Jaka giełda do wysyłania urobku ?

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 22 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaka giełda do wysyłania urobku ?

Postautor: oppo » czwartek, 22 lutego 2018, 14:33

Witam,

Chciałbym zapytać o giełdę gdzie wysyłać urobek z koparki GPU.
Jestem świeżym posiadaczem koparki.
Chciałem otworzyć konta na:
- Poloniex (zarejestrowałem wczoraj ale konto jest poddane weryfikacji i mam możliwą wartość wypłat = 0, zero a czytałem że weryfikacja może trwać tygodniami)
- Bittrex (nie przyjmują nowych rejestracji obecnie)

Jakich innych giełd mogę użyć ?
Jeśli dobrze wszystko zaplanowałem, to chodzi o przygotowanie adresów pod różne alt-coiny.

Dzięki z góry

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Jaka giełda do wysyłania urobku ?

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 22 lutego 2018, 15:04

Żadna.
Na swój portfel a potem na giełdę.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 22 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaka giełda do wysyłania urobku ?

Postautor: oppo » czwartek, 22 lutego 2018, 16:03

Dzięki za odpowiedź. To o takim rozwiązaniu nie słyszałem... eh.
Możesz polecić jakiś "portfel" do tego ?
Czy ten portfel ma różne altcoiny typu ETH, ETC, EXP, Music, Pirl itd ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 94
Rejestracja: 13 lutego 2018
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaka giełda do wysyłania urobku ?

Postautor: Zavory » sobota, 24 lutego 2018, 13:24

rav3n_pl pisze: Żadna.
Na swój portfel a potem na giełdę.
Raven, czy jest jakikolwiek powód do wykonywania każdej transakcji podwójnie (kopalnia -> portfel -> giełda)?

Ja zwykle kopię bezpośrednio na giełdy:
Bitmarket - BTG
Kraken - ETH, ETC, ZEC
Cryptopia - UBQ
Bleutrade - EXP
Stocks Exchange - PIRL, ELLA
Na portfele kopię waluty nowe i trudniejsze w wymianie (np. ETP).

Na portfele przelewam z giełd to, co zamierzam trzymać dłużej, w walutach sprawiających wrażenie trwałych (ETH, ETC, LTC).

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaka giełda do wysyłania urobku ?

Postautor: rejestracyjny » niedziela, 25 lutego 2018, 02:14

Giełdy zazwyczaj tworzą jeden adres dla jednej transakcji. Nie ma gwarancji, że adres który posiadasz w giełdzie, do którego nie masz kluczy prywatnych, za chwilę nie wygaśnie. Poza tym, dobrze jest nie robić im bajzlu w logach. Dużo pooli wypłaca urobek nawet co godzinę. Jeżeli każdy zacząłby kopać na giełdę, zajeździlibyśmy je. A giełda ma być szybka i stabilna dla traderów, nie dla kopaczy.

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 4 stycznia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaka giełda do wysyłania urobku ?

Postautor: gratki003 » poniedziałek, 26 lutego 2018, 08:37

Zavory pisze: Raven, czy jest jakikolwiek powód do wykonywania każdej transakcji podwójnie (kopalnia -> portfel -> giełda)?
nie ma, ale tylko jeśli kopiesz dziesiątki grubych koinów na godzinę!
większość giełd nie akceptuje transferów z pooli, z tych wymienionych np. cryptopia... Chyba, że przesyłasz im po jednej transakcji na dzień z jakimiś małymi ilościami, to przecież Cię nie zablokują... Chodzi o to, żeby im DDOSa nie zafundować robiąc małe transakcje na dużą skalę z jakiegoś dużego poola...

Tak, kopie się na własny portfel na domowej maszynie (albo przeznaczonej do tego utwardzonej wirtualce), chyba że ufasz "bezpiecznym" portfelom online. Jak już uzbierasz coś, co warto wymienić (albo przetrzymasz do ATH), to transferujesz na ulubioną giełdę, robisz exchange, a później ...

...to już jak wolisz :-)

Podaj przykład o jakich ilościach jakich shitcoinów mówimy to rozwiniemy dyskusję o prowizje i czasy trasnferów pomiędzy walletem i giełdami.

Z domowego podwórka -> zcoin, transfer XZC do binnance (xzc na binance ma zwykle lepszy kurs niż na cryptopii) zajmuje zwykle pomiędzy 1 a 1.5h. Ważne, żeby zawsze sprawdzić na giełdzie, czy twój adres do depozytu jeszcze istnieje (jak wspomniano wyżej). Zwykle tak, ale dla świętego spokoju zawsze potwierdź. Jak wyślesz z własnego portfela niepotwierdzony jeszcze przelew, to dodaj godzinę... Binance nie potwierdza depozytu mailem dopóki depozyt nie jest potwierdzony przez wymaganą ilość node'ów, więc jak przyjdzie mail, to jesteś gotowy do handlu.

Exchange na binance natychmiastowy na LTC (jeśli nie przesadzisz z ceną). Transfer LTC z Binnance do Coinbase (tak, kolejna prowizja w wysokości jakichś pojedynczych centów), 10-15 minut (dostaję maila z potwierdzeniem depozytu już na coinbase), LTC widoczny na koncie po kolejnych 30 minutach (nie ma potwierdzenia, trzeba odświeżać czekając aż się portfel uaktualni). Withdrawal na $/Euro natychmiastowy (koszt 1%).

Transfer z coinbase na konto w UE -> następnego dnia roboczego, chociaż za każdym razem pokazują, że będzie zrealizowany w ciągu 7 dni... koszt 0.15 euro.

Może poda ktoś podobne czasy dla innych scenariuszy?

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaka giełda do wysyłania urobku ?

Postautor: marcingebus » poniedziałek, 26 lutego 2018, 10:23

gratki003 pisze: Może poda ktoś podobne czasy dla innych scenariuszy?
Moje doświadczenia są takie, że najlepiej mi wychodzi na miningpoolhub w automacie danego skryptu (dla moich kart do "wczoraj" to był equihash i autoexchange na coś co mogę sprzedać na bitbay'u I TANIO PRZESŁAĆ. Najtaniej wychodził do połowy stycznia BTG, później nie drogo wychodził także BCC. W miningpoolhub ustawiasz, do jakiego poziomu ma wysyłać na wskazany adres, ale możesz wpisać "0". Wówczas wyśle dopiero na żadanie. Prawie zawsze wysyłałem na żądanie od razu na giełdę. Jeśli to był inny pool, to też na adres giełdy, ale ustawiałem tak, aby wysyłka była raz na kilka dni, więc nic było to co dzień. Kiedyś prowizje były jak w tym poście:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 72#p432772

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 4 stycznia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaka giełda do wysyłania urobku ?

Postautor: gratki003 » wtorek, 27 lutego 2018, 06:31

cenna uwaga, dzięki. Ja się nigdy do tego autoexchange'a na MPH nie mogłem przekonać, zwłaszcza czytając ich fora i ile z tym ludzie problemów mają (tzn. jak mają, to tematy się wleką w nieskończoność, a response z supportu jest zerowy)... A i sam mam trochę funu z tradingu. Za cene dłuższych przerw między transferami handluję sam, uczę się, bo jednak kurs shitkoinów często z godziny na godzinę się zmienia, a mają je na własnym portfelu sam decyduję kiedy zrobię konwersję na binance na coś "grubszego". Ale jakbym miał koparkę z 100 GPU to pewnie bym się nie przejmował i konwertował bym na coś wymienialnego z automatu bez oglądania się na przeszłość czy statystyki - ot dla świętego spokoju żeby mieć ciągłość, a nie najlepszy kurs.

Od BCC zaczynałem, ale coinbase przez długi czas nie pozwalał nic z tą walutą zrobić... zmieniło się? Bo mogę sprzedać swoje shitcoiny na BCC bez konieczności "przewalutowania" na BTC, tylko nie wiem czy znów się nie odbiję od "sorry, BCC withdrawal to Euro is temporarily suspended", a to już kosztuje, bo trzeba dodatkową operację wykonać (albo więcej, jak się nie chce prowizji coinbase płacić).

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości