W oczekiwaniu na 30% spadki cen nowych kart graficznych

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 13 sierpnia 2022
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W oczekiwaniu na 30% spadki cen nowych kart graficznych

Postautor: Bytkoj » wtorek, 23 sierpnia 2022, 11:18

Czy też czekacie na kolejne spadki cen kart graficznych? Według mnie od połowy września - z wiadomo jakich przyczyn, będą długoterminowe spadki cen kart graficznych aż osiągną poziom w okolicach około 30% niżej od obecnych cen.

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 16 maja 2022
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W oczekiwaniu na 30% spadki cen nowych kart graficznych

Postautor: Krzys » wtorek, 23 sierpnia 2022, 12:52

Wątpliwe aby był taki spadek cenny , bardzie liczyłbym na nowy model od NVIDI/AMD niż na spadek 30% na nowych kartach. W używkach pewnie znajdzie się tak różnica ale trzeba będzie mocno uważać przy zakupie , tutaj jest możliwe że ceny spadną o 30% ale to dopiero w październiku. TO tak wg mnie. Chociaż kilka razy przejechałem się na swoich wróżbach,

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 13 sierpnia 2022
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W oczekiwaniu na 30% spadki cen nowych kart graficznych

Postautor: Bytkoj » środa, 24 sierpnia 2022, 01:47

Krzys pisze: wtorek, 23 sierpnia 2022, 12:52Wątpliwe aby był taki spadek cen
Według mnie to nastąpi. Wszystko rypnie z początkiem września. Pod to gram ;-)

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 16 maja 2022
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W oczekiwaniu na 30% spadki cen nowych kart graficznych

Postautor: Krzys » środa, 24 sierpnia 2022, 15:11

NIe sądzę aby rypło. Chwilową zapaść zaliczy rynek ASIC-ów tych od ETH. GPU wręcz raczej przeciwnie. Nawet jak ETH POS zaliczy glebę i tak nic to wielce nic nie zmieni. Będzie trudniej zarabiać na kopaniu i tyle się zmieni. Po prostu spadnie opłacalność wydobycia ,aż do momentu powstania nowego projektu lub też powstania nowe ASIC-a który będzie zmieniał algorytmy. I znów kopanie nabierze sensu. Ale to rynek ASICów nie GPU więc nie liczę na wielkie zmiany w cenach GPU. Np. aktualnie RTX 3090 używanego możesz kupić za 4500zł nie ma co oczekiwać że nagle będzie kosztował 3500 zł. Tak może być na pierwszych modelach które będą miały już 3 lata.
NIc nie wskazuje na rewolucję tylko na to ,że będzie trudniej zarobić na wydobyciu. Nie będzie tańszego sprzętu , tańszego prądu, .. .
Za rok cześć górników odejdzie od kopania , taniej będzie kupić krypto niż je wydobywać. Zostaną zapleńcy i desperaci aż rynek znów drgnie.
Raczej należy brać pod uwagę ciężkie czasy dla górników jako , że i cena krypto jest niska a koszty rosną.

Popatrz na to , czemu ma spać cena kart. Ktoś taki jak ja już zainwestował w sprzęt GPU czemu mam sprzedawać karty , będę szukała najlepszego poola gdzie uda się jak najwiecej zarobić. Sprzedawać karty będę kiedy wyjdzie lepszy wydajniejszy model dla GPU lub ciekawy ASIC . ETH POS nic tu nie zmienia , kompletnie. Ot zmiana strategi kopania i tyle.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 991
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W oczekiwaniu na 30% spadki cen nowych kart graficznych

Postautor: wamak » środa, 24 sierpnia 2022, 17:10

Na razie hashrate sieci ETH nie spada, co oznacza, że górnicy będą go kopać aż do końca, czyli do połowy września. Większej wyprzedaży kart można się spodziewać dopiero po 15 września.
Rok temu obliczałem, ile % mocy GPU stanowi sieć ETH na tle innych coinów, które można kopać na GPU (inne na algo ethash plus kawpow, octopus itd) i wyszło jakieś 80%. To oznacza, że w przypadku przejścia wszystkich GPU z ETH na inne coiny, trudność na nich wzrośnie czterokrotnie, co oznacza nieopłacalność kopania. Tak więc aby kopanie było dalej rentowne, część mocy z ETH musi zostać wyłączona, czyli część GPU na sprzedaż. Niestety nie wiem, jaki procent sieci ETH stanowią ASIC.

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 13 sierpnia 2022
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W oczekiwaniu na 30% spadki cen nowych kart graficznych

Postautor: Bytkoj » środa, 24 sierpnia 2022, 19:44

Krzys pisze: środa, 24 sierpnia 2022, 15:11Popatrz na to , czemu ma spać cena kart. Ktoś taki jak ja już zainwestował w sprzęt GPU czemu mam sprzedawać karty , będę szukała najlepszego poola gdzie uda się jak najwiecej zarobić. Sprzedawać karty będę kiedy wyjdzie lepszy wydajniejszy model dla GPU lub ciekawy ASIC . ETH POS nic tu nie zmienia , kompletnie. Ot zmiana strategii kopania i tyle.

Ceny będą spadać według mnie dlatego bo będzie zdecydowanie mniej kupujących - naturalne prawa rynku, to nie będzie spowodowane tym, że używki nagle będą masowo sprzedawane bo jeżeli to nastąpi to i tak rozłoży się to w czasie. Po prostu mniej kart pod koparki będzie kupowanych bo po 15 września każdy kto będzie liczył czy się opłaci będzie dochodził do wniosku, że nie. Zapewne potrwa to kilka miesięcy minimum no i nastąpi przez to spory spadek sprzedawanych nowych kart przez co producenci będą musieli zareagować. To takie tylko moje rozkminy, na to czekam i pod to gram, zobaczymy :-)

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 16 maja 2022
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W oczekiwaniu na 30% spadki cen nowych kart graficznych

Postautor: Krzys » piątek, 16 września 2022, 18:09

Wyszło na to, że miałeś rację THE Merge załatwił na amen kopanie krypto, ceny 3090 już na Allegro poniżej 4500 a będzie taniej.

Wróć do „Kopanie kryptowalut”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości