Problem ze spadkami Hashrate vega 64

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 30 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem ze spadkami Hashrate vega 64

Postautor: johnyrestore » poniedziałek, 30 października 2017, 23:36

Witam

Spotkał mnie problem, otóż po upływie mniej więcej półgodziny od rozpoczęcia kopania na konfiguracji 2x Vega 64 zaczynają się spadki hashy z 1900 do 1700, a na jednej z kart nawet pojedyncze do 0. Sterowniki to najnowsze beta blockchain. Obydwie karty działają na ustawieniach:
-Power Limit -20%
-GPU - 1002 mhz
-Mem- 1050 mhz
- 3000 RPM
- Temp 50-53
Miner: Cast XMR 6.0
Próbowałem zmieniać ustawienia oc, nic to nie daje.

Proszę o poradę

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony piątek, 3 listopada 2017, 00:16 przez johnyrestore, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem ze spadkami Hashrate vega 64

Postautor: offi » wtorek, 31 października 2017, 00:07

Hmmm Niech sobie przypomnę... Jak kiedyś kopałem ltc na jakimś polu to tęż pokazało że kopie tyle a za 0.5h mniej. No cóż pisz do suportu lub zmień pole ale tak przeważnie jest. Fakt że z kiedyś było nap z ETH że na jednym polu o tym samej "prędkości" inna wypłata była jak na innym. No cóż OFE tez nam coś obiecywało ;_)

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem ze spadkami Hashrate vega 64

Postautor: koparki » wtorek, 31 października 2017, 01:27

a tak przy okazji OT ale pokrewne tematycznie: jak się ma vega 64 w porównaniu do gtx1080 w miningu obie karty prawie w tej samej cenie . Biorąc też pod uwagę kopanie monet które bardziej obciążają rdzeń (eth wkrótce będzie pos)... z tego co znalazłem to w zec jest identyczny wynik , a jak z poborem prądu w zec też porównywalnie? jak z możliwościami obniżenia napięć i jak z podatnością na OC?
---

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 54
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem ze spadkami Hashrate vega 64

Postautor: chyzy » środa, 1 listopada 2017, 16:53

@johnyrestore, śledzę wątek vegi na bitcointalku i pamiętam że przewijało się kilkakrotnie, że spadki wydajności = przegrzanie pamięci. Jak u Ciebie temperatury?

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 30 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem ze spadkami Hashrate vega 64

Postautor: johnyrestore » piątek, 3 listopada 2017, 00:35

Temperatury w zakresie 49-54 stopni, z zakładki sensor z gpu-z
-HMB temperature - 60-62 C
-GPU hotspot - 60-62 C
Karty znajdują się w dość chłodym pomieszczniu.Niekiedy mam problem ze sterownikami, gdyż na danych ustawieniach oc identycznych dla obu kart, jedna karta utrzymuje zapisane ustawienia natomiast druga po jakimś czasie resetuje i powraca do domyślnych ustawień tym samym osiągając wysokie temperatury i throttling( wersja sterowników: 17.30). Próbowałem reinstalować sterowniki, ale to nic nie daje. Czyżby trafiła mi się ferelna sztuka? // Zatrzymanie kopania i chłodzenie karty nie przynosi żadnych skutków co do hasy, jedynie włączenie i wyłączenie hbcc w sterownikach przywraca magiczną bariere 1900 na jakiś czas

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 54
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem ze spadkami Hashrate vega 64

Postautor: chyzy » sobota, 4 listopada 2017, 08:48

@johnyrestore, zależy jak bardzo zdeterminowany jesteś i ile masz czasu. Wyjąłbym tą kartę, wstawił do innego komputera, zainstalował normalne sterowniki (przywrócił bios jeśli zmieniałeś). Następnie zainstalowałbym jakąś wymagającą grę i testował monitorując parametry.
Tzn wykluczyłbym takim podejściem faktycznie feralny egzemplarz lub próbowałbym wdrożyć gwarancję jeśli normalnie też karta się wysypuje. Warto nagrać wadliwe działanie już przy pierwszym podejściu do testowania grami żeby ułatwić sobie złożenie gwarancji.

PS jeśli do czegoś dojdziesz to będę wdzięczny za podzielenie się wynikami i wnioskami z testów bo na dniach uruchamiam właśnie swojego riga na Vegach, też na Cast XMR planuję.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 30 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem ze spadkami Hashrate vega 64

Postautor: johnyrestore » niedziela, 5 listopada 2017, 14:21

Problem rozwiązany. Wystarczyło ustawić pamięć wirtualną, oraz w systemie zmienić plan zasilania na "High Performance". Od tej pory karty trzymają 1900h/s, niemniej jednak dziękuje za porady. Pozdrawiam

@chyzy w razie problemów służę pomocą (priv)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 54
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem ze spadkami Hashrate vega 64

Postautor: chyzy » wtorek, 7 listopada 2017, 19:32

@johnyrestore, dzięki, wszystko działa jak należy :)

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości