Bitcoin.com - flagowa giełda BCH - listuje scam Hex - społeczność oburzona

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin.com - flagowa giełda BCH - listuje scam Hex - społeczność oburzona

Postautor: qertoip » poniedziałek, 16 grudnia 2019, 14:58

Roger Ver został zminusowany poniżej widoczności na własnym reddicie /r/btc

Społeczność BCH jest słusznie oburzona faktem, że flagowa giełda Bitcoin.com należąca do Rogera Vera zdecydowała się handlować scam-coinem Hex.

Obiektywnie, obecność scamów na większości giełd krypto nie jest niczym szczególnym.

Jednak Bitcoin.com było uważane w swojej społeczności za prawą i porządną giełdę, niewspierającą scamów. Z tego powodu nie ma tam na przykład BSV.

Popcorn:



https://www.reddit.com/r/btc/
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3269
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin.com - flagowa giełda BCH - listuje scam Hex - społeczność oburzona

Postautor: akos » wtorek, 17 grudnia 2019, 13:18

Cóż, zgodnie z hipotezami snutymi w tym wątku, należałoby chyba uznać, że Roger Ver też został kupiony lub zastraszony przez FED, CIA, DCG i pozostałe loże w celu zniszczenia prawdziwego bitcoina. Trudno inaczej wyjaśnić takie działanie na szkodę społeczności. Najpierw Craig Wright, teraz Ver, chyba nie ma tam już żadnego znaczącego autorytetu, który nie zostałby przekupiony przez grupę trzymającą władzę.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin.com - flagowa giełda BCH - listuje scam Hex - społeczność oburzona

Postautor: redbog » wtorek, 17 grudnia 2019, 13:49

qertoip pisze: poniedziałek, 16 grudnia 2019, 14:58Roger Ver został zminusowany poniżej widoczności na własnym reddicie /r/btc

Społeczność BCH jest słusznie oburzona faktem, że flagowa giełda Bitcoin.com należąca do Rogera Vera zdecydowała się handlować scam-coinem Hex.

Obiektywnie, obecność scamów na większości giełd krypto nie jest niczym szczególnym.

Jednak Bitcoin.com było uważane w swojej społeczności za prawą i porządną giełdę, niewspierającą scamów. Z tego powodu nie ma tam na przykład BSV.
Jak dla mnie to ta cala strona to scam a teraz jest jakieś oburzenie ze scamerska strona się wafluje z jeszcze większym scamem? Nikogo nie powinno to dziwić.

Moja wcześniejsza opinia o tym co się dzieje na tej stronie:
redbog pisze: niedziela, 26 maja 2019, 23:20
ShadowOfHarbringer pisze: niedziela, 26 maja 2019, 13:09Bitcoin.com jest zaufaną stroną i nie ma absolutnie żadnych dowodów na jakikolwiek scam czy podejrzane działania ze strony organizacji zarządzającej tą stroną.
Mylisz się do tej strony są ogromne zastrzeżenia jako natrętna i bezczelna tuba propagująca bch pod szyldem bitcoina. Dla osoby niedoświadczonej i początkującej zdecydowanie nie polecam tej strony z pozoru sugerującej że ma się odczynienia z stroną o bitcionie a w rzeczywistości to strona ukierunkowana na altcoina bch.

Portfel z tej strony domyślnie na pierwszym miejscu jest portfelem alta bch. Bitcoin w tym portfelu jest błędnie nazywany bitcoin core.

Jest też pewna rzecz na tej stronie która z mojego punktu widzenia zasługuje na kryminał i w mojej ocenie to oszustwo a nawet wyjątkowo bezczelne oszustwo.

Po kliknięciu "Buy Bitcion" wyskakuje tabelka która domyślnie próbuje sprzedać altcoina bch dopiero ręczne przestawienie z bch na btc pozwala zakupić bitcoina.

Osoba początkująca która znajdzie się na tej stronie myśląc że to strona o bitcoinie i skorzysta z tego portfela a później będzie chciała dokonać zakupu bitcoina intuicyjnie klikając "buy bitcoin" przez przypadek i swoja nie uwagę może kupić alta bch zamiast bitcoina. Uważam że to celowa pułapka zastawiona na nie u ważność i naiwność początkujących.
Dodano po 6 minutach 2 sekundach:
@akos Roger ma/miał tez jakieś powiązania z niektórymi od piramidy bitclub a przynajmniej załapał się z niektórymi na wspólne zdjęcia i raczej nie przypadkowo.

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin.com - flagowa giełda BCH - listuje scam Hex - społeczność oburzona

Postautor: qertoip » wtorek, 17 grudnia 2019, 14:05

akos pisze: wtorek, 17 grudnia 2019, 13:18należałoby chyba uznać, że Roger Ver też został kupiony lub zastraszony przez FED, CIA, DCG i pozostałe loże w celu zniszczenia prawdziwego bitcoina

Nie, nikt go nie kupił, Roger po prostu jest naiwny jak dziecko i ma zero krytycznego myślenia, tak było zawsze.

To jest człowiek, który publicznie poręczył za Mt Gox wkrótce przed jego spektakularnym upadkiem, gdy wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazywały, że do tego dojdzie :D

Potem był święcie przekonany, że Craig Wright to Satoshi Nakamoto...

Teraz nie dociera do niego, że Richard Heart to oszust a jego Hex to scam.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3269
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin.com - flagowa giełda BCH - listuje scam Hex - społeczność oburzona

Postautor: akos » wtorek, 17 grudnia 2019, 14:11

@qertoip
Hehe oczywiście, ja po prostu użyłem złośliwego sarkazmu wobec schematów myślowych używanych przez zwolenników "prawdziwego bitcoina" ;)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitcoin.com - flagowa giełda BCH - listuje scam Hex - społeczność oburzona

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 20 grudnia 2019, 21:44

qertoip pisze: wtorek, 17 grudnia 2019, 14:05Nie, nikt go nie kupił, Roger po prostu jest naiwny jak dziecko i ma zero krytycznego myślenia, tak było zawsze.

To jest człowiek, który publicznie poręczył za Mt Gox wkrótce przed jego spektakularnym upadkiem, gdy wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazywały, że do tego dojdzie :D

Potem był święcie przekonany, że Craig Wright to Satoshi Nakamoto...

Teraz nie dociera do niego, że Richard Heart to oszust a jego Hex to scam.
Potwierdzam, społeczność do teraz jest oburzona.

Ja osobiście trochę jestem oburzony a trochę mam to w dupie, bo Roger Ver to nie Bitcoin Cash.

Roger Ver to trochę też naiwny lekkoduch.

Zbyt dużo ludzi tutaj i na reddicie uważa, że Roger = Bitcoin Cash i że to jego moneta, co jest bzdurą na resorach, bo nawet go nie było na początku gdy Bitcoin Cash powstawał. Ja to wszystko pamiętam, bo byłem tam. Chyba zostanę jakimś historykiem Bitcoina?

Bitcoin generalnie ma pecha do prowadzących duże rzeczy, że są naiwnymi jak dzieci dobrodusznymi jeleniami. Najbardziej znany przykład: Gavin Andresen, który dał się jak dziecko zrobić w konia Craigowi Wrightowi z pomocą lewego laptopa...
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin.com - flagowa giełda BCH - listuje scam Hex - społeczność oburzona

Postautor: qertoip » sobota, 21 grudnia 2019, 21:40

ShadowOfHarbringer pisze: piątek, 20 grudnia 2019, 21:44Najbardziej znany przykład: Gavin Andresen, który dał się jak dziecko zrobić w konia Craigowi Wrightowi z pomocą lewego laptopa...

Pamiętam, że nauczyłem się wtedy nowego słowa po angielsku: bamboozled :D

PS Gavina mimo wszystko mi szkoda. Robił dobre refactoringi, usuwał dużo kodu, przestrzegał przed eksplozją złożoności.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości