10x AMD VEGA 64

Początkujący
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

10x AMD VEGA 64

Postautor: bars33 » sobota, 18 listopada 2017, 13:29

slasta pisze:@bars33, A używałeś kalkulatora aby policzyć ile będzie warty urobek kopiąc ETH a ile XMR ? Przecież kopanie ETH na tych kartach nie ma sensu jak na XMR wychodzi się o 80% lepiej.
Dzięki za sugestię. Nastawilem się ETH ale faktycznie XMR wychodzi korzystniej. Jakie są najprostsze sposoby na optymalizację tych kart pod XMR? Wiadomo, że w Vegach nie można modyfikować biosow, a te tutoriale z Overclock.net są trochę zbyt zawile.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 189
Reputacja postu: 
0

10x AMD VEGA 64

Postautor: slasta » sobota, 18 listopada 2017, 13:35

@bars33, tu masz instrukcje, napisane praktycznie krok po kroku co należy zrobić, więc nawet początkujący powinien sobie poradzić https://www.reddit.com/r/MoneroMining/c ... ive_guide/

Początkujący
Reputacja postu: 
0

10x AMD VEGA 64

Postautor: bars33 » sobota, 18 listopada 2017, 14:06

slasta pisze:@bars33, tu masz instrukcje, napisane praktycznie krok po kroku co należy zrobić, więc nawet początkujący powinien sobie poradzić https://www.reddit.com/r/MoneroMining/c ... ive_guide/
Bardzo dziękuję. Masz może jakieś sugestie na co należy zwrócić baczniej uwagę?

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Dodano po 28 minutach 57 sekundach:
bars33 pisze:
slasta pisze:@bars33, tu masz instrukcje, napisane praktycznie krok po kroku co należy zrobić, więc nawet początkujący powinien sobie poradzić https://www.reddit.com/r/MoneroMining/c ... ive_guide/

Przede wszystkim chciałbym wiedzieć, czy zaczynając modyfikację wg tego tutka wszystkie karty muszę mieć wpiete w płytę, czy muszę to robić pojedynczo? Czy ściągając odpowiednią modyfikację rejestru należy ją tylko 2 razy kliknąć aby się zapisała i sprawdzić w rejestrze czy naniosly się zmiany, czy te modyfikacje muszę gdzieś skopiować wcześniej wyszukując odpowiednich katalogów. Trochę w tym toutorialu jest to niejasne.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

10x AMD VEGA 64

Postautor: bars33 » sobota, 18 listopada 2017, 14:35

bars33 pisze:

Przede wszystkim chciałbym wiedzieć, czy zaczynając modyfikację wg tego tutka wszystkie karty muszę mieć wpiete w płytę, czy muszę to robić pojedynczo? Czy ściągając odpowiednią modyfikację rejestru należy ją tylko 2 razy kliknąć aby się zapisała i sprawdzić w rejestrze czy naniosly się zmiany, czy te modyfikacje muszę gdzieś skopiować wcześniej wyszukując odpowiednich katalogów. Trochę w tym toutorialu jest to niejasne.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 189
Reputacja postu: 
0

10x AMD VEGA 64

Postautor: slasta » sobota, 18 listopada 2017, 15:22

@bars33, A sprzęt już Ci kopie że bierzesz się za grzebanie w rejestrze ? Masz tam napisane że każde GPU jest w oddzielnym folderze rejestru więc tak, musisz modyfikować wpisy dla każdej karty.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0

10x AMD VEGA 64

Postautor: makeitquick » sobota, 18 listopada 2017, 15:49

Karty muszą być widoczne w systemie. Korzystałem z tego właśnie tutka na reddit i jeżeli rozumiesz co tam jest napisane to bez problemu osiągniesz cel.

Możesz użyć innego minera (Cast) i nie trzeba edytować rejestru jest o wiele łatwiej ale ja mam problem bo nie wykrywa sterownika Blockchain pomimo że jest zainstalowany. Na minerze Stak wszystko działa jak w tutorialu napisano ale jest więcej zabawy.

Mam pytanie: jak wyciągacie dodatkowe wtyczki dla kart? Przejściówka z 2xMolex > 8pinPEG?

Początkujący
Reputacja postu: 
0

10x AMD VEGA 64

Postautor: bars33 » sobota, 18 listopada 2017, 15:49

slasta pisze:@bars33, A sprzęt już Ci kopie że bierzesz się za grzebanie w rejestrze ? Masz tam napisane że każde GPU jest w oddzielnym folderze rejestru więc tak, musisz modyfikować wpisy dla każdej karty.
Nie. Dopiero jestem na etapie składania. Tylko pamietam, że jak robiłem moda na W7 more GPU to wystarczyło w niego 2 razy kliknąć i zmiany się już zapisały w rejestrze, a tutaj jest do mało sprecyzowane. Czy wystarczy też kliknąć w razy w tego moda i sam zapisze zmiany w każdym katalogu z 8 kart, czy trzeba te wartości edytować i wkleić je samemu do każdego folderu GOI z osobna?

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

10x AMD VEGA 64

Postautor: makeitquick » sobota, 18 listopada 2017, 16:00

Plik *.reg z tutka dotyczy karty pod adresem */0000

Jeżeli masz zintegrowaną iGPU np. jak ja IntelHD to Vega będzie pod adresem */0001 ale upewnij się zaglądając w rejestr.

Następnie dla każdej kolejnej karty edytuj plik *.reg i zmień adres w kluczu, ja zrobiłem sobie 5 kopii pliku *.reg i każdy mam na pulpicie. Adresy od 0001 do 0005 w moim przypadku 0000 to IntelHD.

Wysłałem na PW jak ogarnąć 56 bez modowania rejestru i biosa z nowym minerem CAST.

Podobno nie trzeba już Blockchain Beta drivera tylko najnowszy dostępny sterownik. Podobno.

Początkujący
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0

10x AMD VEGA 64

Postautor: XLukaz » środa, 29 listopada 2017, 11:00

Cześć. Mam pytanie odnośnie wydajności poszczególnych producentów. Ogólnie jest mowa o 1900-2100 na kartę ale widziałem jakąś opinię, że Sapphire Vega 56 ma tylko 1700. Ma ktoś Sapphire?

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

10x AMD VEGA 64

Postautor: makeitquick » wtorek, 26 grudnia 2017, 19:41

Witam, przed świętami udało się złożyć kilka koparek. Niestety nie ma gdzie kupić V64 więc tym razem 580'tki.

240mh/s ETH.

slasta pisze:Przejdź do cytowanego posta trzeba brać pod uwagę że cena xmr jest na górce

Obrazek

Wesołych Świąt.

Pzdr.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

10x AMD VEGA 64

Postautor: makeitquick » sobota, 13 stycznia 2018, 18:29

Witam w 2018.

Pytanie: co wiecie i co myślicie o nowych kartach P104-100? Podobno mają być tańsze od serii RX580 i wyciągają 40mh/s przy 120W.

Tutaj nieco droga alternatywa jak na dzisiejsze czasy, 8xRX580 Nitro+ SE 8GB - 256mh/s ETH, cieszy oko.

Obrazek

Pzdr.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

10x AMD VEGA 64

Postautor: makeitquick » wtorek, 6 lutego 2018, 16:10

Ma ktoś P104?

1080 ;)
Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

10x AMD VEGA 64

Postautor: makeitquick » piątek, 27 kwietnia 2018, 01:02

Dobry start 2017.

24x Vega64 @ 4x 12200h/s @ 1200W
Obrazek

Tu coś nowego, kolejny dzień z życia górnika :)

Obrazek

"Kto nie idzie do przodu ten się cofa" czy jakoś tak :)

8x RX580 8gb @ 242mh/s @ 1000W
Obrazek

Najnowszy batch tych kart jest na pamięciach Micron, losowo Hynix.

Pzdr.

Wróć do „Kopanie GPU”