Test poola NVidia

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Test poola NVidia

Postautor: marcingebus » wtorek, 16 stycznia 2018, 17:52

Mam 8 kart 1080TI oraz dwie płyty główne (może pracować na jednej płycie 8xPCIe, ale rozbiłem to teraz na dwie płyty). Zaszczepiony pomysłem, aby sprawdzić ile z danego poola można wyciągnąć, czy nie kręci, jakimiś dziwnymi prowizjami itd... uruchomiłem moje dwie koparki (każda 4x1080TI), przeklokowane tak, że mają prawie identyczną wydajność (wg. danych z koparek: 3010/3011 sol/s - średnia z kilku godzin) i zapuściłem dziś przed południem jedną na minipoolhub a drugą na suprnova.cc. Obie oczywiście na tą samą walutę, akurat wyszło na ZEN. Mam zamiar zbadać który pool daje lepszy wynik. Dzisiejszy test zrobię na 8h i na noc zapuszczę na inne dwa Poole, jeszcze nie wiem jakie. Na pewno zmienię walutę, aby całość urobku się potwierdziła i aby po kilku godzinach móc porównać wszystko co jest dostępne. Obie pracują na SimpleMining w tej samej lokalizacji, tej samej temperaturze itd... W planach mam także sprawdzenie wydajności EWBF-0.3.4b i porówanie go do DSTM-v0.5.7. Gdyby komuś się chciało także porównać ze dwa poole i ma możliwości koparek o identycznej wydajności, to byłoby cool, można by nie powtarzać swoich testów. Ponieważ ma Nvidie, to interesuje mnie głównie Equihash. O wynikach napiszę w tym wątku. Na razie są takie:
- po 2h minimalnie więcej było z minipoolhub (0,05491692) niz na suprnova (0,05285021), hash rate na supernowej wyższy 3539/3151,
- po 5h minipolhub (0,09955314), a suprnova (0,15306491)!!! 50% więcej. dodatkowo na Sup. 75% środków jest już potwierdzonych, a na minipoolhub na razie zero potwierdzonych. Hashrate minipol pokazuje: 2599, a Suprnova: 2854 (większy, ale nie o 50%)

Doradźcie mi ew. co jeszcze zapisywać w historii, aby się przydało do analizy i jaki wg. was okres testu będzie wystarczający, aby znaleść odpowiedź na pytanie: "Na ktorym poolu kopać". Wiem, że im dłuższy okres tym mniej zależy od szczęścia, no ale miesiąc na testowanie nie mam. :-) Może jakieś testwanie wstępne (krótsze - kilka godzin, powtórzone po pewnym czasie) i jakieś drugie dłuższe (24h), dla tych najlepszych pooli? Może koparki podzielić za jakiś czas na nierównych wydajnościach, aby większą kopać na tym, co było dotychczas najlepsze (np. 6 kartami), a 2 karty przełączać co parę dni na inne pole. Bo "sprawność/ukryte prowizje" się mogą zmieniać w czasie. :-) Może nie ma nic ukrytego, ale są zaokrąglenia. :-) Proszę także o dyskusje.

Dopisano 8:45:
W nocy jedna karta pracująca na suprnova wyleciała, stawka się wyrównała, to znaczy urobek był podobny. Uznałem, że po jednym dniu minipoolhub jest słabszy. Zmniejszyłem OC i przestawiłem, że na minipoolhub leci na Auto-Equihash (obecnie produkuje zclassic), a autoprzewalutowaniem na zclassic (gdyby się przestawiło na BTG, ZEN, ZEC). Supernowa oczywiście na ZCL. Może tym razem się uda 24h przepracować.

Dopisano 10:50:
Po 2 godzinach od wyłączenia produkcji, na Suprnova.cc jedynie się potwierdzają transakcje. Po potwierdzeniu wszystkich jednak na koncie jest mniej o jakieś 0.95% czyli, albo zaokrąglenia, albo wskaźnik/kolumna [Earling] jest brutto, czyli razem z prowizją, która później jest odejmowana (fee 1% dla Poola). Suma ukopana do wypłaty: 0,42177494 (ale w nocy jedna karta nie pracowała, nie wiadomo jak długo)

Po 2h na miningpoolhub przyrasta ciągle urobek (potwierdzony i niepotwierdzony). Suma ukopana: 0,44056316
Ostatnio zmieniony środa, 17 stycznia 2018, 10:51 przez marcingebus, łącznie zmieniany 2 razy.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Test poola NVidia

Postautor: rav3n_pl » środa, 17 stycznia 2018, 10:46

@marcingebus, Modyfikacje posta to nie koniecznie najlepsza metoda, bo nie widać co się dzieje.
Lepiej update w nowych postach i ewentualnie na końcu OP aktualne podsumowanie.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Test poola NVidia

Postautor: marcingebus » środa, 17 stycznia 2018, 10:52

OKej, to ew. będę dopisywał.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 54
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Test poola NVidia

Postautor: chyzy » środa, 17 stycznia 2018, 13:31

Dobry temat toteż podbijam, masz u mnie +

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Test poola NVidia

Postautor: marcingebus » czwartek, 18 stycznia 2018, 17:44

Zapuszczone kopanie ZEC na dwa poole szło dobrze za dnia. W nocy się wykopyrtła jedna karta i nie ma porównania. Później zmiana waluty i zapuszczone na ZCL na dwa poole i to samo (jedna karta się wykopyrtła i wynik byłby znowu nie miarodajny). Wczoraj zapuszczone kopanie HUSH:
A) hush.2miners.com, jako user się podaje adres HUSH. Podałem adres z Cryptopi, bo taki polecali na poolu, mimo, że Cryptopia pisze, że nie Supportują kopanie bezpośrednio do nich. :-(
B) hush.suprnova.cc.

Za radą w którymś FAQ, uruchomiłem na EWBF/SimpleMining, który nie podpicza średniej wydajności /s, ani średniej /W. Koparki nie pracowały idelnie równo, ale nie chciałem już zmieniać minera. Wydajność była:
A) 2635 S/s
B) 2671 S/s

Z racji tego, że na Suprnova zaczęło coś przychodzić po paru godzinach, a na Cryptopie nie, to założyłem Wallet na kompie dla Husha i zmieniłem adres 0 zaczęło przychodzią. W międzyczasie doczytałem, że Cryptopia Wallet Husch jest Maintenance. Mam statystyki z 2Miner, ile poszło na jeden Wallet i ile na drugi. Więc na drugim doszło do Walleta tyle ile podaje 2Miner, to na pierwszy wierzę, że zostało tyle wysłane. Na razie nie ma gdzie sprzedać Hush, bo Maintenance, a innej sensownej giełdy nie znalazłem (specjalnie nie szukałem). Wyniki zebrane się już od 16:00 nie zmieniają (niektóe się potwierdzają, ale suma już jest stała), za okres około 24h:
A) 2,70456 HUSH
B) 2,06459 HUSH

Wygląda więc, że Suprnowa.cc przegrała z 2Miners i to nie mało, mimo, że miała bardziej podkręcone karty.

Dziś o 16:00 przełączyłem na kopanie ZCL, jedno idzie na Minipoolhub/Eqiohash z przewalutowaniem na ZCL, a drugie na zcl.suprnova.cc Teraz puściłem to na DSTM, bo tam są statystki średniej wydajności z RIG'a i dzięki temu można dokładniej ustawić obie koparki, aby miały podobną wydajność. Widzę, że na minipoolhub zeszło już troszkę BTG i ZEN, zobaczymy jutro.

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Test poola NVidia

Postautor: marcingebus » piątek, 19 stycznia 2018, 06:13

Z Suprnova.cc mam problem, który opisałem tutaj:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=23&t=26382
Ponieważ po prawie 10h kopania wyniki sugerują, że na Suprnova produkuje się dużo mniej i jeszcze te spadające zapisy EARLINGS, więc przerwałem kopanie ZCL. Ustawienia były następujące:

1. MiniPoolhub - Equihash z autoexchange na ZCL, średni Hash z koparki: 2727 Sol/s ostatni odczyt wydajności z Poola: 2,637,279 parametr Difficult zaś: 1,714.84 (jak ktoś rozumie te parametry, to proszę o wyjaśnienie.

2. zcl.suprnova.cc - ZCL, średni hash z koparki: 2733.8 (różnica 0,2%), odczyt wydajności z Poola: nie odczytalem przed przełączeniem, a teraz już jest zero. :-(

6:13 Zebrane (dla minipool Hub częśc jest w ZCL, BTG i ZEN (było także w ZEC przez chwilę, ale się zamieniło).
1. MinipoolHub: 0,099284583 (wg. sum z mojego XLS)
2. Suprnova.cc: 0,7246766 wg. account Balanced

Z doświadczenia wiem do minipoolhuba coś się jeszcze doprodukuje i będzie kapało jeszcze przez kilka godzin, do Suprnova są transakcje do potwierdzenia (widzę je ale nie chce mi się teraz tego sumować.

Koparki przekonfigurowane i zapuszczone na btg.2miners.com i btgpool.pro

Aktuaizacja 7:00
1. 0,098888 (kursy dla ZEN spadł)
2. 0,08147358


:-) uwagi mile widziane.

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Test poola NVidia

Postautor: marcingebus » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 18:15

Ostatecznie produkcja ZCL w automacie Equihash dla minipoolhub wyniosła:
0,10461342 ZCL

A dla Supernova
0,8539572

Czas pracy (do 18tego 16:09 do 19tego 5:51) 13 godzin i 42 minuty.

OKRES POMIARU BYŁ ZBYT KRÓTKI, ABY STWIERDZIĆ, ŻE jeden POOL kopie lepiej. Ale o tym dalej.

Dodano po 2 minutach 43 sekundach:
Następna próba była kopania BTG. Jednym pool'em był:
1. http://btg.2miners.com

A drugim
2. http://btgpool.pro/

Nieopatrznie pool 1, miał za mało minerów (około 30-tu). Nie zauważyłem tego i po paru godzinach kopania, zostałem sam na placu boju. Dalsze kopanie było bezzasadne. Drugi Pool coś tam ukopał, ale wynik nieporównywalny więc go tutaj nie podaję.

Dodano po 9 minutach 18 sekundach:
Kolejne podejście to kopanie ZCL na Pool'ach:
1. MiningPoolHub - Zcl, beza automatu, tylko ZCL.
2. zclassic.miningspeed.com/

Tutaj stawka jest wyrównana. Za chwilę minie 48h i nadal nie wiadomo, który pool lepszy, choć MiningPoolHub wydaje się prowadzić.
czas pracy, wynik pool-1 wynik pool-2
23h30min 0,1753 0,1156
29h10min 0,2132 0,2461
40h12min 0,3048 0,2832
48h30min 0,3734 0,3483
Chyba pociągnę jeszcze 24h i jutro przełączę jak ZCL będzie na Whattomine stał wysoko, co będzie oznaczało, że wzrósł kurs ZCL i opłaca się sprzedać. Wskaźnik WhatToMine zasugeruje zatem także innym, aby się przełączyli na kopanie ZCL i zwiększy się trudność sieci.

Obecne kopanie ZCL jest na koparkach z których nr.1 ma średnią kilkugodzinną na poziomie 2728.3 Sol/s, a koparka 2730.9 (różnica 0,1%) - dane z koparek. Przy czym
- koparka 1 ma karty o zbliżonych wydajnościach (średnie: 683.6; 668.3; 691.9; 684.5)
- koparka 2 ma dwie karty słabsze i dwie mocniejsze (średnie: 600.5; 748.2; 773; 609.1) Tych słabszych nie da się ustawić więcej, a nie chciałem schodzić do tak niskiego poziomu.

GPU w koparce jeden mogłyby pracować na poziomie 740-780, ale na potrzeby testu zostały mniej podkręcone, aby sumaryczny wynika każdej koparki był w miarę zbliżony. Być może ma to wpływ na wynik oceny udziałów przez Poola. Ale zakładam, że z czasem powinno się to statystycznie wyrównać.

Zachęcam do komentowania, kibicowania i poprawiania reputacji postu jeśli wam się podoba.

Dodano po 1 godzinie 26 minutach 4 sekundach:
Poprzednie doświadczenia wskazywały, że MiningPoolHub jeszcze kilkanaście godzin pokazuje potwierdzone i niepotwierdzone (które później potwierdza) ukopane kawałki, a inne pole kończą kapać blokami, prawie niezałocznie po zakończeniu u nich miningu - jednie się potwierdzają niepotwierdzone w momencie zakończenia miningu bloki. Wniosek by sugerował, że gdybym teraz zakończył mining w tej konfiguracji, to MiningPoolHub by wygrał. Na miningspeed widzę, że są znaczące skoki wydajności Poola, co będzie miało wpływ na częstość wydobywania bloków (przy mniejszej nagrodzie do podziału). Ok. godziny 14:00 ilość Workersów się zmieniła z 1427 do 1723

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Test poola NVidia

Postautor: redlumek » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 19:08

Szkoda ze nie zrobiłeś testów z jakimś polskim polem np http://zecpool.pl

Początkujący
Posty: 223
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Test poola NVidia

Postautor: zenono » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 19:10

Jeżeli możesz to odpal test na popularnym zec.nanopool.org

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Test poola NVidia

Postautor: redlumek » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 19:15

I mamy kolejną parę do sprawdzenia :)

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Test poola NVidia

Postautor: marcingebus » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 20:51

ZEC ma na teraz wg. whattomine przychód na poziomie 4.45 pozostałe z Equihasha mają lepiej (BTG: 4.99, ZCL: 4.98, ZEN: 5.16, HUSH: 4.79). Nie opłaca mi się kopać ZEC, jeśli na innych mogę zarobić więcej. :-( ok 18:30 wyłączyłem test i jak się potwierdzą ostatnie bloki z zclassic.miningspeed, to wrzucę na czym się testy zakończyły. Obecnie zapuściłem wg. tego kalkulatora:
https://www.crypto-coinz.net/crypto-calculator/
VOT na jedną, a BTCZ na drugą (wskaźniki mówią o przychodzie VOT: 5,44 (godzinę temu było 8,20) i BTCZ: 6.43). Bloki wpadają często (dla BTCZ sprawdziłem, dla VOT sie machnąłem w adresie i dopiero parę minut temu wystartował mining), ale też powinny być co chwila/godzinę. Więc myślę, że rano będą wstępne wyniki a na koniec dnia się okaże czy warto takie niszowe coiny kopać, czy przypadkiem nie wyjdę na tym jak niejaki Zabłocki. Jeden dzień można zaryzykować.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Test poola NVidia

Postautor: redlumek » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 20:54

Zecpool jest mylącą nazwa tam się kopie zclassic

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Test poola NVidia

Postautor: marcingebus » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 21:05

redlumek pisze: Zecpool jest mylącą nazwa tam się kopie zclassic
Może sprawdzałem tego poola, ale jak spojrzysz w wykopane bloki, to wczoraj był jeden a poprzedni 1.5 tygodnia temu. W skali miesiąca pewno by się zarobiło tyle co na innych polach, ale w skali 2-3 dni, może się okazać, że mało, albo wcale, albo dużo. Loteria. Na jednym pool'u takim z małą ilościa górników kopałem BTG, po kilkunastu godzinach wszyscy się wynieśli, i zostałem sam. Jeśli tutaj się do jutra wszyscy wyniosą, to kaplica. Wiem, że ciężko wystartować z Pool'em, że lepiej byłoby popierac swoich. Może byłoby lepiej, ale czy dla mnie czy dla "swoich"? Siedzimy i kopiemy, nie dla idei, tylko dla zysku. Troszkę dla idei, aby świat z pomocą Krypto był ciut lepszy, ale zainwestowaliśmy kasę, więc głównie liczmy na swrot, a jak zarobimy na ferrari, to będziemy kopać dla idei.

Jak ktoś nie zamierza przez miesiąc zmieniać Poola, bo ten jest sprawdzony, to może to i dobry wybór. Dla wykonania testów, jakie chcę zrobić, to nierealne na tak małym Poolu. W przyjętym okresie, który mogę przeznaczyć na testy, czyli 1, może 2, maks 3 dni.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 26
Rejestracja: 21 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Test poola NVidia

Postautor: fenikstomek » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 21:12


Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Test poola NVidia

Postautor: marcingebus » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 21:16

fenikstomek pisze: To może porównanie:
https://eth.nanopool.org
z
https://ethereum.miningpoolhub.com
Mam GTX 1080ti, większy przychód jest z Equihasha niż z Ethash. Gdybym miał Radeony, to pewny by się spróbowało.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 26
Rejestracja: 21 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Test poola NVidia

Postautor: fenikstomek » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 21:29

Tak masz rację na chwilę obecną. Biorąc pod uwagę cenę ETH teraz i prognozowaną za 2-3 miesiące może się okazać iż bardziej opłacalne będzie kopanie ETH niż BTG, którego cena obecnie zniżkuje.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Test poola NVidia

Postautor: redlumek » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 22:29

marcingebus pisze:
redlumek pisze: Zecpool jest mylącą nazwa tam się kopie zclassic
Może sprawdzałem tego poola, ale jak spojrzysz w wykopane bloki, to wczoraj był jeden a poprzedni 1.5 tygodnia temu. W skali miesiąca pewno by się zarobiło tyle co na innych polach, ale w skali 2-3 dni, może się okazać, że mało, albo wcale, albo dużo. Loteria. Na jednym pool'u takim z małą ilościa górników kopałem BTG, po kilkunastu godzinach wszyscy się wynieśli, i zostałem sam. Jeśli tutaj się do jutra wszyscy wyniosą, to kaplica. Wiem, że ciężko wystartować z Pool'em, że lepiej byłoby popierac swoich. Może byłoby lepiej, ale czy dla mnie czy dla "swoich"? Siedzimy i kopiemy, nie dla idei, tylko dla zysku. Troszkę dla idei, aby świat z pomocą Krypto był ciut lepszy, ale zainwestowaliśmy kasę, więc głównie liczmy na swrot, a jak zarobimy na ferrari, to będziemy kopać dla idei.

Jak ktoś nie zamierza przez miesiąc zmieniać Poola, bo ten jest sprawdzony, to może to i dobry wybór. Dla wykonania testów, jakie chcę zrobić, to nierealne na tak małym Poolu. W przyjętym okresie, który mogę przeznaczyć na testy, czyli 1, może 2, maks 3 dni.
Masz racje. Nawet nie zauważyłem że z tego pola parę osób się wyniosło. Dwa tygodnie temu jak go sprawdzałem to wypłaty były 1-2 razy dziennie. A przy dzisiejszej sile kopania to bez sensu robić takie testy.

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Test poola NVidia

Postautor: marcingebus » wtorek, 23 stycznia 2018, 20:54

marcingebus pisze: VOT na jedną, a BTCZ na drugą (wskaźniki mówią o przychodzie VOT: 5,44 (godzinę temu było 8,20) i BTCZ: 6.43
Po 25h, wychodzi, że się ukopałp mniej więcej tyle co pokazuje kalkulator, to jest po zgrubnym przeliczeniu na BTC->PLN->USD wychodzi, że dzienny uzysk z jednej karty 1080ti będzie na poziomie:
- dla VOT 5,44 USD
- dla BTCZ 6.81 USD
Do rana na pewno wszystko pójdzie na BTCZ, zobaczymy jak się VOT po-potwierdza, to spiniężymy na PLNy urobek i zobaczymy jakie są straty na prowizjach/transferach itd...
Na dziś na razie testy kończymy z uwagi na to, że musiałbym szukać dwu kopalni BTCZ, bo na dziś wygląda, że jest najbardziej dochodowy coin (na dziś). Do zobaczenia może za parę dni.

Z kilkudniowych testów wychodzi na razie, że brak jednoznacznych wniosków i konkluzji. Takie życie.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Test poola NVidia

Postautor: redlumek » wtorek, 23 stycznia 2018, 21:03

IMHO to konkluzja jest jedna - kopie my to co w danej chwili najbardziej się opłaca. A że zmienność kopania jest wielka więc nie ma jak za bardzo przeprowadzić testów :)

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Test poola NVidia

Postautor: marcingebus » wtorek, 23 stycznia 2018, 21:28

Jeszcze dodam, że zlalazłem dwa w miarę sensowne Poole dla BTCZ:
http://www.mineflowpool.pl/ (83 workers)
http://pcmining.xyz:8080/ (79 workers)
Jednakże ilość workersów na poziomie 1430 na miningspeed mnie tam zatrzymuje.

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości