problem z koparką na xfx 580

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem z koparką na xfx 580

Postautor: m.m » wtorek, 30 stycznia 2018, 00:13

tonyxxl pisze: Piszemy ci żebyś to puścił na dzień na jakimś innym OSie
to nie ma większego sensu wręcz gorzej bo załata problem, potem tylko coś się wyniki nie zgadzają..

Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 18 marca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem z koparką na xfx 580

Postautor: swiezak » wtorek, 30 stycznia 2018, 03:46

to nie jest wina systemu. Pisałem kilka razy o tym, że czy karta wystartuje czy nie widać już przy starcie koparki.
jak ma system wykryć skoro kartanie startuje?

Poczyniłem dzisiaj postęp i mam już hipotezę na to co się dzieje.

Zmieniłem dzisiaj jedną rzecz - przyjrzałem się kablom USB i wszystkie cienkie wymieniłem na grube.
Efekt jest taki że zrobiło się bardziej stabilnie. (cienkie kable w riserach nie przeszkadzały nawet 1060ti...)

Koparka A wykrywa 8 kart ale.... stabilnie kopie tylko na 7. tzn to jeszcze do rana się okaże, bo dopiero godzinę temu
to zrobiłem. na 8 kartach jest zwiecha i koniec. nawet nie restartuje.

Koparka B - wykrywa 7 kart i na razie kopie. 1 karty której nie wykrywa - to nie jest ta sama karta, raz jeden egzemplarz raz inny.


Moja teoria na ten temat - te XFXy mają coś nie tak z układem zasilania. Pobierają bardzo dużo prądu - zwłaszcza przez riser.
Nie wiem ile, bo w tych koparkach mam po jednym zasilaczy, gdybym miał po dwa - można by było oszacować.
I z racji tego płyta nie wyrabia (h110), a powinna spokojnie pociągnąć 13 kart. 12szt 1070 szło mi bez najmniejszego problemu.

jedyne rozwiązanie jakie widzę, które to potwierdzi - to zmiana napięć na stałe w biosach.
Tak żeby karty już na starcie pobierały mniej prądu.

Niestety nie wiem jak zaszyć to w biosie. takie rzeczy jak timingi - to ok, ale z napięciami - nie wiem.
Jakby ktoś mi podpowiedział - mógłbym sprawdzić tą teorię.

Druga kwestia. czy wartość napięcia np 819 ma być 919 czy mogę ustawić 821 albo 822, albo 833 - np 840.
Czy to jest jakoś ustandaryzowane? Z czego to wynika?


Edit:
Poszperałem trochę, i mam pytanie, czy w edytorze:
Obrazek
Dkładnie w GPU zamiast tych 65..... itd mogę wpisać normalnie napięcia?
Pierwsza wartość 750 jest napięciem, pozostałe, to jakieś kody. Czy zamiast nich mogę wpisać np 819?
Widziałem w necie, że niektótzy o tym piszą, ale ie potwierdził nkt że zzadziałało.

Rozumiem że w MEMORY, mogę sobie zmienić 1000 na np 819?

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem z koparką na xfx 580

Postautor: m.m » wtorek, 30 stycznia 2018, 16:23

swiezak pisze: Moja teoria na ten temat - te XFXy mają coś nie tak z układem zasilania. Pobierają bardzo dużo prądu - zwłaszcza przez riser.
Nie wiem ile, bo w tych koparkach mam po jednym zasilaczy, gdybym miał po dwa - można by było oszacować.
I z racji tego płyta nie wyrabia (h110), a powinna spokojnie pociągnąć 13 kart. 12szt 1070 szło mi bez najmniejszego problemu.
przecież karty nie są zasilanie z płyty głównej, co Ty teraz odstawiasz ? molexy do płyty masz podłączone ?

750 zmień na 600, pamięci wszystkie tryby 850, zegar z 1366 na 1200 i dopasuj resztę.

Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 18 marca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem z koparką na xfx 580

Postautor: swiezak » wtorek, 30 stycznia 2018, 21:41

wiem że nie są :)
Ale zmiana kabli delikatnie pomogła. Molexy podłączone do płyty.

Rozumiem że po zmianie tych ustawień w biosie karty już nie ustawiam parametrów?
Bo jak zostały - miałem jakiś komunikat Failed to set new memory cośtam :)
Po wykasowaniu tych linijek z pliku config - nie było komunikatu.

Na razie jedna karta, biorę się za resztę :)

edit.
hmm chyba coś nie tak. Ten komunikat to dokładnie:
Failed to set new effective core clock for GPU #0 (17.7.2)
Failed to set new effective memory clock for GPU #0 (17.7.2)

Jak kasuję linijki z ustawieniami kart w config.txt, to nie ma komunikatu,
ale wtedy karty idą na 27 Mh/s zamiast na 30 :/

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem z koparką na xfx 580

Postautor: m.m » wtorek, 30 stycznia 2018, 22:39

po raz któryś (dzisiaj chyba 3) piszę że magiczna kula ma chorobowe, zobacz jakie są realne parametry kart i sam pomyśl.

Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 18 marca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem z koparką na xfx 580

Postautor: swiezak » wtorek, 30 stycznia 2018, 23:06

Dobra już sobie obczaiłem :) Po prostu w biosie tam gdzie memory było 2000 zrobiłem 2200 i już nie ma potrzeby ustawiać
tego w configu.

Zrobiło się stabilniej znowu, ale jeszcze jest coś nie do końca jak trzeba. Operację z napięciami w biosach wykonałem na koparce B,
gdzie były większe problemy. teraz - startuje 7 - 8.

Obniżę jeszcze w biosie te 850 na 819, bo jeszcze za dużo prądu pobiera.

Czy przy 300MHz memory można zejść bezpiecznie jeszcze z napięciem poniżej 600mV?

Przy okazji - czy gdzieś w sieci jest jeszcze wystawiony skrypt strapmod?

edit:
Startuje mi 8 kart na obu koparkach po zmianie napięć w biosie. Czyli to było to - karty pobierały za dużo prądu przy starcie.

Pojawił mi się natomiast nowy problem, na jednej z koparek :D
GPU0 18.842 Mh/s, GPU1 22.418 Mh/s, GPU2 30.257 Mh/s,.........
Miner przy starcie - na wszystkich kartach jest 30Mh/s/ p kilku chwilach na dwóch pierwszych kartach spada hashrate.
To kwestia przetaktowania?

Dałem napięcia 819 na core i memory. a częstotliwości 1200 i 2200.

Na pewno muszę jeszcze z napięciem zejść, bo przy kopaniu dalej próbuje mi pobierać na obu 1450W :)
Więc walczę dalej. Ale jest już sukces że startuje 8 kart. Jeszcze raz dzięki za dotychczasową pomoc.
Pytania aktualne ;)

edit2: schodzę z napięciami a pobór mocy się nie zmienia :/ Przy 6 kartach pobiera mi 1200W :/

Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 18 marca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem z koparką na xfx 580

Postautor: swiezak » czwartek, 1 lutego 2018, 02:09

Czemu mimo ustawień
Obrazek

Napięcie jest 950?
Obrazek

Z GPU mi zaczytało napięcia z biosu.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem z koparką na xfx 580

Postautor: m.m » czwartek, 1 lutego 2018, 11:48

....

- 819 raczej nie utrzyma 1200mhz
- tylko microny trzymają okolice 2200 mhs i to też wybitnie dobre sztuki, karty nie walą błędów ?
- wattman olej, nie ma sensu go instalować, tylko przeszkadza
- edytory źle odczytują wartości napięć dla pamięci, nie pamiętam czy ich zmiana działa.

Ostatni raz piszę że należy patrzeć na realne wartości osiągane przez kartę a nie to co sobie gdzieś wpiszemy.

Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 18 marca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem z koparką na xfx 580

Postautor: swiezak » czwartek, 1 lutego 2018, 12:06

"Ostatni raz piszę że należy patrzeć na realne wartości osiągane przez kartę a nie to co sobie gdzieś wpiszemy. "
Nie bardzo rozumiem.

Czy dla 300Mhz GPU mogę dać niżej niż 600mV?

Zejście w biosie do 850 nie zmniejszyło poboru mocy. Wychodzi jakieś 180W na kartę :/
Może zmiana wartości TDP i TDC coś da?

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem z koparką na xfx 580

Postautor: m.m » czwartek, 1 lutego 2018, 12:59

swiezak pisze: Czy dla 300Mhz GPU mogę dać niżej niż 600mV?
nie, karty nie wstaną
swiezak pisze: Zejście w biosie do 850 nie zmniejszyło poboru mocy. Wychodzi jakieś 180W na kartę :/
możesz sobie wpisać 300 i co z tego ?
swiezak pisze: Nie bardzo rozumiem.
a czego tu nie rozumieć ? mało masz kursów podkręcania w sieci ? Jak Ty weryfikujesz prace karty ? Ile razy w ilu tematach można pisać to samo ?

Ile razy pytałem jakie parametry osiąga karta ? ciężko poświecić 30 minut na przyswojenie podstaw ? Co za społeczeństwo.. zdolność wyszukiwania i rozwiązywania problemów na poziomie zero.

Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 18 marca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem z koparką na xfx 580

Postautor: swiezak » czwartek, 1 lutego 2018, 13:15

Siedzę ponad 10 godzin dziennie przez ostatnie 7 nad tą koparką, i nad szukaniem rozwiązań, również w sieci.
I gdybym znalazł rozwiązanie problemu nie pytałbym.
Nie jest to moja pierwsza koparka na radeonach, ale do tej pory nie miałem takiej z która byłoby tyle problemów.

Odsyłasz mnie to tutoriali, których przerobiłem mnóstwo, a teraz napisałeś, ze mogę sobie wpisywać, i to nic nie zmienia,
to już tym bardziej nie rozumiem.....

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem z koparką na xfx 580

Postautor: m.m » piątek, 2 lutego 2018, 00:26

gadau gadu a parametrów kart nadal brak, tracisz swój i mój czas.

w poradniach pada słowo klucz hwinfo i memory error, ponad 30 kroków , z opisem wersji serowników albo 5 minut na YT... za trudne... co za społeczeństwo..
swiezak pisze: Siedzę ponad 10 godzin dziennie przez ostatnie 7 nad tą koparką
1 hwinfo interesuje Cie -> GPU Memory Errors (ma być zerio), GPU Core Voltage, GPU VID (pamięci)
2 zmiana napięć w biosie nic Ci nie da, zmień TYLKO timingi i to na sugerowane przez edytor
3 do OC używasz https://forums.guru3d.com/threads/overd ... pus.416116

oba napięcia ustaw na 850mv, regulator rdzeń i tak dostosuje do pamięci. Rdzeń 1180-1200mhz, pamięci indywidualnie.

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 2 września 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem z koparką na xfx 580

Postautor: aniahej » piątek, 2 lutego 2018, 17:06

Mam też XFX w dwóch koparkach i róznie się zachowują przy tych samych ustawieniach.

A masz zwiększoną pamięć wirtualną systemu?

Dodano po 6 minutach 55 sekundach:
nie mniej jednak z XFXami są problemy. U mnie np bez względu czy mam MSIafterburner czy nie, karty działają tak samo, prąd też tak samo. Już sama nie rozumiem o co chodzi :) OverdriveNTool też ciężko ustawić. Wiesz ludzie czasem coś podpowiadają, ale jak człowiek się nie zna na równi z podpowiadaczem to podpowiedzi nic nie dają :)

Dodano po 17 minutach 40 sekundach:
A najlepsze co było to że robiłam sporo przez TeamViwera i okazało się, że jak TV był włączony to nie załaczała jedna karta, a jak wyłączałam TeamViwera to chodziły wszystkie normalnie. :)

Wie ktoś czym to jest spowodowane? Czy ten TV to już za dużo dla karty? i się wyłącza?

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem z koparką na xfx 580

Postautor: m.m » sobota, 3 lutego 2018, 00:11

aniahej pisze: Wiesz ludzie czasem coś podpowiadają, ale jak człowiek się nie zna na równi z podpowiadaczem to podpowiedzi nic nie dają :)
w sieci są poradniki które proste czynności mają rozbite na 30-40 pkt, z linkami, opisami wersji i zrzutami ekranów i instrukcjami typu "kliknij tu".

klient ma rig 12 XFX, po za termiką z kartami nie ma problemów. Żadna się nie popsuła czego o przereklamowanych sapphire nie można powiedzieć.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem z koparką na xfx 580

Postautor: tonyxxl » sobota, 3 lutego 2018, 02:39

aniahej pisze: Wie ktoś czym to jest spowodowane? Czy ten TV to już za dużo dla karty? i się wyłącza?
mam tak samo, trzeba szybko zakończyć połączenie jak tylko uruchomisz TV, inaczej pierwsza karta klęka.
aniahej pisze: Mam też XFX w dwóch koparkach i róznie się zachowują przy tych samych ustawieniach.
To jest normalne, zawsze któraś karta jest lepsza a któraś słabsza, nawet gdy jednego producenta wyciągane ze zbiorczego kartonu i wszystkie na tych samych pamięciach. Ustaw sobie najpierw wszystko na standardowych napięciach i podkręcaj samą pamięć o 50Mhz, jak pochodzi godzinę bez błędów w HWInfo to daj następne 50Mhz. Powoli i stopniowo się sprawdza każdą jak się zachowuje a nie od razu wszystkie na full. Potem undervolting: częstotliwości rdzenia, a na końcu napięcia rdzenia i pamięci.
I przestańcie mówić że XFX'y są trefne, mam z 10 sztuk i żadnych problemów, wszystkie kopią stabilnie od dwóch miesiący 28-30,5 Mh/s.

Orator
Posty: 724
Rejestracja: 6 grudnia 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem z koparką na xfx 580

Postautor: jacek1973 » sobota, 3 lutego 2018, 07:04

aniahej pisze:Mam też XFX w dwóch koparkach i róznie się zachowują przy tych samych ustawieniach.

A masz zwiększoną pamięć wirtualną systemu?

Dodano po 6 minutach 55 sekundach:
nie mniej jednak z XFXami są problemy. U mnie np bez względu czy mam MSIafterburner czy nie, karty działają tak samo, prąd też tak samo. Już sama nie rozumiem o co chodzi :) OverdriveNTool też ciężko ustawić. Wiesz ludzie czasem coś podpowiadają, ale jak człowiek się nie zna na równi z podpowiadaczem to podpowiedzi nic nie dają :)

Dodano po 17 minutach 40 sekundach:
A najlepsze co było to że robiłam sporo przez TeamViwera i okazało się, że jak TV był włączony to nie załaczała jedna karta, a jak wyłączałam TeamViwera to chodziły wszystkie normalnie. :)

Wie ktoś czym to jest spowodowane? Czy ten TV to już za dużo dla karty? i się wyłącza?
Polecam grupy wsparcia Obrazek na fb szukaj jest tego dużo . Dużo szybsza komunikacja.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 2 września 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem z koparką na xfx 580

Postautor: aniahej » sobota, 3 lutego 2018, 10:27

tonyxxl pisze: I przestańcie mówić że XFX'y są trefne, mam z 10 sztuk i żadnych problemów, wszystkie kopią stabilnie od dwóch miesiący 28-30,5 Mh/s.
Trefne nie są. Są OK, u mnie kopią stabilnie ponad pół roku na 21Mh/s, a od 2 tygodni na 26-27 Mh/s. Mam 12 kart i no problem.
Ale na 30Mh/s to te karteczki raczej nie pokopią :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem z koparką na xfx 580

Postautor: tonyxxl » sobota, 3 lutego 2018, 10:59

aniahej pisze: Ale na 30Mh/s to te karteczki raczej nie pokopią
a u mnie jak na złość stabilnie jak skała kopią, dałbym ze 20-30 Mhz na rdzeniu i 30 spokojnie by dobiły, ale policzyłem że lepiej wyjdę jak zaoszczędzę na prądzie. Maks jaki mógłbym kopać na nich stabilnie to prawie 31,5 Mh/s (tylko prądu szło by ze 30% więcej więc bez sensu).
Obrazek

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 2 września 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem z koparką na xfx 580

Postautor: aniahej » sobota, 3 lutego 2018, 11:56

No to faktycznie nieźle. BIOS masz ten z "one click..." ? I na OverdriveNTool ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem z koparką na xfx 580

Postautor: tonyxxl » sobota, 3 lutego 2018, 12:23

nie, podmieniłem tylko timingi. Tak w ogóle to nie wiem czy mówimy o tej samej karcie, bo wersji rx'ów od XFX jest trochę..
http://xfxforce.com/en-us/products/amd- ... 0-series#*

najlepiej przy identyfikacji kierować się kodem producenta z nalepki na pudełku albo na karcie, np: RX-580P8DFD6
to jest 6 takich kart, wszystkie na samsung:
https://www.morele.net/karta-graficzna- ... 6-1225605/

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości