Prace modernizacyjne na forum

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Prace modernizacyjne na forum

Postautor: Bitmar » wtorek, 12 lipca 2016, 18:05

afrus pisze:Bitmar każdy pod-dział ma "chmurkę" na początku, jeżeli jest w niej nowa odpowiedź/temat/post robi się jaśniejsza
aaa o to chodzi, oczywiście da się poprawić. Dzięki ;)

@Prezes, faktycznie, będzie i favicona.

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Prace modernizacyjne na forum

Postautor: afrus » wtorek, 12 lipca 2016, 18:13

Uffff :D
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 22 września 2014
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Prace modernizacyjne na forum

Postautor: spamboy » wtorek, 12 lipca 2016, 18:20

Zgłaszam problem z odbiorem postów przez Tapatalk. Nie wiem czy u innych też występuje. Sytuacje zaobserwowałem dziś. Nie wiem jak długo się to utrzymuje bo z 2 dni nie zaglądałem na forum. Wcześniej było OK.
Konkretnie otrzymuję komunikat: Błąd sieci, spróbuj ponownie później, (get_thread_by_unread) | Polskie Forum Bitcoin)

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Prace modernizacyjne na forum

Postautor: Bitmar » wtorek, 12 lipca 2016, 18:28

@spamboy, zgadza się, tapatalk miał być instalowany dzisiaj zgodnie z pierwszym postem, ale zalała mnie fala krytyki odnośnie różnych pierdół do poprawienia i jest to odłożone w czasie, być może jeszcze dzisiaj zdążę.

"Nowe posty" i "nieprzeczytane posty" wyciągnięte z menu aby był do nich łatwiejszy dostęp. Są na górze tam gdzie w starym forum. Pracuję dalej.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 7 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Prace modernizacyjne na forum

Postautor: BitBull » wtorek, 12 lipca 2016, 19:12

W zakładce "Użytkownicy" nie ma aktualnie "numeracji" użytkowników względem kolejności rejestracji + brak daty rejestracji. Często sprawdzałem tam ilu użytkowników rejestruje się dziennie/ tygodniowo w danym okresie. Da się zrobić ?

edit:
jednak data rejestracji jest / juz się pojawiła :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: Prace modernizacyjne na forum

Postautor: majkel_94 » wtorek, 12 lipca 2016, 19:40

Fragment osobisty (wyloguj, prywatne wiadomosci, hello xxx, powiadomienia) możnaby wyrzucić na samą górę obok szukajki.

EDIT:
Dobra, to jest RWD i na mniejszych monitorach się wtedy inaczej to układa całość :P
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 lipca 2016, 20:05 przez majkel_94, łącznie zmieniany 1 raz.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Prace modernizacyjne na forum

Postautor: the_prince » wtorek, 12 lipca 2016, 19:53

Bitmar pisze:"Nowe posty" i "nieprzeczytane posty" wyciągnięte z menu aby był do nich łatwiejszy dostęp. Są na górze tam gdzie w starym forum. Pracuję dalej.
Dzieki!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Prace modernizacyjne na forum

Postautor: maky » wtorek, 12 lipca 2016, 20:28

Na górze zawsze były "aktywne tematy". Gdzie tego teraz szukać??
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Prace modernizacyjne na forum

Postautor: Bitmar » wtorek, 12 lipca 2016, 20:30

1. Ponoć ramki boczne waliły po oczach więc po po prostu zmniejszyłem im nagłówek. Chciałem dać same obramowanie pomarańczowe, ale wygląda wtedy beznadziejnie i forum robi się monotonne.

2. Szerokość forum, tu użytkownicy podzieleni są niemal jak Polacy w czasie wyborów. Zaraz powstanie jeszcze komitet obrony szerokości... Rav zauważył, że wszystko jest rozstrzelone, coś w tym jest. Dużo pustych przestrzeni jak na Saharze. Niektórym może źle się czytać, nie bez powodu książki czyta się w pionie a nie w poziomie. Tak samo serwisy informacyjne dbają o to aby tekst nie był za szeroko. Taka jest zasada, tekst bardziej zwarty czyta się lepiej. Generalnie patrząc na standardy w sieci panuje styl zwięzły. Zobaczcie sobie ile serwisów jest na całą szerokość, ciężko znaleźć. To są sprawdzone praktyki i zostańmy przy tym. Jeśli ktoś będzie nad tym ubolewał to jak będę robił jasną wersję skórki dam wam do wyboru opcję na całą szerokość. Jak ktoś chce już i ma firefoxa za stylizerem to niech sobie wpisze:

Kod: Zaznacz cały

#wrap {
    max-width: 100% !important;
}

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Prace modernizacyjne na forum

Postautor: Bitmar » wtorek, 12 lipca 2016, 20:32

maky pisze:Na górze zawsze były "aktywne tematy". Gdzie tego teraz szukać??
Na górze tak jak było tylko teraz trzeba kliknąć Forum->aktywne tematy. Gdyby chcieć wyjąć wszystkie opcje aby były pod ręką to byłby niezły burdel ;) Mogę wyjąć 2, "nowe tematy" muszą zostać, mogę ewentualnie zamienić "nieprzeczytane posty" na aktywne tematy"

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Prace modernizacyjne na forum

Postautor: Bitmar » wtorek, 12 lipca 2016, 20:47

slasta pisze:
Do złamania to jeszcze daleko, a przynajmniej przy rozdziałce FHD
Tu jest taki problem, że są różne urządzenia i różne monitory. Zmniejszcie sobie okno przeglądarki to zobaczycie jak to wygląda. Nie mogę dać za małego odstępu bo użytkownicy urządzeń z mniejszą rozdzielczością ucierpią. Podział ramek jest procentowy, to jest styl responsywny. Dodatkowo musi być jeszcze miejsce na napiwki które dla wygody i czytelności pójdą tam. niektórzy mają też adresy BTC podane które są długie. W przyszłości coś możemy też tam dodać.

PS

Poprawiłem nieprzeczytane posty, są na zielono, jeśli się nie podoba czekam na sugestię. Podmieniłem też emoty na ładniejsze. Jedna się tylko brzydka ostała... jak ktoś mi znajdzie gdzieś w sieci zamiennik będę wdzięczny. -> :(

Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 17 czerwca 2016
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Prace modernizacyjne na forum

Postautor: rejmer » wtorek, 12 lipca 2016, 21:10

Numery kolejnych podstron wątku, mogłyby wrócić z "pod szybka odpowiedzią" pod ostatni post. Wyróżnienie aktualnego numeru strony mogłoby być wyraźniejsze. Także link "dalej" [ > ] mógłby być wyraźniejszy, bo po nim najlepiej poznać czy to koniec dyskusji, czy jest coś jeszcze.

Czyli chciałbym pod ostatnim postem mieć wyraźną informację czy faktycznie jest on ostatni, czy mam czytać dalej.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Prace modernizacyjne na forum

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 12 lipca 2016, 21:25

Bitmar, czy dobrze rozumiem że Ty właściwie nie wiesz do końca jakie funkcjonalności miało stare forum i teraz pytasz o to userów ?

Nie chcę nic mówić, ale jest to ekstremalnie nieprofesjonalne.

Wiesz jak to zrobić profesjonalnie ? Na serwerze powinieneś mieć, tylko dla siebie, wersję ze starym forum i z nowym forum osobno. Możesz wgrać z backupu.

I potem odpalasz sobie w jednym oknie stare forum i w drugim oknie nowe, porównując czego brakuje.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Prace modernizacyjne na forum

Postautor: maky » wtorek, 12 lipca 2016, 21:38

Bitmar pisze:
maky pisze:Na górze zawsze były "aktywne tematy". Gdzie tego teraz szukać??
Na górze tak jak było tylko teraz trzeba kliknąć Forum->aktywne tematy. Gdyby chcieć wyjąć wszystkie opcje aby były pod ręką to byłby niezły burdel ;) Mogę wyjąć 2, "nowe tematy" muszą zostać, mogę ewentualnie zamienić "nieprzeczytane posty" na aktywne tematy"
Spoko, może być jak jest. Nie mogłem znaleźć.

Bardziej martwi mnie mniejsza czytelność: przeczytany/nieprzeczytany wątek. Obecnie chyba zielone kontra białe. Poprzednie było IMHO lepsze.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Prace modernizacyjne na forum

Postautor: Bitmar » wtorek, 12 lipca 2016, 21:39

ShadowOfHarbringer pisze:Bitmar, czy dobrze rozumiem że Ty właściwie nie wiesz do końca jakie funkcjonalności miało stare forum i teraz pytasz o to userów ?
Shadow dzisiaj wyjątkowo miły :) O który post z tym pytaniem Ci chodzi?

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Prace modernizacyjne na forum

Postautor: AdamM » wtorek, 12 lipca 2016, 22:07

Bitmar pisze:@AdamM, widocznie nie widziałeś jeszcze wszystkich funkcji. Podaj przynajmniej jedną funkcję której nie ma a która była w starym forum (oprócz napiwków bo te się będą robić).
Nie mam zamiaru zbytnio narzekać. Widzę że część już została poprawiona. Głównie cieszy mnie wyciągnięcie "Nowych postów" na wierzch bo zawsze z tego korzystam. Dodatkowo chyba jeszcze nikt nie narzekał że favicona jest zepsuta. Zawsze mam milion zakładek otwartych. Ciężko bez niej znaleźć tę z forum.

Jeśli zmiana forum na nowszą wersję pociągnie za sobą dodanie np. funkcji ignorowania to będę bardziej niż szczęśliwy. :)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Prace modernizacyjne na forum

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 12 lipca 2016, 22:07

Bitmar pisze:
ShadowOfHarbringer pisze:Bitmar, czy dobrze rozumiem że Ty właściwie nie wiesz do końca jakie funkcjonalności miało stare forum i teraz pytasz o to userów ?
Shadow dzisiaj wyjątkowo miły :)
To czy jestem miły czy niemiły, nie ma żadnego znaczenia.

Po prostu rozwaliłeś na 100 kawałków miejsce w które przychodziłem pogadać. I teraz nie mam gdzie przychodzić.
Bitmar pisze:O który post z tym pytaniem Ci chodzi?
Tu nie chodzi o żaden konkretny post.

Swoimi wypowiedziami oraz działaniami sprawiasz zwyczajnie wrażenie jakbyś kompletnie nie miał pojęcia jakie są różnice między starym i nowym forum i jakie funkcje tam były. Ludzie mówią Ci oczywiste rzeczy, które są do poprawki, powinieneś sam to wiedzieć.

W sumie to jest dobra okazja, żeby zniknąć z forum (a może nawet ze świata BTC) na miesiąc. Zablokuję w /etc/hosts i wracam za jakiś czas.
Może do tego czasu poprawisz forum do stadium używalności. A jak nie, to trudno.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Prace modernizacyjne na forum

Postautor: AdamM » wtorek, 12 lipca 2016, 22:09

Jeszcze by się przydał link "Moje posty", może być Forum->Moje posty.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Prace modernizacyjne na forum

Postautor: Bitmar » wtorek, 12 lipca 2016, 22:11

AdamM pisze:Jeszcze by się przydał link "Moje posty", może być Forum->Moje posty.
Są, tylko, że w "Hello,AdamM" ;) I nie nazywają się "moje posty" tylko "Twoje Posty"

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Prace modernizacyjne na forum

Postautor: AdamM » wtorek, 12 lipca 2016, 22:13

Dzięki, nie zauważyłem.

Wróć do „Administrator mówi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości