Komputer jako koparka, opłacalne?

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 2 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Komputer jako koparka, opłacalne?

Postautor: hyzioo » czwartek, 8 lutego 2018, 14:57

Cześć,

Szukałem chwilę na forum, jednak nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

Mam komputer który przez około 14-16h dziennie stoi nieużywany (plus często całe weekendy). Specyfikacja:
CPU: Intel i7-6700k
GPU: Asus GTX 1060 Strix 6GB
16GB RAM
Z170 Pro Gaming
Zasilacz chyba Crossair 550

Prąd gratis.

Uznałem że warto wykorzystać ten czas - i tu pojawia się pytanie: co i jak kopać?
Chciałbym zmaksymalizować wydajność, tak więc zależy mi żeby kopać na GPU i na CPU. Poszukuję podpowiedzi co i jak kopać.
Aktualnie odpaliłem MinerGate i kopię XMR/FCN(GPU+część CPU) + BCN(CPU). Osiągam nieco ponad 600H/s
Czy to się opłaca kopać? Zostać na MinerGate czy lepiej ściągnąć jakiegoś innego minera? A może lepiej wyszedłbym na przerzutce na NiceHash?

Przepraszam za dużo pytań, ale może ktoś akurat ma podobną konfigurację i wydajnie ją wykorzystuje.

Z góry dziękuję za pomoc!

Wygadany
Posty: 669
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: -38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Komputer jako koparka, opłacalne?

Postautor: kuba9449 » czwartek, 8 lutego 2018, 17:14

Ja z dużo słabszym komputerem na 1060 6gb wyciągałem 20mh/s na eth pool ethermine.
Jak chcesz najprościej i automatycznie to nicehash.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Komputer jako koparka, opłacalne?

Postautor: padre » czwartek, 8 lutego 2018, 19:13

Warto po prostu włączyć i przetestować :) Puść sobie Nicehash na 24h i zobacz jak będzie szło.

Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Komputer jako koparka, opłacalne?

Postautor: blackcoinpig » czwartek, 8 lutego 2018, 23:04

Osobiście nicehasha nie polecam, mocno rwie. Chyba, że ostatnio coś się zmieniło
Odnośnie CPU to chyba tylko XMR, jak coś to zapraszam do nas na https://black-pool.net/
Dawaj znać pomożemy z konfiguracją

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 14 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Komputer jako koparka, opłacalne?

Postautor: teodor » środa, 14 lutego 2018, 10:45

CPU to jakiś żart, szkoda procesora a zyski śmieszne. Nicehash jest mało wydajny, popularny i idiotycznie prosty jest claymore, na nanopool skonfigurujesz w dwie minuty, w razie problemów na yotube wiadro poradników. Kopanie na kartach jest 10x wydajniejsze niż cpu. Zadbaj o dobre chłodzenie komputera i troszkę pobaw się w ustawieniach, poradniki dostępne na you... biosu nie ruszałbym.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 53
Rejestracja: 14 lutego 2018
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Komputer jako koparka, opłacalne?

Postautor: crypt0.zone » środa, 14 lutego 2018, 11:41

teodor pisze: CPU to jakiś żart, szkoda procesora a zyski śmieszne. Nicehash jest mało wydajny, popularny i idiotycznie prosty jest claymore, na nanopool skonfigurujesz w dwie minuty, w razie problemów na yotube wiadro poradników. Kopanie na kartach jest 10x wydajniejsze niż cpu. Zadbaj o dobre chłodzenie komputera i troszkę pobaw się w ustawieniach, poradniki dostępne na you... biosu nie ruszałbym.
Są ciułacze, co na CPU kopią i faktycznie daje się na tym zarobić. Walut jest co najmniej kilka, które dają zyski. Nie takie kokosy jak GPU ale dalej się da. Wystarczyło kopać np monero czy sumkoina w zeszłym roku i sprzedać w odpowiednim momencie czyli jakiś miesiąc temu.

Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Komputer jako koparka, opłacalne?

Postautor: blackcoinpig » środa, 14 lutego 2018, 19:26

Monero powstało z myślą o CPU i GPU tylko. Przy jakimś mocniejszym i7 coś tam nakopiesz ale przy CPU jednak bardziej liczy się skala.
Na poniższej stronie możesz mniej więcej sprawdzić sobie ile H/s będzie kopał twój procek lub karta:
http://monerobenchmarks.info/

Wróć do „Kopanie kryptowalut”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości