Kopanie na PC - czy ma sens?

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 4 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie na PC - czy ma sens?

Postautor: Lajk » sobota, 4 listopada 2017, 11:07

Witam,

Mój prywatny komputer do pracy posiada trzy karty GTX 1080 Ti i procesor I7-6850. Czy jest sens kopać na nim kryptowalute poza godzinami pracy? Chociażby po to aby za zarobione pieniądze inwestować w przyszłości w nowsze podzespoły do tego komputera? A moze jeśli ten komputer jest moim narzędziem pracy, to lepiej sobie odpuścić aby nie zajechać kart i procka? Z góry dzięki za wszelkie sugestie. Nie mam doświadczenia w kopania kryptowalut.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 991
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie na PC - czy ma sens?

Postautor: wamak » niedziela, 5 listopada 2017, 22:26

Na tym komputerze jest sens kopać kryptowaluty poza godzinami pracy.
Karty są dobre do algorytmu Eqiuhash, a procesor się nadaje do algorytmu Cryptonight. Procesor warto obciążać tylko wtedy, jeśli umiesz zrobić stabilny undervolting.
Przede wszystkim musisz zapewnić dobry przepływ powietrza podzespołom, a kartom ograniczyć "power limit".

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie na PC - czy ma sens?

Postautor: luki1oo1 » środa, 13 grudnia 2017, 09:09

Witam nie chciałem zakładać nowego tematu czy mógł by ktoś mi pomuc i opisać w skrócie krok po kroku który program do kopania jaki portfel i jaki serwer chce spróbować na chwile obecną na pc jeżeli bedzie wszystko ok to kupie koparkę pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na pomoc z waszej strony :) jeżeli chodzi o pc to nie jest mocny wersja oprogramowania "Radeon Software Version 17.7" Memory Size 2048 MB , Memory Type GDDR5, System Memory 4 GB

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: fusywszklanejkuli, WojciechT i 30 gości