Pierwsza koparka - Pytania, wątpliwości, problemy.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pierwsza koparka - Pytania, wątpliwości, problemy.

Postautor: patrykchmielewski » piątek, 19 stycznia 2018, 15:04

Cześć,

Podjąłem decyzję o kupnie pierwszej koparki. Na początek jest to budżet 15000zł. Mam kilka pytań i jeśli pytania te już kiedyś się pojawiły, przekierujcie mnie a ja z góry przepraszam. ;)

Mam dylemat co do głównego podzespołu jakim jest karta graficzna.

1) Czy złożyć koparkę na 6/8 słabszych kartach (1060, rx570, rx480) czy władować tam np 4/5 jakiś mocniejszych (np. 1080, 1070ti, rx580). Zauważyłem też na whattomine.com
że za to 15000zł więcej haszy będzie z początku na kartach tych słabszych. Dodatkowo nie wiem jak mam to rozumieć, że wpisując np 6x 1080 mam mniej haszy wpisując 6xrx480. Liczę tutaj na sugestie, pomoc w dobrze kart, najrozsądniejszym i najbardziej opłacalnym wyjściu.
2) Na jakie parametry w szczególności zwrócić uwagę przy wyborze karty graficznej? Jakie parametry mają bezpośredni wpływ na wydajność koparki.
3) Jaki wpływ na funkcjonowanie koparki mają inne podzespoły? Są tak samo ważne jak karty graficzne? Czy może tylko niektóre części są bardziej istotne od pozostałych?
4) Jak to jest z tymi riserami? Jaki model najlepiej wybrać? Jaka jest różnica między tymi modelami?
5) Czy jest jakiś ranking wydajności kart graficznych w jednym miejscu?

Pozdrawiam. Dzięki za odpowiedzi :P

Początkujący
Posty: 349
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: -23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pierwsza koparka - Pytania, wątpliwości, problemy.

Postautor: inwestor2018 » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 11:15

Nie wiem czy obecnie jest dobry moment na składanie koparki, jak widzę ceny kart graficznych to przecieram oczy ze zdumienia

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 30 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pierwsza koparka - Pytania, wątpliwości, problemy.

Postautor: liquid » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 15:29

@patrykchmielewski
Wybór karty graficznej zależy od tego jakie kryptowaluty chcesz kopać.
Karty GTX 1070, a przede wszystkim GTX 1080 najlepiej wypadają w algorytmie Equihash. W Ethash wydajność będą mieć zbliżoną do kart RX570/580, które są dużo tańsze.

Dobrze przemyśl ten zakup, ceny kart są teraz horrendalnie wysokie.

Jak masz już wybrane jakieś zestawy to możesz podać przykładowe konfiguracje wraz z kosztem zakupu wtedy ocenimy.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pierwsza koparka - Pytania, wątpliwości, problemy.

Postautor: emtec777 » wtorek, 23 stycznia 2018, 12:25

RX480 = RX580. To są te same karty, szczególnie jeśli bierzesz pod uwagę niereferenty. Polecam XFX 580 GTS, oczywiście 8 GB. One mają 2 bios już od razu pod mining fabrycznie zrobiony, żrą mało prądu i dużo kopią. Wszystkie jakie widziałem miały pamięci Samsunga, więc dodatkowy plus.
Nie, inne podzespoły nie mają znaczenia. Ostatnio składałem znajomemu koparkę z 6x 580 i stoi to na 4GB RAMu i 2 rdzeniowym Athlonie II za 15zł. Warto kupić jakiegoś 64GB SSDka.

Wróć do „Kopanie kryptowalut”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości