Po pół roku kopania pierwsze problemy, pomocy!

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 2 września 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Po pół roku kopania pierwsze problemy, pomocy!

Postautor: aniahej » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 22:47

W zasadzie przed pół roku wszystko chodziło bezawaryjnie do momentu aktualizacji windowsa 10 kilka dni temu. 

1. Pierwsza koparka. 6 kart XFX RX580 4GB. Przez pół roku karty chodziły na 20Mh/s. Kilka dni temu był problem bo jedna karta nie odpalała. Zwiększyłam pamięć wirtualną i znów zaczęły śmigać wszystkie.
Coś mnie podkusiło zwiększyć ich wydajność.  Zainstalowałam program do ustawień kart Radeon. I w ustawieniach kart przestawiłam na opcję obliczeniową. Po tym karty zaczęły kręcić na 26Mh/s. Super. Ale koparka zaczęła restartować się sama co kilka minut. Czyżby zasilacze nie wytrzymały?  Są 2x730W. No to znów przestawiłam karty na opcję Grafic i znów powinny kręcić na 20Mh/s. I tak kręcą, ale znów jedna karta ni odpala, a pamięć wirtualna podniesiona.

2. Druga koparka. 6 kart MSI RX580 8GB. Ta sama akcja z aktualizacją Win10. Również podkręciłam karty na wydajność 26Mh/s i podobna historia jedna karta nie odpala. Zwiększenie pamięci wirtualnej nic nie daje. Po zmniejszeniu wydajności z powrotem na 20Mh/s chodzi normalnie. Ale chyba mało, prawda?

3. Trzecia koparka. 6 kart XFX RX580 8GB Po aktualizacji Win10, a w zasadzie w trakcie po jednym resecie monitor nie działa, brak sygnału. Patrzyłam we wszystkich kartach, to samo. Tutaj nie mam pojęcia co zrobić. A przed tym jak mnie tchnęło w końcu zaktualizować Win10 kopała stabilnie 6 miesięcy do dziś na 20Mh/s.  :(

Ktoś może pomóc?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Po pół roku kopania pierwsze problemy, pomocy!

Postautor: tonyxxl » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 23:04

Wezwij kogoś kto się zna, bo te karty powinny chodzić wszystkie od 6 miesięcy na 27-28MH minimum. Tam od początku coś jest nie tak.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1212
Rejestracja: 14 listopada 2014
Reputacja: 128
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Jaworzno

Po pół roku kopania pierwsze problemy, pomocy!

Postautor: ExcaliburPLL » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 23:12

aniahej pisze:

ciach
A nie instalowałaś przypadkiem sterowników Adrenaline? Ktoś na forum wspominał, że są o kant d... rozbić i lepsza jest wersja Blockchain Edition Beta (czy jakoś tak).

Efekt był podobny do tego co opisujesz - spadek wydajności
Best BTC/ETH & other exchange > http://tinyurl.com/bitbay
Free BTC lottery > http://tinyurl.com/frbtcns

Początkujący
Posty: 165
Rejestracja: 3 lutego 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Po pół roku kopania pierwsze problemy, pomocy!

Postautor: Sałata » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 23:38

Tak jak wspomniano wcześniej, karty powinny kopać szybciej ale muszą być spełnione pewne warunki:
1. Zmodyfikowany BIOS kart
2. Sterowniki Blockchain
Co do aktualizacji Windows 10 to można ją przez 30 dni cofnąć (w "Aktualizacje i zabezpieczenia"). Po powrocie do poprzedniej kompilacji wyłącz Windows Update w Usługach. Windows nie będzie się nigdy aktualizował co jest potencjalnie niebezpieczne na zwykłym komputerze ale zakładam, że koparki pracują w zamkniętym środowisku i nikt na nich nie surfuje po necie ;)

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Po pół roku kopania pierwsze problemy, pomocy!

Postautor: m.m » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 23:59

Sałata pisze: 2. Sterowniki Blockchain
wszystkie nowe sterowniki oferują podobny jak nie taki sam poziom wydajnościowy.

Radzę Ci skorzystać z rady tonyxxl'a, jeśli chcesz walczyć sam to przede wszystkim wyczyść w10, wywal sterowniki, zrób bios, zainstaluj odpowiednie sterowniki.

Na samym końcu przejdź do OC.

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 2 września 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Po pół roku kopania pierwsze problemy, pomocy!

Postautor: aniahej » wtorek, 16 stycznia 2018, 01:14

Hm, a jest ktoś kto się podejmie? Koparki są w Wawie. Przywiozę, odwiozę, zapłacę.

Orator
Posty: 724
Rejestracja: 6 grudnia 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Po pół roku kopania pierwsze problemy, pomocy!

Postautor: jacek1973 » wtorek, 16 stycznia 2018, 07:25

aniahej pisze:Hm, a jest ktoś kto się podejmie? Koparki są w Wawie. Przywiozę, odwiozę, zapłacę.
Polecam poświęcić trochę czasu na zapoznanie się i wyniki min 30% więcej . Inaczej specjalista będzie musiał jeździć i poprawiać w podobnej do w/w sytuacji
https://mining.help/
https://investoon.com/mining_pools/eth
https://ethermine.org
https://hiveos.farm
https://simplemining.net/

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 2 września 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Po pół roku kopania pierwsze problemy, pomocy!

Postautor: aniahej » wtorek, 16 stycznia 2018, 09:55

tonyxxl pisze: Wezwij kogoś kto się zna, bo te karty powinny chodzić wszystkie od 6 miesięcy na 27-28MH minimum. Tam od początku coś jest nie tak.
Wzywam, ale nikt się nie odzywa :). Najlepiej ktoś z Wawy.

Orator
Posty: 724
Rejestracja: 6 grudnia 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Po pół roku kopania pierwsze problemy, pomocy!

Postautor: jacek1973 » wtorek, 16 stycznia 2018, 15:21

aniahej pisze:
tonyxxl pisze: Wezwij kogoś kto się zna, bo te karty powinny chodzić wszystkie od 6 miesięcy na 27-28MH minimum. Tam od początku coś jest nie tak.
Wzywam, ale nikt się nie odzywa :). Najlepiej ktoś z Wawy.
Gdzie kupione koparki bo nie bardzo rozumiem kto to poskładał pod mining

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 2 września 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Po pół roku kopania pierwsze problemy, pomocy!

Postautor: aniahej » wtorek, 16 stycznia 2018, 23:54

Ktoś z forum, guru :) , sama nie wiem czy robić mu antyrekalme. Kilka tys zł za samo złożenie, miał byc support a wyszła d...pa. Mniejsza z tym. nie jestem mściwa.

Orator
Posty: 724
Rejestracja: 6 grudnia 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Po pół roku kopania pierwsze problemy, pomocy!

Postautor: jacek1973 » środa, 17 stycznia 2018, 03:40

aniahej pisze:Ktoś z forum, guru :) , sama nie wiem czy robić mu antyrekalme. Kilka tys zł za samo złożenie, miał byc support a wyszła d...pa. Mniejsza z tym. nie jestem mściwa.
Wystarczy napisać do niego niech robi co trzeba chyba jako sprzedawca poczuwa się do naprawienia błędu lub zmiany konfiguracji swojego sprzętu. Skoro guru to w chwilę ogarnie konfig nawet zdalnie.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Po pół roku kopania pierwsze problemy, pomocy!

Postautor: tonyxxl » środa, 17 stycznia 2018, 05:43

aniahej pisze: Kilka tys zł za samo złożenie, miał byc support a wyszła d...pa.
Skontaktuj się z nim, jeśli faktycznie miał być support to niech pomaga. Ale z drugiej strony sama piszesz, że coś tam grzebałaś jak ponoć było dobrze...choć 20Mh/s to nawet nie jest źle, to jest tragicznie źle i mało, oznacza jakiś problem z konfiguracją. Karta wyciągnięta z pudełka robi 23-24.
Daj znać jaka reakcja tego składającego.

Początkujący
Posty: 223
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Po pół roku kopania pierwsze problemy, pomocy!

Postautor: zenono » środa, 17 stycznia 2018, 13:13

Co to za guru, co ustawia 580 potrafiące wyciągnąć ponad 30 mh na 20? Fajną ma etykę pracy.

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 2 września 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Po pół roku kopania pierwsze problemy, pomocy!

Postautor: aniahej » środa, 17 stycznia 2018, 15:51

Tak się zastanawiam czy w ogóle mam zmodyfikowany BIOS na kartach. Mam swój BIOS w pliku czy ktoś mógłby spojrzeć ?

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Po pół roku kopania pierwsze problemy, pomocy!

Postautor: m.m » środa, 17 stycznia 2018, 20:11

umieść zrzut ekranu z edytora

https://github.com/jaschaknack/PolarisBiosEditor

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 2 września 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Po pół roku kopania pierwsze problemy, pomocy!

Postautor: aniahej » środa, 17 stycznia 2018, 20:43

Karta XFX RX580 4GB na Elpida

http://wrzuc.se/images/5a5fa3b43f93e.jpg

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Po pół roku kopania pierwsze problemy, pomocy!

Postautor: tonyxxl » środa, 17 stycznia 2018, 21:02

Tak czy inaczej na 99% aktualizacja windows wgrała nowe sterowniki te bez dag fixa. Najlepiej wejdź w menedżera urządzeń i zobacz jaki masz sterownik (z jaką datą). Ściągnij te blockchain driver z 8 sierpnia, zainstaluj a potem uruchom patcha atikmdag-patcher-1.4.5 albo 1.4.6. Najlepiej powinnaś najpierw odinstalować stare stery.

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 2 września 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Po pół roku kopania pierwsze problemy, pomocy!

Postautor: aniahej » środa, 17 stycznia 2018, 22:20

OK, choć mogę to też teraz zrobić uruchamiając po prostu tego atikmdag-patcher-1.4.5 albo 1.4.6.i przełączając w ustawieniach kart przy GPU z "grafika" na "oblicz".
Tylko sęk w tym, że teraz jak mam 20Mh/s resetuje mi się koparka średnio raz na 5 minut, a przy większej wydajności przy 25 Mh/s co 2 minuty.

I tak myślę, że to może nie o drivery chodzi tylko o biosy kart. Hm :(

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Po pół roku kopania pierwsze problemy, pomocy!

Postautor: m.m » środa, 17 stycznia 2018, 23:08

aniahej pisze: Karta XFX RX580 4GB na Elpida

http://wrzuc.se/images/5a5fa3b43f93e.jpg
ściągnąłeś stary edytor, linki dałem to innego, poniżej fabryczny bios:
Obrazek

https://www.techpowerup.com/vgabios/192 ... 096-170410

masz inne timingi dla 2000mhz, porównaj resztę bo niewiele widać.To raczej nie jest powodem Twojego problemu.

w skrócie:
- Aktualizacje na koparce powinna być wyłączona, podobnie jak wiele innych rzeczy
- Każdy nowy sterownik ma zbliżoną wydajność, przy większej ilości kart blockchain driver sobie nie radzi (mi polegał przy 8 gpu) ale każda zmiana może spowodować spadek wydajności.
- atikmdag ma sens przy win7 w przypadku 10 jest w 100% zbędny

1. Jak słusznie radzi tonyxxl odinstaluj sterowniki, potem zobacz czy system widzi wszystkie karty i je identyfikuje jako "podstawowy ..... MS" a nie urządzanie/kontroler VGA
2. http://support.amd.com/en-us/kb-article ... Notes.aspx i instalujesz go przez menadżer urządzeń, nie kreator wydawcy, bez amd settings i innych dupereli
3 odpalasz kopanie i patrzysz co się dzieje

Jeśli dalej są restarty to na moje oko masz coś nie tak ze sprzętem, zasilacz / riser/ karta (możliwe że jedna). Zacznij o wypinania pojedynczych kart (wystarczy usb z risera) może do czegoś dojdziesz.

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 2 września 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Po pół roku kopania pierwsze problemy, pomocy!

Postautor: aniahej » czwartek, 18 stycznia 2018, 13:58

To sytuacja wygląda lepiej. Przy okazji może komuś się przyda.
Na temacie obok kolega Yossarianin w jednym poście też wspomniał "czysty bios, polaris 1.6.5 bodajże i jedno kliknięcie.."
I skorzystałam z z edytora nowszego z opcją ONE CLICK....
Ale otworzyłam swój BIOS, który wyglądał tak:
Obrazek
a po ONE CLICK...
Obrazek

I teraz po zapisaniu wygląda chyba tak samo, więc miałam BIOS lekko zmodyfikowany o te Timingi.

I teraz zrobiłam tak jak w filmiku ZET. :
1. Zapisałam ten BIOS.
2. Ściągnęłam Atiflash,
3. Wkleiłam ten nowy BIOS do katalogu Atiflash
4. Wkleiłam katalog Atiflash na dysk C
5. Skorzystałam ze skryptu od ZET (pod fimikiem jest) do wgrania BIOSów
6. Potem usunęłam stare sterowniki z kart za pomocą programu DDU. Tam kliknęłam opcję"wyczysć i zamknij system"
7. Potem wypakowałam sterowniki te blockchain driver z 8 sierpnia.
http://support.amd.com/en-us/kb-article ... Notes.aspx
Tu nie klikałam "akceptuj i instaluj" ! tylko zamknęłam okienko.
8. Instalacja sterowników, ale z poziomu menedzera urządzeń !
9. Na końcu instalacji jest albo OK, albo wyskakuje błąd nr 43. U mnie nie było błedu. Ale jak jest błąd to trzeba też skorzystać z skryptu atkimdag-patcher od ZET (też jest pod filmikiem), uruchomić i wszystko.
Restar komputera.
10. Odpalamy MSI Afterburner
11. W MSI Afterburner w ustawieniach zaznaczamy uruchom przy starcie, zminimalizuj, zaznaczamy Odblokuj moniotorowanie i kontrolowanie napięcia i zaznaczamy profil, wybieramy nr 1, i zaznaczamy Startup, zapisujemy .

Po tym wszystkim moje 2 koparki działają już od wczoraj i każda karta ma 26Mh/s. Więc się nie restartują, uff i wszystkie karty normalnie odpalają.
Tak więc był problem po prostu ze sterownikami i biosem. Choć ten zmieniony jest taki sam.

Dodam, że można to wszystko zrobić po prostu instalując Rodeon blockchain driver nie poprzez menedzera urządzeń, ale jak tak zrobiłam, to nadal koparka się restartowała.

Zastanawiam się jeszcze, czy może nie poprawić jeszcze raz BIOSu, bo tak jak napisałeś m.m , może wyjść od tego fabrycznego? Bo widze, że w Twoim screenie nie ma kilku punktów, które są w moim.

Może komuś się przyda ten opis.
Te powyższe kroki naprawiły moje 2 koparki. Obie teraz kopią po 26-27 Mh/s. A chodziły przez pół roku po 19-20 Mh/s. :)

Dodano po 3 godzinach 48 sekundach:
Ale dalej jest problem z trzecią koparką, której po aktualizacji Win10 nie widać na monitorze. Jakby nie było sygnału na monitor. Wydaje się, że normalnie się uruchamia ale nie ma sygnału na monitor. W teamviwerze też jej nie widać, więc albo się prawidłowo nie odpala, bo jej nie widać, tak jakby nie miała netu. Sprawdzałam tez podpięcie monitora przez wszystkie karty, oczywiście też zmieniając wtyczki w płycie.

Co tu zrobić? Jest możliwe jakieś przywrócenie do ustawień fabrycznych bez monitora? :)

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości