Dlaczego mniejszy urobek ZEC niż ETH na tej samej koparce?

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 21 października 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego mniejszy urobek ZEC niż ETH na tej samej koparce?

Postautor: carsonix » niedziela, 21 października 2018, 00:56

Hej...

Żeby nie lać za dużo wody ale naświetlić problem kila słów...
Dotąd kopałem ETH na dwóch skromnych kopareczkach: pierwsza 1x GeForce 1070 i 3x GeForce 1070Ti, druga 5x Geforce 1070. W sumie średni hashrate jakieś 280 MH/s (na razie tylko delikatnie bawiłem się OC, głównie zależało mi, żeby zejść poniżej 130W na kartę). Kopię na nanopool.org i tam w jednej z zakładek (calculator) wyliczany jest potencjalny urobek na daną chwilę. W moim przypadku jakieś 0.68 ETH na miesiąc, co dawało mi średnio 100-102 GBP (mieszkam w UK, więc wygodniej mi używać GBP).

Postanowiłem spróbować pokopać ZEC, wszystko (chyba) prawidłowo ustawione, portfel, adresy itd. (też nanopool.org) ale potencjalny urobek jaki mi pokazuje w skali miesiąca to 0.10 ZEC co daje mi jakieś 10 GBP przy 3900 Sol/s z koparek. 10 funtów kopiąc ZEC a 100 funtów kopiąc ETH, to jednak 10 razy mniej.

I teraz pytanie, czy coś mogę mieć źle ustawione? Czy jest coś o czym mogłem zapomnieć? Nie mam przecież jakiś drastycznie niskich Soli. Pomijam już fakt, że ZEC jest dużo tańszy od ETH i myślałem, że urobek będzie w granicy 0.9-1 ZEC miesięcznie a nie 0.1.
Czy to normalne, tak ma być, czy ewidentnie coś jest nie halo?
Będę wdzięczny za porady i sugestie.

Początkujący
Posty: 146
Rejestracja: 20 lipca 2018
Reputacja: 74
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego mniejszy urobek ZEC niż ETH na tej samej koparce?

Postautor: dvdx95 » niedziela, 21 października 2018, 03:49

Equihash kopie się na ASIC a nie na GPU.

Wróć do „Kopanie kryptowalut”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości