Nowa wersja portalu bitcoin.pl

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0006 BTC

Nowa wersja portalu bitcoin.pl

Postautor: Bitmar » niedziela, 12 października 2014, 10:39

Ruszyła nowa wersja portalu http://bitcoin.pl/ :) Na razie w wersji beta więc proszę o wyrozumiałość. Trochę rzeczy jeszcze do dodania i do poprawy jest.

Misją portalu jest:

- Promocja bitcoina w Polsce

- Popularyzacja bitcoina wśród wszystkich grup społecznych i wiekowych niezależnie od stanu wiedzy informatycznej. Chcemy aby bitcoin nie był tylko dla geeków, ale też dla Twojego ojca/matki/dziadka/babci/cioci/wujka/młodszej siostry :)

- Edukacja. Niski poziom wiedzy na temat bitcoina oraz brak materiałów w języku polskim skutecznie hamuje jego popularyzację. Chcemy zacząć to zmieniać.
Bitcoin.pl to wizytówka bitcoina w Polsce. Jesteśmy na pierwszym miejscu w przeglądarkach więc trafiają do nas nowi szukający wiedzy o bitcoinie. Ważne jest by znaleźli tu wszystkie informacje a nie wyrabiali sobie zdanie i nabywali wiedzę przez np. komentarze pod artykułami w różnych nie branżowych serwisach czy nietematycznych forach gdzie poziom sami wiecie jaki jest.

Jak zauważycie bitcoin.pl skupia głównie uwagę na zupełnie nowych osobach w tym temacie ale zaawansowani użytkownicy też znajdą coś dla siebie.
Pamiętajcie, że idea portalu dalej się nie zmieniła. To jest wasz portal i jeśli tylko chcecie możecie uczestniczyć w jego tworzeniu. Jeśli macie jakieś materiały chętnie je opublikujemy jeśli będą spełniały podstawowe wymogi jakości.
Na portalu bitcoin.pl nadal możecie promować swoje serwisy i projekty pod warunkiem, że są ciekawe, wnoszą coś nowego, są użyteczne dla społeczności oraz są zgodne z prawem, nie naruszają zasad etyki oraz nie stanowią zagrożenia dla społeczności. Niedługo przejdziemy na formę bardziej komercyjną ale to nie znaczy, że startupy typu nonprofit czy prawie nonprofit zostaną zdyskwalifikowane na start, nadal możecie liczyć na darmową reklamę lub symboliczne opłaty. Wszystko zależy od danego serwisu.

Utrzymanie takiego portalu to są koszty i czas. Aby utrzymać poziom musimy przejść na formę komercyjną, inaczej się nie da. Wszystkie zgromadzone środki będą przeznaczone na promocję bitcoina (np. reklamy na serwisach) oraz rozwój czyli ewentualnie waszą pracę czy inne usługi na rzecz portalu. Ja zarabiać na tym nie chcę, marzy mi się tylko abym nie musiał do tego dokładać a osoby które poświęcają swój czas i pracę przy portalu zostały wynagrodzone :)

Jeżeli chcecie więc pomóc popularyzować bitcoina w Polsce liczymy na wasze dotacje (adres i qrcode na dole portalu) czy skorzystanie z płatnych reklam (niebawem).
Będziemy wdzięczni też za każdy inny rodzaj pomocy: artykuł/poradnik, ciekawy i użyteczny link, promocja na innych serwisach, wiedza na temat jakiegoś wydarzenia itd.

Portal na razie jest w wersji beta więc zgłaszajcie błędy w tym wątku.

Na portalu możecie dodawać:
- Linki - proszę tylko o te wartościowe. Jeżeli brakuje wam kategorii napiszcie a się doda.
- Placówki - czyli miejsca przyjmujące bitcoiny w Polsce takie jak restauracje/hotele itd.
- Wydarzenia - Wszystkie wydarzenia związane z BTC. Mogą to być wasze spotkania, imprezy itd. Jest też funkcja rejestracji na dane wydarzenie, będziecie więc wiedzieć kto się na nie wybiera.
- Komentarze pod artykułami.
- Możecie też pogadać na żywo przy kursie o kursie. Jest mini czat :)

Nie wszystko doda się automatycznie, czasem potrzeba weryfikacji moderatora który oceni czy treść się nadaje.
Aby coś dodać, logujecie się loginem i hasłem z forum. Wszystko jest bezpieczne, jest też SSL. Tylko na forum można założyć nowe konto, na portalu nie ma takiej możliwości.

Inne informacje będę uzupełniał na bieżąco :)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Nowa wersja portalu bitcoin.pl

Postautor: Bit-els » niedziela, 12 października 2014, 11:29

All bardzo fajne, tylko może jednak bez komentarzy pod artykulami. Już raz z tym walczylismy, ze 2 lata temu. Trole i muły zaczęły pisać bzdury.
Bitcoin.pl niech będzie jak świątynia wiedzy. Bez krzyku niedouczonych.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Nowa wersja portalu bitcoin.pl

Postautor: prezes » niedziela, 12 października 2014, 11:30

Super. Cała masa informacji, jestem pod wrażeniem. Naprawdę profesjonalnie przygotowane wszystko.

Te komentarze pod artykułami mogłyby być ale musiałyby być dobrze moderowane żeby faktycznie nie było śmieci a na to potrzeba czasu i ludzi.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Orator
Posty: 788
Rejestracja: 9 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0002 BTC
Lokalizacja: Poland/Łódź

Re: Nowa wersja portalu bitcoin.pl

Postautor: r50zyry5 » niedziela, 12 października 2014, 11:31

Ewentualnie można zrobić tak, żeby tworzyć temat na forum, i dać odnośnik, ze komentarze na forum.

Pozdrawiam
r50zyry5
https://bitcurex.com - Polska Giełda Bitcoin
BitMessage: BM-2cTXYRTBw6rptJ2qHqSdQe8tHztRBhYdMA
Moje komentarze na forum

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Nowa wersja portalu bitcoin.pl

Postautor: prezes » niedziela, 12 października 2014, 11:32

@ r50zyry5 słuszna sugestia. Forum jest od dyskusji a bitcoin.pl niech będzie skarbnicą wiedzy.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Nowa wersja portalu bitcoin.pl

Postautor: pm7 » niedziela, 12 października 2014, 11:34

Ostatni news
Wieżę, że bitcoin ma wszelkie predyspozycje, aby okazać się pierwszą skuteczną alternatywą dla tradycyjnej bankowości w RPA.”
To jest ten projekt, nad którym ostatnio pracowałeś?

Bit-els: To może moderacja? Ja bym wolał, żeby niezdecydowani pytania zadawali tutaj, niż np. na onecie :)

r50zyry5: Ciekawy pomysł, ale też na forum mamy trochę ograniczeń dla nowych kont. No i komentarze zwykle nie wymagają założenia konta.

Trzeba by posprawdzać chyba poradniki, np. ten o Mycelium się odrobinę zdezaktualizował kiedy wypuścili wersję HD.
Ostatnio zmieniony niedziela, 12 października 2014, 11:36 przez pm7, łącznie zmieniany 1 raz.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Nowa wersja portalu bitcoin.pl

Postautor: Bitmar » niedziela, 12 października 2014, 11:35

Na razie zaryzykujemy, jest 2 moderatorów którzy będą komentarze śledzić na bieżąco. W dodatku rejestracja na portalu jest wyłączona. Można się logować wyłącznie loginem z forum więc trochę rozwiązuje to problem anonimowości. Mam nadzieję, że niektórym będzie szkoda "brudzić" sobie forumowego nicka ;) A nowe konta mogą zostać zbanowane.

@pm7 Tak , to jest ten projekt :) A tak na serio to nie ten w RPA, chodzi o bitcoin.pl ;)

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Nowa wersja portalu bitcoin.pl

Postautor: Bitmar » niedziela, 12 października 2014, 11:42

@pm7. Wiele poradników była robiona nawet w maju więc faktycznie trzeba będzie je zaktualizować. Stara wersja Mycelium też jeszcze jest do pobrania, trzeba dorobić tylko poradnik do HD a stary z czasem usunąć.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Nowa wersja portalu bitcoin.pl

Postautor: pm7 » niedziela, 12 października 2014, 11:48

Ale gdzie jest stara wersja Mycelium? W Google Play jest już tylko wersja HD.
Zamierzasz poprawić literówkę "wieżę"?

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Nowa wersja portalu bitcoin.pl

Postautor: Bitmar » niedziela, 12 października 2014, 11:53

@pm7, faktycznie masz rację w google play jest tylko nowa, niedawno wydawało mi się, że były 2...

Literówka poprawiona, niezły zonk :) Nie wszystkie artykuły piszę ja, czasem zabraknie czasu by to dokładnie sprawdzić. Portal już jest więc teraz można się będzie skupić na treści na bieżąco.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Nowa wersja portalu bitcoin.pl

Postautor: Bitmar » niedziela, 12 października 2014, 12:56

W nocy zmieniałem DNSy. Może się zdarzyć tak, że niektórzy z was widzą jeszcze starą wersję roboczą. Ostatni artykuł powinien mieć tytuł: Wallettec wyprowadza bitcoina na ulice RPA. Jeśli macie jakiś stary, musicie poczekać na odświeżenie dnsów.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Nowa wersja portalu bitcoin.pl

Postautor: Bit-els » niedziela, 12 października 2014, 13:08

Czy logować, i rozumiem, że edytować artykuly, może każdy z forum? Może ograniczyć od pomaranczowego w górę?

Duża robota, naprawdę świetne!

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Nowa wersja portalu bitcoin.pl

Postautor: Bitmar » niedziela, 12 października 2014, 13:15

Logować się może każdy z forum. Ale edytować artykuły nie :) To byłby strzał w kolano ;)
Wy możecie dodawać serwisy, placówki, wydarzenia, komentarze.
Prezes już znalazł błąd w dodawaniu serwisu, nie ma miejsca na dodanie samego linku ;) Muszę to poprawić a jak się komuś spieszy może zostawić link w opisie serwisu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0005 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Re: Nowa wersja portalu bitcoin.pl

Postautor: powered » niedziela, 12 października 2014, 18:44

Dobra robota :)

Przy pierwszym wejściu pojawia się informacja o ciasteczkach. Przy wejściu z IE11 informacja ta była do polowy przykryta tym górnym paskiem gdzie jest wyszukiwarka, w konsekwencji widoczne było tylko:
Dowiedz się więcej Rozumiem

I taki drobiazg zauważyłem
<div id="likebox_1" style="right:-300px;top: 100px;"/>
początkowy tag div nie powinien być zamknięty slashem

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Nowa wersja portalu bitcoin.pl

Postautor: Bitmar » niedziela, 12 października 2014, 20:19

@powered. Dzięki. Już poprawione. Przyznam, że mój IE11 pokazywał dobrze, ale i tak opuściłem ramkę niżej.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Nowa wersja portalu bitcoin.pl

Postautor: Bitmar » niedziela, 12 października 2014, 20:53

Zachęcam do częstego odwiedzania portalu bo dodaje najnowsze newsy w postaci wiadomości w skrócie na bieżąco. Celem portalu jest przynajmniej 5 "wiadomości w skrócie" oraz 1-3 pełne artykuły dziennie. Od dzisiaj więc będzie się tam więc działo, nie tak jak dotychczas ;)

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Nowa wersja portalu bitcoin.pl

Postautor: AdamM » poniedziałek, 13 października 2014, 18:09

CryptoWorld ma zgodę na przedruk waszych artykułów?

https://cryptoworld.pl/news,240,Wallett ... e_RPA.html

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Nowa wersja portalu bitcoin.pl

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 13 października 2014, 18:34

Nie, nie mają zgody ode mnie. Ma tylko bitmon.pl który umieszcza nagłówki artykułów więc robi to kulturalnie i nie mam nic przeciwko temu. Natomiast CryptoWorld rozpycha się widzę łokciami i stosuje techniki poniżej pasa.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 282
Rejestracja: 24 maja 2013
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC
Lokalizacja: Polska

Re: Nowa wersja portalu bitcoin.pl

Postautor: CyfrowaEkonomia » poniedziałek, 13 października 2014, 21:00

Nowości super, ale pod względem graficznym totalny chaos ;) Największy w nagłówku.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Nowa wersja portalu bitcoin.pl

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 13 października 2014, 21:10

Nagłówek faktycznie może przesadzony ;) Pomyślę nad małymi ikonkami w podobnej stylistyce.
A co do pozostałego chaosu graficznego to byłbym wdzięczny za wskazówki bo akurat w tej działce mam anty-talent.

Wróć do „Administrator mówi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości