Linux+Pendrive czy HDD+Windows , jakie plusy dodatnie a jakie ujemne?

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Linux+Pendrive czy HDD+Windows , jakie plusy dodatnie a jakie ujemne?

Postautor: marcingebus » piątek, 15 grudnia 2017, 12:24

Startuję z koparką 3x PNY GeForce GTX 1080 Ti Blower, 11GB.. Na Linux się troszkę znam. Fajna więc wydaje się opcja Startowania z PenDrive. Wiele osób pisze o konfiguracji/podkręcaniu itd... Czy mając linuxa na PenDrive (Pentium G4400 + 8G RAM), bedę mógł zmieniać ustawienia 1080Ti. Aby móc tuningować wydajność/kosztów prądu? Jakie jeszcze plusu dodatnie czy ujemne ma zastosowanie Linuxa zamiast Windy. A jakie Linuxa na PenDrive. Czy wogóle opłaca się oszczędzać na Dysku, aby startować tylko z PenDrive?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 54
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Linux+Pendrive czy HDD+Windows , jakie plusy dodatnie a jakie ujemne?

Postautor: chyzy » wtorek, 19 grudnia 2017, 22:45

Nie bawiłbym się w pendrive chociaż niektórzy idą tą drogą. Ja mam na linuxie + ssd.
Tak, na linuxie nvidie bez problemu podkręcisz i skonfigurujesz wszystko do tego z linii poleceń - łatwo to oskrpytujesz i po prostu to będzie działało.
Z drugiej strony jestem przebrzydłym fanboyem linuxa więc jestem nieobiektywny :-)

Orator
Posty: 724
Rejestracja: 6 grudnia 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Linux+Pendrive czy HDD+Windows , jakie plusy dodatnie a jakie ujemne?

Postautor: jacek1973 » wtorek, 19 grudnia 2017, 23:02

Poszedłem na skróty SMOS. Simplemining załatwia sprawę.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości