Problem z koparka

Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z koparka

Postautor: Xalon » piątek, 23 marca 2018, 15:16

redlumek pisze:Jak dobrze zrozumiałem kart nie podkrecales ani też nie obnizales power consumption. Taka karta ma pobór prądu w skokach do 225W i wtedy zasilacz może się nie wyrabiać i cały system wtedy pada. Odłącz z dwie karty i zobacz czy będzie Ci to chodzić na 4
Totalnie nic nie robiłem z tym (podkręcanie czy power consumption), fizycznie na watomierzu widziałem brało 800W-870W (Dopóki się nie zawiesi). W programie GPU-Z widziałem, że limit kart jest ustawiony na 150W - nie wiem czy to jest zależne od siebie i czy to wpływa na zawieszanie koparki.
Obrazek

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z koparka

Postautor: m.m » piątek, 23 marca 2018, 20:07

Xalon pisze: Ten afterburner w ogole nie dziala, zobacz tego screen shota na samej gorze tego postu.
Pokazuje wszystko 0.
Próbowałem to odpalić jako administrator itd. I dalej tak samo wygląda (choć jak wejdziesz w ustawienia, widzi 6 kart)
do radonów używamy https://forums.guru3d.com/threads/overd ... us.416116/ zwłaszcza na nowszych kartach. MSI AB mało kiedy działa poprawnie.
redlumek pisze: Taka karta ma pobór prądu w skokach do 225W i wtedy zasilacz może się nie wyrabiać i cały system wtedy pada
Na tym zasilaczu bez problemu ciągnę 8*RX580, bez zdjętych napięć też dawał radę.

Dodano po 1 minucie 7 sekundach:
Xalon pisze: fizycznie na watomierzu widziałem brało 800W-870W (Dopóki się nie zawiesi)
czyli betka.

Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z koparka

Postautor: Xalon » niedziela, 25 marca 2018, 03:32

m.m pisze:
Xalon pisze: Ten afterburner w ogole nie dziala, zobacz tego screen shota na samej gorze tego postu.
Pokazuje wszystko 0.
Próbowałem to odpalić jako administrator itd. I dalej tak samo wygląda (choć jak wejdziesz w ustawienia, widzi 6 kart)
do radonów używamy https://forums.guru3d.com/threads/overd ... us.416116/ zwłaszcza na nowszych kartach. MSI AB mało kiedy działa poprawnie.
redlumek pisze: Taka karta ma pobór prądu w skokach do 225W i wtedy zasilacz może się nie wyrabiać i cały system wtedy pada
Na tym zasilaczu bez problemu ciągnę 8*RX580, bez zdjętych napięć też dawał radę.

Dodano po 1 minucie 7 sekundach:
Xalon pisze: fizycznie na watomierzu widziałem brało 800W-870W (Dopóki się nie zawiesi)
czyli betka.
To co może byc powodem zawieszania sie koparki? Wszystko wygląda jak by było dobrze, a jednak nie...

Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z koparka

Postautor: Xalon » piątek, 30 marca 2018, 03:41

Odświeżamy temat, jest ktokolwiek w stanie pomóc ? Bo już mi ręce opadają..

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Problem z koparka

Postautor: Zeyt » piątek, 30 marca 2018, 04:03

@Xalon, kup po prostu jeszcze jedna kostke RAM, ja miałem ten sam problem tylko na jednej karcie, kupiłem 4GB RAM i problem zniknął.

A żeby nie wydawać pieniedzy, pozycz kostke od kolegi, sprawdz czy CI pojdzie, jeśli tak to wtedy kup

Ja dołożyłem RAM, odinstalowałem wszystkie karty, zainstalowałem na noowo i śmiga mi juz ładnych pare tygodni

Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z koparka

Postautor: Xalon » sobota, 31 marca 2018, 00:10

Zeyt pisze: @Xalon, kup po prostu jeszcze jedna kostke RAM, ja miałem ten sam problem tylko na jednej karcie, kupiłem 4GB RAM i problem zniknął.

A żeby nie wydawać pieniedzy, pozycz kostke od kolegi, sprawdz czy CI pojdzie, jeśli tak to wtedy kup

Ja dołożyłem RAM, odinstalowałem wszystkie karty, zainstalowałem na noowo i śmiga mi juz ładnych pare tygodni
Musze pomyśleć o tym, teraz mam gorszy problem.
Jak odpalam claymora to crashuje minera.

Obrazek

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 30 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z koparka

Postautor: instalmario » piątek, 29 czerwca 2018, 07:47

Czy znaleźliście rozwiązanie dla tego problemu?
Mam tak samo zaczęło się od zawieszania komputera i później crashowania Claymora??

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości