czy obserwujecie na swoich maszynach postępujący spadek zarobków ... lawinowy ???

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

czyżby kłopoty ...

Postautor: KryptoBanita » niedziela, 18 marca 2018, 13:24

redlumek pisze: karty nie kopia nawet na zużyty prąd?
t4040 pisze: mam wiekszość na Hynixach
I wszystko jasne :roll: ;)

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 18 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

czyżby kłopoty ...

Postautor: t4040 » niedziela, 18 marca 2018, 13:25

chyba raczej ZCL : :D

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

czyżby kłopoty ...

Postautor: redlumek » niedziela, 18 marca 2018, 13:33

To już lepiej kopać coś z shitcoinow np luxcoin lub Bulwark - tam przynajmniej kopiesz na rdzeniu a nie na pamięciach.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

czyżby kłopoty ...

Postautor: emtec777 » niedziela, 18 marca 2018, 20:00

^ dlaczego wiele ludzi używa określenia "shitcoin" w odniesieniu do młodych / mniej popularnych projektów?
/

Ja ostatnio (w sumie to już nie tak ostatnio) przyjąłem taktykę kopania młodych altów bazujących na ETH. Pewnie większość nigdzie nie zajdzie, ale w tym momencie mam około 100 bloków na dzień w solo, więc nawet jak jeden projekt, który kopałem w long term wypali to i tak będę ostro na plusie do tego coś na blake2s jako 2 (xvg już nie nie opłaca bo hieny z asicami się przełączyły). Zresztą nigdy nie podchodziłem do kopania z myślą krótkoterminową.
KryptoBanita pisze:
redlumek pisze: karty nie kopia nawet na zużyty prąd?
t4040 pisze: mam wiekszość na Hynixach
I wszystko jasne :roll: ;)
Co jasne? Mój kumpel ma koparkę ze wszystkimi pamięcaimi hynix, lecą równo 29mh/s w dual dcri 50 dla blake2s.
Ostatnio zmieniony niedziela, 18 marca 2018, 21:01 przez emtec777, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

czyżby kłopoty ...

Postautor: redlumek » niedziela, 18 marca 2018, 20:51

Ale twój kumpel ma AMD - a my mówimy o nVidia gtx1060

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

czyżby kłopoty ...

Postautor: KryptoBanita » niedziela, 18 marca 2018, 21:23

t4040 pisze: Na dzień dzisiejszy kilka moich kart 1060 i 1070ti nie kopie nawet na zużyty prąd :O
t4040 pisze: Prąd mam free
redlumek pisze: jeśli prąd masz za darmo - to w jakiś sposób karty nie kopia nawet na zużyty prąd?
Redlumek zadał Ci logiczne pytanie - skoro prąd masz "free" to karty kopią ZERO??
Odpowiedzią było, że są na hynixach - czyli dziadek o niebie, a babka o chlebie...

Dodano po 1 minucie 31 sekundach:
emtec777 pisze: Co jasne?
Właśnie, że to jest ściemnione :roll: czyli "wszystko jasne" - łopatologicznie

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 18 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

czyżby kłopoty ...

Postautor: t4040 » niedziela, 18 marca 2018, 22:35

Ło k!@#$% jakie tu ludzie "mondre" - dzięki za krótki pobyt na tym forum

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 1 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

czyżby kłopoty ...

Postautor: darekzp » wtorek, 20 marca 2018, 13:23

i kolejne spadki w wydobyciu i proszę mi nie pisać, że jestem niemotą techniczną bop kopie na nicehash.
to samo jest na każdym minerze, a sprawdzałem zcach, eth na minerach dedykowanych.
ja rozumiem spadek wartości monet, wzrost trudności , ale jak będzie w takim tempie wydobycie spadać to za dwa tygodnie koparka 6x1060 będzie kopać 3-4$ na dobę.
jakieś rady ? dlaczego tak się dzieje? czy także to obserwujecie? jakie inne wyjście?

ps.
kolegów od gówno rad pt. sprzedaj nam swoje karty - proszę o nie branie udziału w dyskusji.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

czy obserwujecie na swoich maszynach postępujący spadek zarobków ... lawinowy ???

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 20 marca 2018, 13:35

@darekzp, cena spada, opłacalność spada, nic nie zrobisz.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 20 marca 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

czy obserwujecie na swoich maszynach postępujący spadek zarobków ... lawinowy ???

Postautor: szymoprzemo » wtorek, 20 marca 2018, 22:09

Kopie etc na ethermine i nie odczuwam tak dużego wzrostu trudności w ostatnim czasie. Moc obliczeniowa sieci cały czas wzrasta to nie ma co się dziwić że trudność wzrasta

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 54
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

czy obserwujecie na swoich maszynach postępujący spadek zarobków ... lawinowy ???

Postautor: chyzy » środa, 21 marca 2018, 09:25

Poziom komunikacji, wartość merytoryczna, jest tyle słodyczy w tym wątku, że aż ciężko nie trolować Darku :o
"you rock my world" :mrgreen:
Obrazek

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 18 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

czy obserwujecie na swoich maszynach postępujący spadek zarobków ... lawinowy ???

Postautor: t4040 » poniedziałek, 26 marca 2018, 19:49

ja rozumiem spadek wartości monet, wzrost trudności , ale jak będzie w takim tempie wydobycie spadać to za dwa tygodnie koparka 6x1060 będzie kopać 3-4$ na dobę.
I co z tego ??

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

czy obserwujecie na swoich maszynach postępujący spadek zarobków ... lawinowy ???

Postautor: redlumek » poniedziałek, 26 marca 2018, 20:07

Dzisiaj wg whattomine.com I cenie prądu $0.16 6x1060 zarabia na czysto $2.86
Ale ten czas leci...

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 1 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

czy obserwujecie na swoich maszynach postępujący spadek zarobków ... lawinowy ???

Postautor: darekzp » poniedziałek, 26 marca 2018, 21:06

ja kopie na NIceHash Miner Legacy tam jest szacunkowe wydobycie w BTC i przelicznik na USD, więc pokazuje zysk brutto ~5,4 $/dobę.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

czy obserwujecie na swoich maszynach postępujący spadek zarobków ... lawinowy ???

Postautor: redlumek » poniedziałek, 26 marca 2018, 21:09

5.4$ przy kursie btc poniżej $8k?

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 1 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

czy obserwujecie na swoich maszynach postępujący spadek zarobków ... lawinowy ???

Postautor: darekzp » poniedziałek, 26 marca 2018, 21:11

no to dane z przed chwili, kopie teraz ZEC

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

czy obserwujecie na swoich maszynach postępujący spadek zarobków ... lawinowy ???

Postautor: redlumek » poniedziałek, 26 marca 2018, 22:13

Ale to type ci płacą - odejmij od tego prąd

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

czy obserwujecie na swoich maszynach postępujący spadek zarobków ... lawinowy ???

Postautor: rejestracyjny » poniedziałek, 26 marca 2018, 22:13

Na ten moment wydobycie jest nieopłacalne. Kto sprzedał karty, zrobił dobrze. Można kopać jakieś egzotyki i łudzić się, że lada dzień podrosną... MOŻNA. Jednakże na chwilę obecną, każdy shit tanieje i to tak, że za kilka dni będzie kosztował kilkanaście % taniej, niż dzisiaj. Jeszcze dokładając do tego taniejący sprzęt (nikt już nie bierze prosto z fabryki - tiry odjechały) + nową generacje kart + ASIC na ETH, polecam tylko jedno: TOTALNY ZRZUT GPU NA ALLEGRO (tak jestem już po - dlatego polecam). Kto pierwszy ten lepszy :D

Aha, dodam jeszcze, że to wszystko co na dniach będzie się działo z BTC nie pomaga. Wszystkie usprawnienia typu LN i ML... Ukróci to wszystkie shity, co się chwalą, że są szybsze, że są tańsze, że są anonimowe. Pozamiatane Panowie.

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 1 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

czy obserwujecie na swoich maszynach postępujący spadek zarobków ... lawinowy ???

Postautor: darekzp » wtorek, 27 marca 2018, 07:50

rejestracyjny pisze: Aha, dodam jeszcze, że to wszystko co na dniach będzie się działo z BTC nie pomaga. Wszystkie usprawnienia typu LN i ML... Ukróci to wszystkie shity, co się chwalą, że są szybsze, że są tańsze, że są anonimowe. Pozamiatane Panowie.
A możesz jaśniej : LN i ML ??

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 2 grudnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

czy obserwujecie na swoich maszynach postępujący spadek zarobków ... lawinowy ???

Postautor: delco » czwartek, 29 marca 2018, 14:34

Co nieprzerwanie idzie w górę, musi w końcu spaść w dół. Co idzie w dół, w końcu odbije do góry. Podobnie jest z akcjami spółek, z nieruchomościami i wszystkim innym. Także powiedziałbym że bez paniki.
Jak za pół roku, rok albo i później krypto nagle skoczą do góry (i pomimo wyraźnie większej trudności kopanie ponownie zrobi się bardzo opłacalne) to wtedy znowu będzie za przeproszeniem sraczka i szaleństwo na rynku a ludzie będą sobie wyrywać karty.
Według mnie na ten moment - czyli dopóki na horyzoncie nie widać żadnego alternatywnego rozwiązania - kryptowaluty to jest przyszłość rozliczeń finansowych i w długofalowej perspektywie większość z tych które się utrzymają będzie musiała wyraźnie zyskać na wartości. Oczywiście nie ma co porównywać z Bitcoinem - ten zgarnął olbrzymią premię za pierwszeństwo, jest i chyba już zawsze będzie uprzywilejowany i nie należy się spodziewać że setki innych krypto osiągną z czasem jego poziom wartości. Ale wyraźny ruch w górę w końcu powinien nadejść.

Także jeśli już ktoś ma koparkę, a jeszcze w szczególności błogosławieństwo darmowego prądu to ja doradzałbym mu nie panikować, kopać swoje, urobku nie sprzedawać i czekać cierpliwie.

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości