GTX 1070 TI podłączenie zasilania 8+6

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 11 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

GTX 1070 TI podłączenie zasilania 8+6

Postautor: szczesiu » poniedziałek, 11 grudnia 2017, 20:36

cześć,
mam dylemat z podłączeniem 4 kart MSI GTX1070 TI Gaming pod zasilanie. Karty wyposażone są w dwa złącza zasilania 8+6 i wygląda na to, że wymagają podłączenia obydwu na raz - na samym 8 pin karta nie startuje. Kwestia jest teraz taka, że w przyszłości chciałbym prawdopodobnie dołożyć jeszcze dwie takie karty i z tego co widzę problem będzie z ilością złączek PCIE zasilania. Na razie dysponuję zasilaczem, który posiada 4 złącza 6+2 (Chieftec GDP-750C), więc zasilę tylko 8 pinowe wtyki. Dodatkowo potrzebuję doprowadzić 4x zasilanie sata do riserów. Pytanie teraz do szanownych forumowiczów. Czy jeżeli pociągnę te 6 pinowe PCIE do GPU pojedynczymi przejściówkami z zasilania SATA to taki zestaw to wytrzyma? Karty będą kopały NeoScrypt ze skręconym limitem na jakieś 140W per karta, więc myślę że 750W na razie wystarczy. Przy dołożeniu kolejnych 2 kart zestaw wyposażyłbym w drugi taki zasilacz i rozdzielił moc po równo. Czy taki konfig ma sens czy proponujecie to inaczej poskładać?
Pozdrawiam

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

GTX 1070 TI podłączenie zasilania 8+6

Postautor: KryptoBanita » poniedziałek, 11 grudnia 2017, 21:24

Kartę i risery zasilałbym z tego samego kabla PCIe poprzez przejściówki/rozdzielacze. Tylko czy zasilacz uciągnie? Lepiej kupić teraz kolejny zasilacz - nie zgrzeszych jak kupisz 850W, ale i tak zasilanie kart i riserów ciągnąłbym tylko z przewodów PCIE..

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 11 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

GTX 1070 TI podłączenie zasilania 8+6

Postautor: szczesiu » poniedziałek, 11 grudnia 2017, 22:12

dzięki za odpowiedź. Zasilacz mogę wymienić to nie problem. Co w takim razie możesz polecić żeby nie bawić się w 10 tyś przejściówek? Docelowo byłoby tam 6 kart jw. czyli potrzebne 6x8pcie + 6x6pcie. To takie istotne żeby risery zasilić z tej samej linii co kartę? Liczyłem, że pociągnę je z SATA i będzie po problemie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

GTX 1070 TI podłączenie zasilania 8+6

Postautor: KryptoBanita » poniedziałek, 11 grudnia 2017, 23:00

Skoro wymiana zasilacza nie jest dla Ciebie problemem to nie rozumiem?
Na bogato - kupujesz mocnego modułowca i jedziesz z kablami jak chcesz :mrgreen:
Na biedno, ale olejem w głowie - kupujesz zasilacz serwerowy za grosze.
Na biedno, ale z sianem niekoniecznie w głowie - kupujesz gotowca serwerowego u kolegi Baki z forum - jedyna wada takiego zasilacza serwerowego, to duuużo głośniejsze chłodzenie niż modułowiec.
Na poważnie, to ze mnie żaden ekspert, ale poszukaj na forum - było już o podłączaniu kart i riserów nie raz. O ile dobrze pamiętam to karta z risera potrafi pociągnąć 35-45W i upalić szczególnie te złącza sata - nie miałem takiego przypadku, ale bardziej polecane są risery 6pin, a ostatnio widziałem takie zbajerzone z każdym gniazdem do zasialania (sata, molex, 6pin i coś tam...).
Dużo ludzi kupuje właśnie 2x750W - wychodzi dość ekonomicznie.
Miałem przez chwilę na zasilaczu 850w 5xRX470 i wszystko kombinowane przejściówkami z czego się dało.
To nie jest tak, że karta MUSI mieć zasilanie z tego kabla co riser.
Ale kabli z zasilaczy bym już nie mieszał.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 11 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

GTX 1070 TI podłączenie zasilania 8+6

Postautor: szczesiu » wtorek, 12 grudnia 2017, 00:24

Problem jest taki, że karty wymagają podłączenia 8+6 więc dla 6 kart (w przyszłości) nie jestem w stanie kupić zasilacza, który fabrycznie ma te 12 złącz (no może jestem ale cena pewnie będzie zaporowa). Rozwiązaniem jest kupienie dwóch zasilaczy które mają minimum po 6 takich złącz, tyle że przeważnie to są już bydlaki po 1000w. Widziałem wiele koparek gdzie karty zasilane tylko z 8pin i tutaj nie ma problemu, zasilacze z 4x8 zaczynają się już od 300-400zł (750w i dajemy takie 2), albo 8x8 za 700+zł (około 1000w). Problem w tym, że nawet taka 8x8 nie wystarczy w moim przypadku (chyba, że tylko na 4 karty) bez kombinowania. Głównie chciałem poruszyć wątek, żeby rozwiać wątpliwości czy taka partyzantka na zasadzie 8pin normalnie z dedykowanego złącza PCIE + 6pin podciągnięte z czegokolwiek ruszy i mi nic nie usmaży :) W teorii przy około 150W karcie powinno wystarczyć to co daje 8pin, więc pewnie te 6pin będą od parady, ale specjalistą w tej dziedzinie nie jestem i mogę tylko teoretyzować. Risery mam też na te 6pin PCIE ale zostanę chyba przy przejściówkach z SATA, bo wtedy już w ogóle bym potrzebował 6+6+6.
Dzięki za sugestię z tymi zasilaczami serwerowymi. Jest to też jakaś opcja do rozważenia. Chociaż na razie najbardziej skłaniam się ku jednej sztuce corsair rm1000 (8x8 PCIE), na 4 karty starczy bez kombinowania, a później zobaczymy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

GTX 1070 TI podłączenie zasilania 8+6

Postautor: KryptoBanita » wtorek, 12 grudnia 2017, 00:40

Za zasilacz u Baki z kablami jakie potrzebujesz zapłacisz góra 500zł.
Wcześniej miałem na 850W 5xRX470 i nic nie usmażyłem, choć niektóre kable były ciepłe.
Teraz na zasilaczu serwerowym 1100W od Baki mam 5xRX470+1xRX580, a kable z końcówkami zamawiasz jakie chcesz - zrobione tak, że nic się nie grzeje.

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

GTX 1070 TI podłączenie zasilania 8+6

Postautor: marcingebus » piątek, 15 grudnia 2017, 20:08

Temat stary, ale mnie zainteresował i poczytałem co nieco o zasilaniu:
https://en.wikipedia.org/wiki/PCI_Express
https://pl.wikipedia.org/wiki/PCI_Express
Polska wersja jest uboższa w szczegóły. Karta PCI może pobierać moc:
PCIe x1 - 6-10W
PCIe x16 - do 75W
poprzez złącze 6-PIN 75W
poprzez złącze 8-PIN 150W
Niektózy producenci dają dwa złącza 8-PIN ale to wykracza poza standart.
Podejrzewam, że karta, którą producent wyposażył w możliwość pobierania mocy powyżej 150W może nie ruszyć jeśli jej nie podamy napięcie zarówno na RISER (75W), złącze 6-PIN (75W) jak i na złącze 8PIN, bo dopiero wówczas ma ponad 150W. Ze słabego zasilacza 12V pod obciążeniem może nieco spaść więc pewno lepiej, aby karta wszystkie trzy źródła zasilania miała z tego samego zasilacza. Doświadczenia mogą to potwierdzić, albo dla konkretnej karty wyniki mogą być inne.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

GTX 1070 TI podłączenie zasilania 8+6

Postautor: klukoks » wtorek, 26 grudnia 2017, 20:40

Karty Gigabyte 1070ti oc są zasilane tylko z jednego złączą 8 pinowego. Wg nvinspectora potrafią pobrać stabilne nawet 200 watt jak się przekracza 2 GHz na GPU i 8,8 GHz na Vram.

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości