Początki wydobywania :)

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 8 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Początki wydobywania :)

Postautor: WiMeX » sobota, 9 grudnia 2017, 22:11

Witam,
Chciałbym zacząć wydobywać :) Wiem, że opłacalnie kopało się Ethereum, a jako że mam darmowy prąd ( mieszkam w internacie ) to czemu by nie skorzystać nawet dla jakiś małych zysków na początek ? :) No więc posiadam kartę MSI GTX970 GAMING 4GB w swoim komputerze, dodatkowo kolega z pokoju drugą GTX970 więc można by połączyć siły ;) Chciałbym postawić drugi system na dysku i czytałem o tym, że simpleminer linux jest dobrą opcją, to prawda ? Co instalować ? Jakie sterowniki, jak optymalizować ? Chciałbym jakoś fajnie wystartować :) Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 991
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Początki wydobywania :)

Postautor: wamak » sobota, 9 grudnia 2017, 23:59

A czemu chcesz osobny system do miningu, jeśli na tym komputerze już jakiś masz? Akurat do Nvidii, jeśli nie jest to zestaw z powyżej 6 kart, to Windows + MSI Afterburner są wygodne.

Początkujący
Posty: 148
Rejestracja: 1 lipca 2014
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Początki wydobywania :)

Postautor: bauzer-komp » niedziela, 10 grudnia 2017, 01:40

970 nie ma sensu

hashe kolo 18-20 i pobor ze 150W bedzie, a nawet nie chodzi o pobor tylko dwie beda hałasowac i bedzie ciepło, jak nie masz gwarancji to szkoda ryzykowac

gtx1060 3gb kup uzywke (tylko spytaj o pamieci wczesniej - samsung/micron brac, hynix nie)

bedziesz miał 23-24mhash 90W

ewentulanie rx5xx są ok, mialem chwile 2x 570 w zwyklej mobo z97 (jeden slot odstepu) i nawet nie hałasowało

co do nvidii to raczej tylko windows7/10 na linuxie (przynajmniej w ethos, mam pobor duzo wiekszy niz w windowsie, co idzie z tym ze bardziej sie to grzeje)

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 8 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Początki wydobywania :)

Postautor: WiMeX » środa, 13 grudnia 2017, 23:47

Rozumiem ale jeśli posiadam tą kartę to nie lepiej ją wykorzystać ? O pobór mi nawet nie chodzi, bo prąd "darmowy" tak jak pisałem.. :)
Niestety po odpaleniu wyskakiwały mi bardzo małe wartości.. 2.757Mh/s itd. Co zrobić ?

Jakich programów używać, jaką kopalnię używać ? Jakoś konfigurować specjalnie ?

Użycie Claymore z wpisanym w startowym:
timeout 100
setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100
EthDcrMiner64.exe Adres poola... -ewal Adres.Nazwa -epsw x
Co zrobić na to, że tak mało kopie ? Inne sterowniki graficzne ?

@Edit
Zmieniłem w ustawieniach Nvidia "Optymalizuj pod kątem wydajności obliczeniowej" na Włączone oraz suwak z jakości na wydajność.. Niby podskoczyło do 10Mh/s, jeszcze pewnie jakieś sterowniki mi potrzeba i skoczy wyżej .. :)

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 8 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Początki wydobywania :)

Postautor: WiMeX » czwartek, 14 grudnia 2017, 13:37

Niestety.. Próbowałem dwóch innych sterowników do karty graficznej i tam było gorzej.. 4,7Mh/s :( Co więc zrobić ? :((

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości