Test poola NVidia

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 54
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Test poola NVidia

Postautor: chyzy » środa, 24 stycznia 2018, 08:18

@marcingebus, bardzo ciekawy temat :) Tak z ciekawości chciałem dopytać: obecnie wszystkie kalkulatory przy 1080ti pokazują najwyższą opłacalność dla wszelkiej maści neoscryptów. Dlaczego robisz equihasha?

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Test poola NVidia

Postautor: tremor » piątek, 26 stycznia 2018, 08:05

Co powiecie na to ?
Czy aż tak wzrasta trudność ? W tym tempie to za miesiąc 0,05ETH będzie się kopało ze 40h ?

2 X 180Mh/s - w miarę stabilnie z 1 małą przerwą 120 min tam gdzie jest 30.5 (2018-01-24)

Obrazek

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Test poola NVidia

Postautor: marcingebus » piątek, 26 stycznia 2018, 18:52

chyzy pisze: @marcingebus, bardzo ciekawy temat Tak z ciekawości chciałem dopytać: obecnie wszystkie kalkulatory przy 1080ti pokazują najwyższą opłacalność dla wszelkiej maści neoscryptów. Dlaczego robisz equihasha?
Te coiny na NeoSkryptach są powiedzmy "niszowe" wielu nie ma na głównych giełdach. Niska kapitalizacja. Kurs na jest 115satoshi ale za chwilę skacze do 90satochi, poźniej na 140 satoschi i za chwilę 88 (wachnięcie rzędu 100%), to całkowicie zaburza jakieś sensowne prognozy. WhatTomine ich obecnie nie pokazuje już. Na próbę przez dwa dni kopałem BTCZ (tutaj nawet było nieco lepiej niż na ZCL/ZEN/ZEC/BTG), ale dziś kurs spadł znacząco i przełączyłem się na ZCL. Kopałem też MUN, i jeszcze jakieś dwa coiny. Po jakiś 24 godzinach mniej więcej przychód był na poziomie 1.5USD (kalkulator pokazywałem 6-9USD z jednej karty). Eksperyment był, się nie udał. Nie miałem czasu się dokładniej przyjrzeć, ale:
1. Karty ciągnęły znacząc mniej prądu.
2. Na Simplemining używałem ccminer'a-tuv.... Może tej drugi by tez obsłużył,ale nie sprawdziłem.
3. Podnoszenie zegara na Neoskrypt, Trib, Skunhash zachowywał się zupełnie inaczej niż Equihash. Karty, które pod Equihasha chodziło 150/500/300, ledwo chodziły 150/300/150. sygnały na konsolę z ccminera, były uboższe i nigdy nie byłem do końca pewien czy wszystkie karty pracują. Nie zadałem sobie trudu wejście po SSH na koparkę.
4. Koniec z końcem ZCL na WhatTmine podniósł ranking do 6USD/karty, więc się pogodziłem z ZCL i dziś od rana jeden RIG idzie na minipoolhub/ZCL, a drugi na minipolhub/Equihash-auto-na-BTG.

Tym razem RIGi już idą ma maksa, na auto włączyłem też R9 280x, z trzeciego RIGU. Nie są więc koparki o idelnie identycznych wydajnościach, ale szkoda mi już kasy, aby jednej sztucznie obniżać wydajność, aby chodziło wolniej jak druga. Spróbuję zrobić dłuższy test np. do końca weekendu.

Koparki mają wydajność:
- większa: 3050 sol/s
- słabsza + stara 3180 sol/s (czy jakoś tak).
Przeliczę w XLS z proporcji ile by było przychodu gdyby RIG miał wydajność 3000sol.
PRZYCHÓD x 3000/3050 - dla pierwszej
PRZYCHÓD x 3000/3180 - dla drugiej

A później można zamienić miejscami jeśli ZCL będzie nadal wysoko stał.

Dodano po 23 minutach 44 sekundach:
Po 3h kopania stawka się wyrwnuje i dla karty na poziomie 750sol/s wychodzi dzienny (po przeliczeniu) przychód w USD (4.3PLN/USD):
4,66 USD jak idzie w automacie
4.80 USD jak idzie tylko na ZCL
Przelicznik uwzględnia przesył, przewalutowania (druga opcja) i transfer na BitBay i zamiana na PLN. De facto przeliczam, to na złotówki, ale chcę wiedzieć jak się mają moje wyniki do tego co pokazują kalkulatory i dlatego przeliczam to na USD. Finalnie wynik będzie na pewno nieco wyższy (Pool się rozkręca kilka godzin i po zakończeniu miningu jeszcze przez parę godzin coś tam dokapuje przynajmniej w automacie na miningpoolhub).

Dodano po 4 godzinach 52 minutach 7 sekundach:
7:30 godzin miningu (poprzednie wyliczenia w USD miałem, zły kurs USD, zamiast 3.4, miałem 4.3). Reasumując na teraz:
Automat Equihash (produkuje ZEN,ZEC,ZCL, może BTG, całośc przerabia na BTG): 5.46 USD z karty
ZCL: 5.65 USD z karty.

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Test poola NVidia

Postautor: marcingebus » sobota, 27 stycznia 2018, 09:58

22h miningu
automat(Equihash -> BTG): 5,79 USD/karte/dobe
ZCL: 5,43 USD/karte/dobe
I tutaj dochodzę do wniosku, że wyniki mogą być zaburzone jeśli kurs BTG się znacząco zmieni względem ZCL. Na razie BTG nieco spadł, a mimo to automat pokazuje lepszy profit od kopania samego ZCL.

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Test poola NVidia

Postautor: marcingebus » niedziela, 28 stycznia 2018, 19:31

2 dni i 8h.
Koparka 1
- Automat (Equihash->BTG): 6.34 USD/dzien

Koparka 2
- ZCL: 6.26 USD/dzien

Poddałem analizie kursy BTG/BTC i ZCL/BTC, no i BTG wzrosło o 3% od startu, a ZCL wzrosło o 13%, przy czym różnica w zyskowności wynosi 1% na rzecz BTG. Gdybym miał przewalutowanie w koparce 1 na ZCL, to zysk byłby prawdopodobnie większy. Wniosek mam taki, że automat (koparka 1) działa o kilka procent lepiej. Przewalutowanie należy ustawić na stabilną walutę, aby się uniezależnić od ryzyka kursowego, zwłaszcza gdy planuje się kopać dłużej i rzadziej zamieniać na FIAT'y.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 54
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Test poola NVidia

Postautor: chyzy » piątek, 2 lutego 2018, 10:24

@marcingebus, jak przy obecnym dołku wygląda u Ciebie sytuacja?

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Test poola NVidia

Postautor: marcingebus » niedziela, 4 lutego 2018, 19:55

To może być jakieś podsumowanie całej akcji testowania:
1. Nie stwierdziłem, że któryś Pool znacząco gorzej kopie.
2. Suprnova.cc przy kopaniu ZCL, nie zgadzały się podawane przez web liczby, co jakiś czas coś brakowało.
3. Automat Equihasha na miningpoolHub kopał ciu lepiej niż wskazując konkretną walutę.
4. Próby kopania czegoś z czołówki listy https://www.crypto-coinz.net/crypto-calculator/ coinów innych niż opartych na equihashu kończyły się gorszymi wynikami niż BTG/ZCL/ZEN/ZEC. Wyjątkiem był BTCZ (jest na equihash).
5. Próby uzycia Multialgo (windows), dla kart, które najlepsze osiągi mają na equihashu, udowadniały, że najlepiej cały czas kopać na equihashu. (sprawdzałem dla 1x Radeona R9 280x).

Obecnie jadąc na MiningPoolHub automat Equihash, z AutoExchange (na BTG lub BCC), pokazuje wyniki o kilka procent gorsze niż WhatToMine. Dane z 3 lutego dla przewalutowania
- na BTG: -0.5%, -1.3%, z 4 lutego: 6.8%, -0.4%, 2.4%, 5.6%
- na BCC: 3%, -1.7%, -4.1%, -2.1%
Przełączyłem na BCC, bo ma większą kapitalizację, a koszty transferu nie zjedzą urobku.
Na dziś 1080ti kopią jakieś 3.95-4.25 USD z karty.

A u was jak urobek fedrujecie?

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 12 gości