FORK BCHN z BCH 15.11.2020

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

FORK BCHN z BCH 15.11.2020

Postautor: Anunaki » czwartek, 12 listopada 2020, 11:12

Majstry ktoś mi powie co mam zrobić aby uzyskać BHCN z BCH które aktualnie znajdują się na portfelu EXODUS? Exodus sam mi je przydzieli z automatu, czy zamieni BCH na BHCN (https://support.exodus.io/article/1482- ... -about-bch tu coś piszą, ale nie wiem czy dobrze zrozumiałem), czy też powinienem przerzucić BCH na jakiś inny wallet z którego nie będzie problemu z uzyskaniem BCHN?

Z tego co w sumie rozumiem, to wystarczy trzymać na EXODUSIE coiny BCH, przeczekać fork...po forku znaleźć portfel obsługujący BCHN i zaimportować do niego prive keya z EXODUSA BCH i wtedy portfel BCHN przydzieli je.

Jakie są portfele obsługujące BCHN?

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

FORK BCHN z BCH 15.11.2020

Postautor: Anunaki » czwartek, 19 listopada 2020, 08:50

Czemu nikt nic nie pisze? ;)

Czy to ja coś namieszałem? To zwykły BCH (Bitcoin Cash) miał forka na BCHN czy jeszcze co innego...?
Czy to BCHA (Bitcoin Cash ABC) miał forka na BCHN czy jeszcze co innego?

Jeżeli miałem na Exodusie BCH (Bitcoin Cash) to otrzymam jakieś coiny za free? Czy darować se temat?

Początkujący
Posty: 342
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 136
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

FORK BCHN z BCH 15.11.2020

Postautor: OlafCrypto » czwartek, 19 listopada 2020, 08:59

Wpłać na giełdę coinex BCH i dostaniesz automatycznie nowe BCHA. Ja dostałem ale podczas forka miałem tam BCH.

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

FORK BCHN z BCH 15.11.2020

Postautor: Anunaki » czwartek, 19 listopada 2020, 09:22

Czyli z BCH będzie BCHA, a nie jakieś BCHN? ...bo już nie kumam.
Nie no jak teraz wpłacę na COINEX to raczej nic nie dostane. Ja swoje trzymałem na EXODUSIE więc teraz za pomocą kluczy prywatnych moge je wyciągnąć. (tylko nie znam do tego portfela oraz nie wiem co z tymi BCHN bo niby one miały być także wynikiem forka)

A może stare BCH teraz będzie się nazywało BCHN (Bitcoin Cash Node)? a z rozdwojenia dodatkowo otrzymam BCHA (Bitcoin Cash ABC)?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

FORK BCHN z BCH 15.11.2020

Postautor: mecenas » czwartek, 19 listopada 2020, 10:34

Anunaki pisze: czwartek, 19 listopada 2020, 09:22Czyli z BCH będzie BCHA, a nie jakieś BCHN? ...bo już nie kumam.
Podział nastąpił na BCH i BCHA:
https://www.coinex.com/exchange/bch-usdt
https://www.coinex.com/exchange/bcha-usdt

Teoretycznie po wysłaniu BCH sprzed forka na giełdę CoinEx powinieneś otrzymać dwa osobne salda: BCH i BCHA.
Ale to teoretycznie, bo są inne czynniki jak np. "współistniejące" tx na adresach itp...

:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

FORK BCHN z BCH 15.11.2020

Postautor: Anunaki » piątek, 20 listopada 2020, 08:06

Spoko, COINEX...a jezeli jest to wieksza kwota nie zablokuja mi jej? (jak to sie slyszalo np. na BitBayu?)
Jak dostane te BCHA to nie chce ich trzymać na giełdzie...gdzie przenieść? Pozostaje tylko wymiana na inną krypto? (jeżeli nie ma gdzie tego trzymać "na zewnątrz" to raczej pewne, że ten coin upadnie.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

FORK BCHN z BCH 15.11.2020

Postautor: dysk1 » piątek, 20 listopada 2020, 14:54

A co jak miałem moje BCH na ledgerze? Dostanę też nową wolutę po podziale czy już po ptokach?

Początkujący
Posty: 342
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 136
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

FORK BCHN z BCH 15.11.2020

Postautor: OlafCrypto » piątek, 20 listopada 2020, 16:25

Jeżeli miałeś BCH na ledgerze przed podziałem czy to na BSV czy to na BCHA to wszystkie dostaniesz

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

FORK BCHN z BCH 15.11.2020

Postautor: Anunaki » sobota, 21 listopada 2020, 08:13

dysk1 pisze: piątek, 20 listopada 2020, 14:54A co jak miałem moje BCH na ledgerze? Dostanę też nową wolutę po podziale czy już po ptokach?
Majsterek z tymi BCHA to jest tak, że one cały czas są przy BCH...jak wysyłasz BCH to razem BCHA (krążą razem póki gdzieś ich nie rozdzielisz np. na tej giełdzie). Czy się mylę? W moim przypadku gdzie BCH w trakcie podziału trzymałem na EXODUSIE, a pozniej wyslalem na KEEPKEY`a, to teraz jak wysle prosto na COINEXA tez powinienem dostac? Czy jakos inaczej? np. ponownie na ten sam portfel w EXODUSIE gdzie leżały w trakcie forka i dopiero na COINEXA?

Ponowie pytanie na tym COINEXIE jak przesle wiecej BCH to napewno je wyplace? Tam chyba nie trzeba przechodzić weryfikacji, nie ma żadnych limitow itd wiec chyba nie powinno byc problemow si?

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

FORK BCHN z BCH 15.11.2020

Postautor: zdzicho2000 » sobota, 21 listopada 2020, 14:59

Przesyłaj partiami, wypłacaj na bieżąco po prostu.

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

FORK BCHN z BCH 15.11.2020

Postautor: Anunaki » poniedziałek, 23 listopada 2020, 07:46

A na BINANCE jest tak samo jak na COINEX? też po przesłaniu do nich BCH dostane z automatu BCHA?

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 22 czerwca 2019
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

FORK BCHN z BCH 15.11.2020

Postautor: cierpliwy » wtorek, 24 listopada 2020, 15:56

Przeslalem sobie 1 BCH na Binance i nie rozdzielilo. A probowales z tym Coinex? Trzeba sie weryfikowac zeby wyplacic?

/edit

Wyglada na to, ze Guarda Wallet potrafi zrobic split.

Guarda Wallet

ok, testowe 0,1 BCH rozdzielilo. Posłałem nastepne 0,9 i teraz musze czekac ok 8h

Any transactions will still get duplicated in both Networks. Wait for the transaction to the BCH address (within 8 hours). After that, click Finish to complete the split

Split status: IN PROGRESS

dam znac jak poszło

/edit

nie minelo 8h, a hajs juz sie zgadza takze jest ok. Jest delikatna roznica w kwocie ale to przez fee. Z 1 BCH zrobilo sie 0,9998753 BCH i 0,9998853 BCHA- gieldy raczej maja wieksza prowizje.

/edit

po potwierdzeniu splitu trzeba poczekac, az transakcja zostanie potwierdzona w sieci. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

/edit

ok, wyglada na to, ze jest podzielone. BCH pojechalo na inny porftel, BCHA zostalo w Guardzie (wczesniej zrobilem maly blad, przed potwierdzeniem splitu chialem wyslac BCH i zadzialallo jak bez splitu, tzn. BCHA pojechalo razem z BCH jako jeden coin)

Dodam jeszcze, ze jeden adres BCH moze byc rozdzielony tylko raz. Co oznacza, ze jak ktos sobie podzielil czesc BCH na jednym adresie (np. A), to zeby podzielic kolejne coiny nalezy utworzyc sobie nowy adres/adresy BCH (B,C,D itd.) i na nim/na nich dokonac splitu. Oczywiscie jak sie wplaci druga czy kolejna ture na adres A to nic sie nie dzieje, coiny dalej sa traktowane jako BCH+BCHA. Inforumje, bo szkoda czasu i kasy na transfery.
Ostatnio zmieniony środa, 25 listopada 2020, 17:04 przez cierpliwy, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

FORK BCHN z BCH 15.11.2020

Postautor: Anunaki » środa, 25 listopada 2020, 09:16

Spoko, jak dokonczysz to moze i ja sprobuje. To zwykly wallet softwarowy? Pozniej mozna w nim trzymac te BCHA? Bo ja osobiscie chyba nie bede tego sprzedawal, raczej mam taka zasade, ze jak za free cos wpadlo to zostawiam moze kiedys urosnie, a jak bym sprzedal to żal by był w razie sukcesu waluty. Wiec musze rozkminic gdzie to trzymac, najlepiej w jakims popularnym czyms z innymi np. coinomi (ale ten portfel chyba nie obsluguje BCHA poki co)

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 22 czerwca 2019
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

FORK BCHN z BCH 15.11.2020

Postautor: cierpliwy » środa, 25 listopada 2020, 13:25

Tak, softwarowy. Splitu mozna dokonac w wersji desktopowej albo webowej (jest jeszcze wersja mobilna). Wallet jak wallet :) mi generalnie niespecjalnie sie podoba, ale do trzymania BCHA chyba bedzie ok, przynajmniej do czasu, az inne wallety wprowadza BCHA. Coinomi nie obsluguje, gdzies czytalem, ze moze Exodus bedzie obslugiwal za jakis czas.
Binance obsluguje rynek BCHA/BUSD, ale na chwile obecna maja zamrozone wplaty i wyplaty BCHA.

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

FORK BCHN z BCH 15.11.2020

Postautor: Anunaki » środa, 25 listopada 2020, 13:29

Instalowales moze wersje desktopową? Ja nie mogę znaleźć na stronie downloadu instalki... (przy pierwszym uruchomieniu prosi aby zapisac seeda?)

Dobra znalazlem ale dopiero po odp. supportu ;) https://guarda.com/desktop

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 22 czerwca 2019
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

FORK BCHN z BCH 15.11.2020

Postautor: cierpliwy » środa, 25 listopada 2020, 14:12

tutaj jest (trzeba kliknac na logo systemu operacyjnego, zeby pobralo instalke):

https://guarda.com/desktop

Przy uruchomieniu tworzy sie backup, ktory trzeba zapisac gdzies na kompie. Z niego moza pozniej odtworzyc swoj portfel.

Takie info z walleta:

A backup includes all keys and assets associated with Guarda Wallet. Recover your Guarda Wallet with all it's assets in one click on Restore tab. Please use private keys to import any other wallet or export Guarda Wallet by currency.

Be sure to save backup, private keys and password because Guarda does not keep your backups for security reasons.

All data is encrypted with AES


Jest jeszcze Backup Text (i chyba to jest w sumie seed, tylko zamiast kilknastu slow jest jeden dosc dlugi ciag znakow).
Jak chcialem zainstalowac sobie wersje mobilna, to wlasnie prosilo o ten Backup Text.. ale kto to by przepisywal :D

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

FORK BCHN z BCH 15.11.2020

Postautor: Anunaki » czwartek, 26 listopada 2020, 07:39

Zrobiłem podział za pomocą GUARDY, wszystko poszło elegancko.
1. wpłaciłem BCH
2. kliknąłem przycisk SPLIT i zatwierdziłem komunikaty
3. poczekałem z 1-2h i już BCHA było zaksiegowane, kliknąłem COMPLETED które się pojawiło po podziale, zgodznie z wcześniejszą instrukcją
4. wypłaciłem BCH
5. dziś rano BCHA przeszły wszystkie konfirmacje i juz jest w pełni zatwierdzone.

PROSTO SZYBKO I PRZYJEMNIE, TANIO.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

FORK BCHN z BCH 15.11.2020

Postautor: mecenas » czwartek, 26 listopada 2020, 08:02

Ten GUARDA jest w całości opensource?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

FORK BCHN z BCH 15.11.2020

Postautor: Kutalisk » niedziela, 20 grudnia 2020, 12:24

Jaką giełdę polecacie do rodzielenia coinów z tego forka?
Zrobiłem mały sesearch i CoinEx robi z automatu p owpłacie BCH.
Jest ok czy może ktoś miał tam jakieś przygody z blokadą środków?

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 21 października 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

FORK BCHN z BCH 15.11.2020

Postautor: tosiak » poniedziałek, 28 grudnia 2020, 18:40

Pytanie techniczne jak zrobić żeby nie spie***yć bardziej niż aktualnie zrobiłem...

Przykładowo miałem 10BCH trzymane od 2018 roku.
- w grudniu 2020 przelałem np 4BCH w świat
- dopiero doczytalem ze byl fork na BCH
- w portfelu jest 6BTC ktore przelewam na portfel Guarda w celu rozdzielenia monet
- na portfel Guarda wpada 6BTC (minus Fee)

teraz główne pytanie

Czy jest szansa na odzyskanie tych z 4 przelanych monet nowej monety ? Wiem ze BCH do mnie nie wroci ale moze ta nowa moneta po forku ?

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości