Ocena koparki na 1070Ti (budowa)

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ocena koparki na 1070Ti (budowa)

Postautor: marcingebus » sobota, 27 stycznia 2018, 13:29

m.m pisze: marcingebus pisze:
Przejdź do cytowanego posta Ale prawdą jest że nie ma undervolting.

no przecież te linuxy są tak zajebiste i lepsze od windowsa, wszyscy je chwalą... a tak na serio z nvidią też sobie nie radzi ?
Simplemining jest bajecznie prosty do wystartowania i zarządzania. I jak by się wysypał HDD/SSD/PEN to równie bajecznie proste do postawienia. A to, że w Simplemining, nie ma undervoltingu to jedna z dwu wad, które ma druga to taka, że nie wystartujesz NVIDII i Radeona w jednym RiG (pisze o SimpleMining, bo w innych nie wiem). No jest jeszcze trzecia wada, że masz do dyspozycji te minery, które dał wydawca. Na razie mi to jednak pozwoliło wystartować "w 5 min" i kopać już miesiąc, teraz mam czas na testowanie Windy, a właściwie czasu nie mam więc jedzie SimpleMining. Jest jeszcze jedna wada, aby nie być gołosłownym: jest się skazanym na funkcjonowanie serwerów Simplemining. To znaczy jeśli one przestaną działać, to system może.... no właśnie nie wiem jak się zachowają, bo do tej pory zawsze działały. Jeden raz przez kilka godzin pisało, że system jest in Maintenence, ale koparki kopały. Jedynie nie można było zmieniać konfiguracji przez portal, bo portal nie był dostępny. Nie wiem czy koparki by wystartowały gdyby portal nie działał. Bo po starcie systemu ściągają ustawienia z Portalu. Moje były w trakcie kopania więc nie miałem problemów.
.
Jak ktoś nie ma czasu, i chce odłożyć wydatek na Windowsy i SSD/HDD, to SimpleMining jest prawie doskonałym produktem.

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 27 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ocena koparki na 1070Ti (budowa)

Postautor: Elun » sobota, 27 stycznia 2018, 13:52

Witam,
Czytam intensywnie forum i informacje tu zawartę, w najbliższych dniach będę starał się złożyć swoją pierwszą koparkę, akurat trafiłem widzę na temat gdzie kolega przymierza się do złożenia podobnego zestawu jak ja (6x GTX 1080 ti).
Mam pytanie, czy karty graficzne z taką zamkniętą obudową jak np. model Gigabyte GeForce GTX 1080 GV-N108TTURBO-11GD (link do zdjęcia https://image.ceneo.pl/data/products/53 ... o-11gd.jpg) równie dobrze radzą sobie w kopaniu jak modele z otwartą obudową chłodenia jak np. model Asus ROG Strix GeForce GTX 1080 Ti (link do zdjęcia https://image.ceneo.pl/data/products/50 ... gaming.jpg) ? Obecnie ciężko z dostępnością kart jak np. ta Asusa z dużymi wiatrakami, te z zamkniętą obudową idzie kupić. Nie są to małe pieniądzę, dlatego chciałbym zaczerpnąć rady, żeby się nie wkopać.
Dzięki z góry i pozdrawiam.

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ocena koparki na 1070Ti (budowa)

Postautor: marcingebus » sobota, 27 stycznia 2018, 17:47

Te z otwartą dają mi średnio 730sol/65 C. Te z zamkniętą testowałem i udawało się je niżej podkręcić i miały wyższą temperaturę. Głowy nie dam, ale coś mi się zdaje, że coś koło 600 sol/s i chodziły na 85C. Przyjmij, że to są karty o mniejszej wydajności i jeśli będą odpowiednio tańsze, to się będą opłacały. Tej wydajności 600, nie jestem pewien.

Jeśli zrobisz zakup korespondencyjny, to masz prawo do zwrotu w ciągu 14 dni. Nawet z odbiorem osobisty w X-Kom czy Komputroniku.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ocena koparki na 1070Ti (budowa)

Postautor: m.m » sobota, 27 stycznia 2018, 17:55

marcingebus pisze: Simplemining jest bajecznie prosty do wystartowania i zarządzania. I jak by się wysypał HDD/SSD/PEN to równie bajecznie proste do postawienia
Windowsa w pełni gotowego do kopania stawiam w mniej niż godzinę, 90% ustawień i optymalizacji załatwia mi jeden plik na którego zrobienie poświeciłem z 20 może 30 minut.
marcingebus pisze: że nie wystartujesz NVIDII i Radeona w jednym RiG
uu to faktycznie słabizna, czyli asusa na full też nie obsadzisz.
marcingebus pisze: No jest jeszcze trzecia wada, że masz do dyspozycji te minery, które dał wydawca.
jak wygląda temat devfree w claymore ? dajesz 1% czy liczysz wolniej ?

simple nie testowałem bo odradzali, hiveos jest blokowany przez antywirusy a ethos płatny...

p.d
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ocena koparki na 1070Ti (budowa)

Postautor: p.d » sobota, 27 stycznia 2018, 18:32

Czyli z poniższych trzech, najlepiej wypada ASUS?
ASUS Strix GAMING
MSI Gaming
ZOTAC AMP Extreme

Dodano po 15 minutach 28 sekundach:
marcingebus pisze: Im mniej przejściówek tym bezpieczniej. Jak masz wydać 200zł więcej na zasilacz, albo 200zł więcej na dysk SDD zamiast użyć starego HDD, to IMHO lepiej wydać więcej na zasilacz, aby miał dostateczną ilość wtyczek 6/8PIN.
Bardzo chcę uniknąć przejściówek bo to są właśnie punkty w których może się coś stać.
Problem jednak nie w tym, że dany zasilacz kosztuje 200zł więcej, tylko w tym, że szukam i szukam i nie ma takiego zasilacza który ma tyle końcówek 6/8PIN
np GPS-1350C jak i GPS-1450C mają tylko 10szt 6/8PIN
ATX 20pin
ATX 24pin
1 x Floppy
2 x 4/8 EPS 12V
3 x 4-pin Molex
12 x SATA
10 x 6/8-pin PEG

,a taki "Seasonic 1200W Prime 80 Plus Platinum" wypada jeszcze gorzej, bo ma ich tylko 8szt
CPU 4+4 (8) pin - 2 szt.
MOLEX 4-pin - 5 szt.
SATA - 12 szt.
EPS12V 20+4 (24) pin - 1 szt.
FDD - 1 szt.
PCI-E 2.0 6+2 (8) pin - 8 szt.


Dodano po 48 sekundach:
Elun pisze: Czytam intensywnie forum i informacje tu zawartę, w najbliższych dniach będę starał się złożyć swoją pierwszą koparkę, akurat trafiłem widzę na temat gdzie kolega przymierza się do złożenia podobnego zestawu jak ja (6x GTX 1080 ti).
Masz już wybrane jakieś konkretne porządne zasilacze?

Dodano po 12 minutach 34 sekundach:
Do zasilenia samych 8 kart potrzebuję 6szt PIN 8 oraz 6szt PIN6 (w przypadku asusa 12szt PIN8)
Risery 008S można zasilić z SATA czy raczej to zły pomysł?

Orator
Posty: 724
Rejestracja: 6 grudnia 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ocena koparki na 1070Ti (budowa)

Postautor: jacek1973 » sobota, 27 stycznia 2018, 18:42

m.m pisze:
marcingebus pisze: Simplemining jest bajecznie prosty do wystartowania i zarządzania. I jak by się wysypał HDD/SSD/PEN to równie bajecznie proste do postawienia
Windowsa w pełni gotowego do kopania stawiam w mniej niż godzinę, 90% ustawień i optymalizacji załatwia mi jeden plik na którego zrobienie poświeciłem z 20 może 30 minut.
marcingebus pisze: że nie wystartujesz NVIDII i Radeona w jednym RiG
uu to faktycznie słabizna, czyli asusa na full też nie obsadzisz.
marcingebus pisze: No jest jeszcze trzecia wada, że masz do dyspozycji te minery, które dał wydawca.
jak wygląda temat devfree w claymore ? dajesz 1% czy liczysz wolniej ?

simple nie testowałem bo odradzali, hiveos jest blokowany przez antywirusy a ethos płatny...
HIVE używam od ponad 1 mc. Minery też są blokowane przez antywirusowe oprogramowanie. Ściągasz obraz na pena i na jednej karcie testuje systemy . Nie widzę żadnego problemu z HIVE. Urobek nie przypadnie.

https://mining.help/

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 27 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ocena koparki na 1070Ti (budowa)

Postautor: Elun » sobota, 27 stycznia 2018, 18:49

Jeśli chodzi o zasilacze to pod uwagę biorę (na podstawie tego co wyczytałem) albo np. x2 1000W w przypadku 1080 ti albo x2 850W w przypadku wersji 1080/1070ti.
Niestety kart na rynku jest na tyle mało w tej chwili, że wezmę po prostu to co będzie dostępne w racjonalnej cenie (1070/1070ti/1080/1080ti), no chyba, że słabo szukam ;) .

@marcingebus Dziękuję za pomoc, tak czy owak karty co były rano dostępne teraz już zniknęły.. Teraz się tylko człowiek zastanawia, czy czekać aż te stany magazynowe się unormują czy wziąć teraz niekoniecznie ten model który by się chciało w niekoniecznie tej cenie co planowano. Z jednej strony trochę się przepłaci no ale wiadomo, że im szybciej koparka ruszy tym szybciej zacznie zarabiać na siebie.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ocena koparki na 1070Ti (budowa)

Postautor: m.m » sobota, 27 stycznia 2018, 22:38

jacek1973 pisze: HIVE używam od ponad 1 mc. Minery też są blokowane przez antywirusowe oprogramowanie. Ściągasz obraz na pena i na jednej karcie testuje systemy . Nie widzę żadnego problemu z HIVE. Urobek nie przypadnie.
mam na myśli www, skoro nie dbają o takie pierdoły to... niestety tam też lipa z OC, wszystko na poziomie małpy.

Orator
Posty: 724
Rejestracja: 6 grudnia 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ocena koparki na 1070Ti (budowa)

Postautor: jacek1973 » niedziela, 28 stycznia 2018, 06:38

Licze to tak WIN 10 ciągłe zabawy +8gb ram +120 ssd vis 2gb ram +8gb pendrive+ darmowy system z update. Z poborem juz sobie poradziłem patrz inne wpisy.
Kontroluje koparki na smartphone z androidem nie obawiam się o swój system na laptopie.

https://mining.help/

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ocena koparki na 1070Ti (budowa)

Postautor: marcingebus » niedziela, 28 stycznia 2018, 14:17

m.m pisze: jak wygląda temat devfree w claymore ? dajesz 1% czy liczysz wolniej ?
Kopię na DSTM, więc nie wiem jak z Claymor. Ale w konfiguracji podajesz arkumenty, tak jak byś startował program w linii poleceń. Więc na pewno można dać en arkument, aby nie było devfee dla developera, albo aby było. Na Windzie kopie R9 280x x1 i daję to devfee dla developera.

Dodano po 2 minutach 39 sekundach:
jacek1973 pisze: Licze to tak WIN 10 ciągłe zabawy
Sądzę, że po testach, które są takie same jak pod Linuxem, z tym, że na Windzie możesz zrobić UnderVolting, dojdziesz do stabilnej pracy i tak samo jak Linux będzie chodzić stabilnie.

Jeśli na Windzie podkręcisz bardziej i będzie chodzić niestabilnie, to nie wina Windy, tylko tego, że za bardzo podkręciłeś. Oba systemy powinny być za Firewallem.

SimpleMining był po prostu prostrzy do wystartowania.

Dodano po 1 minucie 34 sekundach:
p.d pisze: Do zasilenia samych 8 kart potrzebuję 6szt PIN 8 oraz 6szt PIN6 (w przypadku asusa 12szt PIN8)
Risery 008S można zasilić z SATA czy raczej to zły pomysł?
Jak już ci praknie, to zasil z SATA, ale na pewno masz też dostępne Molexy, to sobie kup ze dwa Risery zasilane z Molexa i do każdego puść osobny kabel.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ocena koparki na 1070Ti (budowa)

Postautor: koparki » niedziela, 28 stycznia 2018, 14:32

nie wiem jak pod linuxem ale pod windows jeśli będzie potrzeba kopania monero(poprzez soft od claymore) to gdy masz karty 8GB to dysk 60gb nie wystarcza , trzeba większy plik wymiany, dajcie znać jak jest pod linuxem
---

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ocena koparki na 1070Ti (budowa)

Postautor: m.m » niedziela, 28 stycznia 2018, 15:56

jacek1973 pisze: Licze to tak WIN 10 ciągłe zabawy
uwielbiam takie wpisy...
jacek1973 pisze: Z poborem juz sobie poradziłem patrz inne wpisy.
z NV nie powinno być problemu, RX'y niestety lipa
jacek1973 pisze: Kontroluje koparki na smartphone z androidem nie obawiam się o swój system na laptopie.
a co ma do tego os na laptopie ?
marcingebus pisze: dojdziesz do stabilnej pracy i tak samo jak Linux będzie chodzić stabilnie.
dokładnie, po za tym 90% ludzi nie potrafi w linuxie przeprowadzić podstawowej diagnostyki. Karta ledwie dyszą no ale chodzi....
koparki pisze: nie wiem jak pod linuxem ale pod windows jeśli będzie potrzeba kopania monero(poprzez soft od claymore) to gdy masz karty 8GB to dysk 60gb nie wystarcza , trzeba większy plik wymiany, dajcie znać jak jest pod linuxem
powyżej 8 gpu w eth/etc też, choć wielu olewa i zostaje przy 16gb.

Orator
Posty: 724
Rejestracja: 6 grudnia 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ocena koparki na 1070Ti (budowa)

Postautor: jacek1973 » niedziela, 28 stycznia 2018, 16:12

Dałem zdjęcia z faktycznego poboru kart rx na HIVE . Nie widzę problemów z winda jak już działa i jest dobrze przygotowana pod mining ale minera trzeba nowego wgrywać , sterowniki jak będą nowe też . W hive OS za mnie robi to twórca systemu. Pisałem od kontroli przez android bo twierdzisz ,że hive infekuje wirusami winde. Wchodzę na panel sterowania HIVE z smartfona. Za winde trzeba zapłacić jeśli chcesz komercyjnie kopać i płacić podatki . Można robić czary mary ale chyba nie o to chodzi.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ocena koparki na 1070Ti (budowa)

Postautor: burzolak » sobota, 12 maja 2018, 07:04

m.m pisze:
jacek1973 pisze: Licze to tak WIN 10 ciągłe zabawy
uwielbiam takie wpisy...
jacek1973 pisze: Z poborem juz sobie poradziłem patrz inne wpisy.
z NV nie powinno być problemu, RX'y niestety lipa
jacek1973 pisze: Kontroluje koparki na smartphone z androidem nie obawiam się o swój system na laptopie.
a co ma do tego os na laptopie ?
marcingebus pisze: dojdziesz do stabilnej pracy i tak samo jak Linux będzie chodzić stabilnie.
dokładnie, po za tym 90% ludzi nie potrafi w linuxie przeprowadzić podstawowej diagnostyki. Karta ledwie dyszą no ale chodzi....
koparki pisze: nie wiem jak pod linuxem ale pod windows jeśli będzie potrzeba kopania monero(poprzez soft od claymore) to gdy masz karty 8GB to dysk 60gb nie wystarcza , trzeba większy plik wymiany, dajcie znać jak jest pod linuxem
powyżej 8 gpu w eth/etc też, choć wielu olewa i zostaje przy 16gb.
W jaki sposób tę diagnostykę na linux przeprowadzasz i czego dotyczy?
Odnośnie monero to pierwsze słyszę, do czego odnosi się pojemność hdd?

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości