problem z koparką na xfx 580

Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 18 marca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem z koparką na xfx 580

Postautor: swiezak » sobota, 27 stycznia 2018, 20:53

Mam taki problem.

Raz mi system widzi 4 z 6, raz 5 z 6, raz 3 z 6, a raz wszystkie 6. Różnie.

Włożonych jest 6 kart.

Płyta Asrock H110 BTC > sprawdzałem na dwóch egzemplarzach, przy okazji z innym prockiem i innym ramem.

System - windows 10 - robiłem reinstall

Zmieniłem zasilacze.

Podmieniłem wszystkie risery łącznie z kablami.

I dalej nie wiem. Jakby te karty miały coś w sobie co im uniemożliwia pracę w większej ilości.

Nie wykrywanie karty zaczyna się już od startu koparki - nie kręcą się wentylatory na danej karcie / kartach które
nie wystartują.

Siedzę drugi dzień nad tym, i nie mam pojęcia co jest nie tak. Składałem już koparki na tej płycie, i na 1070 i na 580 (Sapphire)
i nie było takiego problemu. Co może być przyczyną?

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem z koparką na xfx 580

Postautor: m.m » sobota, 27 stycznia 2018, 22:48

podczas pracy odłącz usb z risera i zobacz czy wystartuje, jak nie to uwalona.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem z koparką na xfx 580

Postautor: krystian » sobota, 27 stycznia 2018, 23:09

Miałem partie riserów, podobne jajca się działy. Jeśli masz inne risery, które działają na innej koparce, podepnij je.

Gdzie kupowałeś risery?

Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 18 marca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem z koparką na xfx 580

Postautor: swiezak » sobota, 27 stycznia 2018, 23:48

Powoli skłaniam się ku temu, że to wina riserów - molexowych. Ale - po dzisiejszej walce się upewnię.
Ostatnio brałem z yagi

edit:
No i - risery.

Złożyłem koparkę na tych elementach na których za pierwszym razem to nie poszło.
Wywaliłem z niej risery molexowe i dałem 6-pin. 6szt jakiś nowych ze świecącymi diodami,
i 2szt ze starej koparki i poszło.

Do starej koparki wrzuciłem 2 molexowe i chodzi bez zarzutu (karty radeon 4xx)

Wychodzi na to, że te XFX są jakieś nadwrażliwe i nie lubią riserów molexowych.
A na tych molexowych nigdy nie miałem problemów - jak padały to prędzej te 6 - pin.

Przy okazji - testowaliście takie?
https://yagi.pl/riser-bialy-uniwersalny ... olex-50cm-
Zasilane z SATA bezpośrednio z zasilacza. Chyba powinny być ok?
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 stycznia 2018, 01:36 przez swiezak, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem z koparką na xfx 580

Postautor: krystian » sobota, 27 stycznia 2018, 23:55

swiezak pisze: Powoli skłaniam się ku temu, że to wina riserów - molexowych. Ale - po dzisiejszej walce się upewnię.
Ostatnio brałem z yagi
A kabel USB był ciasno zwinięty i skręcony drucikami?

Kupiłem niedawno 20szt. od osoby z forum, z 20szt. 3szt. nie działają wogóle. Natomiast pozostałe są masakrycznie delikatne.

Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 18 marca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem z koparką na xfx 580

Postautor: swiezak » niedziela, 28 stycznia 2018, 01:38

W międzyczasie zedytowałem tamtego posta :) - opisałem finał.
Co do tych molexowych z yagi nie były owinięte drucikami - w szarym przezroczystym woreczku strunowym przychodzą.

Ale te z drucikami kojarzę - nie miałem z nimi problemów. W ogóle z żadnymi molexowymi do tej pory nic mi się nie działo :)

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem z koparką na xfx 580

Postautor: m.m » niedziela, 28 stycznia 2018, 02:27

swiezak pisze: Przy okazji - testowaliście takie?
https://yagi.pl/riser-bialy-uniwersalny ... olex-50cm-
Zasilane z SATA bezpośrednio z zasilacza. Chyba powinny być ok?
marnowanie kasy, po co Ci tyle gniazd skoro używać możesz tylko jedno ?, targetem powinno być 6 pin, nie sata nie molex

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem z koparką na xfx 580

Postautor: tonyxxl » niedziela, 28 stycznia 2018, 10:39

Jeśli ci czasami widzi 6 to znaczy że wszystkie karty są ok. Karty i resztę sprzętu zostawiłbym w spokoju, zajął bym się Windowsem i bios'em płyty. Aktualizacja sterowników wyłączona? sterowniki odpowiednie? Te niepotrzebne wywalone z katalogu C:AMD? Tak się składa że też mam 6x XFX na windowsie i jest to jedyna koparka którą zostawiłem na windows bo od jakiś 3 miesięcy nie mam z nią praktycznie żadnych problemów, 2 zawieszenia na te 3 miesiące, ręczny restart i znowu kopią wszystkie karty pod 30mh/s. Płytę mam tylko inną bo Biostar'a, ale 6 kart to ta twoja też bez problemu obsługuje. Najlepiej na próbę ściągnij Simplemining na pendrive jakiś, odepnij dysk z windowsem i uruchom przez pendrive przez SM. Przynajmniej będziesz wiedział czy problem jest z oprogramowaniem czy sprzętem.

Dodano po 3 minutach 57 sekundach:
m.m pisze: podczas pracy odłącz usb z risera i zobacz czy wystartuje, jak nie to uwalona.
lol, teraz to żeś mu doradził, ja tak właśnie ostatnio przypadkowo odłączyłem, bo nie zauważyłem że komp jeszcze nie stanął i efekt: uwalona płyta i procesor :cry: Dobrze, że gwarancja zadziałała. Nie odłączaj nic na gorąco!. Wystarczy że pociągniesz przypadkiem za kabel usb i wyleci z płyty (przy plątaninie kabli o to nie trudno) i możesz mieć po sprzęcie.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem z koparką na xfx 580

Postautor: m.m » niedziela, 28 stycznia 2018, 10:50

By zrobić cokolwiek musisz zewrzeć piny a do tego trzeba mieć talent, dlatego kazałem mu odłączyć USB od risera nie płyty gdzie luźny extender może coś nabroić.

Równie dobrze możesz mieć ładunek na sobie i samo dotknięcie obudowy może coś uwalić, nie wiedziałem by ktokolwiek używał rękawiczek, bardzo nieliczni opaski.
tonyxxl pisze: Jeśli ci czasami widzi 6 to znaczy że wszystkie karty są ok.
no nie bardzo, może je widzieć ale już ich nie zainstaluje (video tdr failure), nawet jeśli zainstaluje karta może powodować restarty albo niestabilną pracę.
tonyxxl pisze: zajął bym się Windowsem i bios'em płyty. Aktualizacja sterowników wyłączona? sterowniki odpowiednie? Te niepotrzebne wywalone z katalogu C:AMD?
marnujesz energię na pierdoły, które nie mają najmniejszego znaczenia w tym temacie, nie wpływają na stabilność ani wydajność.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem z koparką na xfx 580

Postautor: tonyxxl » niedziela, 28 stycznia 2018, 10:58

m.m pisze: marnujesz energię na pierdoły, które nie mają najmniejszego znaczenia w tym temacie, nie wpływają na stabilność ani wydajność.
on przepina karty, wtedy windows próbuje instalować sprzęt (przez jakieś 10 minut), u mnie instaluje najczęściej sterowniki z początku grudnia, które się nie nadają. Ale najszybciej będzie i tak puszczenie tego na SM i przynajmniej sprawdzi czy sprzęt jest ok.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem z koparką na xfx 580

Postautor: krystian » niedziela, 28 stycznia 2018, 11:03

tonyxxl pisze: .
Włączam system widzi wszystkie karty, po kilku godzinach/dniach miner sie wiesza, restart i już jednej karty nie ma. Wyłącze kompa, podociskam wszystko, widzi kartę. Sytuacja się powtarza 3-4 razy. Wymieniam riser, problem znika. Nie wiem czy riser jest źle spasowany czy kiepsko polutowany, ale coś jest nie tak.

Risery są teraz klepane w chinach na potęge, nikt nad tym nie ma kontroli. Niedawno, dostałem riser, w którym wtyk pcie, wogóle nie był polutowany:). W jednej partii są ładne równe luty, w drugiej plamy jakby ktoś kleksy robił, mam wrażenie, że w niektórych miejscach styki na laminacie są przez to zwarte.

Rozmawiałem niedawno z handlarzem, przyznał się, że zamówił mniejszą partię w Chinach, super wykonane, więc zamówił kolejną 2000szt. (bo cena była świetna). Dostał risery znacznie gorze wykonane, 1 riser na 10 zdupcony, ale jak to sprawdzić? Trudno, niech klienci sprawdzają. I teraz on wciska ludziom szajs.

Dodano po 1 minucie 44 sekundach:
tonyxxl pisze:
m.m pisze: marnujesz energię na pierdoły, które nie mają najmniejszego znaczenia w tym temacie, nie wpływają na stabilność ani wydajność.
on przepina karty, wtedy windows próbuje instalować sprzęt (przez jakieś 10 minut), u mnie instaluje najczęściej sterowniki z początku grudnia, które się nie nadają. Ale najszybciej będzie i tak puszczenie tego na SM i przynajmniej sprawdzi czy sprzęt jest ok.
ddu i usuwasz wszystkei sterowniki, a potem instalujesz te właściwe.

Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 18 marca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem z koparką na xfx 580

Postautor: swiezak » niedziela, 28 stycznia 2018, 11:57

Aktualizacje sterowników mam wyłączone. To nie jest kwestia sterowników u mnie - bo czy karta wystartuje czy nie -
widać to przy starcie koparki jeszcze przed uruchomieniem windows - nie kręcą się wentylatory na danej karcie.
Zawsze robię w tej kolejności:
- wyłączam aktualizacje windows i sterowników
- instaluje stery
- dopiero wtedy podpinam net
Ale jak mówię - to nie stery.

Czy bios coś pomoże? jak będą jaja to wgram nowego, chociaż do tej płyty producent ma 2 wersje -
ta która jest na płytach i nowszą wersję BETA, którą nie do końca zaleca :)

Po wymianie riserów na 6pinowe problem z wykrywaniem zniknął - prawie :)

Teraz od czasu do czasu jest problem z kartą wpiętą pod długie PCIE - czasami po starcie widać ją w systemie jako Podstawowa karta cośtam cośtam.
Po restarcie - jest ok. (na obu koparkach złożonych na tych kartach)

Pojawił się tutaj też nowy problem. Trzeba mi reaktor atomowy do zasilania tych kart :D
8szt XFX ustawionych (-cvddc i -mvddc) na 950 próbuje mi pobierać 1450W ze ściany !!!!!
Na tych samych ustawieniach Sapphire 580 bierze około 1050W

Plus dodatkowo (już na 6szt po odłączeniu 2szt, z braku mocy) pracuje sobie pół godziny np i reset, ale taki reset po którym
koparka sama nie wstaje. Trzeba wyłączyć ją na kilkadziesiąt sekund z zasilacza, i dopiero wstaje.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem z koparką na xfx 580

Postautor: m.m » niedziela, 28 stycznia 2018, 12:40

tonyxxl pisze: on przepina karty, wtedy windows próbuje instalować sprzęt (przez jakieś 10 minut), u mnie instaluje najczęściej sterowniki z początku grudnia, które się nie nadają. Ale najszybciej będzie i tak puszczenie tego na SM i przynajmniej sprawdzi czy sprzęt jest ok.
system pamięta lokalizacje danego sterownika wiec jeśli całość przeszedłeś poprawnie a aktualizacje jest wyłączona nie ma prawa skorzystać z innego sterownika.
swiezak pisze: Czy bios coś pomoże? jak będą jaja to wgram nowego, chociaż do tej płyty producent ma 2 wersje -
ta która jest na płytach i nowszą wersję BETA, którą nie do końca zaleca :)
osobiście wątpię ale bios bardzo łatwo uszkodzić więc dla świętego spokoju wgraj czysty, nawet w obecnej wersji.
swiezak pisze: Teraz od czasu do czasu jest problem z kartą wpiętą pod długie PCIE - czasami po starcie widać ją w systemie jako Podstawowa karta cośtam cośtam.
Po restarcie - jest ok. (na obu koparkach złożonych na tych kartach)
ustaw w biosie priorytet na zintegrowaną.
swiezak pisze: Plus dodatkowo (już na 6szt po odłączeniu 2szt, z braku mocy) pracuje sobie pół godziny np i reset, ale taki reset po którym
koparka sama nie wstaje. Trzeba wyłączyć ją na kilkadziesiąt sekund z zasilacza, i dopiero wstaje.
coś się zabezpieczenia, odłącz jeszcze jedną kartę.

może po prostu masz za mało prądu.

Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 18 marca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem z koparką na xfx 580

Postautor: swiezak » niedziela, 28 stycznia 2018, 13:47

Zasilacz 1200W platinum powinien dać radę 8 kartom. (na sapphire 8szt styka z zapasem 1200W platinum)
A XFX 6szt (-cvddc i -mvddc na 950) pobiera mi już 1031W.

Co do wyłączania - to po zainstalowaniu zewnętrznych wentylatorów, chodziła już kilka godzin
(wyłączyłem bo przestawiałem). Dam jej szansę pochodzić ze 24h. Czyli przegrzanie? Ale logi tego
nie potwierdzają :/ Na logach mam max 63 stopnie na kartach.

Potem sprawdzę opcję ze zintegrowaną grafiką - jak sugerujesz, choć potem jak będzie trzeba podpiąć monitor,
to trzeba będzie bios resetować :D, bo tam tylko dvi na płycie. Ale, to nie problem, byleby chodziło stabilnie.

Jutro napiszę czy pomogło.

Jakieś pomysły co do mocy? może zjechać z cvddc i mvddc? Do ilu można bezpiecznie? Oczywiście,
żeby to kopało, a nie ledwo zipało :)

edit: widzę że podobny temat był jakiś czas temu i te same karty - mówię o poborze mocy.
Z tego co tam pisałeś @m.m - 819 - 833 powinno być ok, więc tak potestuję.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem z koparką na xfx 580

Postautor: m.m » niedziela, 28 stycznia 2018, 16:00

pamięci 850, tylko uważaj bo spadnie Ci vcore

Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 18 marca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem z koparką na xfx 580

Postautor: swiezak » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 12:02

pamięci na 850, a core na ile? Nie rozumiem co masz na myśli że spadnie vcore. NIe mam jeszcze takiej wiedzy,
żeby zrozumieć co masz na myśli.

Czy nie ustawia się obu tych napięć na tą samą wartość?

Zrobiłem tak - dałem (-cvddc i -mvddc) na 819 i mam pobór z 8szt xfx 1170W. Jeszcze dużo, ale ok.

Ale wracając do znikających kart, to problem niestety nadal istnieje.

I sytuacja wygląda tak:

koparka A - 8szt xfx risery 6pin (6szt z diodami świecącymi, 2 szt starsze jakieś, bez diod) - raz na któryś restart zniknie jedna karta lub dwie,
po restarcie sytuacja wraca do normy. Znikają karty z riserów nowych. Raz jedna, raz inna.

Koparka B, 6szt XFX, tam mam pomieszane jeszcze risery molex i 6 pin - potrafią 3 karty zniknąć - 2 - 3 restarty i jest ok.

Więc... pozostaje mi sprawdzić koparkę tylko z nowymi riserami, i tylko ze starymi.
Do jednej włożę nowe, do drugiej zorganizuję z innych koparek stare. bo akurat jestem obkupiony w molexach.
I niezależnie od riserów, bo już składałem na różnych, takich jak nie miałem wcześniej :)

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem z koparką na xfx 580

Postautor: m.m » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 18:55

swiezak pisze: pamięci na 850, a core na ile? Nie rozumiem co masz na myśli że spadnie vcore. NIe mam jeszcze takiej wiedzy,
żeby zrozumieć co masz na myśli.
napięcia są zależne, nie zejdziesz mocno z rdzenia jeśli nie ruszysz pamięci, jak ruszysz pamięci może spaść vcore.
swiezak pisze: Czy nie ustawia się obu tych napięć na tą samą wartość?
zbliżone

Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 18 marca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem z koparką na xfx 580

Postautor: swiezak » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 20:57

Kolejny dzień walki:
Koparka A 8szt kart, wszystkie risery 6pin nowe (ze świecącym,i diodami), Potrafi wystartować z bez 1 czy 2 kart.
W 1 - 2 restarty sytuacja wraca do normy..... aż do restartu w którym karty znowu giną :)
W porównaniu do tej drugiej chodzi stabilnie :D

Koparka B, dołożyłem 2szt kart, aby było 8szt xfx. Risery 6pin starego typu.
Raz startuje 5 kart, raz 6, raz 7, a raz 4, jeszcze nie wystartowało 8 :)
Jutro jej zmienię wszystkie risery na molexowe i zobaczę czy to coś zmieni

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 24 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem z koparką na xfx 580

Postautor: GregoryMc » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 23:25

Niedawno miałem podobny problem ale z 4 kartami. W moim przypadku problem rozwiązał hiveos. Do dzisiaj wszystko śmiga bezproblemowo.

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?t=26609

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem z koparką na xfx 580

Postautor: tonyxxl » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 23:42

swiezak pisze: Jutro jej zmienię wszystkie risery na molexowe i zobaczę czy to coś zmieni
i co ci to ma dać? co następne? na sata? ja już wiem że to nic nie zmieni, tam masz problem albo ze słabym zasilaczem, programowy albo zbytnim przetaktowaniem. Risery zostaw, bo raz chodzi bez jednej raz bez dwóch czyli cuda panie. Piszemy ci żebyś to puścił na dzień na jakimś innym OSie to po co dalej męczysz te risery?

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości