Płyta główna na Z370 na 7-8 GPU - Ustawienia Biostar B250-BTC+

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płyta główna na Z370 na 7-8 GPU - Ustawienia Biostar B250-BTC+

Postautor: Biezuj » wtorek, 9 stycznia 2018, 11:18

Witam serdecznie. Jak w temacie proszę o pomoc w doborze płyty głównej optymalnie na 8GPU minimum 7 opartej o chipset Z370.
Ceny właściwie te same co Z270 wiec chyba lepiej iść w nowszy chipset. proszę tylko o sprawdzone płyty których sami używacie.
Wiadomo ze na papierze wszystko wygląda ładnie ale jak przyjdzie do praktyki nie jest już różowo:)




Nie do końca jestem też zadowolony z zakupionego ostatnio biostara b250-btc+ ale być może to wina tego że mam coś źle ustawione w biosie.

Mam problem z dołożeniem 7 i 8 karty. Jak ktoś lata na tej płycie na 8 GPU poprosiłbym na priv o ustawienia optymalne dla tej płyty.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2130
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płyta główna na Z370 na 7-8 GPU - Ustawienia Biostar B250-BTC+

Postautor: slasta » wtorek, 9 stycznia 2018, 11:59

A dlaczego nie wziąć od razu płyty na 12xGPU. Mam płyty Biostar b250-BTC PRO u siebie i działają bez problemu w pełnej obsadzie. Płyty AsRocka H110 PRO BTC+ pod 13xGPU też bez problemu działają w pełnej obsadzie.
A co do konfiguracji BIOSu to polecam przejrzeć youtuba.

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płyta główna na Z370 na 7-8 GPU - Ustawienia Biostar B250-BTC+

Postautor: giees7 » wtorek, 9 stycznia 2018, 12:12

@slasta

Czy to prawda, że na b250-BTC PRO nie da się wcisnąć 12 * AMD pod Windowsem?

Orator
Posty: 724
Rejestracja: 6 grudnia 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płyta główna na Z370 na 7-8 GPU - Ustawienia Biostar B250-BTC+

Postautor: jacek1973 » wtorek, 9 stycznia 2018, 12:22

Biezuj pisze:Witam serdecznie. Jak w temacie proszę o pomoc w doborze płyty głównej optymalnie na 8GPU minimum 7 opartej o chipset Z370.
Ceny właściwie te same co Z270 wiec chyba lepiej iść w nowszy chipset. proszę tylko o sprawdzone płyty których sami używacie.
Wiadomo ze na papierze wszystko wygląda ładnie ale jak przyjdzie do praktyki nie jest już różowo:)




Nie do końca jestem też zadowolony z zakupionego ostatnio biostara b250-btc+ ale być może to wina tego że mam coś źle ustawione w biosie.

Mam problem z dołożeniem 7 i 8 karty. Jak ktoś lata na tej płycie na 8 GPU poprosiłbym na priv o ustawienia optymalne dla tej płyty.
Jeśli jeszcze nie czytałeś to polecam

https://mining.help/
https://investoon.com/mining_pools/eth
https://ethermine.org
https://hiveos.farm
https://simplemining.net/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2130
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płyta główna na Z370 na 7-8 GPU - Ustawienia Biostar B250-BTC+

Postautor: slasta » wtorek, 9 stycznia 2018, 13:04

@giees7,
12xGPU jest problemem Windowsa a nie modelu płyty czy producenta GPU. Mając koparkę na 12 kart nie ma znaczenia czy to karty AMD czy Nvidii, pod winda tego nie uruchomisz. Problem ilości kart po windą można rozwiązać stosując karty dedykowane pod kopanie, tj. bez wyjścia video, nie są one traktowane jak zwykłe karty więc można ich mieć więcej. Przy konfiguracja w 12xGPU mogła by wyglądać tak że masz 6x standardowych i 6x dedyk do miningu, albo 1x standard aby mieć obraz i 11x dedyków.
Nie mniej przy koparce opartej o więcej niż 6 kart polecam użycie systemu dedykowanego pod kopanie (patrz linki które dał jacek1973).

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płyta główna na Z370 na 7-8 GPU - Ustawienia Biostar B250-BTC+

Postautor: Biezuj » wtorek, 9 stycznia 2018, 21:50

Pytałem o płytę na 8 gpu bo podobno windows więcej nie obsłuży. Chyba że np 6 x NVIDIA + 6 x AMD tylko czy takie rozwiązanie się spisuje ?

Jacek1973 DZIĘKUJĘ za linki.

Już wiem że od podstaw szedłem źle^^ tzn instalowałem system z wpiętą jedną grafą a z linków wyczytałem że powinno się to robić na grafice zintegrowanej. Kolejny błąd według poradnika to że obrazu nie wyświetla karta zintegrowana tylko jedna z kopiących, chociaż szczerze nie zauważyłem żeby kopała jakoś mniej, czasem jakaś okazjonalna zwiecha raz na kilka dni się zdarza, czy to może być przyczyna: ? Jak przestawić żeby grafika zintegrowana była główną i wyświetlała obraz ?

Kolejne pytanie bo to też podobno błąd. Podobno nie można zasilić 2 riserów 1 kablem sata. Ale sprawa wygląda u mnie następująco. 2 dostępne kable osobne molex zasilają płytę. 4 kable sata 3 x 2 wtyczki zasilają 6 riserów i jeden kabel sata z 3 wtyczkami zasila dysk i 2 pozostałe risery. 4 kable 6+2 pci-e x 2 zasilają 8 grafik ( w teorii bo te 2 ostatnie nie dały się jeszcze skonfigurować ) Nie mam więcej dostępnych w zasilaczu gniazd ani kabli, czy takie podpięcie grozi spaleniem zasilacza lub uszkodzeniem innych części koparki ? Dodam że 2 takie zestawy kopiąc np 300 mh/s eth biorą razem 1100 wat czyli raptem 550w na zestaw (mierzone miernikiem w gniazdku) W każdym zestawie zasilacz 1000w gold V1000 coolermaster.

Kolejne pytanie bo to dziwne:) Kopię teraz bismuth i karta 3gb gtx1060 w pc single gpu kopie ponad 600mh/s te same karty w koparce mają wydajność dużo mniejszą 480-550 mhs i tak skaczą, ta natomiast w pc trzyma stały parametr np 600mh/s i ani drgnie. Co może być przyczyną ? GTX 1070 który dołożyłem do gtx1060 skacze od 800 do prawie 1000 mh/s........... W eth za to trzyma stały poziom. Sam nie wiem co o tym myśleć za mały staż^^


No i jeszcze jedno, często jestem poza domem na robocie i nie ma mnie po kilka dni, co zrobić żeby koparki nie restartowały się samoczynnie po pobraniu aktualizacji ?

Jeżeli jest ktoś na forum zaawansowany z okolic Gorzowa Wlkp. kto miałby czas żeby rzucić okiem na sprzęt i go zoptymalizować oraz odpowiedzieć na parę pytań to chętnie odwdzięczę się dobrą whisky lub jakimś coinem:)

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płyta główna na Z370 na 7-8 GPU - Ustawienia Biostar B250-BTC+

Postautor: marcingebus » wtorek, 9 stycznia 2018, 22:25

slasta pisze: @giees7,
12xGPU jest problemem Windowsa a nie modelu płyty czy producenta GPU. Mając koparkę na 12 kart nie ma znaczenia czy to karty AMD czy Nvidii, pod winda tego nie uruchomisz. Problem ilości kart po windą można rozwiązać stosując karty dedykowane pod kopanie, tj. bez wyjścia video, nie są one traktowane jak zwykłe karty więc można ich mieć więcej. Przy konfiguracja w 12xGPU mogła by wyglądać tak że masz 6x standardowych i 6x dedyk do miningu, albo 1x standard aby mieć obraz i 11x dedyków.
Nie mniej przy koparce opartej o więcej niż 6 kart polecam użycie systemu dedykowanego pod kopanie (patrz linki które dał jacek1973).
Czyli jeśli by się używało Simplemining i włożyło 12 kart NVidi, to wszystkie by kopały prawidłowo?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płyta główna na Z370 na 7-8 GPU - Ustawienia Biostar B250-BTC+

Postautor: tonyxxl » wtorek, 9 stycznia 2018, 22:38

slasta pisze: Mając koparkę na 12 kart nie ma znaczenia czy to karty AMD czy Nvidii, pod winda tego nie uruchomisz.
uruchomić uruchomisz, gorzej ze stabilnością. Na nowych sterownikach winda widzi normalnie 12 kart w menadżerze tylko to ledwo zipie jak włączysz kopanie. Albo wali pci bus errorami albo kilka kart kopie od razu na zero mh. Z tego co kombinowałem to było kilka godzin max stabilności i restarty albo zwiechy. 8 kart rx chodzi stabilnie pod windows na tej płycie. Albo 9 GTX 1060 też mam na drugiej podpięte i też jest spokój.

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płyta główna na Z370 na 7-8 GPU - Ustawienia Biostar B250-BTC+

Postautor: Biezuj » wtorek, 9 stycznia 2018, 22:42

A czy po podpięciu tych 12 kart zmieniłeś w opcjach radeon settings / gaming/ global setings z ustawień graficznych domyślnych na tryb kopania ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2130
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płyta główna na Z370 na 7-8 GPU - Ustawienia Biostar B250-BTC+

Postautor: slasta » środa, 10 stycznia 2018, 09:50

@marcingebus,
marcingebus pisze:
Czyli jeśli by się używało Simplemining i włożyło 12 kart NVidi, to wszystkie by kopały prawidłowo?
Tak. Sam mam koparki w takiej konfiguracji i chodzą bez żadnych problemów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płyta główna na Z370 na 7-8 GPU - Ustawienia Biostar B250-BTC+

Postautor: tonyxxl » środa, 10 stycznia 2018, 10:37

Biezuj pisze: A czy po podpięciu tych 12 kart zmieniłeś w opcjach radeon settings / gaming/ global setings z ustawień graficznych domyślnych na tryb kopania ?
ofc ale i tak zawieszalo system, dalem sobie spokój z ciągłą walką z Microsoftem. Wsadzilem pendrive z SimpleMining do koparek powyżej 8x rx i skończyły się problemy a mining stał się simple :) z nvidią też to zrobię, bo monitoring na SM jest o niebo wygodniejszy.

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płyta główna na Z370 na 7-8 GPU - Ustawienia Biostar B250-BTC+

Postautor: giees7 » środa, 10 stycznia 2018, 11:10

slasta pisze: @giees7,
12xGPU jest problemem Windowsa a nie modelu płyty czy producenta GPU. Mając koparkę na 12 kart nie ma znaczenia czy to karty AMD czy Nvidii, pod winda tego nie uruchomisz. Problem ilości kart po windą można rozwiązać stosując karty dedykowane pod kopanie, tj. bez wyjścia video, nie są one traktowane jak zwykłe karty więc można ich mieć więcej. Przy konfiguracja w 12xGPU mogła by wyglądać tak że masz 6x standardowych i 6x dedyk do miningu, albo 1x standard aby mieć obraz i 11x dedyków.
Nie mniej przy koparce opartej o więcej niż 6 kart polecam użycie systemu dedykowanego pod kopanie (patrz linki które dał jacek1973).
No dobrze, a zakładając przesiadkę na linuxa, czy można odpalić na tej płycie 12 kart tego samego producenta?

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płyta główna na Z370 na 7-8 GPU - Ustawienia Biostar B250-BTC+

Postautor: Biezuj » środa, 10 stycznia 2018, 16:49

Dobra panowie zainteresowaliście mnie tym SimpleMining OS tym bardziej że to polskie:)

Właśnie zasysam ze strony NV OS. Mam płytę Asus prime Z-270a i 7 gtx1060 i chciałbym to ogarnąć.

ściągnąłem system, odpaliłem etcher.io - flashing tool sflashowałem obraz na pendrive ale nie mogę

go otworzyć żeby skonfigurować config.txt i podmienić swój e-mail, jest widoczny cały czas jako dysk wymienny i ikona dysku jest jakby wyblakła nieaktywna.

Kiedy go klikam żeby otworzyć wyskakuje komunikat, włóż dysk do stacji dysków , co zrobić, pomocy^^ ( Nieaktualne, po wyjęciu pena i wpięciu ponownym zaskoczył)

Dodano po 2 godzinach 29 minutach 25 sekundach:
Jeszcze jedno pytanie, z rana biorę się za skręcanie sprzętu. Kiedy mam podpiąć grafiki ? Na start czy odpalić raz system z pena zrestartować i wtedy podpiąć wszystko do płyty ? Może śmieszne pytanie ale nigdy nie miałem do czynienia z niczym poza windowsem :D

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 30 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płyta główna na Z370 na 7-8 GPU - Ustawienia Biostar B250-BTC+

Postautor: MastaMari » środa, 10 stycznia 2018, 21:41

mam ten sam problem co kolega z płytą Biostar B250-BTC+ 7 kart chodzi bez problemu 8sma karta tez widnieje w systemie z błedem (kod 43) ustawienia biosu raczej dobre bo już wszystkie możliwości sprawdziłem i zostałem na gen 2

sterowniki ? zainstalowałem najnowsze 390.x i dalej to samo może to one są winne ? ale nie mogę znaleźć nigdzie informacji które działają na 8 kart bez problemu

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płyta główna na Z370 na 7-8 GPU - Ustawienia Biostar B250-BTC+

Postautor: Biezuj » środa, 10 stycznia 2018, 22:17

MastaMari czasami grafika zintegrowana włączona na płycie eliminuje jeden slot, spróbuj w formie testu wyłączyć na chwilę grafikę zintegrowaną i sprawdź czy slot pci się wtedy uaktywni. Chociaż nie tu leży chyba problem skoro pod windą ci ją widzi. Ja muszę u siebie zrobić to samo chociaż się rzekomo nie powinno ale może btc+ ma ten feler że uruchomiona zintegrowana eliminuje jeden slot z użytku. U mnie też bryka 7 która zaskoczyła po przełożeniu do jednego z 2 wolnych slotów a mam problem z 8ą ostatnią i tym ostatnim slotem u dołu płyty :)

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 30 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płyta główna na Z370 na 7-8 GPU - Ustawienia Biostar B250-BTC+

Postautor: MastaMari » czwartek, 11 stycznia 2018, 21:38

idzie odpalić system z włączona karta zintegrowana i wszystkie sa w systemie widoczne jako dzialajace ale wtedy miner wywala blad czujnika temperatury i sie wylacza

Dodano po 1 godzinie 34 minutach 35 sekundach:
Witajcie
po restarcie biosu odpaliłem 8 kart + zintegrowana karta w systemie widnieje wszystko ok lecz nie odpala kopania, po instalacji karty zintegrowanej odłącza 2 karty z błędem (kod 43)

Dodano po 5 godzinach 27 minutach 18 sekundach:
@bie
Biezuj pisze: MastaMari czasami grafika zintegrowana włączona na płycie eliminuje jeden slot, spróbuj w formie testu wyłączyć na chwilę grafikę zintegrowaną i sprawdź czy slot pci się wtedy uaktywni. Chociaż nie tu leży chyba problem skoro pod windą ci ją widzi. Ja muszę u siebie zrobić to samo chociaż się rzekomo nie powinno ale może btc+ ma ten feler że uruchomiona zintegrowana eliminuje jeden slot z użytku. U mnie też bryka 7 która zaskoczyła po przełożeniu do jednego z 2 wolnych slotów a mam problem z 8ą ostatnią i tym ostatnim slotem u dołu płyty :)
zainstalowanie simpleminingOS rozwiazalo problem, widocznie w moim przypadku problem stwarzał windows 7

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płyta główna na Z370 na 7-8 GPU - Ustawienia Biostar B250-BTC+

Postautor: Biezuj » czwartek, 11 stycznia 2018, 22:11

Ja juz tez postawiłem na z270-a NV OS i zasuwa, zero instalowania sterowników ustawiania i srania, z automatu zarządzanie z netu
i wznowienie automatyczne pracy po restarcie. Czego chcieć więcej, dla mnie bajka. no i kopie mega stabilnie na 8 gpu 200mhs na 3g gtx1060 x 8 :)

Mowa o eth na claymore-eth-v9.8

Jutro lecę po pena i stawiam NV OS na kolejnej koparce, windows precz a ssd na allegro :)

Orator
Posty: 724
Rejestracja: 6 grudnia 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płyta główna na Z370 na 7-8 GPU - Ustawienia Biostar B250-BTC+

Postautor: jacek1973 » czwartek, 11 stycznia 2018, 22:57

Mój biostar 12 działa z 8 kartami rx. System hive os. Zrobiłem tylko paski moda resztę ustawiam w hive. Od 5 dni stabilne 27.3. Z kart MSI 4gb. Przyjadą mi jeszcze 4 szt rx460 to dam znać jak to śmiga w pełnej obsadzie

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G925F przy użyciu Tapatalka

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płyta główna na Z370 na 7-8 GPU - Ustawienia Biostar B250-BTC+

Postautor: m.m » czwartek, 11 stycznia 2018, 23:04

giees7 pisze: Czy to prawda, że na b250-BTC PRO nie da się wcisnąć 12 * AMD pod Windowsem?
biegają bez problemu

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płyta główna na Z370 na 7-8 GPU - Ustawienia Biostar B250-BTC+

Postautor: Biezuj » piątek, 12 stycznia 2018, 17:28

Panowie a jak opłacacie deposit fee w Simple Mining ? Jak chce przelać z zeca pokazuje mi minimum przelewu 0.0717 To kurka 50 dolarów.

A rig opłata 2$ miesięcznie, mam płacić za 4 lata z góry ? Jak to mądrze ugryźć ?

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość