Dziwny problem z koparka 8x RX570

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 24 lutego 2018
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z koparka 8x RX570

Postautor: dualmaxi » sobota, 24 lutego 2018, 14:48

Witam,
Mam dosyć dziwny problem z którym walczę już chyba tydzień czasu po nocach i nie mogę bo rozwiązać.

Mam do koparki włożone 6 kart rx570 aorus 4gb. Kopia ETH około 175.4mhs przy 770w poboru całego zestawu ze ściany. Oczywiście na początku ni3 obyło się bez problemów z konfiguracją tych kart, ponieważ co wkladalem riser do pcie x1 to Windows zawieszal się na bootowaniu, musiałem wyłączać, przepinac do innego gniazda pcie i szukać na którym ruszy, jak ruszal, doinstalowal stery to wpinalem kolejna karte ktora już działała na tym gnieździe pcie na którym poprzednia nie....
Oczywiście hw info na jednym pcie pokazywał milion błędów pcie bus error, A na innym gniezdzie ten sam riser juz nie :o.....
Teraz 6 kart podłączonych w stanie spoczynku nie pokazuje żadnych błędów pcie bus, natomiast przy odpaleniu claymore zaczyna sypać nimi z powrotem...
Próbowałem według poradników, wkładać jedna A potem wszystkie na raz to czasaminsi udawało A czasami zawieszal się na ładowaniu windy i koniec.
W każdym bądź razie teraz 6 działa i kopię ładnie 175,4mhs przy 770w czasami raz na ruski rok zdarzy się drop do 167 i wraca od razu.

Do 6 kart to kupiłem 2 kolejne, mianowicie dwa asusy strixy rx570. Udało mi się odpalić 7 kart, odpalam claymore A tu 204,5mhs, A za chwilę 60 zaraz 130 zaraz 160 i tak sobie hasa góra dół, patrzę na watomierz A tam takie same skoki poboru, z 900 na 700 zaraz na 300w i tak w kolko....
Nie mam już pomysłu co to może być.

MOBO: biostar TB250 btc+ 8pcie
PSU: 2x silientum supremo fm2 750w gold
6xgpu aorus rx570 i 2xgpu Asus strix OC rx570
Cpu: celeron g3930
Risery w wersji 008c

Będę wdzieczny za jakąś rade i pomoc,
Pozdrawiam :)

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 24 lutego 2018
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dziwny problem z koparka 8x RX570

Postautor: dualmaxi » sobota, 24 lutego 2018, 22:52

Witam,
Mam dosyć dziwny problem z którym walczę już chyba tydzień czasu po nocach i nie mogę bo rozwiązać.

Mam do koparki włożone 6 kart rx570 aorus 4gb. Kopia ETH około 175.4mhs przy 770w poboru całego zestawu ze ściany. Oczywiście na początku ni3 obyło się bez problemów z konfiguracją tych kart, ponieważ co wkladalem riser do pcie x1 to Windows zawieszal się na bootowaniu, musiałem wyłączać, przepinac do innego gniazda pcie i szukać na którym ruszy, jak ruszal, doinstalowal stery to wpinalem kolejna karte ktora już działała na tym gnieździe pcie na którym poprzednia nie....
Oczywiście hw info na jednym pcie pokazywał milion błędów pcie bus error, A na innym gniezdzie ten sam riser juz nie :o.....
Teraz 6 kart podłączonych w stanie spoczynku nie pokazuje żadnych błędów pcie bus, natomiast przy odpaleniu claymore zaczyna sypać nimi z powrotem...
Próbowałem według poradników, wkładać jedna A potem wszystkie na raz to czasaminsi udawało A czasami zawieszal się na ładowaniu windy i koniec.
W każdym bądź razie teraz 6 działa i kopię ładnie 175,4mhs przy 770w czasami raz na ruski rok zdarzy się drop do 167 i wraca od razu.

Do 6 kart to kupiłem 2 kolejne, mianowicie dwa asusy strixy rx570. Udało mi się odpalić 7 kart, odpalam claymore A tu 204,5mhs, A za chwilę 60 zaraz 130 zaraz 160 i tak sobie hasa góra dół, patrzę na watomierz A tam takie same skoki poboru, z 900 na 700 zaraz na 300w i tak w kolko....
Nie mam już pomysłu co to może być.

MOBO: biostar TB250 btc+ 8pcie
PSU: 2x silientum supremo fm2 750w gold
6xgpu aorus rx570 i 2xgpu Asus strix OC rx570
Cpu: celeron g3930
Risery w wersji 008c

Będę wdzieczny za jakąś rade i pomoc,
Pozdrawiam :)

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziwny problem z koparka 8x RX570

Postautor: rejestracyjny » niedziela, 25 lutego 2018, 01:04

dualmaxi pisze: ponieważ co wkladalem riser do pcie x1 to Windows zawieszal się na bootowaniu
Jeżeli przez bootowanie masz na myśli ekran z załadowaną tapetą, to fakt można pomyśleć że Windows zawiesił się. A wtedy właśnie najmocniej pracuje, dodając wszystkie potrzebne sterowniki do nowo dodanej karty. Także czasami trzeba poczekać nawet 5-10 minut, aż zatrybi.
dualmaxi pisze: patrzę na watomierz A tam takie same skoki poboru, z 900 na 700 zaraz na 300w i tak w kolko
Skoki są, ponieważ karty z jakiegoś powodu nie pracują non stop na max. Prawdopodobnie coś jest wąskim gardłem i je "przycina" co chwila.
dualmaxi pisze: Będę wdzieczny za jakąś rade i pomoc
Ile masz RAMu? Może to też być wina procesora. G3930 jest dość mocnym... kastratem, a pod Windowsem potrafią dziać się cuda. Ściągnij i uruchom z pena jakiś os stricte miningowy, ażeby zobaczyć jak tam się to wszystko będzie zachowywać. Co z 8 kartą?
Ostatnio zmieniony niedziela, 25 lutego 2018, 02:30 przez rejestracyjny, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 24 lutego 2018
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziwny problem z koparka 8x RX570

Postautor: dualmaxi » niedziela, 25 lutego 2018, 02:19

Mówię o ładowaniu Windowsa w oknie biosu juz nawet. Ale to dziwne by było bo jak zmieniłem na inny slot pcie to Windows wstawaj w 2 sekundy i instalowal stery do karty w 10 sekund.
Na jednym slocie pcie Windows się zawiesza przy załóżmy karcie X, przekładam riser do innego pcie i wszystko rusza z buta, natomiast karta Y włożona do slota na którym karta X nie działa, wstaje normalnie.
Ramu jest 4GB, pamięci wirtualnej 26000mb.
Skoki o dziwo są tylko po podpięciu 7 kart, bo przy 6ciu jest stabilne 770-780W.
Procek byłby gardłem? Myślałem że nie ma znaczenia, chyba że on sam w sobie ma problem z zaadresowaniem więcej niż 6 linii pcie...
Nie wiem nie mam już siły i żadnego pomysłu.

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziwny problem z koparka 8x RX570

Postautor: rejestracyjny » niedziela, 25 lutego 2018, 03:12

dualmaxi pisze: Procek byłby gardłem? Myślałem że nie ma znaczenia, chyba że on sam w sobie ma problem z zaadresowaniem więcej niż 6 linii pcie...
Procesor odpowiada jedynie za pcie x16 (lub 2x8 w trybie sli), czyli jak kartę wsadzasz w slot bezpośrednio w płytę główną. Winę za problemy z zaadresowaniem większej ilości lini pcie przy riserach zawsze ponosi płyta główna, konkretnie jej chipset. Tylko, że w takim przypadku miałbyś błędy w menażerze urządzeń - chyba kod 12 o ile dobrze pamiętam. A Tobie karty wykrywa poprawnie. Zasilanie to też nie jest (ja je wykluczam na 99,9%, choć mogę się mylić), skoki ze ściany są całkowicie normalne dla Twojej sytuacji, bo koparka ma "zwisy" i w tych momentach przez chwile karty nie pracują z max częstotliwością = pobierają mniej prądu. Procesor nie ma znaczenia w linuxie. W windowsie dużo procesów go obciąża (nawet jakieś błędne typu loop z poszukiwaniem sprzętu - już nie pamiętam jak ten proces się nazywa, ale takie rzeczy się zdarzają na windowsie i to nie wcale rzadko). Zobacz w menadżerze zadań czy jakiś proces go nie zżera. Tego ramu też trochę mało jak na 7 kart, dorzuć jeszcze jedną kostkę i zobaczymy co będzie. Pamięci wirtualnej to znowu trochę za dużo, dawno nie kopałem eth, ale kiedyś zalecali min. 16gb max 18gb. Podczas kopania czujesz, że wszystko działa wolniej? Wejdź na jakąś stronę, poprzesuwaj w górę i w dół.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 24 lutego 2018
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziwny problem z koparka 8x RX570

Postautor: dualmaxi » poniedziałek, 26 lutego 2018, 00:31

Ściągam właśnie hiveOs zobaczymy jak to ruszy...
W każdym bądź razie jeszcze mam takie spostrzeżenie, że kiedy karty sa w spoczynku to lubią mrugać sobie czasami dioda Led od zasilania że niby niestabilne Ale o co chodzi to nie wiem ....

Edit.
Na hive os wszyskto rusza, chociaż po drodze Linux pokazuje pcie bus error Ale wstaje, kopię 225.5, jak zostawiłem same aorusy kopaly w hiveOs po 28.8-28.9, czyli znośnie mniej niż na Windowsie. Natomiast jak podpialem 2 asusy to każdej spadło do 28.1...
Pobor że ściany 1200w... także trochę słabo.
Chyba jednak i tak bym wolał zostać na windzie...

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziwny problem z koparka 8x RX570

Postautor: m.m » poniedziałek, 26 lutego 2018, 10:33

rejestracyjny pisze: G3930 jest dość mocnym... kastratem, a pod Windowsem potrafią dziać się cuda. Ściągnij i uruchom z pena jakiś os stricte miningowy, ażeby zobaczyć jak tam się to wszystko będzie zachowywać. Co z 8 kartą?
CPU używasz jedynie przy generowaniu DAG
dualmaxi pisze: Mówię o ładowaniu Windowsa w oknie biosu juz nawet. Ale to dziwne by było bo jak zmieniłem na inny slot pcie to Windows wstawaj w 2 sekundy i instalowal stery do karty w 10 sekund.
jak szybciej pracował na takiej konfiguracji to takie zachowanie jest normalne.
rejestracyjny pisze: W windowsie dużo procesów go obciąża (nawet jakieś błędne typu loop z poszukiwaniem sprzętu - już nie pamiętam jak ten proces się nazywa, ale takie rzeczy się zdarzają na windowsie i to nie wcale rzadko).
.... :? ręce opadają...
dualmaxi pisze: Na hive os wszyskto rusza, chociaż po drodze Linux pokazuje pcie bus error Ale wstaje, kopię 225.5, jak zostawiłem same aorusy kopaly w hiveOs po 28.8-28.9, czyli znośnie mniej niż na Windowsie. Natomiast jak podpiąłem 2 asusy to każdej spadło do 28.1...
Pobor że ściany 1200w... także trochę słabo.
ba... :geek: z czasem i tak się wywali.

Sprawdź zasilacze, molex do płyty podpięty ?

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z koparka 8x RX570

Postautor: Golempl » poniedziałek, 26 lutego 2018, 20:03

Zrób 24 godzinny test bez OC z pendrive'a
Najlepiej z http://simplemining.net/ bo wykluczysz wtedy system i złe OC

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3110
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1098
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z koparka 8x RX570

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 26 lutego 2018, 20:30

Czasem zasilanie coś nie fiksuje? Albo sama płyta walnięta, skoro tyle cyrków. Ewentualnie zostaw strixy i po kolei dodawaj aorusy i testuj.

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziwny problem z koparka 8x RX570

Postautor: rejestracyjny » wtorek, 27 lutego 2018, 00:20

m.m pisze: CPU używasz jedynie przy generowaniu DAG
Spójrz na to szerzej. On jest na Windowsie. CPU jest potrzebny do poprawnej/stabilnej/ciągłej pracy Windowsa, a nie tylko samego minera. Miner pracuje w środowisku Windowsa, a nie na odwrót. Sami przetestujcie u siebie pod Windowsem. Pobierzcie AIDA64 traial, zainstalujcie, włączcie minera niech trochę pokopie, włączcie ściągnięty program, tam przejdźcie do testów i dajcie benchmark: CPU PhotoWorxx lub CPU AES (te dwa dają mocno po pamięci cache CPU). Jeszcze proponuje dla pewności włączyć testy: CPU Zlib lub CPU HASH. Ja to testowałem na koparce 9x 1070ti, g4560 oraz 8gb ramu. Pierwsze dwa obniżają wynik kopania bardzo mocno, bo o 90%. Zaś kolejne dwa, tak dorzucają do pieca, że Windows łapie "mikrofreezy" i miner dostaje błędów na czerwono. Wszystko to są testy obciążające tylko CPU. A zauważ, że temat dotyczy koparki o 2x gorszym procesorze i 2x mniejszej ilości pamięci ram. I co z tego, że miner wykorzystuje tylko CPU do generowania DAG, jak miner jest jedynie nic nieznaczącym procesem z pośród wielu innych dla Windowsa?
m.m pisze: .... ręce opadają...
Ten proces nazywa się "przerwania systemowe". Wpisz w wyszukiwarkę, 'CPU przerwania systemowe' i zobacz jak dużo ludzi ma z tym problem. A to jest tylko sama Polska i tylko jeden problem.
m.m pisze: Sprawdź zasilacze, molex do płyty podpięty ?
OP napisał, że na HiveOS karty kopią normalnie, a Ty nadal chcesz sprawdzać zasilacze? Chyba, że tym molexem liczysz na wyeliminowanie "pcie bus error", to zwracam honor.
dualmaxi pisze: Na hive os wszyskto rusza, chociaż po drodze Linux pokazuje pcie bus error Ale wstaje, kopię 225.5, jak zostawiłem same aorusy kopaly w hiveOs po 28.8-28.9, czyli znośnie mniej niż na Windowsie. Natomiast jak podpialem 2 asusy to każdej spadło do 28.1...
Pobor że ściany 1200w... także trochę słabo.
Każda kolejna karta, przekłada się na niższe wydobycie pozostałych kart (średnia pojedynczej karty spada). Z tym, to się chyba wszyscy zgodzimy?

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziwny problem z koparka 8x RX570

Postautor: redlumek » wtorek, 27 lutego 2018, 08:02

Porównujesz programy testowe co wyciągają ostatnie poty z komputera do czystego systemu z miner em?

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziwny problem z koparka 8x RX570

Postautor: m.m » wtorek, 27 lutego 2018, 10:24

rejestracyjny pisze: Spójrz na to szerzej. On jest na Windowsie. CPU jest potrzebny do poprawnej/stabilnej/ciągłej pracy Windowsa, a nie tylko samego minera. Miner pracuje w środowisku Windowsa, a nie na odwrót. Sami przetestujcie u siebie pod Windowsem. Pobierzcie AIDA64 traial, zainstalujcie, włączcie minera niech trochę pokopie, włączcie ściągnięty program, tam przejdźcie do testów i dajcie benchmark: CPU PhotoWorxx lub CPU AES (te dwa dają mocno po pamięci cache CPU). Jeszcze proponuje dla pewności włączyć testy: CPU Zlib lub CPU HASH. Ja to testowałem na koparce 9x 1070ti, g4560 oraz 8gb ramu. Pierwsze dwa obniżają wynik kopania bardzo mocno, bo o 90%. Zaś kolejne dwa, tak dorzucają do pieca, że Windows łapie "mikrofreezy" i miner dostaje błędów na czerwono. Wszystko to są testy obciążające tylko CPU. A zauważ, że temat dotyczy koparki o 2x gorszym procesorze i 2x mniejszej ilości pamięci ram. I co z tego, że miner wykorzystuje tylko CPU do generowania DAG, jak miner jest jedynie nic nieznaczącym procesem z pośród wielu innych dla Windowsa?
zrób analogiczny test w każdym innym systemie, efekt będziesz miał ten sam. Nie trzeba kończyć wyższych studiów bo wiedzieć że do funkcjonowania każdego systemu jest potrzebny każdy komponent. Po za tym zapychając CPU zapycha między innymi magistralę pcie
rejestracyjny pisze: Ten proces nazywa się "przerwania systemowe". Wpisz w wyszukiwarkę, 'CPU przerwania systemowe' i zobacz jak dużo ludzi ma z tym problem. A to jest tylko sama Polska i tylko jeden problem.
to jest problem sprzętowy najczęściej spowodowany złą konfiguracją lub nie stosowaniem się do zaleceń producenta (czytaj molex w płycie, tryb mining).
rejestracyjny pisze: OP napisał, że na HiveOS karty kopią normalnie, a Ty nadal chcesz sprawdzać zasilacze? Chyba, że tym molexem liczysz na wyeliminowanie "pcie bus error", to zwracam honor.
Nie kopią normalnie tylko wolniej i na potęgę żrą prądu, błędy nadal występują więc problem nie został rozwiązany.
rejestracyjny pisze: Każda kolejna karta, przekłada się na niższe wydobycie pozostałych kart (średnia pojedynczej karty spada). Z tym, to się chyba wszyscy zgodzimy?
nie, zwłaszcza przy CM v11+. Mogę się tylko zgodzić z faktem że na systemach embedded wielu odnotowało problemy wydajnościowe i energetyczne.

HiveOS/simple to słabizna, nie znasz linuxa nie używasz, jak znasz to używasz czegoś innego. Z embedded chyba tylko ethos daje radę.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z koparka 8x RX570

Postautor: m.m » wtorek, 27 lutego 2018, 10:34


Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14379
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Dziwny problem z koparka 8x RX570

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 27 lutego 2018, 10:57

Połączone po zgłoszeniu.
Minus dla OP.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziwny problem z koparka 8x RX570

Postautor: rejestracyjny » środa, 28 lutego 2018, 02:12

m.m pisze: Nie kopią normalnie
Pisząc, że "kopie normalnie" chciałem jedynie stwierdzić, że hashrate jest stabilny i nie skacze tak jak pod Windowsem. Uważałem, że OP instaluje HiveOS jedynie w celu sprawdzenia np. zasilania.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 24 lutego 2018
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziwny problem z koparka 8x RX570

Postautor: dualmaxi » czwartek, 1 marca 2018, 02:51

otóż na simplemining kopie stabilnie bez problemów najmniejszych 232.5 mhs z rzadkimi spadkami do 230... juz drugi dzień...
Natomiast czassami proces przerwania systemowe dramatycznie zwalniał mi pc, ale po zmanie pci karty na płycie problem zmniejszał się...
karty na pewno nie są za mocno przekręcone bo kazda z osobna działa, tak samo jak 6 aorusów, czy 2 strixy...

Początkujący
Posty: 164
Rejestracja: 30 maja 2016
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziwny problem z koparka 8x RX570

Postautor: KONAn » czwartek, 1 marca 2018, 03:34

A czy masz podlaczone zasilanie 2x molex do plyty glownej ??

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 24 lutego 2018
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziwny problem z koparka 8x RX570

Postautor: dualmaxi » czwartek, 1 marca 2018, 12:45

Tak ale z nim jak i bez niego rusza Windows przy 6ciu kartach o bez niego też wstaje Windows przy 6 kartach bez różnicy w prędkości kopania.
E sumie to nie rozumiem na co jest zasilanie dodatkowe pcie płyty jak pcie dostaję zasilanie z risera bezpośrednio z zasilacza

Też uważam że Simple i inne na linuxie to slabizna, ale jeżeli na Simple działa wszystko i kopię 232, każda karta po 29.15mhs to chyba normalny winik jak na Linuxa. Pobór prądu wydaje mi się o około 100w za duży bo że ściany w tym momencie jest 1140-1150. Przy 6 na Windowsie było ~800

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziwny problem z koparka 8x RX570

Postautor: m.m » czwartek, 1 marca 2018, 20:18

dualmaxi pisze: Też uważam że Simple i inne na linuxie to slabizna, ale jeżeli na Simple działa wszystko i kopię 232, każda karta po 29.15mhs to chyba normalny winik jak na Linuxa. Pobór prądu wydaje mi się o około 100w za duży bo że ściany w tym momencie jest 1140-1150. Przy 6 na Windowsie było ~800
tam nie działa undervoltage wiec pobór prądu jest normalny...

W biosie tryb mining masz włączony ? aktualizacje robiłeś ?

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziwny problem z koparka 8x RX570

Postautor: rejestracyjny » czwartek, 1 marca 2018, 22:48

dualmaxi pisze: Natomiast czassami proces przerwania systemowe dramatycznie zwalniał mi pc, ale po zmanie pci karty na płycie problem zmniejszał się...
m.m pisze: to jest problem sprzętowy najczęściej spowodowany złą konfiguracją lub nie stosowaniem się do zaleceń producenta (czytaj molex w płycie, tryb mining).
I wszystko jasne Panowie??? Bo chyba nadal problemem jest, że OP nie może kopać na Windowsie? :>

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości