Tańszy prąd Kraków

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tańszy prąd Kraków

Postautor: agalex555 » wtorek, 6 lutego 2018, 23:49

Szukam jakiegoś legitnego operatora by mieć możliwie jak najniższą stawkę za prąd dla domu. Obecnie mam standardową taryfę G11 w Tauronie ze stawką 0.53gr/kWh. Sam tauron oferuje taryfę gdzie prąd przez 8h w nocy i od 13 do 15 będzie po 0.23gr brutto, reszta godzin 0.60gr, do tego 5% zniżki jeśli dołączy się do nich również gaz, co daje średnio w przeliczeniu około 0.41gr na dobę.

Dzwoniła tez z ofertą firma Fortum, gdzie stawka w dzień miała by wynosić 0.29gr brutto, noce za darmo do końca okresu promocyjnego, czyli do 31.12.2020r. Próbowałem dowiedzieć się coś więcej na temat tej firmy z opinii w internecie. Jest to Skandynawska marka istniejąca od ok. 20 lat, która zaczyna działalność w Polsce wchodząc w spółkę z DUON'em. Nie ma konieczności wymiany licznika, współpracują z Tauronem. Opinie są różne, jedni mówią że to oszuści, inni że po zapoznaniu się z umową wychodzi i tak na plus w ogólnym rozrachunku.

Próbowałem korzystać jeszcze z różnych porównywarek dostawców prądu, z wykorzystaniem swojego kodu pocztowego, oraz wysokości ostatiego rachunku za prąd, jednak każdy z tych kalkulatorów mówi co innego i podaje inną chierarchię dostawców. Jedne pokazują że na Fortum starce, inne że zyskam itd. Na pierwszy miejscu znajdują się takie marki jak "pulsar", "plus", "po prostu prąd".

Macie jakieś sugestię, z własnych doświadczeń możecie polecić jakichś zaufanych operatorów, dostawców ?

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tańszy prąd Kraków

Postautor: marcingebus » środa, 7 lutego 2018, 07:51

Sprawdź na swoich rachunkach obecnie ile płacisz za prąd, a ile za przesył. Wielu ludziom się wydaje, że są jakieś opłaty stałe niezalezne od licznika, stałe, co miesiąc i dodatkowo płacą za to co zużyją to znaczy cena za prąd zalezna od zużycia w kWh. I dopiero na rachunku widzą, że płacą jeszcze za przesył od kWh i cena zamiast xx gr za kWh, wychodzi 1.7* xx za kWh.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tańszy prąd Kraków

Postautor: Alex77stg » środa, 7 lutego 2018, 07:58

agalex555 pisze: Próbowałem korzystać jeszcze z różnych porównywarek dostawców prądu, z wykorzystaniem swojego kodu pocztowego, oraz wysokości ostatiego rachunku za prąd, jednak każdy z tych kalkulatorów mówi co innego i podaje inną chierarchię dostawców. Jedne pokazują że na Fortum starce, inne że zyskam itd. Na pierwszy miejscu znajdują się takie marki jak "pulsar", "plus", "po prostu prąd".
Najlepiej sprawdzić w kalkulatorze URE + upewnić się czy firma jest dość znana w Polsce.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tańszy prąd Kraków

Postautor: adrian.karczoch » piątek, 23 lutego 2018, 15:26

Hej ja jakiś czas temu miałem podobny dylemat. Zgadzam się z przedmówcą, że warto sprawdzić ceny w kalkulatorze URE i koniecznie doczytać szczegóły tej oferty, różni sprzedawcy energii podają jedną cenę by w rankingu wyjść dobrze, a potem nie ma ona nic wspólnego z prawdą.

Np. ta firma https://www.ure.gov.pl/ftp/ure-kalkulat ... _g12_2=0.5

Cena jest podana 0,1599, a jak się wczytasz w szczegóły to nigdzie taka cena nie widnieje.

Ja ostatecznie zdecydowałem się na Po Prostu Prąd, cena dość niska, i bardzo przejrzyste zasady i właśnie ten brak jakichkolwiek gwiazdek, pomniejszonych czcionek , dziwnych okresów promocyjnych (mam gwarancje ceny na 12 miesięcy) zdecydowały, że wybrałem ich, też wszystkie formalności załatwiłem nie wychodząc z domu. Całe działanie jest w toku, ale na chwilę obecną jestem zadowolony.

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tańszy prąd Kraków

Postautor: Harey » piątek, 23 lutego 2018, 15:50

adrian.karczoch pisze: Ja ostatecznie zdecydowałem się na Po Prostu Prąd
Podrzuć skan FV, zamazując dane osobowe. Wtedy każdy się przekona, na ile korzystna to oferta. (z góry dzięki)
Bez tego, widząc że to Twój pierwszy post, można z dużym prawdopobieństwem założyć, że masz jakąś korzyść z reklamy tej firmy i spamujesz forum.

Dodano po 1 minucie 26 sekundach:
adrian.karczoch pisze: Całe działanie jest w toku, ale na chwilę obecną jestem zadowolony
Edycja: czyli jak? że co proszę?

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości