Grupy na forum

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Grupy na forum

Postautor: Bitmar » środa, 5 czerwca 2013, 20:30

Mamy już kilka grup na forum. Podział wynikł z konieczności. Generalnie obniżył się poziom postów na forum a starzy użytkownicy skarżyli się, że nie mogą już nigdzie w spokoju podyskutować bez trollowania żółtych ani nie mają prywatności przed światem zewnętrznym.

Obecnie każdy nowy użytkownik trafia do żółtych czyli żółtodziobów. Po min. 2 miesiącach i co najmniej 50 postach na poziomie godnym użytkownika pomarańczowego (weryfikuje poziom wszystkich postów osobiście) mogą ubiegać się o "pomarańczowego" pisząc do mnie na PW (lub sam ich wypatrzę). Żółci maja trochę ograniczeń, nie wszystko widzą i nie wszędzie mogą pisać itd.

Pomarańczowi czyli "zaawansowani" mają specjalny dostęp do osobnego działu tylko dla zaawansowanych niewidocznego dla żółtych https://forum.bitcoin.pl/dla-zaawansowa ... w-f31.html
Tu można tworzyć nowe wątki. W razie potrzeby mogę dodać osobne subfora. Pomarańczowi mają już więcej swobody i widzą już prawie wszystko i prawie wszędzie mogą pisać. Mogą używać stopek, dodawać załączniki, maja większe skrzynki na wiadomości i pare innych bajerów ;)

Elita forum - Niebiescy. Mają swój dział: https://forum.bitcoin.pl/dzial-elitarny ... y-f52.html , również w razie potrzeby mogę dodać osobne subfora. Niebiescy mają pełny dostęp do forum. Do tej grupy dostać się można tylko z długim stażem i wysoką aktywnością na forum lub z zasługami na rzecz bitcoina. Nikt o członkostwo nie może się ubiegać, o tym kto jest Elicie decyduje tylko grupa elitarna i ja po wspólnej ocenie użytkownika.

Czarna Owca - Użytkownicy którzy podpadli swoim zachowaniem. Trollowaniem, offtopami, niską kulturą osobistą, żenującym poziomem postów czy głupotą. Mogą pisać wyłącznie w przedszkolu. Czarną Owcą jest się czasowo do czasu pełnej rehabilitacji ;)

Wygadany
Posty: 571
Rejestracja: 24 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Grupy na forum

Postautor: deathmul » środa, 5 czerwca 2013, 20:40

Miejmy nadzieje że dzięki temu nie będą działy się takie sytuacje jak w przeciągu ostatnich paru dni;)

Rozmowny
Posty: 92
Rejestracja: 13 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Grupy na forum

Postautor: FunWorld » środa, 5 czerwca 2013, 21:21

Super. Pytałem o to ostatnio bo byłem ciekawy dlaczego jest tak kolorowo i co o tym decyduje. Teraz już jest wszystko jasne i klarowne.

Zastanawiam się tylko czy nie boisz się, że niektórzy użytkownicy (przepraszam - ta gorsza klasa żółtych użytkowników) będzie Ci się podlizywać żeby się przypodobać? To może być męczące dla Ciebie.
Rozwiązaniem by było zwolnienie Ciebie z obowiązku weryfikacji jakości żółtodzioba i oddanie go do głosowania. Na przykład specjalny dział coś jak z komentarzami, ale w którym każdy zainteresowany dołączeniem zakłada swój temat z ankietą gdzie Ci "lepsi" pomarańczowi mogą głosować za lub przeciw przyjęciem do swojego grona nowego użytkownika.
W przeciwnym wypadku możesz zostać na przykład oskarżony, że kogoś nie lubisz i ze względów osobistych nie chcesz dać wymarzonej rangi pomarańczowej temu nieszczęśnikowi.

Możesz dodać jeszcze płatną rangę. Podobnież niektórzy są w stanie wiele zapłacić by poczuć się kimś wyjątkowym.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Grupy na forum

Postautor: Bitmar » środa, 5 czerwca 2013, 21:36

FunWorld pisze:Super. Pytałem o to ostatnio bo byłem ciekawy dlaczego jest tak kolorowo i co o tym decyduje. Teraz już jest wszystko jasne i klarowne.

Zastanawiam się tylko czy nie boisz się, że niektórzy użytkownicy (przepraszam - ta gorsza klasa żółtych użytkowników) będzie Ci się podlizywać żeby się przypodobać? To może być męczące dla Ciebie.
Rozwiązaniem by było zwolnienie Ciebie z obowiązku weryfikacji jakości żółtodzioba i oddanie go do głosowania. Na przykład specjalny dział coś jak z komentarzami, ale w którym każdy zainteresowany dołączeniem zakłada swój temat z ankietą gdzie Ci "lepsi" pomarańczowi mogą głosować za lub przeciw przyjęciem do swojego grona nowego użytkownika.
W przeciwnym wypadku możesz zostać na przykład oskarżony, że kogoś nie lubisz i ze względów osobistych nie chcesz dać wymarzonej rangi pomarańczowej temu nieszczęśnikowi.

Możesz dodać jeszcze płatną rangę. Podobnież niektórzy są w stanie wiele zapłacić by poczuć się kimś wyjątkowym.
O podlizywanie się nie martwię ;) Min 2 miesiące i co najmniej 50 postów. Jeśli w tych postach są offtopy, trollowanie, czy generalnie niski poziom to nie ma nawet co myśleć o pomarańczowym. Żółtodziobem można zostać na całe życie lub aż do zbanowania ;)
Co do oceny użytkowników myślałem by wprowadzić punkty karmy, ale nie wiem czy chce robić z forum coś al'a wykop. Zawsze przy punktacji są jakieś nadużycia. Co do mojej obiektywności i stronności też się nie martwię nie mam z tym problemów a jak ktoś się nie zgadza w ostateczności można zrobić ankietę.

Rozmowny
Posty: 57
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Grupy na forum

Postautor: noriad » środa, 5 czerwca 2013, 21:49

@Bitmar, a czy limit 50 postów jest sztywny ? Pytam bo chociaż zawsze staram się pisać z sensem to akurat to jestem osobą raczej czytającą aniżeli wypowiadającą się i obawiam się że uzbieranie np. przeze mnie tych 50 postów może zająć wiele więcej czasu aniżeli 2 miesiące :roll:

edit: o, już mam 30 postów... to jednak dość szybko mi idzie :shock:

Rozmowny
Posty: 92
Rejestracja: 13 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Grupy na forum

Postautor: FunWorld » środa, 5 czerwca 2013, 21:50

[treść wyedytowana przez autora]


Nie obawiałbym się podobieństwa do wykopu bo:
1) O społeczności takiej jak wykop marzy każdy admin.
2) Nie wykop wymyślił karmę, sogi, like i inne systemy . Właściwie to wykop wymyślił... nic.
3) To dobry system, który się sprawdza. Ludzie lubią wyrażać na szybko swoją dezaprobatę lub sympatię w ten sposób.



[treść wyedytowana przez autora]
Ostatnio zmieniony czwartek, 6 czerwca 2013, 10:16 przez FunWorld, łącznie zmieniany 1 raz.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Grupy na forum

Postautor: Bitmar » środa, 5 czerwca 2013, 21:52

noriad pisze:@Bitmar, a czy limit 50 postów jest sztywny ? Pytam bo chociaż zawsze staram się pisać z sensem to akurat to jestem osobą raczej czytającą aniżeli wypowiadającą się i obawiam się że uzbieranie np. przeze mnie tych 50 postów może zająć wiele więcej czasu aniżeli 2 miesiące :roll:

edit: o, już mam 30 postów... to jednak dość szybko mi idzie :shock:
Nie jest. Np Użytkownicy zarejestrowani w 2011 muszą ich mieć np 10 a Ci w 2012 już 20. Jeśli nie będziesz za wiele pisał to dostaniesz po roku pomarańczowego za staż.

Rozmowny
Posty: 57
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Grupy na forum

Postautor: noriad » środa, 5 czerwca 2013, 21:55

Bitmar pisze:
noriad pisze:@Bitmar, a czy limit 50 postów jest sztywny ? Pytam bo chociaż zawsze staram się pisać z sensem to akurat to jestem osobą raczej czytającą aniżeli wypowiadającą się i obawiam się że uzbieranie np. przeze mnie tych 50 postów może zająć wiele więcej czasu aniżeli 2 miesiące :roll:

edit: o, już mam 30 postów... to jednak dość szybko mi idzie :shock:
Nie jest. Np Użytkownicy zarejestrowani w 2011 muszą ich mieć np 10 a Ci w 2012 już 20. Jeśli nie będziesz za wiele pisał to dostaniesz po roku pomarańczowego za staż.
Aha, czyli można wziąć Cię na "przetrzymanie" ;D

Tak czy siak - wracam do pisania bardziej sensownych postów :) Ale chciałem wyrazić jeszcze swoje zdanie - mi taki system jak najbardziej odpowiada.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Grupy na forum

Postautor: Bitmar » środa, 5 czerwca 2013, 22:11

Jeżeli nie będziesz trollował, spamował czy offtopował to tak, można brać na przetrzymanie. Akcja ma na celu zwiększenie poziomu postów na forum a nie wyróżniać wiedzę czy umiejętności.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.001 BTC

Re: Grupy na forum

Postautor: Bitmar » środa, 27 listopada 2013, 23:21

Pojawiła się kolejna grupa na forum, kolor beżowy. Są to nowo zarejestrowani użytkownicy którzy nie mogą wysyłać PW ani pisać w dziale "tablica ogłoszeń".

Wróć do „Administrator mówi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości