włączanie po podaniu zasilania i nie jest to wina windowsa bo na hiveos dzieje się to samo. Komputer nie wyłącza się jakby całkowicie, wiatraczek na procesorze działa, ale wszystko jest martwe.
Yhym. Doczytałem.
Nie wiem po co używać systemu, który nie ma nawet 10% możliwości Windowsa, ale jak ktoś lubi kopać się z koniem...

Problem z przetaktowaniem / niewydolnością zasilania / złego podłączenia sprzętu.
Pisał że działało parę miesięcy, nagle przestało.
Odłącz wszystkie karty, podłączaj pojedynczo z wyjściem obrazu na monitor i Furmark'iem potraktuj na ustawieniach, których używasz do kopania.
Poza tym, jeśli nie testował danych ustawień dłużej niż 24h (a wątpię) to nie ma podstaw do tego, by napisać, że któreś z ustawień było stabilne.
Ostatnio zmieniony środa, 27 czerwca 2018, 23:28 przez frc991, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka wyłącza się po różnym czasie

Postautor: redlumek » środa, 27 czerwca 2018, 23:28

Tzn piszesz o Windowsie gdzie masz tyle problemów i rozwiązań że ciężko się połapać w tym wszystkim? Chyba tak bo sam potwierdziles to odpowiadając na pytanie co mogło być nie tak na koparce z Windowsem.
kuba9449 pisze:Mam ustawione włączanie po podaniu zasilania i nie jest to wina windowsa bo na hiveos dzieje się to samo. Komputer nie wyłącza się jakby całkowicie, wiatraczek na procesorze działa, ale wszystko jest martwe.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 175
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka wyłącza się po różnym czasie

Postautor: frc991 » środa, 27 czerwca 2018, 23:32

redlumek pisze: Tzn piszesz o Windowsie gdzie masz tyle problemów i rozwiązań że ciężko się połapać w tym wszystkim? Chyba tak bo sam potwierdziles to odpowiadając na pytanie co mogło być nie tak na koparce z Windowsem.
Nie przekręcaj moich słów. To że Ty nie jesteś w stanie połapać nie ładuje wszystkich do jednego wora.
System jest o tyle dobrze rozwiązany, że zgłasza swoje błędy w rejestrach. To że programiści zewnętrzni nie potrafią czegoś napisać raz a dobrze, to nie wina Microsoftu - vide rozwiązania usypiania dysków NAS/cywilnych; gryzące się sterowniki dźwięku. Zgłosił mu ogólny błąd kernela, nawet nie napisał mi kodu szczegółowego dlaczego wystąpił dany błąd. Wróżką jestem? Podałem mu najczęściej występujące zgryzy / zgryzy z którymi ja się spotkałem.

Niech przetestuje pojedynczo karty Furmark'iem, to znajdzie swoje rozwiązanie.
Ostatnio zmieniony środa, 27 czerwca 2018, 23:33 przez frc991, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka wyłącza się po różnym czasie

Postautor: redlumek » środa, 27 czerwca 2018, 23:33

Napisze jeszce raz bo nie doczytales
kuba9449 pisze:Mam ustawione włączanie po podaniu zasilania i nie jest to wina windowsa bo na hiveos dzieje się to samo. Komputer nie wyłącza się jakby całkowicie, wiatraczek na procesorze działa, ale wszystko jest martwe.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 175
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka wyłącza się po różnym czasie

Postautor: frc991 » środa, 27 czerwca 2018, 23:38

redlumek pisze:Napisze jeszce raz bo nie doczytales
kuba9449 pisze:Mam ustawione włączanie po podaniu zasilania i nie jest to wina windowsa bo na hiveos dzieje się to samo. Komputer nie wyłącza się jakby całkowicie, wiatraczek na procesorze działa, ale wszystko jest martwe.
Co de facto potwierdza moją tezę.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka wyłącza się po różnym czasie

Postautor: redlumek » czwartek, 28 czerwca 2018, 08:33

Chodzi o twój punkt 2? Przeczytaj moja wypowiedź która jest nad twoja.

Wygadany
Posty: 670
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: -38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka wyłącza się po różnym czasie

Postautor: kuba9449 » wtorek, 3 lipca 2018, 22:56

Odłączałem wszystkie karty i podpinałem po jednej bezpośrednio do płyty głównej, działo się to samo.
Ustawiałem karty na ustawienia fabryczne bez OC, bez poprawy.
Czyściłem rejestr i używałem DDU, bez poprawy.
Zmieniłem ustawienie usypiania dysku, teraz testuję.

Jak zaradzić na punkt:
"1. Sterownik dźwięku zainstalowany na karcie graficznej gryzie się ze sterownikiem dźwięku zainstalowanym na kartach (HDMI też potrafi przesyłać dźwięk), z niektórymi Realtek'ami może się to gryźć"?

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka wyłącza się po różnym czasie

Postautor: redlumek » wtorek, 3 lipca 2018, 22:59

Jak sterownik karty dźwiękowej z karty graficznej może się kłócić że sterownikiem karty dźwiękowej z karty?
Bo jeśli chodzi ci o kartę dźwiękowa na płycie głównej to wyłącz ja w biosie.

Wygadany
Posty: 670
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: -38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka wyłącza się po różnym czasie

Postautor: kuba9449 » czwartek, 19 lipca 2018, 21:18

redlumek pisze: Jak sterownik karty dźwiękowej z karty graficznej może się kłócić że sterownikiem karty dźwiękowej z karty?
Bo jeśli chodzi ci o kartę dźwiękowa na płycie głównej to wyłącz ja w biosie.
Właśnie nie rozumiem o co w tym punkcie chodzi.
Kartę dźwiękową z płyty głównej mam wyłączoną.
Nic na razie nie pomogło, ale mam inny trop... Czy jest możliwe aby padły wszystkie karty jednocześnie?
Wcześniej myślałem, że to jedna robi jakieś problemy, podłączałem po jednej i było tak samo więc karty wykluczyłem. Teraz przekładałem po jednej karcie do sprawnej koparki na 1060 i żadna karta nie chciała ruszyć, więc musiałyby uszkodzić się wszystkie.

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości