mam 5500kWh darmowe w skali miesiąca, co kopać ?

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 13 listopada 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

mam 5500kWh darmowe w skali miesiąca, co kopać ?

Postautor: xaander » piątek, 13 listopada 2020, 02:49

Cześć wszystkim,

z góry przepraszam jeśli założyłem w nieodpowiednim miejscu temat lub jest gdzieś podobny do tego.

W rodzinnym przedsiębiorstwie pozostaje w skali miesiąca niewykorzystanego koło 5500 kW. Gdy prąd jest darmowy, warto zakupić jakieś gotowe dwie koparki np 60 TH/s i niech sobie pracują ? Miejsce serwerowe jest dostępne itp. Chodzi mi o opinię czy w takim wypadku jest to opłacalne i warte ? Jeśli tak to iść w stronę btc czy innych kryptowalut ?

Z góry wam bardzo dziękuje za opinię i pomoc.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

mam 5500kW darmowe w skali miesiąca, co kopać ?

Postautor: koparki » piątek, 13 listopada 2020, 03:28

kop ethereum kartami graficznymi, zobacz na Youtube jak sie to obecnie robi co jest potrzebne , poszukaj na allegro jaki koszt podzespołów , przelicz tu kiedy zwrot: https://whattomine.com/
poczytaj tu o kartach graficznych i ich możliwościach (będzie potrzebne do w/w kalkulatora): https://bitcointalk.org/index.php?board=160.0

Dodano po 13 minutach 59 sekundach:
@xaander edytowane, masz co robić ;)
---

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 13 listopada 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

mam 5500kWh darmowe w skali miesiąca, co kopać ?

Postautor: xaander » piątek, 13 listopada 2020, 11:29

Dziękuje bardzo za odpowiedź :)

Przyznam , że temat wydobywania jest mi kompletnie zielony - dopiero zaczynam czytać.

Trudność wydobycia btc jest teraz duża, dlatego nie opłaca się kupować jakiegoś ASIC-a ? Sprawdzałem tylko na podanym kalkulatorze, że przy wkładzie powiedzmy 7k mogę kupić dwie maszyny o parametrach 62 TH/s i poborze 3000 WAT i zwrot jest podobny co do ETH, lecz skompletowanie maszyny jest tutaj dużo droższe.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

mam 5500kWh darmowe w skali miesiąca, co kopać ?

Postautor: adiqq » piątek, 13 listopada 2020, 12:00

kolega dobrze radzi - lepiej zrobić koparke na GPU pod kopanie ETH (Ethereum). Wyjdzie korzystniej niż kupienie ASIC do BTC. Asic bardzo szybko traci na wartości, a koparke na GPU dużo mniej traci na wartości. Same karty graficzne zawsze można sprzedać.
Ten Asic będzie niesprzedawalny, w przeciwienstwie do koparki na GPU.

Dodano po 5 minutach 13 sekundach:
możemy policzyć opłacalnośc jednego i drugiego i porównać, ale musisz podać warunki brzegowe....jak masz do zagospodarowania 5500kWh miesięcznie, to oznacza 183kWh dziennie, czyli stały pobór około 7,6kWh. Czyli dość sporo koparek GPU...

Dodano po 5 minutach 55 sekundach:
nie wiem co porównywałes z czym...jak ostatnio porównywałem ASIC i koparki GPU, to korzystniej wychodziło mi GPU.....

Dodano po 7 minutach 46 sekundach:
Patrzę teraz na to i wiem dlaczego wyszło tak a nie inaczej...placąc normalnie za prąd - większy zysk jest z koparki GPU. Jak da się cenę prądu 0 - to większy zysk jest z ASICa. porównywałem S17 (przyjąłem te 7000zł) i porównywałem z 7xRX580.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 13 listopada 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

mam 5500kWh darmowe w skali miesiąca, co kopać ?

Postautor: xaander » piątek, 13 listopada 2020, 12:02

Parzyłem, że kalkulator przy dwóch maszynach ASIC 53 TH/S 2,91 KWh podaje mi zwrot miesięczny oscylujący wokół 380$ - koszt zakupu dwóch to 5,5 k netto - podaje dwa tańsze, gdyż widzę ASIC-a 110 th/s , ale on kosztuje 15 k netto a zwrot taki sam ( więc przy darmowym prądzie to bez sensu)

Jeśli chodzi o GPU to np 8 kart RX 5600T daje mi moc obliczeniową około 315 mh/s 0,8 KWh co wg kalkulatora to 215$ miesięcznie - koszt 13 k netto.

Budżet do 20 k mam na początek. Może w takim razie jeden ASIC + GPU ?

Karty zawsze się przydadzą ewentualnie.

Dziękuje wam za pomoc i aktywność :)

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

mam 5500kWh darmowe w skali miesiąca, co kopać ?

Postautor: adiqq » piątek, 13 listopada 2020, 12:59

xaander pisze: piątek, 13 listopada 2020, 12:02Jeśli chodzi o GPU to np 8 kart RX 5600T daje mi moc obliczeniową około 315 mh/s 0,8 KWh co wg kalkulatora to 215$ miesięcznie - koszt 13 k netto.
Zakładając, że masz darmowy prąd (tzn już zapłacony) - nie ma najmniejszego sensu kupować nowych kart, tylko te najbardziej prądożerne i tanie. Czyli naturalny wybór to RX 570/580 8GB. Nawet nowe są tanie.
Ale teraz spojrzałem i widzę, że mocno podrozały...więc albo kupno używanych albo szukanie czegoś innego...ja osobiście lubię 1660 super kopią podobnie jak RX 580, duzo mniejszy pobór prądu, trochę droższe, ale raczej nie będzie problemu, zeby je ewentualnie w przyszlości odsprzedać.
Riga na 300Mh/s można zrobić dużo taniej - 10xRX580 8gb (używki po 600-650zł) może da się zrobić w okolicy 8,5-9k, mimo, że ceny osprzętu do kopania mocno ostatnio podrożały.
Na temat ASIC się nie będę wypowiadać, bo nie siedzę w temacie.
Nowe karty - takie jak 5700,5600 czy 1600 super ma największy sens, jak prąd jest drogi i zależy nam na jak nawiększej efektywności energetycznej, a nie przy takiej sytuacji jaka jest u ciebie.

Dodano po 2 minutach 48 sekundach:
Robiłem jakiś czas temu rigi 5x5700XT i kopią 267Mh/s i pobór 650W (dla 5xsamsung, jak sie trafił mikron, to więcej około 20W na GPU) ale to jest właśnie przykład wysokiej efektywności energetycznej, a to niestety dodatkowo kosztuje.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 13 listopada 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

mam 5500kWh darmowe w skali miesiąca, co kopać ?

Postautor: xaander » sobota, 14 listopada 2020, 12:34

Dziękuje za pomoc i wyjaśnienie :)

Ostatnie pytanie - czy portfel ZenGo będzie dobrym portfelem czy np ledger nano s ?

Pozdrawiam,

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

mam 5500kWh darmowe w skali miesiąca, co kopać ?

Postautor: adiqq » sobota, 14 listopada 2020, 13:32

nie znam tego pierwszego, za to ledger jest jak najbardziej ok. Ale na początek, możesz poćwiczyć i uczyć się na czymś innym, nie musisz od razu kuipować portfela sprzętowego.
Ja zaczynałem od Coinomi desktop, Guarda desktop ZElcore - to multiwallety. Mają plusy i minusy. Dopiero po jakiś czasie, jak miałem sprzętu trochę więcej, to zainwestowałem w portfel sprzętowy.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Wróć do „Kopanie kryptowalut”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości