Duży pobór prądu rx 570

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 11 października 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Duży pobór prądu rx 570

Postautor: filipskipl » niedziela, 11 października 2020, 19:21

Witam, posiadam koparkę zbudowaną na 6rx 570 4gb z pamięciami elpida. Koparka chodzi stabilnie na hiveos generując moc obliczeniową na poziomie 170mh/s Problem jest w tym, że pobór prądu ze ściany to 950w. Ustawienia kart to 1150 core i 1950 MEM a w 2szt 1150 i 1850. Karty ustawione są na mining (karty ze zmiennym biosem sterowanym przełącznikiem na karcie). Chciałbym zredukować zużycie prądu jakie działania mogę podjąć w tym temacie. ?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Duży pobór prądu rx 570

Postautor: adiqq » niedziela, 11 października 2020, 20:14

bios rozumiem, że modowany?
Zmniejsz core, zmniejsz napięcie na rdzeniu, powinno być mniej...schodz z napięciem i testuj stabilność..
w hive masz coś takiego jak "presety" - można się sugerowac ustawieniami innych użytkowników, zeby optymalniej ustawić sobie riga...

Dodano po 10 minutach 27 sekundach:
obniż core na 1100 na początek, można zejśc i niżej, ale pamiętaj o tym...(tabelka)
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5249082.0

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 11 października 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Duży pobór prądu rx 570

Postautor: filipskipl » niedziela, 11 października 2020, 20:46

Właśnie prawdę mówiąc nie mam pojęcia czy bios jest po modach, w takich ustawieniach karty wyciągały ponad 29mh. Widziałem presety innych urzytkowników na tym się wzorowałem. Czy można jakoś na szybko sprawdzić biosa w kartach ?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Duży pobór prądu rx 570

Postautor: adiqq » niedziela, 11 października 2020, 21:04

Timingi dla 1500+ są takie same...możesz sprawdzić w jakims edytorze...ale jak kopia około 29, to pewnie modowane ;)
Daj niższe nastawy i napisz jak to wpłynęło na pobór...

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Duży pobór prądu rx 570

Postautor: koparki » niedziela, 11 października 2020, 21:07

filipskipl pisze: niedziela, 11 października 2020, 19:21Karty ustawione są na mining (karty ze zmiennym biosem sterowanym przełącznikiem na karcie).
przecież już o to pytałeś zarejestrowany pod innym nickiem. ten przełącznik nie jest do przełączania trybu mining/normal tylko do przełączania overclock/normal. Jak masz słabe wyniki to albo dlatego że karty sie gotują przy wysokim napięciu osiągając powyżej 78stopni i więcej i włącza się throttling (sprawdź w google co to jest) albo jesli masz takie mierne wyniki przy temperaturach 69stopni i niżej to nie masz spreparowanych biosów , a to preparowanie polega na tym że zmieniasz timingi pamięci i masz 300 samouczków na youtube jak się to robi, być może obecnie jest możliwość zmieniania timingów w locie, bez modyfikowania biosa ale tego nie sprawdzałem bo nie miałem takiej potrzeby, jesli ktoś się nie zlituje aby Ci taki sposób podlinkować to sam poszukaj i podlinkuj jak znajdziesz.
6 kart rx 4gb powinno brać ze ściany razem z komputerem ok 650W lub mniej zależnie od modelu gdy rdzeń i vram zasilisz 0.8v (pod windowsem .... nie wiem jak pod hiveos na który jesteś już skazany mając karty 4gb, zawsze jak próbowałem linuxa to żarło o 20% więcej prądu co za tym idzie grzało się bardziej)
---

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 11 października 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Duży pobór prądu rx 570

Postautor: filipskipl » niedziela, 11 października 2020, 21:49

koparki pisze: niedziela, 11 października 2020, 21:07filipskipl pisze: ↑ niedziela, 11 października 2020, 19:21
Karty ustawione są na mining (karty ze zmiennym biosem sterowanym przełącznikiem na karcie).
przecież już o to pytałeś zarejestrowany pod innym nickiem

Chyba jednak to nie ja ...
koparki pisze: niedziela, 11 października 2020, 21:07 Jak masz słabe wyniki to albo dlatego że karty sie gotują przy wysokim napięciu osiągając powyżej 78stopni i więcej i włącza się throttling (sprawdź w google co to jest) albo jesli masz takie mierne wyniki przy temperaturach 69stopni i niżej to nie masz spreparowanych biosów

Karty ustawione mam na 63 stopnie a wentylatory działają na 50%.
Wyniki jak dla mnie są akceptowalne (mówię o MH/s), jednak albo te xfx są tak łapczywe na prąd albo da się coś z tym zrobić.
Wiem jak zmienić timing pamięci jednak przynosi to rezultaty obniżające pobór prądu +/- max 8w na kartę.
Mam również 2 koparkę zbudowaną na rx 570 z pamięciami hynix i tutaj pobór prądu ze ściany jest na poziomie 700w a generuje stabilne 172 mh.
Wiadomo - trzeba dostosować ilość MH/s do zużywanych Kwh

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Duży pobór prądu rx 570

Postautor: koparki » niedziela, 11 października 2020, 22:37

to jest kwestia zbyt wysokiego napięcia dlatego tyle Ci bierze 900w , byc może hiveos nie obsługuje undervoltage w wypadku tego modelu, wtedy nic z tym nie zrobisz, musiałby się wypowiedzieć ktoś kto ma identyczny model kart i hiveos, zapytaj na forum hiveos lub na forum bitcointalk.
Być może da się zmienić offsety napięcia specjalnie zmodyfikowanym biosem - musiałbyś poszukać specjalnie do tego modelu.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Duży pobór prądu rx 570

Postautor: powered » niedziela, 11 października 2020, 23:10

@filipskipl Jakie masz napięcie na GPU? Jaką sprawność ma zasilacz? Sama różnica sprawności różnych zasilaczy przy takim poborze prądu to może być +-100W. Przy takim taktowaniu pamięci to możesz jeszcze obniżyć taktowanie rdzenia. XFX z pamięciami elpida nie były łatwe, jak osiągnęły 28MH/s to było dobrze.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 11 października 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Duży pobór prądu rx 570

Postautor: filipskipl » poniedziałek, 12 października 2020, 17:25

Więc tak o ile mi wiadomo (poprawcie mnie jeśli się mylę) na hiveos nie dam rady sprawdzic napięcia rdzenia karty. Zasilacz 1000w sprawność 85% więc tutaj faktycznie mogą uciekać Kwh. Najlepiej spisują się ustawienia 1100core i 2000 mem osiągają przy tym 29.5 mh/s jednak nie wszystkie karty znoszą takie ustawienie. Na innych musialem obniżyć mem do wartości 1850 bo po wyżej tego był error.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Duży pobór prądu rx 570

Postautor: koparki » poniedziałek, 12 października 2020, 17:35

filipskipl pisze: poniedziałek, 12 października 2020, 17:25Zasilacz 1000w sprawność 85% więc tutaj faktycznie mogą uciekać Kwh.
na starych zasilaczach z certyfikatem brązowy i starszych bez certyfikatu uciekają KWh w świat, niestety - gdy porównasz obciążonego niemal całkiem BRONZa do zasilacza z cert. GOLD obciążonego do połowy to różnica może być spokojnie 100W lub nieco więcej.
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Duży pobór prądu rx 570

Postautor: adiqq » poniedziałek, 12 października 2020, 20:02

filipskipl pisze: poniedziałek, 12 października 2020, 17:25Więc tak o ile mi wiadomo (poprawcie mnie jeśli się mylę) na hiveos nie dam rady sprawdzic napięcia rdzenia karty.
to nie tak. Mozesz obniżyć napięcie na rdzeniui, ale nie wiadomo o ile ono faktycznie spadnie - czy na pewno do wartości zadanej. Ale na pewno po obniżeniu nastaw w hive będzie niższy pobór ze ściany.
Ja czegoś nie rozumiem - masz jedne z najbardziej wyżyłowanych nastaw, a dziwisz się, że pobór prądu jest duży...ostatnie raz napiszę - obniż nastawy i obserwuj zmiany na watomierzu. Ty pisałeś w 1 poście, że miałeś 950W dla 6GPU, jak pod HiveOS i kartach XFX 580 8gb miałem podobny pobór dla 8GPU...więc wiesz....

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 11 października 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Duży pobór prądu rx 570

Postautor: filipskipl » poniedziałek, 12 października 2020, 20:19

adiqq pisze: poniedziałek, 12 października 2020, 20:02 masz jedne z najbardziej wyżyłowanych nastaw, a dziwisz się, że pobór prądu jest duży...ostatnie raz napiszę - obniż nastawy i obserwuj zmiany na watomierzu.

Dzięki za sugestie ale napisałem w dyskusji, że były próby obniżenia nastawów i napięcie spadało o max 10W a osiągany wynik Mh/s spadał do +/- 27 Mh/s więc postanowiłem zostać przy wyższych ustawieniach (skoro chodzi wydajnie, nie generuje błędów i temperatury są na poziomie 61-63 stopnie przy użyciu 50% mocy wentylatorów) Postanowiłem również, że jutro dołożę do zestawu 2 zasilacz z innej koparki i zobaczę czy, i jak zmieni się pobór ze ściany. O wynikach poinformuje tutaj.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Duży pobór prądu rx 570

Postautor: adiqq » wtorek, 13 października 2020, 15:43

filipskipl pisze: poniedziałek, 12 października 2020, 20:19Dzięki za sugestie ale napisałem w dyskusji, że były próby obniżenia nastawów i napięcie spadało o max 10W a osiągany wynik Mh/s spadał do +/- 27 Mh/s więc postanowiłem zostać przy wyższych ustawieniach
Tak łatwo się poddajesz, nie potrafię tego zrozumieć...pisałem ci, że moje 8 GPU RX 580 tyle samo prądu brało...sprawdzałeś, czy ten bios jest modyfikowany??

Dodano po 1 minucie 49 sekundach:
mam nadzieję, że potrafisz w HiveOS zgrać i wgrać bios...poślę ci za chwilę na PM maila, jak na niego dostanę biosy, to je zrobię i odeślę zmodowane, pozostanie ci je wgrać i zrestartować riga...

Dodano po 55 minutach 50 sekundach:
żeby nie było...
adiqq pisze: czwartek, 24 września 2020, 16:50
koparki pisze: czwartek, 24 września 2020, 14:11no to na 99% te 0.75v na rdzeniu rx-a 580 jest fikcją i nie wiesz o czym mówisz
zdaję sobie z tego sprawę, dlatego mam zamiar to sprawdzić...

Dodano po 1 godzinie 41 minutach 20 sekundach:
więć tak, testy robię na rigu 8xRX 580 XFX, 6xmicron+2xsamsung. Od razu zaznaczam, że są to przebrane, wyselekcjonowane sztuki. W tym miejscu muszę podziękować koledze za to że "zmusiłeś" mnie do pracy na optymalizacją tego riga. Od dluższego czasu chodził na mało optymalnych nastawach...(priorytetem była stabilność, a pobór mnie w ogóle nie interesował)

Na tę chwilę mam ustawiony wariant 236Mh/s i pobór ze ściany 936-940W - daje to około 0,25 wydajności energetycznej
Drugi wariant który sprawdzam - schodzę z hashem, żeby uzyskać minimalny pobór, jednocześnie żeby hash wyglądał sensownie...;)
wariant pośredni to 227,5Mh/s i pobór 925W (0,245)
podobnie wychodzi też 238Mh/s i pobór 955-958W (0,248)

Dodano po 3 minutach 53 sekundach:
najlepsze chyba ustawienia jakie znalazłem, to 235,3Mh/s i 935W (0,251). Sprawdzałem i Claymore i Phoenixa i o dziwo lepiej mi idzie pod Claymore...może coś robię nie tak...
wg tych ostatnich nastaw mam około 117W/karte, czyli całkiem nieźle jak na linux ;)
Program mi pokazuje tak a nie inaczej...ale przy obniżeniu z domyśłnych wartości niżej, pobór zauważalnie spadł przy minimalnej różnicy w hashrate...i o to chyba chodzi, prawda? a jakie faktycznie jest napięcie, to dla mnie sprawa drugorzędna...
ten rig został rozebrany i zrobilem nowy z 7x580 8gb - na defaultowych (u mnie) nastawach (core=1100, VDD=850, mem=2000) jest pobór około 950W....to wszystko bez optymalizacji...jak karty przejdą gruntowny serwis, to potem będę optymalizować ;)

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 11 października 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Duży pobór prądu rx 570

Postautor: filipskipl » środa, 21 października 2020, 15:11

Więc jestem po kupnie 2 zasilacza, jest to 600w 80gold. Po podłączeniu do zestawu tj. Plyta główna plus 2gpu udało zyskać mi się 40w że ściany. Dodatkowo kolega adiqq przesłał mi zmodowane biosy, jeden na wydajność drugi na oszczędność. Na 1 i na 2 biosie bez zmian(okazało się również że moje biosy są po modach). Jeśli ktoś ma jakieś biosy do rx po modach chętnie wypróbuję u siebie.

Wróć do „Kopanie kryptowalut”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość