Dlaczego kopię mniej, niż wcześniej, co robię źle? (BitcoinZ)

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego kopię mniej, niż wcześniej, co robię źle? (BitcoinZ)

Postautor: MadamIckiewicz » wtorek, 17 kwietnia 2018, 13:59

Dzień dobry,

od kilku tygodni mam koparkę i kopię nią walutę BitcoinZ. Koparkę składała i ustawiała mi firma z Łodzi. Jest na oryginalnym windows 10 i składa się z ośmiu kart MSI NVIDIA GF GTX 1070 ARMOR 8192MB. Mam portfel Coinomi, tam swój adres BitcoinZ. Na dobę kopało mi zawsze powyżej 3000 BitcoinówZ. Od kilku dni wydobywam znacznie mniej, ponieważ nawet mniej niż 1500 BitcoinówZ. Osoba która mi sprzedała koparkę zapadła się pod ziemię. Czy coś mogło się uszkodzić? Osiem kart działa, wiatraki się kręcą. Syn zresetował koparkę. Sama się uruchomiła i włączyła program NVidia ZECMiner. Kopie osiem kart, każda w okolicach 450 soli. Łącznie nieco ponad 3600 soli. Wszystko automatycznie łączy się z MININGSPEED - rozumiem, że tam kopie. Dlaczego kopie mniej? Co zrobić by kopać więcej?

pozdrawiam serdecznie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego kopię mniej, niż wcześniej, co robię źle? (BitcoinZ)

Postautor: slasta » wtorek, 17 kwietnia 2018, 14:28

A wiesz co to trudność kopania ? A koparka nie miała jakiś przestojów ? co mówią statystyki na kopalni ?

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego kopię mniej, niż wcześniej, co robię źle? (BitcoinZ)

Postautor: rejestracyjny » wtorek, 17 kwietnia 2018, 18:54

Ja też wydobywam BitcoinZ. W ostatnich dniach był duży hype na btcz, bo miał wejść na giełdę Coinbene, co zostało przesunięte na początek maja oraz TXTz, czyli przesyłanie tej kryptowaluty za pomocą smsów. Przez co cena wzrosła, a to przełożyło się na większą ilość osób kopiących, a to z kolei zwiększyło trudność z ~130k do ~300k. Teraz się to unormowało i wydobycie zwiększyło się. Ale tak, w ostatnich dniach wydobycie było dużo niższe. Możesz pomyśleć nad zmianą oprogramowania do kopania. Ja jakiś czas temu zmieniłem EWBF-Zec-Miner na https://github.com/nemosminer/DSTM-equi ... r/releases i jestem zadowolony. Dodatkowo społeczność BitcoinZ jakiś czas temu prosiła, by używać pooli które wspomagają fundusz. Miningspeed już tego nie robi. Tutaj lista z ich oficjalnego ogłoszenia: GetPool | Equipool | Abakus Gemini | PoolMate | PCMining | Madmax | LamboMoon | Luckpool | MinePool Windfall Mining | Digital49er | Axepool | Worldminer | Pool W00t | Ragnar | Geekhash.io | Pickaxe | Mining4. Ogólnie nie masz się czym przejmować, teraz będzie wydobywało lepiej. Ale, że firma z Łodzi "zapadła się pod ziemię", no nie ładnie Panowie :)

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego kopię mniej, niż wcześniej, co robię źle? (BitcoinZ)

Postautor: MadamIckiewicz » piątek, 20 kwietnia 2018, 13:12

Dzięki, faktycznie kopię teraz więcej. Z dużą pomocą mojego syna, jego kolegi,sąsiada oraz znajomego z pracy, a także moją wiedzą pochodzącą z kursu, uporaliśmy się z plikiem konfiguracyjnym i programem kopiącym, który podesłałeś w linku powyżej. Kopanie wzrosło. Mam jeszcze taki problem, z którym nie umiemy sobie poradzić. Uruchamiam teraz koparkę plikiem *.bat, który stworzyliśmy zgodnie z zasadami opisanymi w pliku readme.txt programu kopiącego. Jednakże, problem który teraz jest wygląda następująco. Gdy nie ma prądu koparka się wyłącza. Gdy prąd elektrownia włącza, to koparka się uruchamia sama, włącza windows i jakoby z automatu uruchamia się mój stary program kopiący, który jest gorszy. Grupowo myśleliśmy jak to zmienić, szukaliśmy w autostarcie, ale jest pusty. Jak to zmienić? Przypominam, że kopię na adress BitcoinZ z Coinomi, bo mam iPhona. Łączę się jak zaleciłeś z Equipool, podoba mi się ich układ graficzny i łatwość sprawdzania kopania na iPhonie. Proszę o pomoc bardziej doświadczonych ode mnie.

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego kopię mniej, niż wcześniej, co robię źle? (BitcoinZ)

Postautor: rejestracyjny » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 17:29

MadamIckiewicz pisze: włącza windows i jakoby z automatu uruchamia się mój stary program kopiący, który jest gorszy. Grupowo myśleliśmy jak to zmienić, szukaliśmy w autostarcie, ale jest pusty. Jak to zmienić?
Sprawdź w Harmonogramie Zadań, powinno być jako "przy logowaniu...", lub "przy uruchamianiu". Jeżeli masz jakieś pytania odnośnie BitcoinZ, zapraszam na oficjalny kanał telegrama:
https://t.me/BitcoinZ_PL

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 6 gości