Koparka 8xRX580 Claymore się wywala

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 14 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka 8xRX580 Claymore się wywala

Postautor: Yarecky » środa, 14 marca 2018, 22:11

Witajcie wszyscy, a zwłaszcza ci, którzy wiedzę posiadając do pomocy są chętni :-)

Zrobiłem koparkę taką:
- płyta Asrock H110 Pro BTC+
- Celeron G9330
- 8GB RAM
- 2 zasilacze Corsair 1000W
- risery v.9 sata
- 8 kart MSI RX580 8GB Armor

Odpalenie dowolnej liczby kart mniejszej niż 8 daje dobrą, stabilną pracę. Dołożenie ostatniej karty powoduje, że Windows melduje, że karta jest OK, ale Claymore wywala błąd "OpenCL error -4 (0) - cannot create DAG on GPU", przy czym błąd dotyczy DOWOLNEJ karty. Np. może być to karta 2, ale po resecie systemu już jest to karta 6. Albo 5. Dowolna :-)
Próbowałem kilku pomysłów:
- zmieniłem ostatnią kartę na GTX1060 - sterownik się zainstalował, system powiedział "OK", Claymor znalazł kartę (że 1 Nvidia) i się wywalił tak, jak poprzednio.
- zmieniłem ostatniego risera na v6 z MOLEX-em. To samo
- no i prawdę mówiąc już nie mam pomysłów.

Raczej wykluczam kwestię zasilania - każdy zasilacz ma dwie linie 12V, każda linia zasila 2 karty. Zamiana kolejności riserów nic nie zmienia.

Wydaje mi się, że błąd polega na tym, że Claymore próbuje początkowo ustalić na każdej karcie bufor dla obliczeń (pewnie herezje gadam, ale jakoś tak to chyba wygląda). Jest w stanie ustawić dla 7 kart, ale jak się pojawi ósma, to po zawodach. Czyli jakby się limit wyczerpał. I stąd losowość kart z błędem - pewnie wynika ona z tego, że "która karta pierwsza, to lepsza, a ostatnią się zamelduje że uszkodzona, bo niby jak mam ją tu jeszcze wcisnąć?".

Aha, i na koniec - oczywiście po zainstalowaniu 8 kart Winda zgłasza, że OK, sterownik również, ale po błędzie Claymore-a i restarcie koparki okazuje się, że "na skutek błędu sterownik AMD zmienił ustawienia zasilania na domyślne". Czyli wychodzi, że już wiedział, że jednak nie wszystko było OK.

Jeżeli możecie - pomóżcie, mi się koncepty wyczerpały. Jak się nie uda, pozostanie sprzedanie karty i koparka będzie 7-kartowa ;-)

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka 8xRX580 Claymore się wywala

Postautor: redlumek » czwartek, 15 marca 2018, 17:53

Przetestuj na innym systemie z pendrive-a np hiveos. Jeśli tam będzie kopać - to znaczy ze to wina ustawień w Windowsie.
Jak rozumiem masz najnowsza wersje win 10 pro z najnowszymi poprawkami. Drivery najnowsze i program kopiacy też? Swap file ustawiony na odpowiednią ilość?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 17
Rejestracja: 11 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka 8xRX580 Claymore się wywala

Postautor: Jero » czwartek, 15 marca 2018, 18:43

@redlumek, dlaczego wymieniles akurat win 10 w wersji pro? zwykla wersja gorsza do kopania?

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka 8xRX580 Claymore się wywala

Postautor: visera » czwartek, 15 marca 2018, 19:31

A jak masz rozprowadzone zasilanie z tych dwóch zasilaczy? Jak wielki plik stronnicowania masz ustawiony?

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka 8xRX580 Claymore się wywala

Postautor: m.m » piątek, 16 marca 2018, 11:59

Yarecky pisze: Claymore wywala błąd "OpenCL error -4 (0) - cannot create DAG on GPU", przy czym błąd dotyczy DOWOLNEJ karty. Np. może być to karta 2, ale po resecie systemu już jest to karta 6. Albo 5. Dowolna :-)
plik stronicowania powyżej 16 GB ?
Jero pisze: @redlumek, dlaczego wymieniles akurat win 10 w wersji pro? zwykla wersja gorsza do kopania?
jeden pies ale wersja PRO ma zdalny pulpit :)

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 14 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka 8xRX580 Claymore się wywala

Postautor: Yarecky » poniedziałek, 19 marca 2018, 11:57

Chłopaki! Dzięki!
Swap file był ustawiony automatycznie na coś koło 13 GB. Zmieniłem na 20GB i wszystkie karty działają, a radość moja nie ma sobie równych :-)
Jeszcze raz bardzo BARDZO wielkie dzięki - już się pogodziłem z myślą, że się nie da, a tu się okazało, że jak się mądrych zapyta, to i poczytać i posłuchać warto :-)

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 2 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka 8xRX580 Claymore się wywala

Postautor: simlock10 » poniedziałek, 19 marca 2018, 20:36

Yarecky pisze: Chłopaki! Dzięki!
Swap file był ustawiony automatycznie na coś koło 13 GB. Zmieniłem na 20GB i wszystkie karty działają, a radość moja nie ma sobie równych :-)
Jeszcze raz bardzo BARDZO wielkie dzięki - już się pogodziłem z myślą, że się nie da, a tu się okazało, że jak się mądrych zapyta, to i poczytać i posłuchać warto :-)
witam ,mam identyczną sytuacje tyle ze u mnie 5 działą a z 6 juz problem , gdzie ten swap file?

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka 8xRX580 Claymore się wywala

Postautor: redlumek » poniedziałek, 19 marca 2018, 21:44

W ustawieniach windowsa - Google co pomoże

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 2 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka 8xRX580 Claymore się wywala

Postautor: simlock10 » wtorek, 20 marca 2018, 11:09

redlumek pisze: W ustawieniach windowsa - Google co pomoże
Pomogło :) dla ciemniejszych takich jak ja chodziło o zwiekszenie pliku stronicowania

Orator
Posty: 724
Rejestracja: 6 grudnia 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka 8xRX580 Claymore się wywala

Postautor: jacek1973 » wtorek, 10 kwietnia 2018, 06:55

Polecam fantastyczny system [img]//uploads.tapatalk-cdn.com/201804 ... 4a7688.jpg[/img]

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości