Problem z obsługą 9 kart Rx 580 XFX

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 9 grudnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z obsługą 9 kart Rx 580 XFX

Postautor: kryptoluk » wtorek, 23 lutego 2021, 21:31

Witam
Mam problem z obsługą 9 rx 580 XFX kart przez koparkę. Przy 8 kartach wszystko działał jak należy.
Kopie na Win10 mam płytę z 3 Pci-e do rozszerzeń stosuję 2 rozdzielacze z Pc-e na 4 wyjścia USB.
Win 10 widzi 8 kart, gdy otworzę zakładkę pokaż ukryte urządzenia widać, że 9 karta jest tylko jest tak jakby nie podświetlona.
Oczywiście nie kopie na 9 kart. Karta, risery, "rozdzielacz" są sprawne. Testowałem różne konfigurację z kartami, riserami i nie widzi cały czas jednej karty.
Ktoś ma jakieś pomysły co może być na rzeczy?
Pozdrawiam

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 375
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 246
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Waszawa

Problem z obsługą 9 kart Rx 580 XFX

Postautor: Antrepair » środa, 24 lutego 2021, 00:17

Ta niewidoczna normalnie dziewiąta katta w menadżer urządzeń to tylko ślad po zainstalowanym sterowniku. Choć nie mam pewnego rozwiązania problemu, to proponuję zmienić system operacyjny choćby na hive-os oraz zamienić ósmą z dziewiąta kartę, by na 100% się przekonać, czy jest sprawna i kopie. Te XFX lubią padać i dawać dziene objawy, tak, że może na początku się wydawać, że wszystko z kartą jest okej.

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 9 grudnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z obsługą 9 kart Rx 580 XFX

Postautor: kryptoluk » środa, 24 lutego 2021, 07:24

Karta była wsadzana do innego kompa i testowana także karta jest sprawna na 100%.
Miałem podobny problem z dodaniem 8 karty. Też ją raz widziało raz nie, aż w końcu po usunięciu i zainstalowaniu nowych sterowników zaczęło działać. Z Tą 9 kartą to nie pomaga.
Chyba muszę rozważyć inny system albo budowę drugiej koparki.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z obsługą 9 kart Rx 580 XFX

Postautor: adiqq » środa, 24 lutego 2021, 09:26

wypadałoby zacząć od tego, jaka to płyta?
niektóre modele mają problem z wiekszymi ilościami kart, szczególnie te które nie są miningowe.
Ostatnio przerabiałem to na Z170...czasami pomaga vga dummy...na D3A też miałem swego czasu problem...

Dodano po 3 minutach 1 sekundzie:
nawet AsRock H110 btc+ który nigdy z niczym nie miał problemu, miał problem z uruchomienie więcej niz 8x5700XT (wszystkie inne karty bez problemu większe ilości). Dało się to w końcu zrobić, ale wymagało sporej gimnastyki.
Nie podajesz najwazniejszej informacji, a chcesz rozwiązania problemu...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 9 grudnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z obsługą 9 kart Rx 580 XFX

Postautor: kryptoluk » środa, 24 lutego 2021, 18:09

Płyta to zabytek Asus m4188td-evo, śmiga to na AMD phenonie II.
Rozważałem zakup Asrocka H110 ale ceny poszły w kosmos jak cały sprzęt, ale jak piszesz, że one też mają czasem problemy to chyba pozostaje budowa drugiego Riga.
Jest szansa, że na Hive ruszy? Zamawiam właśnie nowego ssd-ka na testy, a jak nie wypali to do drugiej koparki, mam jeszcze jedną identyczną płytę i pamięci, więc tylko zakup procka i dysku by mi został aczkolwiek nie ukrywam, że wolał bym odpalić na 1 koparce te 9 kart.
Obraz mam w karty integry z płyty, więc teoretycznie 9 kart mam, a ta co nie działa to 10.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z obsługą 9 kart Rx 580 XFX

Postautor: adiqq » środa, 24 lutego 2021, 19:01

kryptoluk pisze: środa, 24 lutego 2021, 18:09est szansa, że na Hive ruszy? Zamawiam właśnie nowego ssd-ka na testy,
tego nie wiem....
testy, możesz zrobic na najzwyklejszym pendrive 8gb lub większy, na pewno gdzieś jakiś stary leży.
Na testy starczy. Do pracy, lepiej coś z szybkim odczytem, ale na testy starczy nawet najwolneijszy
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Wróć do „Kopanie kryptowalut”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości