Dag Creation Time - od czego zależy ? Dlaczego dla jednej z kart mam bardzo wysoki ?

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dag Creation Time - od czego zależy ? Dlaczego dla jednej z kart mam bardzo wysoki ?

Postautor: visera » sobota, 10 marca 2018, 06:43

Mam problem z jedną kartą, mianowicie dla GPU6 - DAG creation time bardzo często wynosi ponad 60000 ms gdzie dla 5 innych kart ten czas jest 10 raz niższy. Przez co 6 karta kopie z prędkością 2 mh/s zamiast 20.

Dzieje się tak mimo:
- ustawień stock
- wymianie risera
- przełożeniu karty

Nie mam pojęcia od czego to zależy. po kilku autorestartach złapie kopanie na poziomie 20 mh/s ale średnio trzeba 20 minut kopania poświęcić.

Proszę o nie przekonywanie do przejścia na inny os zależy mi by zrobić to na win 10.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dag Creation Time - od czego zależy ? Dlaczego dla jednej z kart mam bardzo wysoki ?

Postautor: m.m » sobota, 10 marca 2018, 10:41

visera pisze: Nie mam pojęcia od czego to zależy
dysk, swap, cpu

jak masz HDD to normalne że przy większej ilości kart będzie lipa.

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dag Creation Time - od czego zależy ? Dlaczego dla jednej z kart mam bardzo wysoki ?

Postautor: visera » sobota, 10 marca 2018, 14:26

Zasilacz 1200W Power LC
Dysk: SSD 128
CPU: Celeron 3.3 Ghz na LGA 1150

Najgorzej, że po prostu jedna karta praktycznie w ogole nie kopię. Pomaga jakakolwiek zmiana w MSI After Burner, choćby zwiększenie lub zmniejszenie wentyli o 1%. Cokolwiek i karta wraca do życia.

Co może być przyczyną, zmieniłem minera na Phoenix ale podobne zachowanie. Zmieniłem riser, miejsce i ciągle to się dzieje, że kartą oznaczoną jako GPU 6 bez względu czy jest ona w 1,2,3 czy 6 PCI-e

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dag Creation Time - od czego zależy ? Dlaczego dla jednej z kart mam bardzo wysoki ?

Postautor: m.m » poniedziałek, 12 marca 2018, 10:58

visera pisze: Najgorzej, że po prostu jedna karta praktycznie w ogole nie kopię. Pomaga jakakolwiek zmiana w MSI After Burner, choćby zwiększenie lub zmniejszenie wentyli o 1%. Cokolwiek i karta wraca do życia.
a jakie jest "realne" taktowanie pamięci gdy karta zdycha ?

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dag Creation Time - od czego zależy ? Dlaczego dla jednej z kart mam bardzo wysoki ?

Postautor: visera » wtorek, 13 marca 2018, 06:35

To znaczy jak już wprowadzę jakąkolwiek zmianę w MSI Afterburnerze (chociażby zmiana prędkości wentyli) to chodzi ona bez problemu dniami. Czasami jak internet na chwilę straci połączęnie, wówczas sytuacja się powtarza tzn, karta nie może otrzymać DAG Creation Time mniejszego niż 58000 ms. Oczywiście kilka autorestartów Claymore i będzie kopać normalnie.

To samo dzieję, się na stock wartościach jak i po podkręceniu.

Obecnie pracuje na:

825mV
Core Clock: 1695 Mhz
Mem Clock: 4551 Mhz

Inne te karty, które różnią się 1 cyfrą w numerze seryjnym też są na Hynix pracują na:

825mV
Core Clock: 1695 Mhz
Mem Clock: 4704 Mhz

Widziałem w google, że jest parę osób, które ma ten sam problem ale posty nie zawierają rozwiązania. Próbowałem wyłączyć zintegrowaną grafę, gdyż taką dostałem poradę (zintegrowana obsługuje mi monitor) - nie pomogło, a wręcz odwrotnie bo przy włączonym claymorze GTX lagował z obsługą windy przy tych ustawieniach.

Przestawiłem prędkość PCI-e Speed w BIOS płyty na GEN 1 - gdyż też wyczytałem taką sugestię, również nie pomogło. Przy GEN 2 sypią się błędy w claymorze często.

Dodano po 2 minutach 27 sekundach:
Nie jest to dla mnie jakość szczególnie istotne, bo mam dobrane parametry w claymorze, które wykonają autoreset jeśli nie będzie osiągnięta zadana prędkość - i za któryms razem ten DAG creation time wskoczy na poziom innych kart ok. 5400ms i wówczas wszystko pracuje ok. Nie mniej jednak, chciałbym znaleźć przyczynę z czystej ciekawości i dążeniu do jakieś ogólnej poprawności.

P.S. Stery też nie pomagają

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dag Creation Time - od czego zależy ? Dlaczego dla jednej z kart mam bardzo wysoki ?

Postautor: m.m » wtorek, 13 marca 2018, 13:35

Zmniejsz OC pamięci i testuj.

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dag Creation Time - od czego zależy ? Dlaczego dla jednej z kart mam bardzo wysoki ?

Postautor: visera » wtorek, 13 marca 2018, 16:24

No ale na pamięciach stockowych (fabrycznych) bez overclockingu dzieje się to samo

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dag Creation Time - od czego zależy ? Dlaczego dla jednej z kart mam bardzo wysoki ?

Postautor: m.m » wtorek, 13 marca 2018, 23:24

no to ja odpadam, pomysłu nie mam.

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dag Creation Time - od czego zależy ? Dlaczego dla jednej z kart mam bardzo wysoki ?

Postautor: visera » środa, 14 marca 2018, 04:14

A czy wielkość pamięci wirtualnej ma realny wpływ ?

- Przy ustawieniu: pamięć początkowa 12 GB , końcowa 24 GB - DAG CT - 60000 ms i obniżony hashrate za każdym razem
- Przy ustawieniu: pamięć początkowa 1 GB , końcowa 24 GB - DAG CT - 60000 ms i obniżony hashrate za każdym razem

- Przy ustawieniu: pamięć początkowa 1 GB, końcowa 16 GB - DAG CT - na 4 restarty 2 prawidłowo a 2 jak wyżej

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dag Creation Time - od czego zależy ? Dlaczego dla jednej z kart mam bardzo wysoki ?

Postautor: m.m » środa, 14 marca 2018, 09:27

visera pisze: A czy wielkość pamięci wirtualnej ma realny wpływ ?
do 6 gpu nie odnotowałem, powyżej hashrate nie był stabilny, były dziwne dropy.

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dag Creation Time - od czego zależy ? Dlaczego dla jednej z kart mam bardzo wysoki ?

Postautor: visera » czwartek, 15 marca 2018, 20:02

Swoją drogą, tą kartę również nie mogę tak mocno podkręcić jak pozostałe. To znaczy są to kolejne numery seryjne GTX Zotac AMP! 1060 6GB, 5 idzie na w chwili obecnej na

Core: 1708 Mhz
Mem: 4795 Mhz
Voltage: 800mV

Gdzie ta 6 idzie na:
Core: 1695 Mhz
Mem: 4551 Mhz
Voltage: 800mV

Podkręcenie wyżej powoduje, że MSI AB - gubi parametry karty, podobnie miner nie widzi prędkości wentyli. Karta po paru godzinach padnie.

Dodano po 27 minutach 45 sekundach:
Co ciekawe dziś przeglądałem jeszcze HW info i znalazłem takie coś:

Wszystkie GTX mają PCIe Link Speed na 5.0GT/s a ta karta ma 2.5 GT/s. W biosie PCI-e Link Speed jest ustawiony na PCIE 1, spróbować przestawić na PCIE2 ?

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dag Creation Time - od czego zależy ? Dlaczego dla jednej z kart mam bardzo wysoki ?

Postautor: m.m » piątek, 16 marca 2018, 11:56

ja zawsze zostawiam na auto.

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dag Creation Time - od czego zależy ? Dlaczego dla jednej z kart mam bardzo wysoki ?

Postautor: visera » sobota, 17 marca 2018, 07:14

A więc tak,

Zaktualizowałem dziś bios do Asrocka H81 Pro BTC R2.0 , znalazłem na ich stronie bios ze wsparciem 4G (mimo, ze stary miał domyślnie włączony jako enable) dla miningowców, overclockowców i gamerów, etc. tak napisali.

Po aktualizacji, walczyłem 40 minut by koparkę uruchomić. Z początku windows uruchamiał się, ale jedna karta miała !, później przed długi czas przestał ją widzieć, ale do rzeczy:

Przy PCI-E link speed GEN 2 - koparka się nie odpala, zasilacz pracuje, wentyle kręcą ale ekran czarny
Przy PCI-E link speed GEN 1 - koparka odpala się, ale prędkości są 2.5 GT/s na każdej z kart
Przy PCI-E link speed AUTO - 5 kart ma prędkość 5.0 GT/s natomiast ta jedna 2.5 GT/s i z tą jedną mam problem, gdyż przy uruchomieniu koparki nie kopie tj. 2-4 mh/s dopiero lekka zmiana jakiegokolwiek parametru sprawia, że kopie z pełną szybkością. Może to być nawet zmiana prędkości wentylatora o 1%

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dag Creation Time - od czego zależy ? Dlaczego dla jednej z kart mam bardzo wysoki ?

Postautor: m.m » sobota, 17 marca 2018, 11:18

po zamianie slotu pcie jest tak samo ? tzn jest problem z 5 kartą czy tą konkretną ?

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dag Creation Time - od czego zależy ? Dlaczego dla jednej z kart mam bardzo wysoki ?

Postautor: visera » poniedziałek, 19 marca 2018, 06:50

Wczoraj na spokojnie usiadłem przy koparce.

Zmiana risera na nowy - nie pomaga
Zmiana bios na najnowszy - nie pomaga
Przywrócenia wartości fabrycznych - nie pomaga

Zmiana slotu karty, sprawia że jest ona nie wykrywalna.

Wydaje mi się, że problem leży ze sterownikiem i rejestrem. Może po prostu wyczyszczę OS ze sterowników za pomocą ddu i na nowo zainstaluje wszystko po kolei.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dag Creation Time - od czego zależy ? Dlaczego dla jednej z kart mam bardzo wysoki ?

Postautor: m.m » wtorek, 20 marca 2018, 00:35

DDU nie usuwa całego rejestru, musisz to zrobić ręcznie.

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dag Creation Time - od czego zależy ? Dlaczego dla jednej z kart mam bardzo wysoki ?

Postautor: rejestracyjny » wtorek, 20 marca 2018, 01:46

visera pisze: 6 karta kopie z prędkością 2 mh/s zamiast 20
Jak inne karty odłączysz, to nadal problem jest?

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dag Creation Time - od czego zależy ? Dlaczego dla jednej z kart mam bardzo wysoki ?

Postautor: visera » wtorek, 20 marca 2018, 19:52

Generalnie odłączając inne karty to windows przestaje tą widzieć też. Podobnie rzecz się ma, gdy próbuje wpiąć kartę w inny slot. Jest ona nie wykrywalna.

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dag Creation Time - od czego zależy ? Dlaczego dla jednej z kart mam bardzo wysoki ?

Postautor: rejestracyjny » wtorek, 20 marca 2018, 21:06

Zainstaluj aktualizację Windowsa do wersji Fall Creators:
https://support.microsoft.com/pl-pl/hel ... ors-update
Ustaw na sztywno pamięć wirtualną na 20GB.
Zainstaluj sterowniki nvidia z opcją "czystej instalacji".

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dag Creation Time - od czego zależy ? Dlaczego dla jednej z kart mam bardzo wysoki ?

Postautor: visera » czwartek, 22 marca 2018, 20:02

Przyczyna znaleziona i naprawiona. Okazało, pomogła wymiana risera. Miałem w domu 3 zapasowe risery co prawda kupione od poprzedniego dostawcy, na których karta działała, ale pcie link speed 2.5GT/s przez co OC zdecydowanie mniejszy. Od pewnego czasu kupuje risery od nowego dostawcy, gdyż są jakościowo lepiej wykonane (jakość lutów) i teraz gdy przyszła kolejna partia, postanowiłem podmienić w tej karcie.

Odziwo nie musiałem nic w aferburnerze ustawiać by wzbudzić kartę do pracy, zaczęła od razu płynnie kopać i pozwoliła na zwiększenie taktowania. Dodatkowo w HW info widnieje prędkość już na wszystkich kartach 5.0GT/s a nie jak do tej pory na 4 kartach 5.0 GT/s a na tej jednej 2.5 GT/s.

Reasumując winny okazał się riser !

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości