Czy warto z dnia na dzień zacząć kopać?

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 17 lutego 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto z dnia na dzień zacząć kopać?

Postautor: skubidubi » środa, 17 lutego 2021, 19:55

Siema.
Wybaczcie trochę głupi temat, ale jak inaczej to nazwać? Jestem osobą, która do tej pory nie miała dużej styczności z kryptowalutami. Jednak siedzenie w domu w czasach covid'u zmusza nas do szukania sobie coraz to nowszych zajęć i tak wpadłem na pomysł, że może zainwestowałbym w jakąś koparkę? Czy jest to nadal warte czasu i zachodu? Powiedzmy, że kwota jaką mógłbym na dziś przeznaczyć na zakup sprzętu to 200.000 zł. Jestem w stanie wrzucić ten sprzęt w koszty firmy (a więc odliczę 40% od podatków), koszt energii elektrycznej również. Czy ktoś z Was jest w stanie coś doradzić? Nie oczekuję jakiś milionów z tego, ale jeśli inwestycja miałaby się spłacić w ciągu kilku miesięcy to jest to już sensowny pomysł.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto z dnia na dzień zacząć kopać?

Postautor: KryptoBanita » środa, 17 lutego 2021, 21:24

Ja pier... Alem żem po rzemieślniczej :mrgreen: Masz skitrane 200k... nO CHUchu...
Do kopania to esesmany sie zaraz dopindolą o wat... Ty se kup ze dwa lapki... Akurat Ci styknie, albo i nie... :mrgreen: Żużycie woltóe bedziesz miał na poziomie połówki flaszki, a dochod pińdziesiąt złociszy na dziń... Na dziń! Jaki banq daa Ci lepij!! LEPIJ!!
Samych kart przy zeznanań pod prundem nie wytłumaczysz... Co innego lapki do zdalnego ruchaniahehehe szukaj takich z 3080... Jeszcze były po 11k... ***** ***
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 17 lutego 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto z dnia na dzień zacząć kopać?

Postautor: skubidubi » środa, 17 lutego 2021, 23:21

Karty spokojnie wytłumaczę. Wykonujemy w firmie skomplikowane obliczenia. Mogę dowolną koparkę z GPU wrzucić w koszty i śpię spokojnie.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto z dnia na dzień zacząć kopać?

Postautor: miso20 » sobota, 20 lutego 2021, 01:28

skubidubi pisze: środa, 17 lutego 2021, 19:55osobą, która do tej pory nie miała dużej styczności z kryptowalutami.
Tu sam sobie odpowiedziałeś.

Nie masz wiedzy (myślisz, że wystarczy kupić kartę i podpiąć do gniazdka?), obudziłeś się po setkach procent wzrostu, gdzie niedługo bańka pęknie, spadnie cena, sprzęt poleci na łeb na szyje.

Nie.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 17 lutego 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto z dnia na dzień zacząć kopać?

Postautor: skubidubi » wtorek, 23 lutego 2021, 21:18

Dzięki, o taką odpowiedź mi chodziło.

Nie chodzi o to czy się obudziłem czy nie. Akurat teraz pojawił się temat więc pytam we właściwym miejscu czy jest to jeszcze opłacalne. Nie mam już 18 lat żeby się tym jarać. :-)

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 12 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy warto z dnia na dzień zacząć kopać?

Postautor: radarhd » wtorek, 23 lutego 2021, 22:49

Na chwilę obecną nie ma szans dostać kart graficznych w rozsądnych cenach. Magazyny puste a przebitki na Allegro 2-4x nawet używki (na wykopie pod tagiem gpuacl jest fajny wątek o zmianie cen).

Na początek polecam zrobić testy z zakupem, bezpiecznym przechowywaniem i sprzedażą kryptowaluty. Jak temat się spodoba (a rynek ochłodnie po bańce) wróć do tematu i zrób research - na forum jest tu dużo wątków z podobnymi rozterkami.

Wróć do „Kopanie kryptowalut”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości