Wnioski o dotację na działalność gospodarczą z urzedu pracy

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 4 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wnioski o dotację na działalność gospodarczą z urzedu pracy

Postautor: Drill » czwartek, 4 stycznia 2018, 08:07

Witam, ostatnio jakoś zauważyłem, pewne ogłoszenie że są do kupienia biznesplany dzięki uzasadnieniu w których to można dostać dotacje z urzędu pracy na wykupienie właśnie w jakiś sposób nowych elementów do budowy koparek i złożenie takiej koparki. Zacząłem rozmawiać z jedną osobą ale natrafiłem na jakiegoś oszusta który po prostu chciał mi wcisnąć biznesplan którego cena wynosiła początkowo 200 zł potem 100 zł a potem mi powiedział że ma natłok zadań i rzekomo sprzedaje biznesplany tylko do świąt, w ogóle potem wszystko się wyjaśniło dlaczego taki jest spadek ceny , na świeżutkim koncie allegro przez które sprzedawane były biznesplany został zamieszczony negatywny komentarz że ten wniosek jest w ogóle napisany na kolanie z błędami merytorycznymi i że ta pani nie dostała dotacji. Widziałem jeszcze kilka osób które ogłaszają sprzedaż wniosków i biznesplanów, twierdzą że dotacje można dostać, gdy naciskałem na kontakt osobisty w mieszkaniu sprzedawcy i zakup osobisty, kontakt milkł.


I teraz mam pytanie czy to wszystko to są jacyś oszuści? Czy dostał ktoś z was lub słyszał ktoś że jakaś osoba dostała dotacje na budowę koparki?

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wnioski o dotację na działalność gospodarczą z urzedu pracy

Postautor: Neviar » czwartek, 4 stycznia 2018, 09:54

Pracujesz, czy jesteś bezrobotny i chcesz założyć pierwszą działalność?

Ja bałbym się kupować biznesplan w ciemno na alledrogo :D.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 4 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wnioski o dotację na działalność gospodarczą z urzedu pracy

Postautor: Drill » czwartek, 4 stycznia 2018, 11:33

No właśnie to jest ten typ biznesu gdzie ci gość twierdzi że coś możesz zdziałać według niego a jak to zanosisz do urzędu to możesz sie zdziwić odpowiedzią (tym bardziej że oni jak by usłyszeli o koparce to by chyba włożyli mi alkomat w usta) i on ci już kasy nie odda bo płacisz za wniosek i biznesplan a nie za to że to przejdzie ;)

Dodano po 54 sekundach:
Ja jestem bezrobotny i mam opcje wziąć coś takiego :)

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wnioski o dotację na działalność gospodarczą z urzedu pracy

Postautor: Neviar » czwartek, 4 stycznia 2018, 12:24

Dotacje są dla bezrobotnych chcących zacząć prowadzić działalność, są firmy ogłaszające się, że napiszą biznes plan aby dostać te pieniądze (a raczej zwiększyć szanse na to). Natomiast, teoretycznie, pierwszeństwo mają osoby najbardziej tego potrzebujące wg ustalonych kryteriów. To raz, dwa że otrzymać dotację na koparkę to raczej wyczyn. Jak ktoś próbuje to właśnie podpina to pod coś zupełnie innego... jakaś kawiarenka internetowa, stacje robocze dla grafików, a nieoficjalnie kopie krypto aż para z maszyny leci ;). Ogólnie wniosek jest o coś co brzmi sensownie, profesjonalnie, innowacyjnie. A kopanie kryptowalut? Może trochę innowacyjnie, jak ktoś pierwszy raz o tym usłyszy ;). Podobno lubią projekty ekologiczne, nawet jeżeli nie są jakimś cudem. Tutaj jest deficyt pod tym względem niczym nasza dziura budżetowa :D.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 4 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wnioski o dotację na działalność gospodarczą z urzedu pracy

Postautor: Drill » czwartek, 4 stycznia 2018, 14:05

Widze właśnie że mamy podobne spostrzeżenia.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 23 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wnioski o dotację na działalność gospodarczą z urzedu pracy

Postautor: pasti1906 » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 13:45

Wnioski które sprzedają na allegro nie są pisane typowo pod dotację na budowę koparki, kiedyś przeglądałem komentarze osoby która sprzedawała takie wnioski, ktoś napisał że jest to wniosek pod zakup serwera do renderowania grafiki, więc musiał byś założyć działalność która by się tym właśnie zajmowała a na zakupionym sprzęcie mógłbyś również kopać.

Wróć do „Kopanie kryptowalut”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości