ASRock H110 Pro BTC+

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 202
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

ASRock H110 Pro BTC+

Postautor: szczur333 » sobota, 28 kwietnia 2018, 12:51

Harey pisze: Mam tę płytkę z 13 x 1050Ti, ale pod Linux. Z Windowsem prawdopodobnie tylko mieszańce:
You guessed it right – Windows 10 causes trouble once again. This time, it is confirmed that as for today, Windows 10 does not accept more than 8 GPU’s of the same architecture. The only way you can run your 13-GPU rig under Windows 10 is by having a mixed set – I’m talking about 8 AMD GPUs and 5 Nvidia ones, or something similar – you get the idea.

However, ideally you might want to switch to Linux, since it does not have those limitations Windows 10 has.

źródło: http://1stminingrig.com/asrock-h110-pro ... rd-review/
Tak, czy inaczej płyta całkiem bezproblemowa. Nie trzeba ustawiać nic w biosie (może poza startem przy wznowieniu zasilania, nie pamiętam). Ważne tylko, żeby jednak przeczytać instrukcję :P i dołączyć dodatkowe wtyki zasilania do mobo.

jednak bullshit

dziala 13x takich samych gpu pod windowsem

jedyne co trzeba zmienic w biosie to power warning na disabled - bez tego freezowalo mobo po wpieciu wiecej jak 2 gpu,

molexy są zbedne jesli ma sie risery USB bo molexy sa przeznaczone tylko do zasilania slotow pci-e a prad w riserach usb nie leci przez kabel usb

Obrazek

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ASRock H110 Pro BTC+

Postautor: Neviar » niedziela, 29 kwietnia 2018, 11:29

Pytanie odnośnie BIOSu. Mam płyty z podstawową wersją 1.10. Jakiś czas temu wyszła wersja 1.50 uwzględniająca problemy z bezpieczeństwem (ostatnie afery z CPU), a później jeszcze 1.60 z jakimiś fixami. Czy będzie miało to negatywny wpływ na wydobycie? Niby kopać będę na GPU, ale nie zaszkodzi spytać ;). Czy ogólnie jest sens instalacji nowego BIOSu? Czy to zależy od sytuacji typu miejsce ulokowania koparki, a więc i fizycznego dostępu do sprzętu? Tak więc przy okazji pytanie kto w ogóle musi przejmować się tymi błędami, w okół których tyle szumu było ;).

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ASRock H110 Pro BTC+

Postautor: pm7 » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 23:27

Te łatki nie powinny wpłynąć na kopanie, ale nie ma 100% pewności, że po aktualizacji BIOS nic się nie zmieni. Dziurami na koparkach bym się nie przejmował, dziury na komputerach używanych codziennie są potencjalnie niebezpieczne, ale to skomplikowany temat i niezwiązany z tym wątkiem.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 202
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ASRock H110 Pro BTC+

Postautor: szczur333 » piątek, 11 maja 2018, 01:42

KamilMining pisze: Witajcie,

Czy odpalił ktoś na tej płycie więcej jak 13 gpu? Mam 8 kart NVidia i 8 kart AMD + rozdzielacz PCIE, ale niestety przy podłączeniu 14 kart w jakiejkolwiek konfiguracji w ogóle bios nawet nie rusza. Czy może dla więcej jak 13 kart trzeba coś konkretnie ustawić w biosie?
podpialem dzis expander i 14 gpu - mobo nie bootuje(nie wzbudza monitora) (co wazne 14 zwyklych gpu - nie mining)

odpalilem na 13, jak tylko pojawił sie głowny ekran ASROCK - podpialem szybko riser w slot expandera

- ethOS widzi 14 gpu na poczatku, ale potem jak juz jest grafika - widzi tylko 13
- hiveOS w ogole nie widzi 14 kart
- windows10 widzi 14 kart tylko ze jedna jest z wykrzyknikiem (kod12) nic sie nie da zrobic - podpinalem 14x amd i 13x amd + 1x nvidia i bylo to samo

Obrazek Obrazek

Orator
Posty: 724
Rejestracja: 6 grudnia 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ASRock H110 Pro BTC+

Postautor: jacek1973 » piątek, 11 maja 2018, 03:13

Dobrze że mamy Ikara tylko uważaj żeby nie spalić czegoś temat odkopany lekko

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ASRock H110 Pro BTC+

Postautor: burzolak » sobota, 12 maja 2018, 07:10

szczur333 pisze:
KamilMining pisze: Witajcie,

Czy odpalił ktoś na tej płycie więcej jak 13 gpu? Mam 8 kart NVidia i 8 kart AMD + rozdzielacz PCIE, ale niestety przy podłączeniu 14 kart w jakiejkolwiek konfiguracji w ogóle bios nawet nie rusza. Czy może dla więcej jak 13 kart trzeba coś konkretnie ustawić w biosie?
podpialem dzis expander i 14 gpu - mobo nie bootuje(nie wzbudza monitora) (co wazne 14 zwyklych gpu - nie mining)

odpalilem na 13, jak tylko pojawił sie głowny ekran ASROCK - podpialem szybko riser w slot expandera
Masz jakieś inne info albo porady jak używać expandera? Generalnie mam na myśli ten wynalazek pci-ex 1x rozdzielający na 4xUSB czyli w jeden slot pci-ex podpinasz 4x grafa. Stosuję to na różnych starych płytach (nawet s775) z róznym powodzeniem. Generalnie różni producenci mobo, ten sam chipset a wykrywalność grafik różna.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 202
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ASRock H110 Pro BTC+

Postautor: szczur333 » sobota, 12 maja 2018, 22:08

niestety jest to losowe

czasami dziala, czasami nie

mialem 4 expandery i 2 takie same plyty i w jednej dzialalo a w drugiej nie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

ASRock H110 Pro BTC+

Postautor: powered » czwartek, 31 maja 2018, 10:44

Dopadł mnie problem z H110 i walczę już chyba z nią tydzień. Koparka na 12 kart.

Losowo przy starcie brakuje 1,2 lub 3 kart (nie widzi ich bios). Co 3-4 restarty uda się że widzi wszystkie karty. Nawet jak podepnę mniejszą ilość kart np 6 to też czasem losowo brakuje jednej z nich lub więcej. Testowałem na wszystkich trzech biosach płyty głównej. Wersja biosu 1.6 pokazuje w które PCI-e wpięte są karty, to jest fajne, nie trzeba uruchomić systemu operacyjnego aby stwierdzić że brakuje karty, bez tej informacji nie wiedział bym pewnie w czym problem.
Płyta oryginalnie miała wersję biosu 1.1
Procesor Celeron G3930
Karty XFX RX 580 8G Micron (ładne osiągi co mnie nawet zdziwiło).
Mam dwa komplety (na dwie koparki) więc mam możliwość przekładania podzespołów i testowania. Wymieniłem wszystkie risery na inne (na całkiem inną wersję). Ale na obydwóch koparkach dalej występuje ten sam problem. Każda karta podpięta jest na osobnym kablu pcie. Prawie każdy riser podpięty jest na osobnym kablu wprost z zasilacza (wyjątkiem są dwa risery na jednym kablu). Gdy podpinam ten sprzęt (karty i risery) na próbę pod płytę ASRock H81 to działa bez problemu.

Złożyłem już kiedyś takie same koparki na tych płytach i nie było problemów.

Początkujący
Posty: 100
Rejestracja: 6 sierpnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ASRock H110 Pro BTC+

Postautor: bars33 » czwartek, 31 maja 2018, 11:55

Próbowałeś bios 1.11?

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 175
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ASRock H110 Pro BTC+

Postautor: frc991 » czwartek, 31 maja 2018, 12:36

powered pisze: Dopadł mnie problem z H110 i walczę już chyba z nią tydzień. Koparka na 12 kart.
Każda karta podpięta jest na osobnym kablu pcie. Prawie każdy riser podpięty jest na osobnym kablu wprost z zasilacza (wyjątkiem są dwa risery na jednym kablu). Gdy podpinam ten sprzęt (karty i risery) na próbę pod płytę ASRock H81 to działa bez problemu.

Złożyłem już kiedyś takie same koparki na tych płytach i nie było problemów.
Tam gdzie masz dwa risery na jeden kabel - spróbuj podłączyć zewnętrzne zasilanie. Czasem występuje problem z boot-owaniem sprzętu przy dołożeniu karty i spięciu zasilania dwóch riser'ów jednym wyprowadzeniem PCI-E. Też płyta ASRock, ale cywilna.

Jeszcze jedna rzecz, spróbuj wyłączyć fast-startup w opcjach systemu (jeśli to win10) i jeśli to możliwe w opcjach płyty - w biosie. Wtedy powinien się faktycznie restartować, bez tego POST pomija zmiany w sprzęcie. POST będzie trwać dłużej, ale powinien sprawdzać za każdym razem peryferia.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

ASRock H110 Pro BTC+

Postautor: powered » czwartek, 31 maja 2018, 23:10

Pod biosem 1.11 również sprawdziłem (chociaż ten bios dedykowany jest dla graczy).
frc991 pisze: Tam gdzie masz dwa risery na jeden kabel - spróbuj podłączyć zewnętrzne zasilanie. Czasem występuje problem z boot-owaniem sprzętu przy dołożeniu karty i spięciu zasilania dwóch riser'ów jednym wyprowadzeniem PCI-E. Też płyta ASRock, ale cywilna.
Też to sprawdziłem, dołożyłem trzeci zasilacz. Ale przewody plusowe ze wszystkich kabli przecież i tak są spięte w jednym punkcie w zasilaczu.
frc991 pisze: Jeszcze jedna rzecz, spróbuj wyłączyć fast-startup w opcjach systemu (jeśli to win10) i jeśli to możliwe w opcjach płyty - w biosie.
Kwestie konfiguracje w systemie operacyjnym pomijam. Na tym etapie nie muszę nawet dysku podpinać ponieważ widzę informacje w biosie czy w dany slot pcie jest coś wpięte.
Bez koloru - pusty slot
Zielony - wpięta karta - OK
Czerwony - wpięta karta - błąd (i właśnie ten status pojawia się losowo na różnych kartach)

W biosie jest:
Power Warning = Enabled
Fast Boot = Disabled
nie widzę innych opcji które miały by coś wspólnego z rozpoznawaniem sprzętu.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 175
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ASRock H110 Pro BTC+

Postautor: frc991 » piątek, 1 czerwca 2018, 08:58

Power warning = Disabled.
Spróbuj teraz.

Drugi pomysł to:
Wypnij tyle kart ile jest potrzebne do pomyślnego zaPOSTowania komputera i wepnij jedną z na pewno działających kart w slot, którego nie widać w BIOSie. Musimy sprawdzić czy ewentualnie któryś slot pci-e nie jest padnięty.
Czerwony - wpięta karta - błąd - tylko pytanie, jaki to błąd?

EDIT: Przy okazji, zewrzyj elektrycznie zworkę odpowiadającą za restart BIOSu do ustawień fabrycznych i dopiero zacznij ustawienia.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 6 czerwca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ASRock H110 Pro BTC+

Postautor: koniu12 » środa, 6 czerwca 2018, 12:22

Mam 8x RX570 8GB z oryginalym BIOSem, wszystkie karty sa wykrywane pod Win10, niestey Winda przycina i po probie odpalenia miningu wyskakuja bledy (GPU failed / restart etc.).
Wszystko gra pieknie przy 2-3 kartach, dodajac 3-4 zaczynaja sie schody
Wymienilem na nowe :

1. zasilacze (2x 1000W)
2. risery + kable
3. nowy board H110 Pro BTC+
5. BIOS plyty z 1.1. na 1.6.
4. RAM (4GB)
5. GPU

Zostaje CPU..., juz walcze z tym dwa tygodnie i nie wiem co dalej robic... Ktos moze ma jakis pomysl ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 175
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ASRock H110 Pro BTC+

Postautor: frc991 » środa, 6 czerwca 2018, 22:44

Na 99% miner wysypuje się przez niemożność utworzenia wystarczającego pliku wymiany danych. Zwiększ 'page file' / virtual memory do poziomu około 65% GBajtów VRAMu, który masz zainstalowany na GPU - jakieś 40GB, ale zależy od tego ile masz w ogóle miejsca na dysku po postawieniu czystego systemu. Dlatego ja jadę na HDD + SSD i nie męczę półprzewodników. Masz bardzo mało RAMu, to też boli system.

I serio...? Wymieniłeś 3/4 sprzętu zanim zapytałeś na forum?

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 6 czerwca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ASRock H110 Pro BTC+

Postautor: koniu12 » czwartek, 7 czerwca 2018, 14:51

FRC991 stukrotne dzieki!!! Dodalem 4GB (do 8GB RAMu) i zwiekszylem virtual memory na 30-40 GB, natychmiast 4 karty ruszyly. Bylem pewien, ze to bedzie cos z napieciem. Dodaje zaraz kolejne karty. Czy SSD dostaje w kosc i lepiej dac HDD ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 175
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ASRock H110 Pro BTC+

Postautor: frc991 » czwartek, 7 czerwca 2018, 19:26

koniu12 pisze:FRC991 stukrotne dzieki!!! Dodalem 4GB (do 8GB RAMu) i zwiekszylem virtual memory na 30-40 GB, natychmiast 4 karty ruszyly. Bylem pewien, ze to bedzie cos z napieciem. Dodaje zaraz kolejne karty. Czy SSD dostaje w kosc i lepiej dac HDD ?
Nie ma za co. Bezawaryjności.

Co do SSD vs HDD - półprzewodniki łatwo zmęczyć częstym wachlowaniem plików (w tym pagefile), ale myślę, że ten dysk spokojnie przeżyje 2-3 koparki zanim zacznie sypać błędami.
Za to Windows ma problemy z dyskami HDD przeznaczonymi do NAS, które mają zaszytą opcję wyłączania zasilania przy braku zapytań o pliki (choć nie wiem czy i Winzgroza nie próbuje wyłączać dysków, której takiej opcji nie mają). Windows wysyła zapytanie, MOBO uruchamia dysk, który był uśpiony, bo nie było zapytań o pliki, ale jest już za późno, bo system wisi. Wyłączyłem tę opcję w cholerę i od tamtej pory mam up-time liczony w tygodniach, a nie godzinach.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 6 czerwca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ASRock H110 Pro BTC+

Postautor: koniu12 » piątek, 8 czerwca 2018, 10:36

Niestety po zapieciu wiecej niz 4 kart claymore zglasza can not initialize for 5 min i restart. Win10 nadal freezuje.
Wystartowalem Simplemining, ale ten widzi tylko pierwsze 4 GPU. Oszalec mozna...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 175
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ASRock H110 Pro BTC+

Postautor: frc991 » piątek, 8 czerwca 2018, 22:04

A w BIOSie masz podgląd co jest wykrywane? Jeżeli tak, i w BIOSie Ci nie wykrywa to wygląda jakby nie włączało kart. Spróbuj wyłączyć zabezpieczenia prądowe w BIOSie, coś w stylu "power warning".
Spróbuj rozpiąć zasilanie i spróbować podłączyć to na nowo, może coś pogmatwałeś?

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 6 czerwca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ASRock H110 Pro BTC+

Postautor: koniu12 » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 16:45

W biosie sa aktywne wszystkie karty. Zabezpeiczenie w biosie wlaczone, zero zmian. Win10 (dysk 120GB), wykrywa wszystkie karty (8x GPU). Ale laguje, freezy sa non stop. Co mam jeszcze zrobic ? Ja to mam szczescie...

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ASRock H110 Pro BTC+

Postautor: redlumek » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 17:17

Laguje bez podkręcania kart? To sprawdź a najlepiej zmień risery. Sprawdź też zasilanie kart i riserów. Czasami pomaga włożenie plastikowych przekladek między portami pcie bo są bardzo blisko siebie i te wkładki na USB się dotykają.

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości