Co kopać?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3105
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1094
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co kopać?

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 12 stycznia 2018, 10:06

Z ciekawości jakie kasuje Ci prowizje za te operacje?

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co kopać?

Postautor: marcingebus » piątek, 12 stycznia 2018, 12:37

transakcja ZCL->BTC 0.25% prowizji, później 0.25% za BTC->[coś co siś opłaca do transferu na BB] czyli masz 0.5%. Transfer z wczoraj kosztował na Bittrex
BTC: 0.001 (51zł)
ETH: 0,006 (26zł)
LSK: 0,1 (9.65zł)
BCC: 0,001 (9.58zł)
BTG: 0.001 (0,83zł)!!!!
LTC: 0,01 (8.64zł)
DASH: 0,01 (7.75zł)
Jak próbowałem przewalutować HUSH na Cryptopi, to tam wychodziło duużo gorzej:
BTC i ETH podobnie,
LTC: 0,02 (17.2zł)
DASH: 0,01 (38,77zł),
Wszystkie stawki możesz przeczytać, po podają je w miejscu gdzie wpisujesz kwotę ile chcesz wypłacić, nawet jak masz ZERO na koncie, to taką formatkę można otworzyć.

Do tego dochodzi prowizja na BitBay (0.3-0.43%) i 4zł wypłata na konto w banku PLN.
Jeszcze chyba jest transfer z Poola na BitTrex (ale mój pool mi tego nie pokazuje), jeśli będzie taki sam jak z Giełdy gdzieś w świat, to będzie na poziomie 0,002 czyli koło 1.26zł

Razem uzywając BTG prowizje:
- 0,8% do 0,93% prowizje za przewalutowania
- 6.09zł za transfery,

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co kopać?

Postautor: m.m » piątek, 12 stycznia 2018, 13:04

przy takich problemach można się skupić na Computta, Nice Hash, Miner Gate Mining

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co kopać?

Postautor: redlumek » piątek, 12 stycznia 2018, 14:12

Czyli jak rozumiem proponujesz np nicehash - tam podać portfel z BitBay (aby nie ponosić prowizji przelewu BTC z własnego prywatnego portfela), zmieniać na PLN i wypłacać?

Tak się zastanawiam jak to dla nicehash opłaca się robić wypłaty tylko w BTC jeśli przelewy w tej walucie są takie drogie.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co kopać?

Postautor: comrat » niedziela, 28 stycznia 2018, 12:41

Witam Ja od tygodnia kopię ZCL i zastanawiam się skąd rozbieżności na moją niekorzyść względem kalkulatora whattomine.com
GPU 3x1060
pool: miningspeed.com
pool podaje średni hashrate : 913.59 Sol/s
System HIVE OS OC 200,800 80W
Kalkulator podaje ze na 7 dni powinienem mieć 7x0.0498 czyli 0,3486 ZCL
A zliczając przelewy mam 0,26756191 ZCL
Czy to nie spora różnica ?

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 13 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co kopać?

Postautor: fred » niedziela, 28 stycznia 2018, 13:29

@comrat Negative pool luck albo koparka nie kopała przez jakiś okres, masz potwierdzenie aktywności w ciągu całego tygodnia?

Zobacz jak ci wyjdzie na miningpoolhub

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co kopać?

Postautor: marcingebus » niedziela, 28 stycznia 2018, 14:42

redlumek pisze:
Tak się zastanawiam jak to dla nicehash opłaca się robić wypłaty tylko w BTC jeśli przelewy w tej walucie są takie drogie.
Nicehash nic do tego nie ma, to ty płacisz za transfer BTC od nich. Tą metodą wykopane BTC trzymasz tam dłużej, aby rzadziej robić wypłaty. Nie wiem czy tak robią, ale banksterzy gdyby mogli, to by po analizie historii wiedzieli kiedy będziesz wypłacał i jak długo jeszcze będą mieli "twoje" BTC. Wiedząc kiedy je zabierzesz, mogą je "pożyczyć" dla graczy z Wallstreet, którzy grają na spadkach. To znaczy pożyczają im 1BTC, który jest np. sprzedany na górce za 10tys USD. Gdy BTC spadnie do 8tys. gracz kupuje 1BTCm aby go oddać do NiceHash. Zarabia na tym 2 tys. USD. A Nicehash gdy się już zgłosisz, po swoje BTC ci je wypłaca.

Ci co grają na spadkach oczywiście ryzykują, że BTC wzrośnie, a nie spadnie, ale tak się zarabia na spadkach. Ty oczywiście gdybyś wykopał 1BTC, to byś go pewno wypłacił, bo prowizja byłaby małą częścią tego co wypłacisz, ale jak masz wypłacić 5mBTC, to się nie opłaca, więc je trzymasz na NiceHash, aż uzbierasz więcej. Takich jak ty jest tysiące, więc NiceHasz może pożyczać 2BTC, 100BTC, nie wiem jakiego rzędu mają obroty i czy w ogóle pożyczają. Jeśli tak pracują Banksterzy, to pewno tak robią.

Dodano po 2 minutach 6 sekundach:
comrat pisze: Witam Ja od tygodnia kopię ZCL i zastanawiam się skąd rozbieżności na moją niekorzyść względem kalkulatora whattomine.com
[...]
Kalkulator podaje ze na 7 dni powinienem mieć 7x0.0498 czyli 0,3486 ZCL
A zliczając przelewy mam 0,26756191 ZCL
Czy to nie spora różnica ?
Ja mam jakieś 10-15% mniej niż podają kalkulatory. Wychodzi ci troszkę gorzej. Może nie pracowała cały czas.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co kopać?

Postautor: comrat » niedziela, 28 stycznia 2018, 17:02

Była online całe 7 dni bo ją obserwowałem i mam statystyki na hiveos, dla testu pewnie zmienię na miningpoolhub zobaczymy jak wyjdzie.

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co kopać?

Postautor: rejestracyjny » niedziela, 28 stycznia 2018, 21:41

comrat pisze:Była online całe 7 dni bo ją obserwowałem i mam statystyki na hiveos, dla testu pewnie zmienię na miningpoolhub zobaczymy jak wyjdzie.
Zmień na WinOS, zrób poprawne oc i uv, wykonaj niezależny test dla co najmniej dwóch pooli. Kalkulatory z tego co testowałem, raczej zaniżają wydobycie, niż zawyżają (choć wiadomo, to jest zawsze wydobycie na daną sekundę).

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co kopać?

Postautor: marcingebus » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 07:54

rejestracyjny pisze: Kalkulatory z tego co testowałem, raczej zaniżają wydobycie, niż zawyżają (choć wiadomo, to jest zawsze wydobycie na daną sekundę).
Masz zatem większe wydobycie niż pokazują kalkulatory? Co kopiesz, jakimi kartami i na jakim Poolu?

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co kopać?

Postautor: rejestracyjny » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 18:49

marcingebus pisze:Co kopiesz, jakimi kartami i na jakim Poolu?
1070 rzuciłem na waluty neoscrytowe (Desire oraz Trezar w unimining.net), a 1060 na equihash (BitcoinZ w bitcoinz.miningspeed.com). Radeony dawno temu rzuciłem na allegro.
marcingebus pisze:Masz zatem większe wydobycie niż pokazują kalkulatory?
Tak, przeważnie mam większe wydobycie, niż to co pokazuje kalkulator (oczywiście przy wprowadzeniu moich wartości, mam niski hashrate, gdyż karty mam na 65% power). Każdy sam powinien pokombinować co i jak chce kopać (ja kopie i trzymam, sprzedaje część jak są górki).

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości