Czym różnią się poszczególne przejściówki PCIEx1 do PCIEx16?

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czym różnią się poszczególne przejściówki PCIEx1 do PCIEx16?

Postautor: flasht » wtorek, 16 stycznia 2018, 14:14

Przykład:

http://allegro.pl/riser-pci-e-1x-16x-us ... 03618.html - ~30 PLN

http://allegro.pl/riser-pci-express-1x- ... 68021.html - ~1000 PLN

I czym to się niby różni poza ceną? W praktyce oczywiście...

Pozdrawiam,
FlashT

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czym różnią się poszczególne przejściówki PCIEx1 do PCIEx16?

Postautor: gofer » wtorek, 16 stycznia 2018, 14:37

Tosz to jakaś "pralnia"

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czym różnią się poszczególne przejściówki PCIEx1 do PCIEx16?

Postautor: marcingebus » wtorek, 16 stycznia 2018, 14:40

37 osób kupiło i mu się skończyły. Będzie miał dostawę, to zmieni cenę na prawdziwą i będzie już miał 37 osób, które to kupiły. Inaczej by ludzie zamawiali i stawiali negatywy, że sprzedaje to czego nie ma. No może ma jedną sztukę gdyby ktoś niechcący zamówił po aktualnej cenie. :-)

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czym różnią się poszczególne przejściówki PCIEx1 do PCIEx16?

Postautor: flasht » wtorek, 16 stycznia 2018, 14:58

Rozumiem, że to jakiś bubel... a ma to większe znaczenie czy się kupi za 30 czy za 100 PLN? Czy to wszystko tylko kwestia komend do karty, która zwraca wyniki i transfer nie ma takiego znaczenia jak przy grafice real-time?

Orator
Posty: 724
Rejestracja: 6 grudnia 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czym różnią się poszczególne przejściówki PCIEx1 do PCIEx16?

Postautor: jacek1973 » wtorek, 16 stycznia 2018, 15:08

flasht pisze:Rozumiem, że to jakiś bubel... a ma to większe znaczenie czy się kupi za 30 czy za 100 PLN? Czy to wszystko tylko kwestia komend do karty, która zwraca wyniki i transfer nie ma takiego znaczenia jak przy grafice real-time?
Zablokował zakup sztuczna cena. Normalnie sprzedawał po 20-30

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czym różnią się poszczególne przejściówki PCIEx1 do PCIEx16?

Postautor: marcingebus » wtorek, 16 stycznia 2018, 17:19

flasht pisze: Rozumiem, że to jakiś bubel... a ma to większe znaczenie czy się kupi za 30 czy za 100 PLN? Czy to wszystko tylko kwestia komend do karty, która zwraca wyniki i transfer nie ma takiego znaczenia jak przy grafice real-time?
IMHO te za 100zł to te same co inni sprzedają 20-30zł. Przyczyna wzrostu ceny opisana wyżej. Albo chęć wykreowania "mniemania u kupującego", że to lepszy towar. Chińszczyzna wszędzie taka sama.

Dwa tygodnie walczyłem z kilkoma kartami. Raisery szły także pod lupę.Na razie w żadnym nie znalazłem problemu, co nie znaczy, że wszystkie egzemplarze są super hiper itd... Mam nófki i używki, działają tak samo. Może inaczej. Mam nadal problem z dwoma kartami (nie dają się tak podrkęcić jak inne, ale nie znalazłem na razie problemu. Na razie stawiam tezę, że nie każda kartę da się podkręcić tak samo jak inne (w ramach tego samego modelu). Kwestia jakie mają wejście na zasilanie. SATA ma małą obciążalność prądową, więc jeśli bardziej prądożerne karty, to najlepiej 6-PIN.

Dobrze mieć coś w zapasie, bo strata nie-produkującej karty przez kilka dni może być większa, choć zależy kto jaką ma kartę.

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości