Pierwsza Koparka - Kilka pytań.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 września 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pierwsza Koparka - Kilka pytań.

Postautor: xTrabe » sobota, 19 września 2020, 16:02

Witam, krypto interesuje się od niedawna i chciałbym kupić pierwszą koparkę w związku z czym narodziło się kilka pytań.
1. AMD vs Nvidia? Wiem że rxy5700 lepiej sobie radzą z kopaniem eth lecz jak to się ma do eth 2.0 i do innych krypto? Nie chciałbym aby koparka byłaby za rok do wyrzucenia.
2. Warto teraz kupowac koparkę oparta na rx5700xt jesli za miesiac amd pokazuje nowe karty?
3. Lepiej składać samemu czy kupić od jakiejś firmy gotowca zoptymalizowanego? Jeśli gotowiec to od kogo? W przypadku kart Nvidii mam jakies pojęcie o podkręceniu lecz z AMD nigdy nie mialem doczynienia.
4. Bitbay jako giełda będzie dobrym wyborem?
5. Portfel do krypto? Najlepiej aby byla możliwość trzymania btc/eth dopóki nie kupię urządzenia do trzymania krypto.
6. Aktualny sredni zysk z mojego rtxa 2070 na miesiąc to 57$ wg. Gamerhash, ma ktoś może dane lub stronę ktora pokazalaby oplacalnosc wydobycia np kilka msc temu? Odkąd dołączyłem do gamerhash opłacalność wzrosla z 40$ msc do czasami nawet 100$, więc chciałbym zasięgnąć więcej informacji na ten temat.
7. Czy jest jakas kopalnia, ktora urobek wyplaca w btc? Np kopie się eth a wyplata btc jak to ma miejsce w gamerhash.
Ps. Zdaję sobie sprawę z ryzyka kupowania koparki, obecnie jestem na etapie poznawania wydobycia i amatorsko kopie na gamerhash (tak wiem, glupie lecz chcialem sie z tym tylko zapoznać i niedługo będę chciał dołączyć do jakiejś kopalni).
Aktualnie do zainwestowania mam okolo 100k, lecz to dopiero po jakimś czasie. Na początek chciałbym kupic pierwszą koparkę i zobaczyc czy jest wgl możliwość aby taki sprzęt spłacił się w około rok.
Dziękuję bardzo za wszelkie odpowiedzi!

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 13 sierpnia 2020
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1zeezooMhU4o6Ju1kjVJtMqeHqTcNHwRo

Pierwsza Koparka - Kilka pytań.

Postautor: zeezoo » sobota, 3 października 2020, 14:05

Witam,

Koparke oplaca sie kupic/skrecic samemu tylko jesli jest to pomysl dlugoterminowy i ma sie dostep do taniej energii elektrycznej. Max 10c/kWh, najlepiej <5. Sam kopie od 3 lat i przy koszcie 10c/kWh jestem ogolnie do przodu. Czasem jest to 50-100USD extra przy 3 koparkach i 767 MH/s, czasem bardzo do tylu jak bylo kiedy ETH kosztowalo <100USD. Niemniej jednak mniej osob wtedy kopie, wiec jest wiecej profitu dla reszty. Ostatnio byl bardzo ciekawy okres, ze wzgledu na to iz duzo ludzi korzystalo z DEFI, wiec oplaty za transakcje na blockchainie ETH poszybowaly do gory i mozna bylo zarobic 30-40% wiecej niz normalnie.
Odpowiadajac na twoje pytania:

1. Jesli twoj budzet to 100k kup 2 koparki - 1xNvidia, 1xAMD. Jak zacznie sie ETH2.0 kopanie sie skonczy ale tak naprawde nie do konca wiadomo kiedy to bedzie. Niby mowa jest o kilku miesiacach ale moze byc tez rok czy poltora. Osobiscie myslalem zeby zaczac wtedy kopac ETC ale po ostatnich wyskokach z hackami i zmiana algorytmu chyba bedzie trzeba poszukac czegos innego, bo moje karty to glownie AMD 480 i najlepiej nadaja sie do ETHASH.
2. Ja bym osobiscie poczekal. Po premierze cena starych kart na pewno spadnie, troche glupio inwestowac w cos, co na pewno bedzie kosztowalo 100-200 USD mniej/szt. Niemniej jednak jakbym mial budzet i bylaby lepsza dostepnosc kart, kupilbym RTX3080 w tej chwili albo poczekal na AMD i RTX3070 - moze robic 70-80 MH/s. Przesuneli premiere, wiec czekaja na ruch AMD zeby mogli w ostatniej chwili zmienic cene.
3. Zlozylem z 15 minerow w zyciu. Nie jest to nic trudnego, na pewno tansze niz gotowa koparka. Podkrecanie/Undervolting AMD jest banalnie prosty. Osobiscie wszystkie moje karty pracuja na najnizszym mozliwym napieciu i radza sobie calkiem niezle. W razie czego moge Ci pomoc skonfigurowac wszystko przez Teamviewer.
4. Ciezko powiedziec, bo osobiscie niz uzywam tej gieldy.
5. Najlepej Ledger S/X, a do czasu zakupu urzadzenia - cold wallet na komputerze nie podlaczonym do netu.
6. Osobiscie sprawdzam na whattomine.com i kwoty pokazane tam zgadzaja sie z rzeczywistym zarobkiem +-10% ale jak wspomnialem wczesniej wszystko zalezy od co najmniej kilku czynnikow, ciezko powiedziec jaka bedzie przyszlosc. Cena za ETH moze spasc lub wzrosnac kilkadziesiat dolarow, moze byc mniej lub wiecej transakcji i kosztow za nie. Naprawde nikt nie wie co sie bedzie dzialo.
7. Nicehash z tego co wiem dziala najlepiej.

Pozdrowienia,
zeezoo

Wróć do „Kopanie kryptowalut”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości