Płyta główna - tania i dobra

Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płyta główna - tania i dobra

Postautor: Xalon » środa, 21 lutego 2018, 11:33

Witam, jak w temacie. Jaka płytę główna polecacie z 6 slotami GPU. Fajnie jak by byla w miare tania i latwa do konfiguracji. Wiem ze wymagam duzo, ale maly budzet i umiejetnosci poczatkujacego :) dodam ze karty RX 570 Asus strix 4GB 6szt

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 4 stycznia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płyta główna - tania i dobra

Postautor: gratki003 » środa, 21 lutego 2018, 12:28

tanich to już chyba nie ma... ;-)

masz kilka opcji: chińska Onda D1800 działa, złego słowa nie mogę powiedzieć, bo często uptime powyżej tygodnia mam... zaleta taka, że przychodzi razem z CPU, więc trzeba tylko pamięci dorzucić i wjo...

coś w stylu gigabajta (patrz tutaj) - w zasadzie do kopania bez znaczenia, o ile ma tych slotów tyle ile chcesz i da się zapakować jakiegoś taniego celerona.

IMO warto też się rozejrzeć za płytami pod 12 kart, bo jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia ;)

Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płyta główna - tania i dobra

Postautor: Xalon » środa, 21 lutego 2018, 12:31

gratki003 pisze: tanich to już chyba nie ma... ;-)

masz kilka opcji: chińska Onda D1800 działa, złego słowa nie mogę powiedzieć, bo często uptime powyżej tygodnia mam... zaleta taka, że przychodzi razem z CPU, więc trzeba tylko pamięci dorzucić i wjo...

coś w stylu gigabajta (patrz tutaj) - w zasadzie do kopania bez znaczenia, o ile ma tych slotów tyle ile chcesz i da się zapakować jakiegoś taniego celerona.

IMO warto też się rozejrzeć za płytami pod 12 kart, bo jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia ;)
A to jest racja ze apetyt rosnie, ale akurat musze sie skupic na 6 kartach. Ogolnie chinczyka wolalbym nie montowac, bo to jak by nie patrzac chinczyk. Ale jakies gigabyte, msi, asus, asrock, biostar itd z checia bym zakupil, tylko nie wiem jakie ;)

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 4 stycznia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płyta główna - tania i dobra

Postautor: gratki003 » środa, 21 lutego 2018, 12:40

przy kopaniu nie patrzysz na jakość, tylko na cenę ;-) bo jednak nie będziesz na tym niewiadomo jakiego workloadu pakował, tylko chcesz żeby to się **jak najszybciej** zwróciło. A jak po drodze zwiesi się raz czy dwa - na to się przygotujesz, bo i tak nad stabilnością i automatyzacją spędzisz kilka (conajmniej) nocy.

Więc... odpowiedz sobie sam - co będzie **najtańsze** w połączeniu z procesorem, pamięciami i sześcioma slotami PCIe? I znajdziesz zwycięzce... Inne kryteria są tutaj raczej drugorzędne. Np. nie ma takiej płyty, w ktorą wpakujesz 6 kart bez riserów... (np. jak rzucisz okiem na Ondę to wygląda jakby się dało), więc nie ma co nawet marzyć że tutaj będą jakieś oszczędności. Im tańsza płyta, tym mniej się będziesz martwił jak się coś spierniczy, bo jednak na ten sprzęt nie ma co liczyć na jakąś gwarancję. Może masz już jakiś procesor/pamięć kupioną, to kup płytę pod ten konkretny model - zaoszczędzisz.

I tyle... ma być szybko i tanio. Niekoniecznie ładnie, elegancko czy "trwale".

A jak już przeliczysz, to Biostar BTC 250 ;-)

Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płyta główna - tania i dobra

Postautor: Xalon » środa, 21 lutego 2018, 13:23

gratki003 pisze: przy kopaniu nie patrzysz na jakość, tylko na cenę ;-) bo jednak nie będziesz na tym niewiadomo jakiego workloadu pakował, tylko chcesz żeby to się **jak najszybciej** zwróciło. A jak po drodze zwiesi się raz czy dwa - na to się przygotujesz, bo i tak nad stabilnością i automatyzacją spędzisz kilka (conajmniej) nocy.

Więc... odpowiedz sobie sam - co będzie **najtańsze** w połączeniu z procesorem, pamięciami i sześcioma slotami PCIe? I znajdziesz zwycięzce... Inne kryteria są tutaj raczej drugorzędne. Np. nie ma takiej płyty, w ktorą wpakujesz 6 kart bez riserów... (np. jak rzucisz okiem na Ondę to wygląda jakby się dało), więc nie ma co nawet marzyć że tutaj będą jakieś oszczędności. Im tańsza płyta, tym mniej się będziesz martwił jak się coś spierniczy, bo jednak na ten sprzęt nie ma co liczyć na jakąś gwarancję. Może masz już jakiś procesor/pamięć kupioną, to kup płytę pod ten konkretny model - zaoszczędzisz.

I tyle... ma być szybko i tanio. Niekoniecznie ładnie, elegancko czy "trwale".

A jak już przeliczysz, to Biostar BTC 250 ;-)
Znam akurat ten model i jest calkiem calkiem. A po za tym jednym modelem cos jeszcze ? Myslalem nad MSI Z270A PRo

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 202
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płyta główna - tania i dobra

Postautor: szczur333 » środa, 21 lutego 2018, 14:01

b250m pro-vd + expander pci-e (multiplier)
6 gpu bez problemu + dysk na m2

z dwoma expanderami dzialam na windowsie i 9gpu (8x nv + 1 radeon)

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płyta główna - tania i dobra

Postautor: rejestracyjny » środa, 21 lutego 2018, 16:48

gratki003 pisze: odpowiedz sobie sam - co będzie **najtańsze**
Ta płyta: ASUS H110M-D, do wyrwania jest za 130zł, nowa na gwarancji (bywało taniej):
http://allegro.pl/plyta-asus-h110m-d-s1 ... 94497.html
do tego bierzesz rozdzielacz za 119zł (bywało dużo taniej, w sumie to przy takich złodziejskich cenach to proponuję Ci go zamówić z Aliexpress za 60zł):
http://allegro.pl/riser-rozdzielacz-1-p ... 11604.html

Nawet licząc wyższą cenę wychodzi jedynie 249zł, za 6 slotów. Rozwiązanie jest ekonomiczne, stabilne, BEZPIECZNE! Ponadto zajmuje mniej miejsca.

Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 13 marca 2016
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płyta główna - tania i dobra

Postautor: jupp82 » czwartek, 22 lutego 2018, 20:59

Czy z plyta MSI H110 PRO-VD też da rade wrzucic wiecej niż 3 karty? Plyta ma standardowo 2 pcie 1.0 i 1x pci x16.

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Płyta główna - tania i dobra

Postautor: rejestracyjny » czwartek, 22 lutego 2018, 22:49

jupp82 pisze: Czy z plyta MSI H110 PRO-VD też da rade wrzucic wiecej niż 3 karty? Plyta ma standardowo 2 pcie 1.0 i 1x pci x16.
Akurat ja mam bardzo złe doświadczenia z MSI (tych tanich). Płyta ma 5 slotów działają 3. Ma sześc slotów, działają losowo 5-6 (wszystkie te gamingowe, chociaż mają opcję mining). Także ja MSI akurat omijam od dawna szerokim łukiem (dlatego też przerzuciłem się na te rozdzielacze z którymi nie mam żadnego problemu). W Asusie rozdzielacz działa tylko wtedy jak włączę mu opcję w biosie "above 4g decoding" (w sytuacji jak mam podłączony rozdzielacz i 4 lub więcej gpu. Standardowo wiadomo płyta ma jedynie trzy sloty x16, x1 i x1). Dlatego polecam Asusa, bo ma tą opcję, jest tani, jest dobrze wykonany, ma te śmieszne ledy, co się podobają klientom, stabilny i wiem że to wszystko razem działa. Dodatkowo to rozwiązanie łatwe (dużo płyt na rynku), przetestowane i ergonomiczne (taka płyta zajmuje mało miejsca, jak ktoś samemu robi obudowę koparki). W Asusie nie ma różnicy, czy ten rozdzielacz wrzucasz w slot x16 czy x1. Jeżeli Twój MSI H110 PRO-VD ma taką opcję, bierz w ciemno rozdzielacz, powinno działać. A jak nie, bierz na ryzyko. Rozdzielacz ma chip, który powinien to kontrolować. Gdy nie będzie działało, odsyłaj na 14 dniowym prawie zwrotu (gdy zakupisz od firmy).

Mogę jedynie powiedzieć, że to teraz najtańszy sposób na odpalenie 6, 9 i 12 gpu na jednej płycie głównej. Chociaż nie powiem, że ta opcja co kolega z forum jacek1973 na gigabyte fintech wrzucił za 650zł, czyli płytę stricte miningową, jest zła. Każdy bierze to co m usię najlepiej opłaca. Ja tylko napisałem, że jest opcja, żeby ze zwykłej płyty zrobić koparkę na 6, 9 lub nawet na 12 kart.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 9 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płyta główna - tania i dobra

Postautor: Cubitus » sobota, 24 lutego 2018, 23:43

Cześć @rejestracyjny
Widzę, że jesteś zorientowany w temacie i chciałem zapytać się czy testowałeś płyty główne na chipsecie H110 , np. ASUS H110M-D lub ASUS H110M-K lub inne modele. Oczywiście chodzi mi o konfigurację z rozdzielaczem. Z tego co doczytałem chipset jest mocno okrojony np. nie wspiera procesorów najnowszej generacji (tutaj pewności też nie mam czy aktualizacja BIOSu nie załatwiła by problemu). Z drugiej strony ASRock H110 Pro BTC+ też na tym chipsecie jest oparty. Sam bym to zweryfikował ale ciężko dokopać się do dokładnych manuali obu płyt. Krótko mówiąc czy testowałeś np. 6 lub więcej kart na tym chipsecie.

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płyta główna - tania i dobra

Postautor: rejestracyjny » niedziela, 25 lutego 2018, 01:57

Cubitus pisze: czy testowałeś płyty główne na chipsecie H110 , np. ASUS H110M-D lub ASUS H110M-K lub inne modele
Cześć @Cubitus
Miałem te które wymieniłeś i jeszcze wersję R. To są właściwie te same konstrukcje, jedynie inny układ slotów i wyjść na tylnym panelu. Każdego z tych Asusów polecam. Budowałem na nich 6, 9 i 12 kartowe koparki i nigdy nie było problemów. Także bierz tego, który będzie najtańszy, no chyba że zależy Ci na wyjściu HDMI, to dobierz wersję pod siebie.
Cubitus pisze: nie wspiera procesorów najnowszej generacji
Zależy o jakiej generacji myślisz. Jeżeli o 8smej (Coffee Lake np. i3-8350k) to tak, one działać nie będą (tylko z370 je obsługuje). Natomiast jeżeli masz na myśli procesory 7dmej (Kaby Lake np. g4560, i3-7350k, g3930) to wszystkie działają z "nowym", choć już mocno leciwym biosem. Ażeby trafić na płytę z biosem nie wspierającą procesorów 7dmej generacji, musisz mieć pecha i trafić na leżaka magazynowego z maja 2017r. Wtedy warto mieć pod ręką np. g3900 i wgrać nowy bios. Ja do swoich koparek zawsze ładowałem g4560.
Cubitus pisze: Krótko mówiąc czy testowałeś np. 6 lub więcej kart na tym chipsecie.
Przed podłączeniem rozdzielacza i wsadzeniem kart pamiętaj żeby w biosie włączyć opcję "above 4g decoding". W przeciwnym razie bios nie przejdzie POSTu.

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 25 czerwca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płyta główna - tania i dobra

Postautor: Alwego » niedziela, 25 lutego 2018, 11:46

A ktoś próbował te rozdzielacze na starczych płytach (LGA775)?

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 4 stycznia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płyta główna - tania i dobra

Postautor: gratki003 » poniedziałek, 26 lutego 2018, 08:44

ja spróbowałem rozdzielacz 1x4 na D1800 (nie działa w ogóle, jedynie jako przedłużacz i widzi jedną kartę) i Gigabyte H110 widziała 8 kart (na 6 kartowym setupie), ale ccminer się wywalał po kilku sekundach od odpalenia... przestałem eksperymentować. Jest szansa, że pod Windowsem H1110 zadziała na więcej niż 6 kart ;-)

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płyta główna - tania i dobra

Postautor: mskrapi1980 » niedziela, 25 marca 2018, 11:08

hej. Postawiłem koparkę na płycie Asus H110M-D i na rozdzielaczu 4w1 - wszystko ładnie śmiga na 5 kartach ale jest jedna ciekawostka. Jak włożę cokolwiek w PCIeX16 to płyta nie wstaje. Całość musi być podłaczona do PCIeX1 - jakiś pomysł?

Orator
Posty: 724
Rejestracja: 6 grudnia 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płyta główna - tania i dobra

Postautor: jacek1973 » wtorek, 10 kwietnia 2018, 06:51

Pomysł jest taki 12 fintech za 500 zł lub nawet taniej

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Orator
Posty: 724
Rejestracja: 6 grudnia 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płyta główna - tania i dobra

Postautor: jacek1973 » wtorek, 10 kwietnia 2018, 06:52

Drugi tips hiveos Linux [img]//uploads.tapatalk-cdn.com/201804 ... 80e8b4.jpg[/img]

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Orator
Posty: 724
Rejestracja: 6 grudnia 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płyta główna - tania i dobra

Postautor: jacek1973 » wtorek, 10 kwietnia 2018, 06:53

Trzeci tip prąd w kościele

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 19 lutego 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płyta główna - tania i dobra

Postautor: grzesiekk.m.85 » wtorek, 8 maja 2018, 22:25

mskrapi1980 pisze: hej. Postawiłem koparkę na płycie Asus H110M-D i na rozdzielaczu 4w1 - wszystko ładnie śmiga na 5 kartach ale jest jedna ciekawostka. Jak włożę cokolwiek w PCIeX16 to płyta nie wstaje. Całość musi być podłaczona do PCIeX1 - jakiś pomysł?
A bez rozdzielacza śmigają 3 karty?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Płyta główna - tania i dobra

Postautor: adam1226 » wtorek, 8 maja 2018, 23:43

Ustawic w biosie zeby port x16 dzialal jako x1
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 19 lutego 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płyta główna - tania i dobra

Postautor: grzesiekk.m.85 » czwartek, 10 maja 2018, 23:00

adam1226 pisze: Ustawic w biosie zeby port x16 dzialal jako x1
Nie mogę znaleźć tego ustawienia.

Dla zainteresowanych asus h110m-d bez problemu obsługuje 3 karty.

Przy okazji jak się nazywa opcja w uefi uruchamiająca komputer bezpośrednio po włączeniu zasilacza?

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości